Columbo: Výkupné za mrtvého

(TV film)
  • USA Columbo: Ransom for a Dead Man (více)

Vynikající advokátka Leslie Williamsová má již dost svého manžela, jinak velmi respektovaného soudce Paula Williamse. Po pečlivých přípravách muže zavraždí a zbaví se mrtvoly. Sama sobě pošle anonymní vzkaz od „únosců". Před přivolanými agenty FBI pak s pomocí magnetofonového záznamu finguje manželův telefonát. Paulovo tělo je nalezeno krátce poté, co Leslie sama sobě zaplatí výkupné. Vyšetřovatel poručík Columbo si však povšimne zajímavého detailu – žena se po Paulově zmizení vůbec nezajímala o jeho osud... (Česká televize)

rivah

Columbo se chová jako vždy, ale za zdánlivou slabostí je silný mozek. Tentokrát odhalil ženu s jednou slabostí - neměla svědomí. ()

Godhaj

,,Ještě jedna věc mi vrtá hlavou…“ Columbo je prostě dokonalý tím, jak pomocí neustálých drobných dotazů na malinkaté detaily dokáže rozložit i chladnokrevného vraha či vražedkyni. Tento díl vynikal právě paní Williamsovou, která působila sexy i nebezpečně zároveň. Část příběhu věnovaná dceře zavražděného mě až tak nebavila, ale celkově vzato se jedná o velmi dobrý díl se zajímavým koncem. ()

Pitryx

Jako předchozí první pilot. Spousty keců a keců. Ale on má asi ten pan Folk něco v sobě, že jsem nepřetáčel a vydržel koukat. A taky zvědavej jsem noooooo……………. ()

Reiner

Na začátek dobrý díl, i když ne úplně můj oblíbený. Ale to jen protože mi tam chybí jeho později rozvíjené "maličkosti" a detaily, které ho udělaly tím, čím se Columbo stal :) ()

PeteBuck

Slušná časť, Columbov protivník je tentokrát neskutočne slizká, inteligentná ženská s kusom ľadu miesto srdca. Únos - téma, ktorá sa v Columbovi objavila iba párkrát a samozrejme spojený s vraždou. Toto bol druhý pilotný film, tu sa už Columbo objavuje vo svojom baloňáku. ()

Hammond

Na tomto dílu podtrhuji zejména hudbu, kterou občas jen tak poslouchám ze soundtracku. Jinak velmi slušná Columbovka, jen měla na můj vkus trochu pomalejší spád - zejména na začátku. ()

pájap

Dobrý... Ovšem manželka, co se ani nezepta jak zemřel její muž si o trest přímo říká...myslel jsem si, že znam všechny díly a filmy s columbem, ale tento díl mě dostal... Na moji obranu většinou bývá jen jeden film před seriálem.. 😂😂😂😂😂 ()

mol1111

Colombo už prakticky tak, jak ho známe (kabát, manželka).  Mně to hodně kazí extrémně nesympatická dcera mrtvého, které by člověk měl fandit, ale prostě to nejde. Vlastní děj je trochu slabší. Federální agenti se po vraždě podivně vypaří. Dcera se najednou zjeví, aniž by o ní před tím padlo jediný slovo. Není ani naznačeno, jakým způsobem chce vražedkyně vyprat peníze, jejichž čísla si policie zapsala; a tím pádem se děj ani nenamáhá vysvětlovat, proč tak ještě neučinila. Dabing TV Nova na DVD mi nepřišel moc dobrý. ()

LukasCL

Pilotní díl seriálu, vlastně takový rozjezd. Ale bohužel ho kazí spousta hluchých míst, protivná nevlastní dcera pachatelky a příliš dlouhá stopáž. ()

mamabubo

Ještě se hledajíci Columbo... Zbytečně rozvláčné, otravná, rušivá hudba, samoúčelné vizuální kreace... Columbovi chybí intuitivní a intelektuální lehkost, s jakou v následující sérii neúprosně drtí své protivníky. 65 %, bohužel jen tři hvězdy ()

kaladze77

V seriáli Columbo je osobitnou zvláštnosťou to ako sa správa jeho charakter a aké má návyky (jeho balónový kabát, auto, nikdy nevidená žena, pes) okrem jednej alebo dvoch častí hneď v úvodných častiach nám ukazuje vraha ako vykonal svoj zločin - výnimkou je asi časť Nie je čas na umieranie (S10E05). Kto by chcel pátrať po tom aby zistil kto je vrahom, musí nájsť iný film či seriál. PODSTATA JE V TOM ŽE UKAZUJE AKO PÁTRA DETEKTÍV, AKO MU CHODÍ ROZUM A AKO OBJASŇUJE VIACERO VRÁŽD. S dnešným pohľadom je to trocha čudné aj absurdné ŽE OKREM ASI TROCH ČASTÍ výnimky sú Ako vytočiť vraždu (S07E04) Columbo ide pod gilotínu (S08E01) Odpočívajte v pokoji, paní Columbová (S09E04) HO ZA 30 ROKOV KAŽDÝ VRAH, KTORÝ TVRDÚ VRAŽDU SPÁCHAL, PO UKÁZANÍ DOKAZOV KĽUDNE HO NASLEDUJE NA POLÍCIU A NECHCÚ HO ZABIŤ. PRIČOM NORMÁLNE SÚ TAM SAMI DVAJA A STARÝ COLUMBO POVIE NASLEDUJTE MA A ONI IDÚ ZA NÍM AKO MALÝ PES. Normálne páchateľ sa prizná väčšinou vtedy keď je na polícií a sú tam viacerí policajti a tam ho vypočuj... Kto by sa nechal zavrieť iba kvôli tomu že ho obviní jeden týpek v balónovom kabáte, ktorý ani zbraň nemá pri sebe??? Trocha iná je realita, ale napriek tomuto je seriál super... ()

vecnaAmbra

Za mňa napokon iba za tri. Áno, výborne sa to sledovalo. Columbo škrabajúci sa vo vlasoch za uchom je tu tým najsprávnejším Columbom. Okuliarnatá nevlastná dcéra postupne štvala viac ako samotná chladnokrvná vrahyňa s Angelikovskými vlasmi. Scéna na začiatku v lietadle nad tmavou krajinou bola kúsok zdĺhavá. Inak všetko ok. Ale k záveru mám výhrady. Neverím, že ľadovo chladná právnička, ktorá absolvovala všetky tie komplikované peripetie okolo vraždy, by si na taký dôkaz nenašla rýchlo inteligentnú výhovorku. (SPOILER- alebo som ja niečo nepochopila? Peniaze predsa nepoužila z výkupného všetky naraz a na základe čoho mohli vedieť, že tieto peniaze sú z výkupného a nemala napríklad nejakú finančnú hotovosť doma odloženú? Nezdalo sa, že by treli biedu. ) Ale je to vlastne len film. Tu je dokonca stále zaradený ako televízny film a sériové epizódy sa začínajú až ďalšou časťou. ()