Johnny English znovu zasahuje

• Velká Británie Johnny English Strikes Again (více)

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky. (CinemArt)

Paserak

Hvězda navíc za to, že Johny je stejná konzerva jako já a nekamarádí s novými technologiemi.....Kdo by neměl rád Mr.Beana. ()

bonovox

Slabé 3 hviezdy aspoň kvôli pár vydareným scenkam (virtuálna realita, tanec...), už ale predsa len vidno, že Atkinson stárne. ()

Diego75

Přece jen si to tu čtvrtou hvězdičku zaslouží, protože Rowan Atkinson neztratil svoje komediální nadání a i když je záplatka slabší, tak bravurní a vtipné scénky to vynahradí. Líbí se mi i to že se vrátil Bough z prvního dílu a že film poukazuje na nebezpečí moderních technologií. Z trilogie všech tří dílů Johnnyho Englishe však jednoznačně vítězí jednička. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

chozze008

Jen si přisadím co se týče VR scény, ta se jim fakt povedla. Naprosto předvídatelné gagy/trapasy to naopak (apoň pro mě) dokonalu rujnujou. Takže nahoru a dolu. ()

HMTD

Skvělí film, skvěle jsem se bavil. Podle mne snad ještě lepší než předešlé dva filmy. Klidně bych se podíval i na film, kde by Rowen hrál celou dobu Englishe jako učitele, sice to nebyli nejvtipnější pasáže, ale měli své kouzlo a byl by to hodně solidní rodinný film. ()

Slepejsek

Žádný ohromující gejzír gagů to není - spíš občas trochu omšelých (až lehce vyčpělých) (stará ponorka), občas jako stará guma přetažených (pronásledování v brnění či virtual-reality show), občas zbytečně dovysvětlovaných (od toho je tu komplic). Přesto i těch pár "beanovských" potěší a pár anglických hlášek (sušších než nejsušší martini) protřepe bránici a zvedne náladu. PS1: Jestli mne něco straší, tak je to pomyšlení, že by se JE dočkal tolika dílů jako jeho kolega 007. PS2: Na druhou stranu je celkem zábavné představovat si, kdo by mohl převzít Atkinsonovu štafetu... ()

bigmatko

Kto by po prvom filme čakal že bude mať toľko pokračovaní a dokonca že každé z nich sa bude dať pozerať a bude zábavné. jasné že to nie je mysliteľské dielo ale beanovsky jednoduchý humor, ktorý stále funguje a správne vyvažuje aj trápnosť príbehu. Určite je to lepšie ako novinky z českej produkcie pseudokomédií, ktoré majú vtipné maximálne ukážky. Englisch nepotrebuje k vtipu ani alkohol ani trápne problémy medzi mužmi a ženami a netvári sa že rieši emdziľudské vzťahy a preto to funguje. Aj keď je to už pomerne priehľadné a človek vie čo má čakať tak zábavy je vo filme dosť. ()

Jardatekk

Příjemné překvapení od Rowana Atkinsona hodnotím pěticí hvězd z důvodu častého smíchu což se mi u současného filmu moc nestává. Ať žije virtuální realaita a Johny English! :D ()

Pignon

Teroristé přesměrovali všechna letadla na Luton:-) Tradiční gulášek Beanovských grimas a gagů, žádná popukací komedie, ale ani se mi nezadrhla záklopka. ()

CheeseFigure

Silné nezávislé tri hviezdičky. Nesmial som sa v jednom kuse, ale svoje momenty to má (Rowan Atkinson, povzbudený tabletkami, ako kráľ tanečného parketu). Trochu ma ale zarazil opakovaný vtip (zdá sa mi, že ten skok do vody, pri čom English len padne na palubu nižšie, bol aj v dvojke) a aj opakovanie scenáru (Johnny je opäť za idiota, tajná služba mu nedôveruje, na konci ale záporáka porazí a dôveru v seba obnoví). Aj napriek tomu ide o celkom v pohode film, ak sa páčili predchádzajúce, tak bude aj tento. ()

Nataniel73

Skvelá komédia, to bez debaty. Rowan Atkinson ako druhý najlepší komik po Luis De Funesovi opäť nesklamal a tak dobre som sa v kine už veľmi dlho nenasmial. Dá sa to prirovnať ku komisárovi Clusoeovi - humor veľmi podobný, ale ten britský je mi o čosi bližší ako ten francúzsky. Najlepšie scénky: virtuálna realita, Johny English na tanečnom parkete a ako nemožný čašník v reštaurácii, ktorú nakoniec podpáli. Toľko vtipných scénok sa v jednom filme len tak nevidí a dejom mi to veľmi pripomínalo prvého Johna Englisha s tým rozdielom, že tento je ešte o chlp lepší. Na tomto filme je pekne vidieť ako sa humor za tie roky posunul o poriadny kus ďalej. Skvelá práca. 85% ()

Matt_Farrell

Mr. Bean je stále vo forme. Čokoľvek urobí, ľudia sa musia smiať. Olga Kurylenko mu skvele asistuje. To je snáď jediný film, kde hlavný hrdina nemusí mať rovnocenného protivníka. Johnny English je sám sebe protivníkom. Keď vám ponúkne jedlo, ktoré práve zozbieral zo zeme, máte dojem, že v Anglicku to takto robia stále. Trochu slabší záver, čo možno pripísať neskúsenosti režiséra. Rowan Atkinson je pre mňa jedným z posledných dinosaurov skutočného humoru, ktorý v poslednej dobe akoby vymieral. ()

the_weaver

Johnny ešte nezostarol, šaškuje ako zamlada, vládne tanečnému parketu a popritom sa mu opäť, ani nevie ako, podarí aj zachrániť svet pred nadvládou digitálneho diktátora. Len škoda, že nebolo viac "Danke schön" momentov, keď sa snaží byť strašne noblesný, ale miesto toho je na posmech. Ešteže sa nájde pár originálnych vtipných scén, ktoré sa zaobídu bez prvoplánovej komiky, ako virtuálna realita, jazda s autoškolou či odpálenie rakety. ()

Petrsvetr80

Pro mě nejhorší film série, nepřináší to nic nového, a celkem jsem se nudil, jako párkrát jsem se zasmál, pokud je někdo fanoušek série tak z toho bude zklamaný, nic moc, na film bohužel tak za týden úplně zapomenete :-(, /55%/. ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce