Killing Ground

• Slovensko Killing Ground (festivalový název) (více)

Keď sa mladý pár vyberie na dovolenku do austrálskych lesov, objaví na mieste opustený stan a auto. Tomuto faktu však nevenujú pozornosť a dúfajú, že možno spoznajú iných táborníkov. Keď sa však dlhé hodiny nikto neobjaví, začínajú tušiť, že s miestom niečo nie je v poriadku. Na útek je však už príliš neskoro a začína pre nich boj o prežitie v divočine plnej nebezpečných nástrah. (Marceloo)

Charlie84

Z australského hixplo thrilleru se stává samostatný žánr. Ve finále bohužel málo drsné na horor, nedostatečně prokreslené na poctivý thriller a podfinancované na plnohodnotný film. Nenadchne, neurazí, nenaštve. Po chytlavém a atmosférickém úvodu s prázdným stanem a originálním (na tento typ filmu originálním) prolínání časových rovin vlastně nakonec trochu zklamání. ()

CharlieSs

Celkem epický film, klepu se ještě teď... bylo by 5*, kdyby to bylo dokončený... Tedy - přijde mi škoda, že nevíme, co se nakonec stalo s dítětem a pejskem. ()

Kingjiri

Oceňuju, že se místo brutálnějších nebo nechutnejch scén režie soustředí spíš na budování napětí, k čemuž přispívá i hravější způsob vyprávění (různě se prolínající časový linie). Přímo radost mi pak udělalo finále, který se vyvíjí poněkud jinak, než by člověk čekal. Postavy se chovaj vcelku rozumně (na nějaký hrdinsky scény a činy zapomeňte) a záporákům zdaleka všechno nevychází dle plánu. Mimochodem záporáci v podobě dvou nadrženejch rednecků vzdávaj solidní hold Austrálii jakožto bývalý trestanecký kolonii. Dokázal bych si představit o něco působivější (tragičtější) závěr nebo kratší úvod na úkor lesní naháněčky, ale jinak jsem fakt spokojenej. Velice sympatickej žánrovej průměr na volnej večer, tři silný hvězdy. ()

Vabr odpad!

Stoprocentně nejhorší film, co jsme s kámoškou spolu na táboře viděli! Po 45 minutách se vůbec nic nestalo a neděje a my jenom u toho začali usínat, a mně dokonce místy padala hlava a zavíraly se oči. To teda bylo k uzoufání! Navíc žádný horor za tu dobu, ani pořádný děj nebo příběh. Navíc až po 45 minutách jsme s kamarádkou zjistili, že se to odehrává (asi) v různých časových linkách, což vůbec nešlo poznat z toho, jak je ten film blbě natočenej. Tři linky nudu ještě prohlubovaly a nám nezbývalo nic jiného, než to prosikopovávat. A výsledkem bylo to, že bysme opravdu o nic nepřišli. Ani jsem jako nepochopil, o čem to mělo bejt. Nechápu, jak někdo může dostat budget na dobrý herce, kameru a dobrý dialogy, když je příběh zcela nulovej. Vyhodnocení: V ten večer pouštěli děckám na táboře Uncharted. Přestože Toma Hollanda nesnáším, měl jsem vstát, vzít kámošku s sebou a radši zajít na to, než se topit v agonii znudění jménem Killing Ground 😡 ()

Rawar

...velice nepředpovídatelný snímek s několika vyloženě znepokojujícími scénami, který pěkně odsýpá a v závěru Vás nenechá na pochybách o tom, kdo je skutečný záporák a kdo hrdina. Dokonce zde souhlasím i s názory místních autistických expertů (a že jich tu je, minimálně dva), kde se snímek setkává s kladným hodnocením. Což je povětšinou alarmující znak toho, že se bude jednat o brak. ()

CorteX^

Jeden z těch drsnějších survival filmů, kde se s tím fakt neserou - jakože chráněno tady není ani sotva roční dítě... ()

Likan7

Australani si udělali horor, a dopadlo to špatně. Dvě časové linie, které se postupně přerývají jsou sice v rámci žánru celkem vítaným nápadem, ale rozhodně to neutáhne ani tak krátký film, jakým Killing Ground je. Ruce pryč a neztraťte 90 minut času jako já, tady se hraje v céčkových rovinách a není tu nic zajímavého. ()

etkrson

Za touchdown s Olliem a pár scén, který nečekaně vybočovaly ze zažitých standartů klasických hixplotationů si Killing Ground ty 4* zaslouží... ()

Knor

Nečekal jsme takovej nářez. Tenhle horor je super v tom, že si vystačí fakt s málem a působí strašně reálně a syrově. Prostě někdy není potřeba hromady mrtvol a detailní studie anatomie těla. Tady je několik věrohodných kladných postav a párek věrohodných smradlavých, nadržených psychopatů. První polovina filmu jede ve dvou časových liniích a pomalu se propojují společně s narůstajícím dusivým napětím a já se přiznám, že jsem ke konci skoro ani nedejchal, jak moc mě to drtilo. Varování pro citlivější novopečený rodiče: jedna z postav je mimino, takže opatrně. Drsná podívaná, dlouho jsem neměl u filmu takhle nepříjemenj pocit. ()

stephano

Spíše 3,5* ale jen víc takovejch. Opět australská uchylnost nezná hranic. Mimochodem, v půlce sem si řikal, že by to uplně v klidu mohlo bejt všechno trochu jinak, bohužel nebylo. M.Knight Shayalamadingdong by věděl :-) ()

XXXXXXXX odpad!

Další kandidát pro tv Sračkov. Myslím, že Retard a Svaly by, mezi diváky tohoto kanálu, ani moc nevyčnívali. ()

mark9th

Typický príklad hororu, ktorý si kladie za dôraz šokovať brutalitou, než zaujať príbehom. Ona vlastne ani nie je čo komentovať. ''Low-price'' B-movie. ()

Pitryx

Tak ten scénář byl famózní. Myslím to dějové prolínání. Kdyby to bylo točeno normálně, dal bych o dvacet méně. Protože by šlo o tuctový survival. Ta nej pasáž je vynechána, asi aby to mohlo jít do kin pro děti. Dvacet procent dolů. Dalších dvacet za celek. ()

Honzulik

Killing Ground - solidní a brutální lesní divočina, které ale přece něco chybělo. Líbily se mi časové přechody v ději, solidně zvoleni úchylní "záporňáci", napětí... Dotáhnout některé záběry a lépe využít dobrý scénář, určitě bych Killing Ground přidal nějakou hvězdu... ()

DonBraso

Proč si prostě tyhle Australský srágory musím pouštět a říkám si,že to bude příště lepší.Ne,vážne není.Buranský hixploitation by tu byl,ale největší plus je v tom,že místo odpadu tohle dostalo jednu myšlenku navíc a to,že děj je jaksi v jiné časové rovině,než ho člověk sleduje.Už jsem měl našlápnuto to prostě totálně odstřelit,ale najednou než se člověk z orinetuje,tak to prostě chvilku trvá.Film nemá jinak absolutně nic zajímavého.Atmosféra je tak pět minut filmu při střelbě na plechovku a sbohem a šáteček.Pak se film malinko rozjede,aby vzápětí hrálo hlavní roli batole,které dej bůh štěstí někde skončilo.Poslední scéna filmu je na obrovskou facku a herecký doktůrek byl vážně super herec.Na co byla scéna v baru je všem stále záhadou jako celý film,který je bohužel béčkovou syrovostí někde na břehu seriálu Ulice a Big Ben.30% ()

predator.1

A tak to dopadne, když si na židličku sedne specialista na krátkometrážní filmy a vyprdne jednu klasickou festivalovou nudu. Ale zdejší odborníci z ČSFD opět nezklamali :) ()

srolyma

Stará filmová poučka praví, že s přítelkyní (dcerou, manželkou) se na vesnici na dovolenou prostě nejezdí. Každý vidlák, frustrovaný z neúspěšného nadbíhání miss ovci 2016 a vícemiss koze 2017, totiž k smrti rád polaská jakoukoliv po dvou se pohybující bytost ženského pohlaví. Většinou to pro rednecky sice nekončí dobře, ale jdou do toho stále znova a znova, hlava nehlava. Stejně i v tomto australském filmu, který byl bohužel jen slabým odvárkem většinou daleko vynalézavějších a brutálnějších filmových skvostů na toto téma. ()

J.Mayen

Velmi zajímavej australskej kousek z odvětví buranského hororu a navíc protkán 2 ma časovýma liniema. Skvělej nápad a nádherně krutý Redneci palec nahoru. ()