Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

• Česko Hvězdné války: Epizoda V - Impérium vrací úder (více)

Luke Skywalker se s povstalci proti Impériu schovává na ledové planetě Hoth. Při jedné z obhlídek je Luke přepaden místní sněhovou příšerou. Ta zabije zvíře, na kterém Luke přijel, a následně omráčeného Luka odtáhne do své ledové jeskyně. Kapitán Han Solo se vypraví Luka do mrazu najít. Mezitím se Luke v jeskyni probudí, osvobodí se a po střetu s příšerou uteče do ledové pustiny. Zde ho podchlazeného najde Solo, který ho zachrání. Druhý den ráno jsou oba vyzvednuti leteckou hlídkou, kterou za nimi povstalci vyslali. Je na čase. Na planetě se objeví stroje a vojáci Impéria, kteří povstalce na základě pocitů Darth Vadera našli. Následující střet neprobíhá pro povstalce nikterak dobře, a vedení povstalců nařizuje evakuaci. Velitelka povstalců, princezna Leia, Han Solo, Chewbacca a robot C-3PO odlétají na X-Wingu. Luke použije stíhačku Millenium Falcon. Luke však neletí s ostatními, ale zamíří na planetu Dagobah. Ve chvíli, kdy totiž umíral v mrazu, se mu zjevil duch Obi-Wana a poslal ho právě tam. Luke zde má najít mistra Yodu. Leia s ostatními zatím uniká před pronásledovateli ve stíhačkách. Solo, který jejich stroj pilotuje, se pokusí před pronásledovateli ukrýt v jeskyni na jednom z ohromných asteroidů, kvůli vesmírným parazitům však musí bezpečný úkryt opustit a doletět na planetu Bespin, kde se hodlá s přáteli ukrýt u svého známého Landa Calrissiana. Ten zde vede malé nelegální doly. Zatím Luke objeví malého zeleného mužíčka, který se mu zprvu zdá poněkud zmatený. Brzy však pochopí, že právě tento mužíček je mistr Yoda. Yoda začne Luka cvičit na rytíře Jediho. Luke však svůj výcvik nedokončí. Při výcviku má totiž vize, při kterých se dozví, že jeho přátelé jsou v nebezpečí... (TV Prima)

zdeny99

Impérium vrací úder je pravděpodobně nejlepší díl celé ságy Star Wars. Každopádně je to přehlídka vrcholných filmových triků a efektů přelomu 70. a 80. let. Soubojů ve Vesmírů i na planetách je v tomto díle snad nejvíce. Záběrů na vesmírné lodě a pozemké či mimozemské bojové stroje také požehnaně. Jenže kvůli značně komplikovanému ději jsem si to neužil jako běžný fanoušek sci-fi a fanoušek Star Wars. Naopak samotným dějem jsem se tak trápil, že mne to vůbec nebavilo. [61270. hodnocení, 999. komentář, 89%, 39. nejlepší film, 43. nejoblíbenější film] ()

TostTom

Opět a zas tohle nebylo vůbec špatné a taky je to o něco lepší než epizoda předchozí. Svižné tempo, fajn herecké výkony, Harrison Ford u mě opět bodoval a závěr velmi dobře zvládnutý, takže jen můžu říct, že jsem zvědavý jak to celé dopadne. 8/10 ()

SkyCaptain

Určitě nejlepší díl hvězdných válek, hlavně kvůli atmosféře a skvělému scénáři. Dokonalejší sci-fi film si opravdu nedokážu představit, žít v roce 1980 tak bych snad na to chodil do kina tolikrát až bych vyčerpal všechny své úspory. ()

Fidel.

Pokračování "Star Wars" je velice vydařený film s vynikajícímy efekty a hudbou. Nové postavy se kterými se setkáváme, hlavně Yoda, jsou povedené, ve filmu je více akce a příběh dostává nové grády. Hvězdná flotila pod vedením Darth Vadera je velkolepá, na filmu je, co se týče triků znát podstatně větší rozpočet. Tento film přiměl Lucase k založení "THX", prý se mu nelíbylo jak při premiéře byly některé sály ozvučeny. Druhý nejůspěšnější film všech dob. "I am your father." ()

clump

Jeden z nejpodmanivejsich dobrodruznych a fantastickych filmu vubec. Mam rad cele Hvezdne valky, ale tahle epizoda je o neco vys, a to hlavne diky nezamenitelne atmosfere. A pak samozrejme bitva s kracejicimi tanky, pasmo asteroidu, Boba Fett, Oblacne mesto a zaverecne drasajici pohledy na rebelskou flotilu. ()

Páně

V tomhle díle je vše tak jak má být. Obrovské křižníky Impéria defilují za zvuků Imperiálního marše, lord Vader je zlý až mrazí. A co teprve kráčející tanky Impéria. Tohle se prostě musí. ()

Elyon

Jo tak tenhle díl je o maličko lepší než New hope, ale mě se stejně víc líbila Naděje. Ale stejnak je to klasika. Kdo by dneska neznal slavnou větu: "I'm your father?". Yoda je super, dokonce se tu dostává na scénu Ian McDiarmid jako Imperátor. Polibek Hana a Leii je pro mě jeden z nejlepších filmových polibků:).Skvělé pokračování. 100%. ()

troxor

Film první toto byl, kde mužík zelený se slovosledem podivným prve se objevil. Jasné musí všem být Vám, že emzák tento Yoda se nazývá... ()

Colleague

Nemůžu si pomoct, ale mě tenhle film dost nudil a když mi nějaký film začne nudit, začnu v něm hledat nelogičnost a chyby. Bylo jich tam jak máku. Takhle si někdo představuje budoucnost? Celé je to postavené na tom, že někdo už tak tak umírá a zrovna na poslední chvíli ho zachrání, jak je to možné když R2 vypočítal pravděpodobnost na 1:10 000? Slečna princezna, která říká největší fóry když je v ohrožení života mi příde víc směšná než statečná. Dost často se shoduju s kritikou ostatních, bohužel Star Wars je výjimka potvrzující pravidlo a nemůžu jim prostě přijít na chuť. ()

DHDV

Tento díl je bezesporu tím nejlepší co dokáže, tato dneska legendární série nabídnout. Kershner byl správná volba a myslím, že Lucas by nic neriskoval, kdyby mu nechal návrat i návrat jediho. Tento díl je temný, možná i tím že Darth Vader dostal více prostoru a dokázal i přes masku vytvořit určité city. Zvláště opakovaný pohled na křižníku při závěru kdy jeho syn odlétá v Milenium Falcon. A když režisér dokáže zachytit city člověka v masce je co říct! Nejlepší díl, který vybočuje ze série tím, že je temný a dává prostor té postavě, kterou mám nejraději! ()

Radek.SCH

Asi to nejlepší ze Star Wars světa. Pořád se ale nemůžu zbavit dojmu, že ten film je zrecyklovaný ze všech možných béček první poloviny 20. století. ()

Pr4d3d

Nejlepší díl nejlepší vesmírné ságy. Vlastně nejlepší ságy vůbec. Parádní po všech stránkách a povinnost nejen pro všechny fandy Sci-Fi. Klasika. ()

Wyder

Co k tomuto filmu dodat? Jednoznačně nejlepší díl Star Wars, na kterých jsem vyrostl. Oblíbené postavy: Han Solo, Leia a samozřejmě Darth Vader... ()

J. T. Kirk

Jde poznat, že se ujal režie někdo jin, než Lucas. Je tu Yoda, super! Luk se konečně dozví pravdu o svém otci a taky se mu začne jistým způsobem podobat. Ještě lepší, než předchozí díl. Efektů tu není moc a nejsou přehnané.. to se mi líbí. ()

Illioplius

V rámci pôvodnej trilógie ide pravdepodobne o najlepší film a mne sa asi aj najviac páčil. Z dejového hľadiska sa tu udiali veľmi dôležité udalosti a celkovo to má dynamiku a baví to. Na päť hviezd to však pre mňa nie je. ()

*Colorado

Na rok 1980 je tento díl hodně temný a především povedený, je to i díky tomu, že nebylo vynaloženo tolik prostoru na celkem nudné scény (již jinými zmiňovaní droidy v poušti apod.). Finále je velkolepé při Vaderově "No, I'm Your Father" mi běhá mráz po zádech. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (více)