American Horror Story - Coven

(série)
  • USA Coven
USA, (2013–2014), 9 h 43 min (Minutáž: 40–51 min)

Jessica Lange, Sarah Paulson, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Jamie Brewer, Gabourey Sidibe, Lily Rabe, Evan Peters (více)

Epizody(13)

Tématem třetí série projektu American Horror Story zvané Coven neboli Sabat, jsou, jak už název napovídá, čarodějnice. Ty v dnešní době zažívají velice krušné časy, vedou totiž boje hned na několika frontách. Už od pradávna stojí proti černošskému Voodoo klanu, jejich řady přitom řídnou kvůli stále mocnějším lovcům čarodějnic a ještě k tomu všemu bojují sami mezi sebou o to, která z nich nahradí slábnoucí Nejvyšší na její pozici. Spojí je hrozba vyhynutí dohromady? (Bohnice05)

Tess92

Nejlepší část. Po temném Asylum se dostáváme zpátky do současnosti, kde chudinky čarodějky vymírají. Přišlo mi, že to neustálé zabíjení a oživování bylo to, co z toho dělalo něco špatného "horrorového". Celé mi to přišlo hezky uzavřené, bez nezodpovězených otázek. I když bych ráda viděla, jak to pokračovalo. ()

frana3

Jak už někdo napsal, méně hororové, za to vtipné, sarkastické a krvavé.Jessica Lange opět výborná a tak nějak mě to bavilo více než předchozí dvě série, proto i nejvyšší hodnocení. ()

TomDolly

Baví ma postava Jessicy Lange, jej štýl, jej sarkazmus, jej humor, jej móda. Nebyť jej tak Coven ohodnotím o čosi menej. No dodala tomu istý šmrnc. Baví ma to najviac z ostatných sérii i keď sú tam ozaj veľké nedostatky, no možno práve tie robia Coven niečím zvláštnym. ()

TinaMar

Mám ráda téma "čarodějnice" ale tentokrát mi to přišlo trošku slabší, a asi hlavním důvodem je Evan Peters který dostal zvláštní roli(možná to byl účel) kvůli které byl pro mě nějak méně vidět.. ale i tak opět úžas. ()

Zrzka82

AHS Coven mě od začátku nebývale údržoval v napětí, jak to všechno dopadne. Naprosto famozní Jessica Lang, která mimo špičkového hereckého výkonu, umí i ve svém věku vypadat zatraceně přitažlivě ve dvojici s úžasnou a nepřehlédnutou Kathy Bates - to je prostě dokonalá chemie. O to více mne totálně zklamal závěr a vyústění seriálu, které skončilo jakýmsi prapodivným happyendem? I přesto, že mne konec rozladil a zklamal, dávám 5*, protože atmosféra seriálu a vesměs všechny herecké výkony za to stojí... :) ()

KatyBitch

když přivřu obě oči, nahnu hlavu do strany a představím si asylum tak dávám 3*: Tak hele co se v téhle sérii vůbec děje? Hledá se nová supreme, nebo je tu nějaké džu džu, nebo je tu sekerník, nebo se to snad točí kolem lovců čarodějnic. Hele lidí já fakt nevím co je hlavní zápletka, v předchozích dvou sériích to bylo jasné ale nevím co se Ryanovi a Bradovi stalo ale Coven je fakt průser. Cordelia, Madison a Fiona jsou supeř ale ostatní jsou na odstřel. ()

Elizabethx

Nemůžu tuto sérii hodnotit nezaujatě, jelikož jsem vždy měla téma čarodejnic velmi ráda. Je pro mě silnější než první dvě série, přes to, že je to pro ostatní nepochopitelné. Sice nebyla tak propracovaná a podobně, ale zaujala mě a musím hodnotit vysoko. ()

hooofi

S tématem čarodějek se ztotožňuji a tak můj komentář není tak objektivní, jako je u mě zvykem, už jen proto, že jsem po čas s jednou žil :-) Tématické prvky obsažené v příběhu jsou pokryty ve velké míře uspokojivě - krása, zloba, bláznivost, marnivost, zrada, ale i loajálnost ke klanu a ochrana ostatních čarodějek, chtíč po sexu a lítost nad ztrátou nabíječe - no zkrátka tak trochu že života žen ne? Akorát zasazen do prostředí, kde si můžou plnými doušky užívat svých kouzelných sil, často zneužívaných, jak jinak. Kamerové, výpravou skvělé zvládnuté, režie místy neví jak by danou situaci originálnějš vyřešila, ale budiž. Herecké výkony jsou, jak předpovídá herecké obsazení na jedničku. Trochu mě irituje Evan Peters, jehož mračák pubescentálního znechucence životem nás celým seriálem doprovází až moc často. Oproti Jessica Lange, která se myslím v této roli našla dokonale (obdivuji ji ale nejvíc ve Freak show s jejími muzikálními vystoupeními). Na můj vkus se mohlo čarovat více, místy jsem si připadal jak v Harry Potterovi, kde po usilovném modlení po hodině přišlo Lumos a 'židle zvedejte se'. Moc telekinesis, málo přírodních sil, ale co já vím co čarodějnice dokážou. Celkové hodnocení nejlepší, protože mám pro ty hezké ksichtíčcky prostě slabost, ještě když vím, že mě chtějí po sexu nejradši zabít. ()

Mark1983

Dle mého úhlu pohledu Stmívání, ani Vampire diary této sérii nesahá ani po kotníky, přestože někteří tam tu podobu vidí, ač co se týče děje, zpracování i nápadů ohledně zabíjení pomocí černé magie - tak to je přímo až kreativně a imponantně zvládnuté. Byl jsem stejně nadšený jako u Freakshow. ()

baron156

Čarodějnický coven předčil všechna má očekávání o moderních čarodějnicích. A i po pár letech mě překvapuje, jaké věci, díky bohu, v seriálu prošli - " Z cesty negerská otrokyně". Co víc říci? Černohumorný scénář, efekty na úrovni a skvělí herci, více herečky. "Poslední slova? Jen jediné: Balenciaga!". ()

DHard

Coven 100%. Po Murder House a  Asylum velmi příjemná změna, kterou považuji za trefu do černého. Hororově-černohumorné příběhy z prostředí čarodějnické akademie v nádherném prostředí New Orleans, a cílení na mladší publikum jsou oživením, a hlavním plusem této série. Poprvé se zde představí Kathy Bates, a nutno říct že v roli bílé rasistické vražedkyně nemá chybu. Exceluje samozřejmě J. Lange, jejíž "bitch" nelze nemilovat, nezaostává ale ani casting dalších postav, který je neskutečně povedený.  Příběhově Coven ani na chvíli nenudí, přibylo zde černého humoru, bizarností, krve a nejrůznějších "úchyláren", lehce ubylo napětí a vysloveného hororu (i když AHS o tom nikdy primárně nebylo).  Za mě srdcovka a zasloužených 5*. ()

Ignitus.C

Tak tohle už zklamání bylo. Kromě geniální prezence Stevie Nicks bych tady jen stěží hledal světlá místa. Atmosféra je pryč, je z toho takové rádoby vtipné, místy dost nechutné fantasy. Velmi příjemné překvapení je tedy ještě přítomnost Katy Bates, a Angely Bassett, které miluju, ale jinak to bylo velmi slabé. Už se těším na další sérii, snad to trochu vylepší. ()

TynTynka

Rozhodně nejslabší série, která mi připadá, že má společné s ostatními sériemi pouze některé herce. Hororové to podle mě vůbec není. Vytratila se napínavost, hororové prvky a vlastně celé kouzlo seriálu. Myšlenka je dobrá, ale bohužel dle mého názoru velmi jednoduše, nudně a bez většího rozvinutí zpracována. Celou sérii jsem se nudila a koukala na díly nejrychleji, jak jsem mohla, jen aby to už konečně skončilo. Myslím, že pokud se člověk na tuhle sérii nepodívá, tak vůbec o nic nepřijde. Byly tam scény, události a postavy, které by tam vůbec nemuseli být. Asi jen natahovali čas, který mohl být využit mnohem lépe. Série měla potenciál, ale bohužel nebyl využit. ()

Socirel

1. série - 70 %. (Murder House) Prvních pár dílů tísnivá atmosféra, místy jsem měl skutečně strach z neznámých temných sil ve strašidelném domě, které se pak začaly postupně odhalovat, a strach se nakonec vytratil a seriál se stal více předvídatelným a méně zajímavým, z poslední epizody se stala komedie. 2. série - 85 %. (Asylum) Sedla mi přeje jen sedla o něco víc, kombinace temných sil jako satan, mimozemštané, nacistický vědec a sériový vrah se povedla, cela řada si na rozdíl od předchozí dokázala udržet konstantní kvalitu. Tvůrci se ale trochu kontraproduktivně snažili uzavřít příběh všech postav, což je sice pěkné, ale k některým postavám by se vyloženě hodil otevřený konec. 3. série - 50 %. (Coven) Tato série se nepovedla, nemá už tak děsivou atmosféru a téma čarodějnictví není podané zrovna podle mých představ. Stejně jako 1. série si tato série nedokázala udržet kvalitu, několik posledních dílů bylo velmi slabých. Zachraňují to některé dobře napsané postavy a určitá nepředvídatelnost dějové linky. ()