Reklama

Reklama

Debbie a její parťačky

  • USA Ocean's 8 (více)
Trailer 3
USA, 2018, 110 min

Režie:

Gary Ross

Scénář:

Gary Ross, Olivia Milch

Kamera:

Eigil Bryld

Hrají:

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Sarah Paulson, Helena Bonham Carter, Rihanna, Mindy Kaling, Awkwafina, Richard Armitage, James Corden (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Hvězdně obsazený film volně navazující na legendární sérii Dannyho parťáci. Debbie a její tým mají smělý plán loupeže, kterou se chystají provést na velkolepé kostýmní gala přehlídce celebrit v newyorském Metropolitním muzeu. (Vertical Entertainment)

Recenze (368)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Naprosto pohodová letní výplachovka, která se může směle podívat Dannyho parťákům do ksichtu, nicméně … i tady tisíckrát a jednou napadne, co a jak být nemohlo či nešlo, ale stejně tak tisíckrát a jednou se nad tím vzápětí mávne rukou, protože nejen Sandra a Cate jsou baby, kterým se nějak daří jít proti proudu času a nevzbuzovat přitom žárlivost, naopak - sympatie, taky pomsta chutná nejvíc za studena a vždycky tu bude sen, na který je třeba mít nějaké ty drobné. A luxusní hadry to nejsou. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Debbie a její product placement. Taneční párty, během které běží na plátně Jules a Jim. Helena Bonham Carter mluvící plynně francouzsky. Sandra Bullock křičící německy „boty do mrazáku". Další momenty pozvedávající film z průměru si nevybavuji. Všechno je tak nějak OK, což mi při podobném obsazení rozhodně OK nepřijde. Herečky, z nichž většina výborně ovládá i umění komedie, skoro nemají možnost být vtipné či vůbec něčím zaujmout. Jména všech parťaček poprvé slyšíme zhruba po hodině filmu, což dobře dokládá, nakolik autorům scénáře záleželo na postavách. Stejně malý důvod zajímat se o ně máme v důsledku toho také my. Je přitom poměrně žádoucí pociťovat určité sympatie ke skvěle upraveným ženám (vč. rastafariánské hackerky a kapsářky žijící na ulici), které se oblékají do elegantních šatů a kostýmků a přesto mají potřebu přilepšit si o několik desítek milionů dolarů. Motivace k činu je jakžtakž srozumitelná pouze v případě Debbie (osobní pomsta), pro ostatní dámy se zjevně jedná pouze o zpestření a přivýdělek. Bylo mi lhostejné, zda jejich plán, velmi jasně vyložený a s podivuhodnou samozřejmostí naplňovaný (což pohřbívá veškerou napínavost), vyjde. ___ Učinit dějištěm loupeže Met Gala, tedy opulentní přehlídku snobismu, umožňující ženám a mužům u televizních obrazovek slintat nad šaty, které si v životě nebudou moci dovolit, se navenek zdá jako „soderberghovsky“ podvratný tah (hrdinky poškodí akci posilující přesvědčení, že základem šťastného života je vydělávat hromadu peněz a dobře vypadat před objektivy fotoaparátů). Film ve skutečnosti dělá akci a všemu, co je s ní spojováno (časopis Vogue, drahé šperky, šaty od špičkových módních návrhářů), skvělou reklamu. Nejenže k ní není kritický, ale navíc se zakládá na stejném okouzlení krásným povrchem. Každý záběr (a herečka v něm) musí primárně dobře vypadat. Jeho přínosnost pro vyprávění je sekundární. Proto film obsahuje spoustu vycpávkových záběrů, které jej hlavně v roztahané první polovině zpomalují. Sice to nedosahuje stejně obludných rozměrů jako v Padesáti odstínech svobody, což bylo v podstatě jen pásmo reklam s pohlednými herci, ale občas jsem z toho měl podobný dojem. Debbie a její parťačky zkrátka nechtějí okrást bohaté lidi, protože jimi pohrdají, ale aby mohly být jako oni a nosit stejně luxusní konfekci. Jde o značně problematické poselství, zvlášť s ohledem na ženy coby cílovou diváckou skupinu (a tedy předpoklad, že přesně po tomhle ženy touží). Vlastnit luxusní zboží je nezbytné. Kde na ně seženete peníze, není podstatné. Ať žije marnivost! 55% ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Určitě je to lepší než mít v hubě saze, ale na své mužské parťáky holky hodně ztrácej, Zásadní chyba je v postavách, není mezi nimi vůbec žádný vztah, krom Sandy a Cate snad ani dialog a holky se daly dohromady v duchu méďů co se potkali u Kolína. Abych jen nedržkoval závěrečná prácička měla švich i napětí a holky na sobě měly hodně elegatní šatičky. Jen odbočka teď vidím že ve filmu hrál Matt Damon, tak to jsem asi slepej. Nic, zpět za Debbie a její bandou, uplně nejlepší byla Anne i její postava jako jediná nebyla vyprázděnaná, takže na rozdíl třeba od Cate měla co hrát. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Tak sa to podarilo. Videl som film, v ktorom Cate Blanchett hrá najhoršie z celého obsadenia. A tie ostatné tiež nič extra, snáď okrem Anne Hathaway. Keby sa všetci (pred kamerou i za ňou) bavili tak dobre ako ona, mohlo to byť fajn. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Debbie a její parťačky vlastně nejsou odlišné od Dannyho parťáků. Stejné množství známých hereček, stejné neutrální pocity u každé zvlášť, kde asi jenom Cate Blanchett vypadala alespoň trošku jako femme fatále a Helena Bonham Carter nezklamala svým standardním avantgardním stylem. Jinak je ale film plný postav, které jsou naprosto bez emocí. K tomu plán, u kterého je pravděpodobnost jedna ku miliardě, že vyjde. Navíc se tu vše neustále dokola opakuje, takže závěr je plný šokujících momentů a rozuzlení, které dokazují, jak to Sandra Bullock měla vymyšlené, čímž měla dokonat onu geniální loupež tisíciletí. Pořád dokola to samé. Zajímavé ale, že herečky jednotlivě mám rád, ale tady jsem měl obrovský problém si některou zvlášť oblíbit. Nevím, jestli je to poznávací znamení podobných akčních komedií, ale u Dannyho parťáků to nebylo jiné... ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Sandra Bullock a její parta se chystají ukrást tříkilový náhrdelník z diamantů. A taky u toho chtějí skvěle vypadat. Debbie a její parťačky by chtěla být stejně pohodová podívaná jako Dannyho parťáci, na to ovšem téhle bandě chybí šarm a nějaká pořádná zlodějská výzva. Místo toho tu je spousta luxusu, drahých hadrů a šperků a až příliš často i pocit, že koukáte do katalogu s předraženou módou než na zlodějskou krimi komedii. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $70miliónovTržby USA $140,218,711Tržby Celosvetovo $297,718,711Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,099,217Tržby za predaj DVD v USA $4,044,647║ Celá plejáda známych herečiek, takmer vo výslužbe sa ide predviesť v tom ako šikovne sa dá kradnúť. Je až nenormálne ako do jedného filmu dokážu producenti natlačiť všetky možne rasy, myslím že nič nevynechali, už chýba asi len eskymáčka aby to bolo úplne komplet. Samozrejme, že ani v tomto prípade nejde o nič prevratné a ani dokonalé, je to už len niekoľko prevarený čaj a podľa toho aj tak chutí. Našťastie keď nemáte veľké očakávania, dá sa to miestami prežiť a občas niečo pobaví. Určite keby to malo šikovnejšieho na komédie ladeného režiséra, dalo by sa s tým viac vyhrať. Rihanna je zas ako päsť na oko, na čo ju pchajú do filmov? /videl v kine: 60%/ ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Příliš jsem tomu nevěřil, ale ve výsledku velmi milé překvapení. Herecky velmi silná ženská sestava, kde vévodí Sandra Bullock s Anne Hathaway, ale potěší i Cate Blanchet či Rihanna. Film si drží solidní tempo celý film a velmi mě bavilo sledovat plánování loupeže i zároveň její provedení, což bylo podáno dostatečně inteligentně a poutavě s fajn závěrečným zvratem včetně. Líbil se mi i pojišťovák Columbo, takže slušná Heist zábava. 80% ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Film plný ironie. Částečně kvůli Sandře, která celou dobu podehrává a heistem se spíš proplouží, přenechává pozornost jiným a královnou se bez větší snahy stává Anne Hathaway, s na tělo napsanou fiflenkovskou rolí. Hlavně ale kvůli faktu, že celá parta se k sobě lepí jen náhodou, divák je s ní na stejné vlně jen ve zlomových momentech - aby si všechnu slávu v samém finiši uzmul James Corden. Na to, jak polorouhačsky se celý spin-off chová, se v žánru nerozkračuje ani na půl cesty. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Páčilo by sa ti to.“ Fajn sequelový rip-off. Ženská partia sa nedá porovnať s chlapskou z pôvodnej trilógie, ale minimálne Sandra Bullock je prirodzená, vodcovská autorita. V pohode jej uveríte, že je sestrou TOHO Dannyho Oceana. Cate Blanchett nemám rád, ale „Rustyho v sukni“ si užíva podobným štýlom, ako svojho času labužník Brad Pitt. Ostatné parťáčky sú skôr do počtu a niektoré sú vyložene nesympatické (Helena Bonham Carter, Sarah Paulson), ale plus-mínus každá dostane scénu, v ktorej zažiari. Je prítomnžch pár cameí, ktoré ma ale zaskočili v zmysle, že sa objavili také, ktoré som nečakal a také, ktoré som čakal, sa neobjavili. Vďaka produkujúcemu Soderberghovi zostal zachovaný imidž trilógie: nablýskané pozlátko podfarbené štýlovou hudbou, kamerou atď. Ale trochu ma mrzí, že jednotlivé diely trilógie s Clooneym mali šikovné heist movie scenáre a na konci ste zostali rovnako zaskočení nečakaným vývojom udalostí, ako hlavní záporáci, ktorí prišli o obrovský majetok. Tu sa na rafinovanosť a premyslený plán nehrá. Alfou omegou celej operácie je prinútiť osobu X zvracať na záchode. Hmmm, smutné, kam séria klesla. Zvláštne pôsobia scény, v ktorých sa zlodejky zamestnajú na kľúčových pozíciách, z ktorých môžu výraznými spôsobmi ovplyvňovať prebiehajúcu lúpež, pričom nie je ukázané, ako sa na také pozície vôbec dostali, pričom ale ide o zamestnania, na ktoré sa musel stáť rad z Košíc do Bratislavy, čiže nie je reálne, aby „zrazu“ len tak dostali takú pracovnú pozíciu. Scenár je zlý. Našťastie, režisér s herečkami (a soundtrackom) to maskujú. Či by som bral dvojku? To neviem. Ale na 100% by som bral crossover s pôvodnou partiou (ja totiž neverím, že zomrel, určite je to len jedna z jeho typických fínt). Niektorí v súvislosti s týmto filmom radi hovoria o fiasku, ale fiasko vyzerá inak. 70-miliónový rozpočet vs. 297-miliónová celosvetová tržba. Jasné, peniaze nie sú všetko, ale zlý film fakt vyzerá inak. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Mám 45 babek. Můžu, kam se mi zachce." Tak v tom je mezi mnou a Debbie Oceanovou drobný rozdíl. Já totiž mám už takřka plné prasátko a přesto nemám pocit nějaké velké svobody. Ona ho má a tak krade a krade a podvádí a ... krade. Já tedy zloděje nemám rád, ale když se holky rozhodly vykrást něco tak zbytečného jako je Cartier, tak jsem byl ochoten jim fandit. Genialita jejich plánu sice spočívala v tom, že přestanou platit fyzikální, logické i Murphyho zákony, ale vždyť jsou to dámy a ty se banalitami nezatěžují. Důležité je, aby to na povrchu hezky vypadalo a v tomto směru nemám ke snímku nejmenší výhrady. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Film, který se tak strašně snaží nebýt špatný, že nakonec není vůbec nic. Nepřekvapivý scénář drží sotva krok s publikem (natož, jak by bylo u heistu žádoucí, aby ho předcházel) a herečky mají co dělat, aby uplatnily své jindy jistě existující charisma. Když se podíváme, kam vzal Soderbergh tenhle formát s Loganem a kde je toto, není asi potřeba dodávat víc. Rutina, která občas funguje. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Chm. Asi nejvíc mě tam štvala ta Anne Hathaway, škoda, že v roli nezůstala původně obsazená (jestli jsem ty zákulisní drby správně pochopila) Jennifer Lawrence. A tedy ne že by ve mně normálně hollywoodská produkce vzbuzovala pocity důvěryhodnosti, ale tady jsem ani na chvíli nevěřila, že by to tak šlo provést či snad dokonce že je to plán chytrý. A za všechno může scénář, který působí hodně začátečnicky, všechno říká a skoro nic neukazuje, nikdy nemá navrch nad divákem a ve výsledku postrádá takový ten "smooth" pocit, který by zoufale chtěl mít. Asi jako když se při plánování heistu děvčata těší na to, že uvidí Lea, ale nakonec se před kamerou producírují jenom profesionální plastové "celebrity" typu Kardashianky. A co teprve moře balastoidních scén, jako když jedna parťačka učí druhou používat Tinder. What? Why? ()

choze 

všechny recenze uživatele

Už Dannyho parťáci pro mě nejsou nijak úžasným filmem, což hraje ve prospěch Debbie. Průměrný heist výplach, kde mě sice žádná postava nezaujala, nic nepřekvapilo, ani ten humor mě nebral a nebudu si z toho nic pamatovat, ale ani mě to vyloženě nenudilo a nepopuzovalo. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

| Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 296,9 miliónov $ | Presne ten tip filmu, ktorý je odsúdený na úspech, ale vy dopredu viete, že Vás nebude baviť. Ovarený guláš vo formálne obľúbenom kabáte, behom ktorého som doma upratal, navaril, a vyniesol smetie. To ženské obsadenie mi pravdepodobne robilo dobre len z pôlky. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Dannyho parťáky mám hodně rád a kupodivu mě docela nalákala i tahle ženská týmovka. Ovšem, je to laciný kalkul jak polomrtvou sérii opět vrátit do života bez dalšího hrubozrnného remaku s několika zajímavými camei (ovšem bez toho nejočekávanějšího) a zkrátka variaci na téhož. Ovšem ta mě nenudila tak, jako většinu jiných hodnotících a mám až moc rád extravagantní Cate Blanchett, abych se dobře nebavil. Zbytek ženského obsazení je plné podivuhodných individuí (ta asiatka je fakt hrozná a Rihanna v teplákovce?), ale kupodivu to pospolu poměrně dobře fungovalo a ačkoliv rozuzlení není tak úderné jako za času George Clooneyho, kvalifikoval bych Debbie a její parťačky jako neškodný polo-remake, který asi nemohl bez Soderberghovy účasti (pouze producent) dopadnout o moc lépe, za to o dost hůře určitě ano...7/10 PS : James Corden mě straší naprosto všude a jeho talkshow vyloženě nenávidím, ale ve filmu mě kupodivu velice bavil. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Vysloveně příjemný film. Ženská verze Ocean's ElevenOcean's Thirteen. Na Ocean's 8 je radost pohledě, banda skvělých hereček ve výborných rolích a v ještě lepších maskách a kostýmech. Kdo by nepodlehl? ()

castor 

všechny recenze uživatele

Režisérsky nevyzpytatelný chameleon Steven Soderbergh před lety předhodil stylovou látku se sofistikovanými podrazy, tahem na bránu, pohodovou atmosférou a luxusním hereckým obsazením. Skvostné obsazení zůstává, ovšem ostatní už tak příjemné není. Na scéně je Clooneyho sestra Debbie Ocean, na krádež náhrdelníku za 150 mega na ostře sledované slezině posbírá bandu ženštin (ať to máme vyvážené, tak nechybí Indka, černoška nebo Asiatka) a jde se plánovat. Rozhodnutí natočit ženskou variaci Dannyho parťáků je docela logické, výsledek místy potěší, slušně odsýpá, ale to je asi všechno. Hlavní rozdíl (kromě horšího scénáře) vidím ve zdánlivé drobnosti: a to, že banda okolo Clooneyho a Pitta měla šmrnc a nadhled, hošani byli totální elegáni a gentlemani, zatímco sestava okolo Sandry Bullock (německý přízvuk nějaké to pousmání přinese) se tváří hrozně vážně a profesionálně. Naštěstí je na scéně Anne Hathaway, která onen přetěžký náhrdelník nosí na krku, a leccos zachraňuje. Jinak jedeme podle šablony plné zaměnitelných hrdinek. Výsledek nijak překvapivý, ač holkám palce držíme. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Perfektně obsazená odbočka, která sérii ostudu nedělá. Myslím, že Dannyho ani nebylo zapotřebí tolikrát zmiňovat, protože Debbie a její parťačky by obstály i bez toho. Opravdu se nechystá film, ve kterém by se dámy a pánové potkali? A nechystá se ani dvojka parťaček, ve které bychom se dozvěděli, jestli je to mezi Debbie a Lou tak, jak se tu opatrně naznačovalo? ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Taková fajn jednohubka, ale nic víc. Dobře to odsýpá, chemie mezi postavami funguje a nenudila jsem se. Ale chyběl mi tam jakýkoliv moment překvapení, nebo twist. Postavy si prostě naplánují loupež a pak se přesně krok za krokem děje podle toho plánu. Žádný zádrhel, žádný moment improvizace, kdyby jsem se o postavy alespoň trochu musela bát. Teda jeden twist tam možná je, ale ten je tak laciný a viditelný na míle daleko. Ale jak jsem psala, nenudila jsem se, takový klasický letní výplach. ()

Související novinky

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Debbie a její parťačky jsou rekordní

Debbie a její parťačky jsou rekordní

11.06.2018

Zlodějský spin-off Dannyho parťáků se Sandrou Bullock (Gravitace) a Cate Blanchett (Thor: Ragnarok) v hlavních rolích od začátku neměl úplně snadnou pozici. Nejsou to koneckonců ani dva roky, co… (více)

Reklama

Reklama