Johnny English znovu zasahuje

• Velká Británie Johnny English Strikes Again (více)

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky. (CinemArt)

tomik99

Rowana Atkinsona a jeho Mr. Beana mám rád, ale je to asi jediná role, která tomuto jinak příjemnému herci sluší. Snaha napodobit jakousi polohu Beana v jiných rolích je jen dalším marným pokusem, kdy se tvůrci snaží přiživit na slavnějších a daleko zábavnější vlně Rowana Atkinsona. A tentokrát filmu nepomáhá ani námět, který opět překypuje tupostí. Pár vtípků tam je, ale těch vyloženě dobrých, u kterých se dá zasmát, je jen pramálo. Zbytek je jen přehlídka nevkusně a až trapně vybraných vtipů, které neposlouží ani jako dobrá parodie. Příběh sám o sobě nikam nevede a kolegové z Brexitu neumí udělat opravdu kvalitní CGI. Kéž y se na digitální ponorky radši vyprdli. No, ani nevím co dalšího k tomuto počinu říci. Pokud jen můžete, vyhněte se mu. ()

Forty-

Uplne v pohode oddychovka pri ktorej sa clovek slusne zasmeje. Netreba cakat nic hlbsie, a sofistikovanejsie, su to proste take male, niekedy trapne, ale vcelku podarene vtipky. Jedine co mi fakt liezlo na nervy bol bad guy, ten bol uplne mimo. ()

Sala1

Kostra špiónskeho filmu bola dodržaná a minimálne v tejto veci bola snímka dostatočne uveriteľná - od presunov medzi jednotlivými lokáciami po motiváciu postáv, ktorá dávala zmysel. Z tohto pohľadu ju považujem za dobrú paródiu na špiónske filmy. V tretej časti Johnnyho Englisha sa dvaja agenti starej školy ocitajú v novom svete, vo svete nových technológií, nových prístupov atď. Bohužiaľ, tento prístup nepriniesol v žánri nič nové. Všetko, čo sa vo filme deje, slúži na vytvorenie gagu. K tomu speli všetky scény a pokiaľ sa máme baviť o humore – ten je iba o tom, že Johnny English urobí niečo a stane sa presný opak. Z 50 % mi humor nesadol. Miestami bol až vyslovene detský a nedostatočný vo filme pre dospelého diváka. Pri niektorých vtipoch som sa cítil až trápne za samotných hercov. Ale na druhej strane, niekedy aj ten trápny humor bol príjemným dôvodom na úsmev, čo vlastne vystáva z postavy Johnnyho Englisha, čiže Rowana Atkinsona. Jednoducho bol to Mr. Bean. Záporák bol dosť slabý, nevýrazný. Rovnako, ako aj jeho herecký výkon. Najväčší problém som mal však so záverom filmu – ten bol absolútne prehnaný. Či už v prestrelenom použití efektov v rámci prostredia interiéru a exteriéru, či nevydarenom počítačovom spracovaní. Žiaľ, z filmu mi nezostal v hlave jediný moment, kvôli ktorému by som si ho pozrel znovu. Avšak, je potrebné takúto produkciu podporovať, pretože ľudia sa zabúdajú smiať a ich nároky na film, divadlo a podobne sú prehnané vysoké. Považujem túto snímku za priemer, ktorý vidieť raz úplne stačí. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=1j1EmmXYMQk. ()

fichty91

Rowan Atkinson je srdcovka, která neomrzí, i ve třetím díle jsem se od srdce zasmál nejedenkrát, nicméně převažovaly spíše trapné a hodně prvoplánové, předvídatelné pokusy o vtip... Jedna hvězda patří Atkinsonovi, druhá zajímavému nápadu na střet moderního světa se "starou školou", který se mi líbil. Celkově ale vaření z vody a trošku nedůstojné zakončení jinak povedené "ságy". ()

rublik05

Do třetice všeho dobrého. To platí u téhle trilogie o nešikovném agentu MI7 doslova. Poslední třetí díl je velmi příjemná komedie, která má za cíl jediné, pobavit diváka, bez zbytečných dějových složitostí, bez nějakých velkých ambicí. Atkinson pořád ještě má na to rozdávat smích svou "šikovností". Za mě vcelku spokojenost. Příjemná odreagovačka, která neskutečně pobaví. Jediná výtka směřuje k předvídatelnosti vtipných scén, ale to k této trilogii asi patří. 7/10. Viděno v kině 3.11.2018. ()

Maximilianus

Najväčšou devízou tohto filmu je jeho dĺžka. Vďaka nej film plynie pomerne svižne, zbytočne sa nezdržuje a aj akcia, resp. hlavná zápletka príde celkom rýchlo. Je to také mierne bláznivé, nájde sa aj zopár grimás Rowana Atkinsona, a v podstate je to také, ako sa dá čakať. Priemerná zábava ktorá neohúri ani neurazí. 6,5/10. ()

Hashirama

Jak se říká filmové intertextualitě? Interfilmialita? Nicméně nezabývejme se tu kvadratickými rovnoběžkami, které vám nicméně při třetím opusu agenta s povolením dělat pičoviny dost možná vytanou na mysli. Jedná se totiž o sofistikovanou parodickou poklonu špionážnímu žánru a ranným bondovkám, ač možná nezáměrnou. Evropské destinace, serpentíny, Aston Martin, Bond girl hrající Bond girl, všechny tyto propriety lehce napoví, že si Johnny English bere ze svého ranku to osvědčené, které roubuje na prostoduchou šablonku, která je dost často zkratkovitá a ne moc svědomitá, co se vyprávění týče. Taky zamrzí odklon nonšalantního a vždy svěžího britského humoru k lacinému americkému fekalismu, kterého zde od minule přibylo jako nekrytých šeků na stolech mých srbských věřitelů. Slabší kondičce navzdory se jedná o smysluplné pokračování, které není jen poslední resuscitací vydojené krávy, nýbrž sympatickou rozlučkou, kterou si evidentně všichni užili. PS: Ольга - богиня! ()

Likan7

Film totálně o ničem, ale přesto je druhé pokračování Johnnyho Englishe příjemný. Atkinsonovi je sice 64, ale tu genialitu blbečka, kterýmu každý přeje, i když je totální pako, má v sobě stále. Tahle série je taková vykrádačka Mr. Beana, ví to každý, nevadí to ale vůbec nikomu, protože čím víc Atkinsona, tím líp. Předešlé díly si vůbec nepamatuju, mám jen zafixováno, že mě jednoduše nebavily, ale tady jsem se celkem dobře bavil. Je to sice slepenec krátkých vtipných scén, ve kterých jde jen o to, že English něco zvoře a divák se u toho má bavit, na mě to tentokrát ale fungovalo. Potěší Emma Thompson a stále nádherná Olga Kurylenko. ()

Trixinka

Film je více méně kopie prvního dílu - English jako poslední volba; agentka, která mu pomáhá; záměna videa; vyhazov.... nic co bychom už u Englishe neviděli. Za pochvalu stojí autoškola a virtuální realita. Film mě pobavil, rozesmál a to je hlavní. Jen tak nějak doufám, že se jedná o posledního Englishe, další už fakt ne. ()

Inozuka

Byly to skvělé časy, když se točily parodie, u kterých se člověk válel smíchy po zemi. Bohužel doby Bláznivých střel nebo Žhavých výstřelů jsou již asi dávno pryč ... ()

Psycho.R

Po nudné dvojce se najednou objevilo pokračování, které jsem už nečekal. A musím říct, že tuhle značku trochu pozvedla výš. Rowan je super, zvlášť když si vezme energetickou pilulku. Ovšem největší minus vidím ve scénáři. První díl spoluvytvářeli scénáristé skutečných bondovek a bylo to znát. Ovšem jako milá jednohubka na večer to je jako dělané. ()

ER

Na Atkinsonovi jdou roky vidět, z grimas se trochu ztratila jiskra,ale humor zůstal,byť s kolísavou kvalitou. ()

gemi

Jako předchozí filmy série - docela milé, levné, místy úsměvné, ale žádná komedie, u které by se člověk řezal smíchy, to teda není. ()

Akaja

Místy to bylo hodně špatné a hodně trapné, ale celkově to byla ucházející oddechovka. Střih byl hodně strnulý a některé scény tím zbytečně trpěly. 3. hvězdu dávám za taneční scénu po “energetické pilulce”. ()

samkko

6.2/10 nejnovější díl ze známé komediální série nám přináší vyrovnaný průměr. Je to furt to samé, skvělý Rowan a otřesné vedlejší postavy. Kurylenko to sice trochu pozvedal, ale jinak furt to samé. ()

studiobadguy

Upřímně je to docela dlouho co jsem si vyšel do kina na komedii. A co říct k tomuto počinu? Jestli jste viděli trailery, tak už jste se pravděpodobně rozhodli, jestli na film jít či ne. Hlavní tahoun všech komedií je humor a ten zde funguje dokonale. Právě proto by jste se měli podívat na trailery a rozhodli se, zda-li vám tento styl humoru vyhovuje či ne. Film je skvělá komedie a já se celý film bavil. Na zpříjemnění večera postačí a nudit se nebudete. 75/100. ()

Meev

Na sérii filmů z Johnnym mám nejraději ten super humor. I když je lehko předvídatelný a člověku dojde, co tam asi bude, tak jsem se stejně mohl potrhat smíchy. Atkinson je neskutečně neskutečný. Nejen ta jeho mimoňovská mimika, ale i ten jeho přehnaný egoismus a smolařství a štěstí v jednom. Dokonalost. Zápletka byla podobná, jako v prvním díle. Záporák, který chtěl dobýt svět. Akorát měl trošku jiný charakter. Vedlejší postavy byly výborné, v čele s Millerem. Jen mi tam nesedla ta hlavní žena (zapomněl jsem jméno) [ta ruská agentka]. Kamera byla více než dobrá. Třeba při scéně, kdy vylezáli z jezera nebo při jízdě autem. Nedá se říci, jestli to byl nejlepší díl ze série, ale byl dokonalý. ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce