Pro každého, kdo někdy o něčem snil a měl odvahu něco pro svůj sen udělat, přichází skutečný životní příběh Roberta Radio Kennedyho. Prožijte s ním jeho změnu - z mladíka, kterému nikdo nerozuměl se stává trenér, bez kterého už se neobejdou. Spolu s hlavním trenérem Haroldem Jonesem Radio motivoval fotbalový tým stát se šampióny a město mu otevřelo své srdce. Skvělé herecké výkony oscarového Cuby Goodinga, Jr. (1997, Nejlepší herec ve vedlejší roli, JERRY MAGUIRE) a Eda Harrise (POLLOCK) vás rozesmějí, rozpláčou a potěší ve filmu o muži, který dokázal, že ta největší vítězství na světě se v životě opravdu stávají. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Klasické drama o síle přátelství, kdy se film až moc snaží z diváků tahat emoce, přehráváním Goodinga Jr. Naštěstí film celkem šlape a nenudí a Ed Harris je fajn. ()

heyda

Nejsem si tak úplně jistý, jestli jsem to postižení Goodingovi zbaštil a proto jednu hvězdičku ubírám, jinak se mi to líbilo velice. ()

Ivoshek

První polovina filmu se mi líbila, kluk chodí kolem hřiště a trenér je na něj hodný.... fakt pěkné. Druhou půlku nemůžu hodnotit, poněvadž jsem ji neviděl (dělal jsem si hamburgery, na který mě při sledování filmu přepadla hrozná chuť). ()

Marsik

** HBO 2 - Před těmi 11 lety mě to za srdce poměrně dost chytlo a možná i nějakou tu slzu jsem měl na krajíčku. Dnes na to hledím už jinak a už mě to tolik nezasáhlo. Vím, že natočit film o retardovaném klukovi, je těžké, ale Cuba to někdy přehrával a v CZ dabingu mi jeho hlas zněl jako vietnamský trhovec z Holešovic. 4 hvězdičky z minula nakonec ponechávám, ale je to opravdu těsné. Pokud se k filmu ještě někdy dostanu, musím si pamatovat, že pouze v originálním znění. 70% ()

themic

Hezký film se sportovním podtextem. Hlavní hrdina je postižený chlapec a na konci filmu se stane ůspěšným trenérem. Ten film mě dojal a stojí za to. ()

mysiak

Mám rád filmy o "iných" ľuďoch (Rain Man, Ja som Sam...)....a tento zaujímavý príbeh to dokazuje. Je istým spôsobom výnimočný, pretože sa viac zaujíma o jedného človeka, a nie o šport. Hrá tam výnimočný Cuba Gooding jr., sekunduje mu vždy skvelý Ed Harris a ukazuje ako sa dajú meniť ľudia. Je to jeden z tých filmov, ktorý sa Vám zaryje pod kožu a budete si ho vždy pamätať...ja som si ho zapamätal... P.S. Chcel by som ho stretnúť... ()

blackrain

Cuba Gooding Jr. byl naprosto fenomenální a věrohodný. Potkat ho takového na ulici, asi bych si opravdu myslela, že se tak narodil. Touto rolí jednoznačně dokázal, že hrát umí. ()

Figu

Boží!!! Smekám!!! Životopisné filmečky opravdu můžu, kor když jsou k nim doloženy nějaké autentické podklady! Viděl jsem stoprocentně nejlepší výkon Cuba Goodinga juniora, který mě určitě jako Radio zůstane v paměti uschován předlouho, dále představení Eda Harrise, tak to byl skvost číslo dvě! Neuvěřitelně mě film zasáhl (podobně jako příběh Temple Grandinové) a já mám zase o krásný zážitek navíc! Jo a k tomu autentickému momentu - závěr a pohled na skutečného, už padesátiletého Radia, byl opravdovou třešničkou na dortu! 90% ()

majo25

Film sa nevyznačuje nadpriemerným spracovaním, čo ma trochu prekvapilo. Cuba Jr. (ako komediálny herec) sa podľa mňa na rolu vôbec nehodil, a Harris sám na celý film nestačí. Príbeh začína strácať grády už niekde pred polkou filmu a do jeho konca sa to takmer nezmení, tiež som si myslel, že to bude viac o športe...ale nebolo. Chovanie postáv je mnohokrát čudné, hlavne smerom k postihnutému. Pozitívami filmu sú hudba a absolutný záver, keď ukazujú ozajstného Rádia...dokonca ani mňa to nenechalo chladným. Hodnotenie: 60% ()

kinghome

Tenhle film je strašně prvoplánovej a snaží se vyždímat diváka a útočí na jeho city. Což se povedlo u mě tak na půl. Na jednu stranu je to vážně hezkej film o postiženým černochovi a na druhou stranu je to prostě film, kterej nemá moc co nabídnout, akorát pár silných momentů. Ale čekal jsem víc. Je to bohužel průměr, kterej se snaží vyždímat co nejvíc z diváka ale moc se mu to nevede. ()

lennyd

Radio (říkaj mu Radio, protože má doma samá rádia ... mně asi začnou říkat Dvd :) (Cuba Gooding Jr.) je kapku pomalejší mladík, moc mu to nemyslí, ale za to do všeho dává srdce. Když jej potká trenér Jones (Ed Harris), je Radio jen potulujícím se bláznem. Ale Jones jej pozve na trénink, a snaží se mu pomoct při začleňování do společnosti (bere jej jako pomocného trenéra, ve škole mu přidělí veledůležitou činnost oznamování co bude k jídlu, atd), a celkově se z něj snaží udělat lepšího člověka a něco jej naučit. Ale ne všichni se na tuto snahu dívají s obdivem ... Ed Harris předvádí svůj "standardně nadstandardní" herecký výkon, ale řekl bych že je kapku zastíněn Cubou Goodingem. Ten již několikrát dokázal, že hrát umí - a tady to ukazuje znovu. Že by se mu po béčkových Boat Tripech zase blýskalo na lepší časy? Pěkné... naivní, ale pěkné ... ()

Beky

Je super, že do otřepaného tématu získali, tak skvělé herce!!!.....kdyby takhle každý sázel na jistotu:)), vůbec bych se nezlobil!!!!!!!!!..poctivých 70%!!!!....P.S. Gooding super, o přehrávání nemůže být ani řeč...zasloužená nominace!!!! ()

venison

Další "true story" ze sportovního prostředí, kde ani o ten sport nejde vyjma sportovního chování. Cuba Gooding Jr. byl jako zaostalý asociálek dojemný a přesvědčivý až na půdu.. A Ed Harris ztvárnil ve své kariéře dalšího perfektního charakterního hrdinu.. Doják jako bejk :-D ()

Fleetguard

Po Raimanovi, Gumpovi a Samovi je zde další film s duševně zaostalím Radiem. Možná, že si už říkáte? "Co nám může další film s hodňoučkým blbečkem přinést nového"? A já musím říct, že může. Ve filmu se sice nedočkáte ničeho převratného, ale Cuba Gooding Jr. dal do své role zas noví nádech a tak můžete sledovat přerod s jakéhosi místního blázna až po nepostradatelného člena školského fotbalového týmů, a to vše jen díký trenéru Jonesovi ( Ed Harris ), kterému nebilo jedno co se okolo něj děje. Odpočinkoví film, kde můžete uronit i slzičku umocňuje i fakt, že jde o příběh, který se skutečně stal. ()

widla

Ano, je to patetický příběh až hrůza... ale komu se tohle může nelíbit? Skvělý film, nádherný a dojemný příběh a vynikající výkon Goodinga.... ()

Raevan

Těchto samoúčelných filmů bylo tolik, že by se z toho dal natočit film (nejeden, nesto).. Osobně mně lezou hltanem směrem vzhůru, což u tohoto filmu ještě umocňuje výkon Cuby Goodinga, který mě spolu s dabingem, dovolil bych si říci, téměř irituje.. ()