American Horror Story - Apocalypse

(série)
USA, 2018, 7 h 10 min (Minutáž: 38–55 min)

Kamera:

Gavin Kelly

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Kathy Bates, Evan Peters, Joan Collins, Adina Porter, Billy Eichner, Leslie Grossman, Emma Roberts, Cheyenne Jackson, Billie Lourd (více)

Epizody(10)

Los Angeles sa ocitne v panike, keď sa začnú objavovať správy o tom, že mesto čoskoro zasiahne atómová bomba. Coco (Leslie Grossman) má to šťastie, že sa jej vďaka bohatému otcovi podarí dostať medzi vyvolených, ktorí majú rezervované miesto v záchrannom úkryte. Tu narazí na ďalšie osoby, ktoré prežili vypuknutie apokalypsy, ale ich boj o život sa ešte ani zďaleka nekončí. (Marceloo)

hrumsrt

Konečně je kvalita přeci jen zpět! Po dvou slabých sériích je nám naděleno něco speciálního! Postapokalyptické AHS? Vlastně proč ne.. Ale tady se od toho poměrně rychle odbočí k fakt masivnímu fans-service! Mně ani ten Coven tak nebavil, ale to proto, že se tam řešilo kulový, tady jsou nám známé čarodějky poměrně v jiné situaci, kdy musí na sklonku světa zachraňovat, co se dá. Každá z nich mě bavila a hodně tlačily kvalitu, jak to jen šlo. Když k tomu ještě přihodili celé to odkazování na Murder House už jsem si říkal, jak na nás fans někdo myslí. Snad jen škoda, že to mělo tolik zbytečných dílů a extrémně slabou hlavní linku. Ve výsledku jen 10 epizod, kdy už fakt díky některým přesahují tu hranici únosnosti, což je teda seriózní problém. Sama o sobě je tahle série bohužel totálně nesourodá a nezvládnutá, ale když už jste viděli Coven (což se tak nějak očekává), tak budete spokojení.. Nejoblíbenější postavy - Madison Montgomery (Emma Roberts), Myrtle Snow (Frances Conroy) a Mallory (Billie Lourd). 70% ()

VendaCiki

No, nečekala jsem zázraky od této série. Název už napovídá o čem to bude. Každopádně se nezmiňuje o propojení předchozích sérií, takže už asi došly nápady a budem se plácat na místě, ale jak už to bývá u seriálů ba i u filmů, další sérii bych už radši nedělala. Nevěnovala jsem ani dost pozornosti obsazení herců před shlédnutím, takže mě návrat Jessice Lange velice potěšil :) závěr série byl tragický, ale jak řekli "Ďábel to prostě nevzdá". Jinak herci jako vždy, výborné... ()

rolf14

Tohle téma šlo zpracovat hodně zajímavě, bohužel nesplnilo má očekávání. A to nemám nic proti Covenu jako hodně lidí. Často nudné prolínání s minulostí, až zbytečně zabírající místo, které mohl vyplnit pohled na nastalou apokalypsu. Dokoukala jsem jen z úcty k mému minulému já, které tento seriál milovalo. ()

Birter

Od roku 2016 se u mě z očekávání nového majstrštyku vyvinulo pozorování skoku hlubokého. V tomto případě do hlubin odpadní televize. Zatímco u Hotelu můžeme říct, že se jednalo o zumělečtění béčkového thrilleru (které jsem osobně miloval), u Roanoku mockumentary a found-footage experiment a u Cultu tragické nevyužití potenciálu, tak u AHS: Apocalypse nic nenasvědčuje tomu, že jsme se omylem neocitli ve fantazii skalního fanouška AHS (možná kromě titulků, které pro mě překvapivě, ukazují stále stejná jména). Směšné scénáře ke všem epizodám i jejich amatérská režie, opravdu simulují tento pocit. Tolik klišé, tolik, plot holes, teatrálnosti (hlavně v Post-Apo části), tolik nevyužitého potenciálu...Grrr. Nejsměšnější je ale fakt, že ačkoliv hlavní promo této série bylo, že se jedná o crossover Murder Housu s Covenem, tak paradoxně nepřipomíná v ničem ani jednu. Murder House bylo mysteriózní psycho-drama, a uznávám, že jsem byl v epizodě Return to Murder House zaplaven sentimentem, ale epizoda v žádném případě neodpovídala stylu 1. série a považuji ji spíše než za dobrou epizodu, za NEzneuctění 1. série. Coven na druhé straně byl jidášovská řežba, s kupou zápletek a zajímavých zákonitostí. Apocalypse všechen tenhle potenciál smetla ze stolu a dosadila si tam co se jí zrovna hodilo. Nejděsivější příklad je postava Kylea Spencera, která není ani zmíněná (!!!) jenom proto, že se nejednalo o oblíbence publika (a místo toho má Evan dvě další role, které hraje dobře, ale jsou to teda taky postavy...) a naopak oblíbenci jako Madison či Myrtle, se vrátily a místo jejich klasické vedlejší role v Covenu, jsou zde chodícími groteskami s nelogickým chováním. Moc mě zklamal i Cody Fern, který udělal z Antikrista teatrální postavu z hororu z 50. let a chvála patří maximálně Kathy Bates (jejíž postava je teda taky dílo), hostující Jessice Lange (která stejně jako Connie Britton vypadá jako by ji na set dotlačili násilím), no a nezapomínejme na otevírací sekvenci, která i po mnoho zhlédnutích, byla často nejlepší pasáží většiny epizod. ()

ssscream odpad!

Až si budu chtít příště zprasit mozek seriálovym pornem tohoto stylu, pustím si radši Čarodějky s Brendou Volšovou, ono to totiž vyjde úplně nastejno. Tady si s postavama dělají co chtějí. Vlastně nikdy není nic jistý. Když někdo zemře, vždycky si najdou cestu jak ho vrátit nazpátek a děj nepokulhává, on totiž nemá nohy, on už se jenom plazí. Než abyste tedy žasli nad vývojem a charakterem postav, žasnete jen nad tím co ještě můžou vymyslet. Seriál, který by se naprosto ujal v Bollywoodu, protože děj je stejně tak "překvapivý" jako scény v bollywoodských akčních filmech. Osmou sérií jsem skončil, už to stejně nějakou dobu nemělo smysl. A už chápu, proč tahle série drží rekord v jednom herci, který hraje více postav... protože tam nikdo jinej hrát nechtěl. ()

suzie379

Série s čarodějkama byla nejslabší a oni natočí další. První 3 díly byly úžasné a napínavé, mohlo to směřovat jinam. ()

eric88

Konečně série, která dokonale navazuje na minulé série. Po nekolika seriích, co stáli za h… Příjemné překvapení. :) ()

baron156

Tak to byla teda apokalypsa. Série se vymyká všem ostatním. Jessica Lange, Kathy Bates, Sarah Paulson, Evan Peters a další dobří herci jsou zpět. Z nováčků tady vyzařovala Joan Collins a Cody Fern. Propojení mého oblíbeného Murder House a vtipného Covenu. Jessica Lange vypadala jako trochu donucena, ale zahrála Constance Langdon v nejlepší formě. A vše doprovázela píseň The spirits in the material Word. Po dvou neúspěšných sériích je to pecka. Vrátila se hororová atmosféra a známé tváře. Už se těším na další řadu. Moje čtvrtá nejoblíbenější série. ()

Colomba666

Kdyby všude necpali ten nechutný feminismus, dala bych i 5*, ale to je můj osobní problém, někomu to třeba nevadí. Nicméně, díky návratu do minulosti a propojení původních sérií, které se doposud nespojovaly v žádném slova smyslu, jde o velmi povedenou serii, neřkuli jednu z nejlepších, mezi TOP 3 se řadí určitě. ()

Ignitus.C

Ach jo... Tak se z toho stal najednou z ničeho nic Coven 2, kdy už ten první tedy rozhodně není má oblíbená série. Ty postavy mě vytáčí, jsou mi nesympatické, tady ještě přidali Coco, ftipnou postavu, která má na nic schopnosti, abychom si říkali lol, ta je blbá. A Mallory byla taky postava úplně jen tak. A navíc trochu Misty Day 2. Hodně mi vadilo to věčné vstávání z mrtvých, a dělání věcí, co byli před tím řečeny, že udělat nejdou. Čarodějkám jsem rozhodně nefandil, a vůbec by mi nevadilo, kdyby to celé dopadlo blbě. Nesnáším věc, která se tady stala, že nám nejdřív ukážou jak to dopadlo, potom se zdlooouhavě koukáme na to, jak se stalo, že se to stalo. To přeci není vůbec napínavé! Snad jediné dobré na tom všem byl Cody Fern, a i jeho postava. Úplný skvost. ()

Comtur

Jsem rád, že po třech nudných sérkách tu je zase něco, co nevypadá jako by celých 10 epizod někdo vymyslel při jednom posezení na hajzlu. Apocalypse sice trpí natahováním zbytečných blbostí jako tomu bylo u předchozí série Cult. Narozdíl od Kultu tato série aspoň není o hovně, a je pěkné vidět pár starých tváří. ()

PanIncognito

Zničení světa překřížením první sezóny a čarodějnického Covenu (malinko propojené i Hotelem) je odvážné. Už od úvodního jaderného útoku je seriál šílený... navíc té chorobně trpké atmosféře plné úzkosti vévodí parádní výkony herců a technická stránka. V této chvíli však vítězí hlavně možnost vidět Angelu Bassett, bezvadnou Jessicu Lange a Kathy Bates jako postavy z předchozích řad. Navzdory jejich krátkému příběhu je to jako vidět Otce, Syna a Ducha svatého najednou. Vskutku epická série! ;-) ()

DyingAngel

Najnudnejšia a pre mňa najmenej atraktívna séria zo všetkých. Posledný diel bol úplnou katastrofou, avšak v nie dobrom "apokalyptickom" štýle, skôr v znamení ukážkovej nudy. Dokonca ani rola Evana Petersa nič nezachránila. Hrôza a des v tom najhoršom význame slov... a to som sa tak tešila. Začiatok to malo dobrý, ale návrat do minulosti pokazil celý koncept apokalyptického sveta. ()