Oonika

Tyhle sci-fi a mysteriozní filmy mě moc neberou, většinou to bývá velmi zmatená změť čehosi. Ale tentokrát ne. Příběh se odvíjel logicky a cestování v čase nebylo nijak zmatené. Příběh byl velmi krásný a silný. Důkaz toho, jak málo někdy stačí změnit a život může být úplně jiný.... ()

Chosef76

Originální název filmu vystihuje podstatu, na které je příběh postaven přesněji. Neustále návraty do minulosti a další a další pokusy změnit budoucnost ( přítomnost :) ) nastínily nemožnost toho, že nikdy nedokážeme ovlivnit všechno, ikdyž je nám umožněno minulost korigovat . The Butterfly Effect mě nasál a vykopnul až za 2 hodiny. Ad kleopatra : amnézie byla založena na organickém základě ( viz nález na CT mozku) , většina těchto poruch se křečemi projevuje, to krvácení byl bonus pro křehčí nátury ;-) ()

Dartdevil

Velmi hezká práce s myšlenkou cestování v čase a o tom, jak může maličkost razantním způsobem změnit celý běh věcí následujících. Bohužel asi ve 2/3 filmu je konec poměrně jasný (vědma, potraty), a tak úplné napětí nevydrží až do konce. ()

safety

Výborný snímek. V první polovině se ukazuje jak velký vliv mohou mít zážitky z dětství na celý budoucí život a že až na prahu dospělosti vás dostihne stín minulosti. V druhé polovině se děj začne rozjíždět hlouběji a ukazuje se, že někdy je lepší nechat věci tak jak se skutečně staly, protože kdybychom měli tu moc se vrátit do minulosti a něco udělat jinak, mohlo by to mít vliv nejen na náš život, ale i na životy všech kolem nás a všechno může být ještě horší. Trošku kýčovitý na filmu bylo to, že každý špatný zážitek z dětství vedl ke špatnému životu a naopak, ale to je detajl, který nejspíš nikdo neřeší. Celkově byl filmek skutečně moc dobrej, skvělá atmosféra, děj, nápad.. doporučuji :) ()

Henry Morgan

Film to byl dobrej, s dobrou dávkou zvrhlosti, bohužel to na mě po celou dobu působilo hrozně lacině a nevěrohodně. Z pro mně neznámého důvodu jsem se nedokázal vžít do filmu a nadšeně a fascinovaně ho sledovat. Bylo to relativně promyšlené a možná to byl jeden z prvních filmů tohoto druhu, i když o tom pochybuju, nicméně jinak si tak vysoké hodnocení nedovedu představit. JAko nevidět to před lety, tak od toho čekám kdo ví co a fakt bych byl nasranej. ()

Kroup4

Jeden z nejpřeceňovanějších filmů co znám.Námět dobrej,scénář taky ale A.Kutcher je otřesnej,kamera všechno špantě.Nechápu umístění v první stovce. ()

Patrik200s

Nevšedný film v ktorom sa Ashton Kutcher vytiahol a ukázal, že má určitý herecký talent a jeho vrcholným výkonom nie je postava Kelsa. To isté môžem povedať o Amy Smart. ()

matt85

Nejsem z toho tak dětinsky nadšen jako všichni ostatní, spíš ten film uznávám za jeho mistrovství. Opravdovou sílu má tento film hlavně v atmosféře a depresivních scénách... ()

mattpro

Parádny scenár, slušný výkon Kutchera a zaujímavé zmeny budúcnosti ľudského života boli to najlepšie v tomto filme. Všetko to bolo také netradičné a preto pútavé. Nenudil som sa ani chvílu. ()

ChloeQueen

Sama nevím, jestli se mi tam ten Ashton líbil anebo ne. Mám ho prostě zarytého jako komedianta a ani jeho "drsnější" vzhled to nezmění. Ovšem na celkovém výsledku to neubírá. Možná jsem film až příliš přecenila, ale ode mě si 5 hvězdiček opravdu zaslouží :) ()

Colour

Všetci ľudia, ktorých komentáre som si čítala, tvrdia, že tento film je hooooodne nelogický. Podľa mňa to až taká pravda nie je. Má svoje slabé miesta, no nie je ich až tak veľa. Dobrá réžia, strih, celkový vizuál sú za jeden. Scenár je počúvateľný - počula som oveľa horšie dialógy, no i ooveľa lepšie. Čo sa týka hercov, Ashton Kutcher suverénne najhorší (vie sa tváriť inak ako prekvapene a neutrálne?), ostatní sú na tom lepšie. Čo sa týka atmosféry, bola perfektná. Síce na konci začínala stagnovať, image filmu nekazí. V čom však doteraz nemám jasno je hlavná myšlienka. Čo týmto filmom chcel autor povedať? Že veci, ako sa udejú, tak majú byť? To sotva, koniec to vyvracia. 87% 4,5* ()

sarfian

Takmer dokonalý film o cestovaní v čase. K úplnej dokonalosti mi tam chýbalo niečo málo, trocha atmosféry, alebo napetia. V celku je to dobrá dávka zábavy. VIDENÉ 1x ()

High.Hopes

Když scénáristé hned na začátku poruší zlaté hollywoodské pravidlo - nikdy nenechej zabít děti a psy - člověk si řekne, jaká je to paráda, když je konečně nějaký scénář tak inovátorský. Pak se ovšem příběh začne zamotávat do řetězce katastrof a hrůz, které ústí v čím dál horší katastrofy a hrůzy, ale přitom také tím více ztrácí komplexnost, objevují se další a další plotholes a každá následující ještě hrůzostrašnější změna se zdá jen více prvoplánová a pouze na efekt šokující. Kdyby film skončil ve chvíli, kdy se Evan probudí na psychiatrii a dopadá tedy stejně jako dříve jeho otec, kruh by se uzavřel, vše by dávalo smysl a nemohla bych mít žádné námitky. Snaha o smířlivý happyend šla ovšem na úkor smysluplnosti, a proto nemůžu dát plný počet hvězdiček, i když je jinak Osudový dotek svým způsobem výjimečný film. Podobně jako novější Počátek se sice na první pohled zdá jaksi intelektuálský a složitý na pochopení, je ale naopak velmi jednoduše stravitelný a přístupný nejširšímu publiku. Celkově pěkný zážitek, nebráním se dalšímu zhlédnutí. ()

Lasombra

Nahoru,dolů, nahor, dolů. Film s velkým potenciálem ale špatně sestavený. Mile mě překvapil A. Kutcher - poprvé hraje v "normálním" filmu, ale bohužel se málo snažil.. jestli vůbec. ()

Mr. Kodama

Netradiční námět, ve spojení s pro mě netradičnímy herci, dělá z díla netradiční podívanou. Narozdíl od ostatních sci-fi podává misterii, i přes její abnormalitu, stravitelnou neagresivní formou. Osobně bych byl raději kdyby film skončil o pár minut dřív, ideálně stejnou scénou, kterou žačal. 90% ()

Ryšty

Naprosto geniální atmosféra, která mě dokázala vtáhnou do filmu. Filmům s cestováním v čase sem se vyhýbal, ale tenhle mě naprosto dostal. Filmu nic nechybí a určitě doporučuju. ()

renoarko

Perfektný námet, atmosféra a ani Ashton (familiárne Káčer) nebol najhorší. Myslím, že to bola prvá vážna úloha, v ktorej som ho videla. Ja dávam plný počet, filmy takéhoto typu ja ľúbim. A čo som donedávna ani len netušila, snímka má viac alternatívnych koncov. PS: Na Boha sa fakt hrať neoplatí. Väčšinou to dopadá veľmi zle. PS2: O tom malom krpatom zmrdovi (Kayleighinom bráškovi) sa mi asi budú snívať veľmi zlé sny. ()

Mira90

Ehm, teda, tohle... hmmm. Kolikrát si mnohý řekl, že by se chtěl vrátit v čase zpět, změnit se, začít jinak. Jenže jedna změna v minulosti může naprosto překopat budoucnost. Ne vždy k lepšímu. Ale proč věci měnit k lepšímu, i špatný počátek může nakonec skončit dobře. Více než povedený film. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz