Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

MaxQ69

Herecké klenoty královského ostrova a naprosto DOKONALÝ scénář. Love actually je moje nejmilejší romantická komedie. Je to film, který má osobitost, postrádá ohrané scény a stereotypy, je roztomilý a každým momentem přichází s dalším a dalším překvapením. Dojemné, krásné, přirozené a také hezké. Tento film hodnotím jako jeden z nejlepších filmů všech dob. Někdo si řekne, že je to přehnané. Já ale s jistotou vím, že není. 100%. ()

veverysiak

Určite by som zniesol aj triapol hodiny tejto nadupanej britskej romantiky, čo bola pôvodná minutáž filmu, všetko je perfekt, a tak dostávame po všetkých stránkach vyváženú dokonalú zábavu, takže 95%. ()

rigby

Nelze popsat, byla by to jen samá superlativa. Prostě absolutní a zatím nepřekonaná špička svého žánru! ()

pcarogers

Tak tohle je naprosto špičková superkýčovitá záležitost, o kterou by jste si ani kolo neopřeli, kdyby tam nebylo asi dvacet skvělých herců. Ti tam ale jsou a dohromady vytvoří orchestr, který budete milovat a všechny kýče a trapnosti, které se tam objeví, odpustíte. Máte rádi romantické filmy? Tak si pusťte tuto dvouhodinovou esenci lásky a na další už se dívat nemusíte. Dávám pět, za každé shlédnutí, u kterého mi slzy do očí vhrkly ať už dojetím, smutkem či smíchem. ()

Callie

Je zbytečné tady vypisovat všechny skvělé herce a jejich výkony. jelikož se z tohoto filmu pro mě stala jednou z vánočních klasik , podívám se na to i v průběhu roku, tak za plnou palbu. ()

david666

Absolutní vrchol romantických filmů všech dob - tady opravdu neexistuje žádné slabší místo. Perfektně napsané postavy, skvělí herci a reálné problémy lidí se tady nádherně proplétají. No a příběh kde figuruje Kiera Knightley a její tajný ctitel Andrew Lincoln - tohle je opravdu brutal. Velká škoda, že Martine McCutcheon není tak známá a v mnoha filmech nehraje - zde je naprosto úžasná. ()

confuoco

Žiadny film, v ktorom sa britský premiér bezhlavo zaľúbi do svojej plnoštíhlej slúžky, nemôže odo mňa dostať viac ako dve hviezdičky. ()

lisma

Herecky obsazené takřka elitně, vše co jen může Spojené království nabídnout. Příběhy rozličné, spojené nití lásky, nevěry a především Vánoční atmosféry. Všechny tyto vůně a chutě jsou, ale tak intenzivní a bylo jich tolik, až jsem to celé prostě nestrávil. Zkrátka balení želé bombonů tak objemné, že mě v půlce přešla chuť. ()

Nekdojiny

Ano, i tento film má nedostatky, naštěstí jen lehké a pro jeho funkčnost nepodstatné. Tak a teď proč pět hvězd? V rámci žánru romantických komedií je tohle špička a to z následujících důvodů: Je nevtíravě milá, uvěřitelně lidská a britsky vtipná s minimálně dvěmi originálními anti-klišézními příběhovými liniemi. 99% ()

Tredi

na "romanťárny" si nepotrpím ,ale tahle stála za to. bylo to vtipné, od začátku do konce jen a jen o pozitivní pěkné lásce.. něco takového by měl jednou za čas vidět každý pro zlepšení nálady a zapomenutí na mnohdy krutou realitu. ()

RomanT

Tak na tento film shlédl na základě příznivého hodnocení na csfd a přišlo zatím největší zklamání, největší nesouhlas s takto vysoko hodnoceným filmem. Co to mělo být? Základní myšlenka (co se skrývá za spoustou objetí v letištní hale) by mohla být dobrá, ale provedení naprosto nezvládnuté. U některých příběhů jsem opravdu kroutil nechápavě kroutil hlavou, jestli to myslí vážně (naivní borec, který odjel do Ameriky za babami, premiér, který to nandá americkému prezidentovi - opravdu americký sen, portugalská scéna v hospodě apod.). Žádné dojetí se nedostavilo, zasmál jsem se jen jednou, má milující manželka usnula zhruba v polovině a já jsem poslední čtvrtinu zvládl jen s rychlopřevíjením. Existují desítky lepších romantických komedií - s Hugh Grantem třeba o rok starší Jak na věc. Vánoční atmosféra lidi dokáže neskutečně zblbnout! ()

freEDelL

Musím se přiznat, že romantické komedie nemám zrovna v lásce a je jich opravdu málo, které bych doporučil, ale tahle mezi ně opravdu patří. Je to celkově snad jeden z mých top 30-ti filmů. Parádní zápletky a opravdu vtipné vtipy na úrovni. Ne takové ty klasické americké hloupé rozhovory, kterým se člověk směje jen proto, že je to tak stupidní, až je to k smíchu. Tohle je skutečně jiná káva, má to úroveň, spád, výborné herecké obsazení. No snad všechno, co by vynikající film měl mít, proto 5* :-) ()

topvideo

Výborný filmársky počin, ktorý by mal povinne vidieť každý človek. Tento hviezdne obsadený snímok chytí za srdce každého filmového fanúšika, zahreje, poteší, vytlačí slzu, vyvolá tie správne emócie. Najlepšie strávené 2 a štvrť hodiny za posledný rok. ()

deathmoon

Režisér Richard Curtis nám lásku predstavuje ako všadeprítomný cit, sledujeme osudy hlavných postáv, ich trápenia, trapasy, pády a vzostupy.Spoločné majú iba to že majú problémy s láskou..Som romantická duša a preto milujem všetky podoby lásky a v tomto filme ich sledujeme hneď niekoľko -lásku tajnú,detskú,neopätovanú, nečakanú.. ()

vera.r

Film bez kterého si už období Vánoc neumím představit. Mám ráda když se ve filmu objeví více příběhu. Ačkoliv to bude znít jako klišé, z tohohle filmu na mě dýchá vánoční pohoda, klid a mír. O skvělé herecké výkony se postarali hvězdy jako Hugh Grant, Colin Firth, Bill Nighy, Keira Knightley, Alan Rickman a další. Právem si tento film zaslouží být mezi nejlepšími. ()

janulin123

Film na který jsem se neuvěřitelně těšila a nesklamal mě. Myslím, že každý kdo má dobré srdce a umí milovat se v tomto filmu našel. Velmi příjemný fakt byl i ten, že obsazeni byli mí nejoblíbenější herci. Já jakožto angličanka tělem a duší nemužu dát jinak než plný počet...Děkuji britové, že natáčíte skvělé filmy ()

Elassar

Romantické komedie mám rád, jen mi vadí, že dost často je ve filmu vidět klišé, ale tohoto skvělého kousku se to netýká. Láska nebeská je krásný, upřímný film s hromadou vtipných momentů pravého anglického humoru (ten já zbožňuji). Líbí se mi také, jak vedlejší postavy doplňují ty hlavnější a prakticky se mezi nimi smývá ten rozdíl a je jen na divákovi, koho si vyvolí, jako svého hlavního hrdinu. Tento film dal vzniknout novým typům romantických komedii jako např. Na sv. Valentýna, ale rozhodně už ho jen velmi těžko něco překoná. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman