The Rockford Files

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1974–1979), 103 h 36 min (Minutáž: 49–101 min)

James Garner, Noah Beery Jr., Joe Santos, Stuart Margolin, Gretchen Corbett, James Luisi, Jack Garner, Tom Atkins, Joe E. Tata, Pepper Martin, Nick Dimitri (více)

Série(6) / Epizody(119)

Bezstarostný soukromý detektiv Jim Rockford byl uvězněn za zločin, který nespáchal. Nyní vyšetřuje případy, které policie nemůže vyřešit, s pomocí svých kamarádů, bývalých trestanců. (SkyShowtime)

RedDuck

K seriálu jsem se dostal skrz odkaz ze seriálu Frasier. V USA to byl asi slušnej fenomén, kterej se sem ale nedostal. Hodně lákavá mi jsou autentická sedmdesátá léta a štědrá stopáž na díl. Rockford na mě trochu působí jako Phil Marlowe, hlavní zbraní je výřečnost a vyšetřuje stylem, že stopy získává z toho, jak mu podezřelí dávají na budku. Asi nebudu pravidelný konzument, budu to brát spíš jako zpestření:) ()

Slidger

Tak trochu akčnější Columbo. Privátní detektiv, který žije v přívěsu na pláži a vyřeší každý případ, který dostane. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - nominace (4) - 35. ročník (za rok) 1977, 36. ročník 1978 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - James Garner, 38. ročník 1980 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - James Garner ()