MiaMahoney

Výborné! Sice mi tam něco neurčitého (sama nevím co) trochu vadilo (vlastně možná vím, nevyhnutelně srovnávám s tématicky naprosto identickou hrou Life is Strange, která je dle mého skromného názoru logičtější [jak jen logické může tohle téma být] a přehlednější, a proto nedávám plnou palbu), ale vesměs se jedná o perfektní film dle mého gusta (byť to má slizkého Kačera) a jen lituju, že jsem si během filmu nepsala nějaké poznámky. Takhle by se mohla současná Mia vrátit a upozornit tu o dvě hodiny mladší, aby si, kurva, vzala k projekci kapesník. ()

Emo-haunter

Výborný mindfuck snímek, který si mě doopravdy získal a zůstal lehce po pěti hvězdičkami. Kutcher zde hraje hlavně první půlku dobře, pak mu ale jeho emoce moc člověk nevěří, hlavně ke konci, kde chybí to zachycení bezvýchodnosti.. Dobře napsaný scénář, hudba, kamera a střihy, které filmu dodávají na kvalitě. Za mě hodnocení odpovídá. Na to, abych filmu naprášil pět jsem potřeboval ještě větší porci emocí a zmíněné bezvýchodnosti, která v závěru filmu chyběla. Doopravdy neexistovala jiná možnost jak vše napravit? Co se takhle vracet k jedné situaci a vypilovat ji, třeba zabránit výbuchu petardy? Já vím, že cíl snímku musel být takový, aby dopadl smutně, ale ono to uvědomování si bezradnosti zde nebylo dobře zachyceno. Nebo snad čekal, že jeho život neskončí a nezemře při porodu? Snímek je originální, o tom žádná, ale k tomu maximálnímu estetickému prožitku chybělo ještě to něco navíc - a pouze u těchto filmů dávám čistých 5. I tak ale oceňuji originalitu a velmi dobrou atmosféru! :) ()

A. Murray

Tomuto filmu bych dal 6* (cool). Mám rád příběhy které vás nenechají chladným a dlouho po jejich zhlédnutí vám nedají klid, protože pořád myslíte zdali je to možné a co když se to děje i teď.... ()

Phillo

Nevidieť pár dní predtým Donnie Darka, tak je to jasných 5*. Dobrý námet, zaujímavé spracovanie a vyhýbanie sa tradičným klišé. Avšak v čom je Donnie o toľko lepší je určite menšia komerčnosť a tým pádom väčšia tajomnosť, oveľa lepšia atmosféra a hlavne hlavný predstaviteľ. Porovnávať Gyllenhalla s Kutcherom je ako porovnávať americký sitcom so slovenským. Od hlavného predstaviteľa sa potom sčasti odvíja aj atmosféra a všetko ostatné. Chcelo by to lepší casting a väčšiu undergroundovosť a nemal by som námietky. Takto mi je ľúto, že musím dať 4* 80% ()

Pawlisman

Hodnocení možná přehnané - na to co si o snímku myslím - avšak nemůžu popřít to, že mě snímek upoutal. Především si však myslím, že je tento snímek velice a zbytečně přeceňován. Idea mi příjde tak vyumělkovaná, neurovnaná, nevěrohodná, s plynoucím časem směšně průhledná laciná a celkově nesmyslná, že celkové nadšení zde nesdílím. Navíc Ashton Kutcher - po filmu Hele vole, kde mám káru - mě doslova iritoval. Trošku mi snímek připomněl film eXistenz - jenž i přes podobnou snůšku nesmyslů mi příjde snad i lepší. Zajímavé - žádná nuda - ale celkově neuznávám. 7/10 ()

thunnus

Velice solidní thriller s dost dobrou atmosférou. škoda jen, že je tu pár nelogismů a chybí víc hvězdiček. Ani Aston Kutcher moc nezaujal, byť se dost snažil. Uznávám ale, že jsem ale po dlouhé době hlavnímu "hrdinovi" docela dost i fandil. ()

klokyn

Odpoveď na otázku "Prečo sa hrdina nevracal do minulosti viac-krát a nesnažil sa všetko vyladiť, aby bola prítomnosť dokonalá?" Možno preto, že pochopil že sa to nedá vyladiť do dokonalosti (sú snáď všetci vo Vašom okolí bez problémov?). Možno preto, lebo už bol zúfalý a proste to vzdal. Možno preto, lebo jeho mozog sa vždy reštartoval, čo spôsobovalo bolesti a krvácanie a nechcel riskovať, že ho z toho raz j*bne. Musí byť vo filme všetko polopatisticky vysvetlené? Niektoré veci si treba domyslieť ;-) ()

Oxymoron

Jo, tohle jsem měl vždycky rád - přemýšlet, co by se asi stalo, kdybych udělal něco jinak. Už jen ten nápad něco takového natočit mne nadchnul a Gruber s Bressem to dovedli k dokonalosti (tak bestiální děti se jen tak nevidí). I Kutcher hrál kupodivu taky dobře. Na tyhle filmy se prostě nezapomíná. ()

Kroupa

Když nemám pořádné titulky, nedaří se mi dostat se plně do děje. Proto na mě ta hutná atmosféra tolik nedolehla, jak měla a nezískal jsem dostatečný odstup od nedostatků v logice příběhu. Navíc jsem odpůrce sociálního determinismu a tak mi nepřijde dostatečně zajímavé hrát si s lidskými osudy, jako by to byly snadno předvídatelné simulace. Nepřišlo mi to podnětné, protože v tom nebylo nic hlubokého - ne že bych nevěřil, že významná událost v dětství má na život velký vliv, ale tohle bylo příliš přehnané. I tak má ten film něco do sebe, takže až ho uvidím příště, třeba se mi zalíbí víc, ale přes 70% to asi nepůjde. A pokud by Kačerův výkon nebyl takovým překvapením, nebylo by třeba se nad ním příliš pozastavovat. ()

panmroz

...banální film s nebanálním poselstvím...si myslim...jakože nutnost vydržet do poslední minuty, abychom mohli s určitostí říct, zda je autor vizionář s potřebou něco odvážného sdělit, anebo pitomec. ()

Andresito

Osudový dotek má bezpochyby skvělý námět, je výborně zahraný (pokud se tedy dá něco takového o Asthonu Kutcherovi říct), ale na kolena ho sráží velká nevyváženost. Každý z hrdinových alternativních životů se pánové Gruber a Bress snažili natočit tak moc odlišně, až to kapku přehnali. V průběhu snímku je nám příběh podáván velmi syrově aby mohl skončit happyendem, který ke snímku vůbec nesedí. A pokud jde o tu část snímku, co připomíná High school musical, tak to byl vážně děs. 65% ()

cupito

Kdo z nás by se někdy nechtěl vrátit v čase a zachovat se jinak. Film není určen pasivnímu divákovi, protože v několikerém střihu převrací děj. Výjimečný film, pro mě na pomezí mezi hodnocením "4" a "5". ()

Vlkys

Strašlivý psycho, naštěstí to končí happyendem docela, jinak bych si asi šel hodit mašli... ---- II. shlédnutí: Už se mi o poznání lépe drželo dějové linky a vzhledem k tomu, že jsem si hlavní pasáže docela dobře pamatoval, ani jsem se nenechal tak moc zdeptat. Pořád se mi líbí stavba filmu i to, že si docela dobře drží strukturu a logiku, osobně mě mrzí, že jsou jednotlivé pasáže (nebo jak to nazvat) jen velmi málo rozvité a člověk se dozví jen to nejnutnější. Chápu však, že čas stravitelný divákem je omezený. ()

embecka

Každý nad tým premýšľa - čo by bolo, keby... Keby to a ono bolo inak, keby to vôbec nebolo, keby sa zachovám takto a takto... Evan si to vyskúšal. A prišiel na množstvo vecí - ja som vďaka tomu prišla na to, že všetko na svete je tak, ako má byť. Myšlienka filmu výborná, spracovanie tiež kvalitné, mínus hviezda za Ashtona - nebol zlý, ale mohol byť lepší. Vyzretejšieho Evana by som si vedela predstaviť. ()

Salmayo

Miluju filmy ve kterých se prolínají časové linie a hl. hrdinovi se život obrací vzhůru nohama o 360 stupňů když se v danou chvíli rozhodne jinak. Osudový dotek to dokázal dokonale a ukázal jak změna některých "maličkostí" v životě dokáže člověka nasměrovat na úplně jinou kolej. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz