Johnny English znovu zasahuje

• Velká Británie Johnny English Strikes Again (více)

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky. (Cinemart)

laepus

Čtyři si to ani náhodou nezaslouží, ale dám je... takže vlastně zaslouží :) Dějově, filmařsky, logicky je to děravé jak cedník a pozorný divák se musí ptát, jestli to opravdu tvůrcům nevadí. Ale jak vidím, tak nevadí. Navíc děj je z velké části kopií prvního dílu a mnohé vtipy se jen v drobných obměnách opakují. Ale přesto. Ale přesto fungují a smálo se úplně celé kino skoro po celou dobu filmu. Rowan Atkinson tak dokázal znovu sám utáhnout celý film jen sérií svých skečů, protože jakmile sleze z plátna (naštěstí se to neděje příliš často), je film nulový. Pro mě absolutně nejlepší fór je hned na začátku s Edwardem Foxem - znalci starších filmů pochopí ;) a pak scéna s virtuální realitou - ta je dokonalá a dost možná jedna z nejlepších věcí, jakou kdy Atkinson natočil. ()

Milky.

Příjemně mě překvapilo, že Bean tady nejede až tak trapně, jak by se dalo čekat. Většinu scén tady zvládá vcelku civilně a tudíž snad i vtipně (záleží na intoxikaci, u mě pomohla). Ovšem zbytek filmu je prostě sračka. Prvoplánová pointa"dáme další díl protože peníze" a naprosto odfláknutý scénář, který byl psát podle jediné podmínky a to "uděláme novou Bean grotesku, bo to nese" z toho svítí na všechny strany. Přežil jsem, občas jsem se zasmál, ale jinak to bylo asi jako se opít 10kou Gambrinusu. Prostě když má člověk aspoň trochu důstojnosti, seberespektu a pudu sebezáchovy, tak to neudělá. ()

Klajnik

Atkinson ze sebe dělá 90 minut vola v absolutně odfláknutém filmu. English je vyslán na misi a všechno posere, ale nějak se mu snaží pokračovat zdárně kupředu, což mě vede k tomu, že hlavní "hrdina" to má všechno až moc jednoduché. Před koncem filmu mu vedení přestane důvěřovat, protože je to hňup a on se na vlastní pěst vydavá zabránit krizi. To schéma je mi povědomé a voloviny, které se dějí mezi tím mě nijak nerozesmívaly. Vůbec to nefunguje. Je to trapné (kromě scény sestupu ze schodů v brnění) a zbytečné. ()

mira007

Druhý díl Johnyho Englishe považuji za jednu z nejlepších komedií posledních let ( možná je to tím, že komedie až tak nevyhledávám ) a tento třetí díl na něj nemá, ale na druhou stranu viděl jsem ho ve správný čas na správném místě se správnými lidmi a dám čtyři hvězdy protože jsem se prostě dobře pobavil u jednoduché trochu hloupoučké zábavné parády, která přesunula těžiště humoru z amerického do britského stylu a tak nějak se vrací ke klasickému Beanovi. Velké plus které jsem přijal se sentimentem byl střet "retra" vs. "sociálně síťové období". ()

suzanne1997

Moc děkuji za tuhle komedii, English mě jako vždy dostal. :D V docela pochmurné náladě mě dokázal rozesmát a to se podařilo jen několika filmům. Nechybí v něm, alespoň podle mě, nic z toho, co můžeme u Englishe očekávat, napětí, trošku té chtěné i nechtěné akce, sem tam nějaká legrace a hlavně překvapivé vyvrcholení v podobě konce, kdy samotný Johnny neudělá pro záchranu téměř nic a za úspěchem stojí náhoda. U tohoto filmu nemá cenu doporučovat, kdo bude chtít jej vyhledá a podívá se na něj. ()

cesky_hrac

Určitě nejlepší film roku 2018! Smál jsem sie od začátku až do konce! Totální bomba. Tento film doporučuji všem sakra zhlédnout! Dávám 10,5/10!! Fakt dobrej komediální film!! ()

bobstock

K úctě výbornému komikovi už na mne jakožto dlouholetému sledovači všech možných eskapád Mr. Beana jen tak něco nezapůsobí a osobně už mi Rowan více sedne do vážnějších rolí nežli Johnny English3 vařeného z vody a z božského nevědomí možných mladých diváků, kteří ještě nemají okoukané staré beanovky. 50% ()

Caine

Tohle byla fakt hroooooza!!!! :-( Se mu divím, že do tak mizerného scénáře šel. A pár gagů je vykradených z Bláznivých střel - a děsivě doslovně. Fakt slabý a to jsem schopný odpustit kdeco... :-((( ()

TheSpearCZ

Oba předchozí díly si jakž takž matně pamatuji a v obou případech se jednalo o neurážlivou průměrnou komedii... a tento díl tomu není výjimkou. Opět to je takové dost nevyvážené s humorem... chci tím říct, že jsem se u toho občas zasmál, jak moc stupidní to bylo a Rowana Atkinsona si nedokážu kromě Beana a této role jinde představit. Jako blbeček je prostě nejlepší :D. Nic jsem neočekával a jako jednohubka to splnilo účel, jinak ale nic moc. Slabší 3* ()

Flopik

Opäť Johny English a musím povedať že som to čakal lepšie. Dosť scén nevyznelo tak vtipne ako malo ale zase na druhú stránku pri veľa scénach sa schuti zasmejete.Rowan výborný no a Olga je nádherná radosť pozerať.Koniec na jednu stránku vtipný na druhú troška nevýrazný. Celkovo však film odsýpa poriadne rýchlo a vy sa nenudíte. Na konci však aj zabudnete že ste vôbec niečo videli u mňa priemer čo ma mrzí. ()

Illy

3/5 V celku na pohodu, ale žádná velká řachanda to teda není. Pár úsměvných situací a zamrzí vtipy již několikrát viděné. Jinak good. ()

majec4

Prislo mi to dost tupe. Par krat som sa dobre zasmial, ale povacsine mi tie forky prisli ako pre deti. Za Olgu davam jednu hviezdu navyse, lebo... Inak skoda casu. ()

Bozvav

Navzdory tomu, že téma je již lehce vyčpělé, zápletka okoukaná a pointa stejná jak přes kopírák, já jsem s dobře bavila. Jistě, jde o naprosto nenáročnou oddychovku, u které mozek necháte v klidu odpočívat na poličce, ale nasmějete se. Johny v podání Rowana Atkinsona má pořád co nabídnout, zvláště když mu skundují tak zdatní přihrávači. Některé situace byly povedené více, jiné o poznání méně. Jako celek vše dobře ladilo a i díky příjemné stopáži, jsem se nenudila. Za mne 80%. Nicméně ze všech tří dílů se mi nejvíce líbila dvojka. ()

Brtniik

Neoblibuji akční filmy, jednak jsou násilné (střílet do plechovek by asi nezaujalo), ale hlavně proto, že se tam VŽDY a VŠE zdaří co v životě nefunguje. Zde se toho nepodaří docela dost. :-) ()

Mlle

Je to samozřejmě odpočinková hloupost, ale zasmála jsem se! :) Jo, staré zlaté časy Mr. Beana… A také asi zatím poslední relativně slušný film Emmy Thompson. ()

johnywalker

Je až překvapující, jak tvůrci příběhu dokázali nacpat do 88 minut zhruba stejný počet repetitivních klišé, které jsme viděli v předchozích dílech, a originálních nápadů, u kterých se člověk trhá smíchy. ()

anatheman

Lepší než dvojka. Na jedničku nemá. Každopádně několik zajímavých momentů se najde. Například "dancing" nebo virtuální realita. Dokonce tu zde máme ponorku. Ou jé... :-) Já vím, že nemá cenu rozebírat nějakou realističnost. Ale ten pohyb v brnění opravdu není tak pomalý. :-) Ve skutečnosti středověká plátová zbroj, která je pomalu lehčí než současná výstroj, je vysoce pohyblivá. Zvednout se s ní nepředstavuje nic náročného. Toť jen můj krátký hnidopišský exkurz. :-) Z nových postav mě zaujala Emma Thompson a její premiérka. Tvůrci převzali model z předchozího dílu, tj. vybrat herečku, která již hrála v Bondovi. A výběr Olgy Kurylenko nebyl vůbec špatný. Ale kdo ví? Možná se ještě někdy v budoucnu dočkáme Evy Green. :-) Líbila se mi určitá parodie na Skyfall. Na rozdíly mezi dneškem a minulostí je odkazováno v takřka každé druhé scéně. Vrcholem toho je exoskelet, který se bootuje přes disketu. :-) Snímku tedy uděluji silnější 3 hvězdičky. :-) ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce