Debbie a její parťačky

• USA Ocean's 8 (více)
Trailer 3

Hvězdně obsazený film volně navazující na legendární sérii Dannyho parťáci. Debbie a její tým mají smělý plán loupeže, kterou se chystají provést na velkolepé kostýmní gala přehlídce celebrit v newyorském Metropolitním muzeu. (Vertical Ent.)

Trailer 3

Enšpígl

Určitě je to lepší než mít v hubě saze, ale na své mužské parťáky holky hodně ztrácej, Zásadní chyba je v postavách, není mezi nimi vůbec žádný vztah, krom Sandy a Cate snad ani dialog a holky se daly dohromady v duchu méďů co se potkali u Kolína. Abych jen nedržkoval závěrečná prácička měla švich i napětí a holky na sobě měly hodně elegatní šatičky. Jen odbočka teď vidím že ve filmu hrál Matt Damon, tak to jsem asi slepej. Nic, zpět za Debbie a její bandou, uplně nejlepší byla Anne i její postava jako jediná nebyla vyprázděnaná, takže na rozdíl třeba od Cate měla co hrát. ()

Matty

Debbie a její product placement. Taneční párty, během které běží na plátně Jules a Jim. Helena Bonham Carter mluvící plynně francouzsky. Sandra Bullock křičící německy „boty do mrazáku". Další momenty pozvedávající film z průměru si nevybavuji. Všechno je tak nějak OK, což mi při podobném obsazení rozhodně OK nepřijde. Herečky, z nichž většina výborně ovládá i umění komedie, skoro nemají možnost být vtipné či vůbec něčím zaujmout. Jména všech parťaček poprvé slyšíme zhruba po hodině filmu, což dobře dokládá, nakolik autorům scénáře záleželo na postavách. Stejně malý důvod zajímat se o ně máme v důsledku toho také my. Je přitom poměrně žádoucí pociťovat určité sympatie ke skvěle upraveným ženám (vč. rastafariánské hackerky a kapsářky žijící na ulici), které se oblékají do elegantních šatů a kostýmků a přesto mají potřebu přilepšit si o několik desítek milionů dolarů. Motivace k činu je jakžtakž srozumitelná pouze v případě Debbie (osobní pomsta), pro ostatní dámy se zjevně jedná pouze o zpestření a přivýdělek. Bylo mi lhostejné, zda jejich plán, velmi jasně vyložený a s podivuhodnou samozřejmostí naplňovaný (což pohřbívá veškerou napínavost), vyjde. ___ Učinit dějištěm loupeže Met Gala, tedy opulentní přehlídku snobismu, umožňující ženám a mužům u televizních obrazovek slintat nad šaty, které si v životě nebudou moci dovolit, se navenek zdá jako „soderberghovsky“ podvratný tah (hrdinky poškodí akci posilující přesvědčení, že základem šťastného života je vydělávat hromadu peněz a dobře vypadat před objektivy fotoaparátů). Film ve skutečnosti dělá akci a všemu, co je s ní spojováno (časopis Vogue, drahé šperky, šaty od špičkových módních návrhářů), skvělou reklamu. Nejenže k ní není kritický, ale navíc se zakládá na stejném okouzlení krásným povrchem. Každý záběr (a herečka v něm) musí primárně dobře vypadat. Jeho přínosnost pro vyprávění je sekundární. Proto film obsahuje spoustu vycpávkových záběrů, které jej hlavně v roztahané první polovině zpomalují. Sice to nedosahuje stejně obludných rozměrů jako v Padesáti odstínech svobody, což bylo v podstatě jen pásmo reklam s pohlednými herci, ale občas jsem z toho měl podobný dojem. Debbie a její parťačky zkrátka nechtějí okrást bohaté lidi, protože jimi pohrdají, ale aby mohly být jako oni a nosit stejně luxusní konfekci. Jde o značně problematické poselství, zvlášť s ohledem na ženy coby cílovou diváckou skupinu (a tedy předpoklad, že přesně po tomhle ženy touží). Vlastnit luxusní zboží je nezbytné. Kde na ně seženete peníze, není podstatné. Ať žije marnivost! 55% ()

T2

Rozpočet $70miliónovTržby USA $140,218,711Tržby Celosvetovo $297,718,711Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,099,217Tržby za predaj DVD v USA $4,044,647║ Celá plejáda známych herečiek, takmer vo výslužbe sa ide predviesť v tom ako šikovne sa dá kradnúť. Je až nenormálne ako do jedného filmu dokážu producenti natlačiť všetky možne rasy, myslím že nič nevynechali, už chýba asi len eskymáčka aby to bolo úplne komplet. Samozrejme, že ani v tomto prípade nejde o nič prevratné a ani dokonalé, je to už len niekoľko prevarený čaj a podľa toho aj tak chutí. Našťastie keď nemáte veľké očakávania, dá sa to miestami prežiť a občas niečo pobaví. Určite keby to malo šikovnejšieho na komédie ladeného režiséra, dalo by sa s tým viac vyhrať. Rihanna je zas ako päsť na oko, na čo ju pchajú do filmov? /videl v kine: 60%/ ()

Malarkey

Debbie a její parťačky vlastně nejsou odlišné od Dannyho parťáků. Stejné množství známých hereček, stejné neutrální pocity u každé zvlášť, kde asi jenom Cate Blanchett vypadala alespoň trošku jako femme fatále a Helena Bonham Carter nezklamala svým standardním avantgardním stylem. Jinak je ale film plný postav, které jsou naprosto bez emocí. K tomu plán, u kterého je pravděpodobnost jedna ku miliardě, že vyjde. Navíc se tu vše neustále dokola opakuje, takže závěr je plný šokujících momentů a rozuzlení, které dokazují, jak to Sandra Bullock měla vymyšlené, čímž měla dokonat onu geniální loupež tisíciletí. Pořád dokola to samé. Zajímavé ale, že herečky jednotlivě mám rád, ale tady jsem měl obrovský problém si některou zvlášť oblíbit. Nevím, jestli je to poznávací znamení podobných akčních komedií, ale u Dannyho parťáků to nebylo jiné... ()

kleopatra

Naprosto pohodová letní výplachovka, která se může směle podívat Dannyho parťákům do ksichtu, nicméně … i tady tisíckrát a jednou napadne, co a jak být nemohlo či nešlo, ale stejně tak tisíckrát a jednou se nad tím vzápětí mávne rukou, protože nejen Sandra a Cate jsou baby, kterým se nějak daří jít proti proudu času a nevzbuzovat přitom žárlivost, naopak - sympatie, taky pomsta chutná nejvíc za studena a vždycky tu bude sen, na který je třeba mít nějaké ty drobné. A luxusní hadry to nejsou. ()

• Natáčení bylo zahájeno dne 25. října 2016 v New Yorku. V březnu 2017 Cate Blanchett potvrdila ukončení natáčení. Dne 5. května 2017 však bylo oznámeno další natáčení na Staten Islandu. (Delock)
  • Osem hlavných herečiek vlastní dokopy 4 Oscarov, 2 ceny Emmy, 9 cien Grammy, 6 Zlatých Glóbusov, 5 cien BAFTA a 10 cien SAG. (dwdb)
  • Počas filmu Sandra Bullock viackrát hovorí po nemecky. Bullock prežila väčšinu svojho detstva v Norimbergu a má aj dvojité občianstvo, americké a nemecké. (Astonko)