poster

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

 • Česko

  Hvězdné války: Epizoda V - Impérium vrací úder

 • Československo

  Impérium vrací úder

 • USA

  Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

 • USA

  The Empire Strikes Back

 • Slovensko

  Star Wars: Epizóda V - Impérium vracia úder

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA, 1980, 124 min (SE: 127 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Nesrovnatelně horší oproti novým epizodám. Chybí dynamika, střídání lokací (celý film je v podstatě o třech mini epizodách), strukturovaný děj. Co se povedlo jsou skvělé efekty a působivá výprava - specielně pak dnes již remasterované verze původních dílů je výborná věc. Osudovost ? Ani náhodou. Epizodě 1 je vyčítána infantilita, tady je to úplně to samé. Jednoznačně méně bohaté, méně akční a méně koukatelné, než nové epizody.(3.11.2012)

 • BadoXXII
  *****

  Impérium vracia úder je najlepším dielom série Hviezdnych vojen. Hneď v úvodných minútach sa odohrá parádna bitka na zasneženej planéte Hoth a dobré tempo pokračuje až do konca. Viac temnoty, viac emócií a spomedzi ostatných dielov aj najmenej infantilnosti. O humor sa zaručene stará Han Solo (jediná postava v celej ságe Star Wars, ktorej to naozaj ide dobre), Darth Vader sa tu stáva legendárnym filmovým zlosynom a má na svedomí jednu z najznámejších hlášok v celej šírej galaxii, hudba dokonalá a toto vesmírne dobrodružstvo je naozaj veľkolepé.(6.5.2012)

 • Webb
  ****

  [7/10] (Lucasfilm Ltd.) (Barevný /// Produkce: Gary Kurtz, George Lucas, Leigh Brackett, Lawrence Kasdan /// Kamera: Peter Suschitzky /// Hudba: John Williams /// Oscar: Bill Varney, Steve Maslow, Gregg Landaker, Peter Sutton (zvuk), Brian Johnson, Richard Edlund, Dennis Muren, Bruce Nicholson (vizuální efekty) /// Nominace na Oscara: Norman Reynolds, Leslie Dilley, Harry Lange, Alan Tomkins, Michael Ford (výprava), John Williams (hudba)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](2.3.2009)

 • Matty
  *****

  Výměna režiséra a scenáristy vyřešila dva málem osudové nedostatky Nové naděje - nablblé dialogy a mizerné vedení herců. Impérium výborně funguje právě na konverzačně "lidské" rovině, takže tolik nevadí, že oproti předchozí epizodě po úvodu tempo nenabírá, ale ztrácí... aby jej znovu získalo na Oblačném městě, které je v souladu s celkovým ztemněním stylově hozeno do pekelných oranžovo-černých barev. Také při srovnání s opulentními atrakcemi nové trilogie jde pro mne o vrchol série, protože se nás ze všech filmů snaží ohromit možná nejméně okázale, ale rozhodně nejpromyšleněji. 90% Zajímavé komentáře: Melies, Vitason, PALINO, Indy(6.10.2005)

 • Vitason
  *****

  Před dávnými časy, v předaleké galaxii (pravda je to teprve 27 let) pošeptala světlá strana síly Georgovi Lucasovi do ouška, že v pozici režiséra svůj světelný meč moc dobře neovládá a tak mladý režisér přenechal svoji židličku Irvinu Kershnerovi, který příběh přitemnil a stvořil tak zřejmě nejlepší dílek z hvězdné skládačky. Poprvé je do příběhu zakomponována milostná linka a v to ve velice roztomilém provedení, kdy se Han Solo neustále pošťuchuje s Leiou. Luke mezitím podstupuje výcvik pod trochu senilním Yodou. Scénář je už klasicky celkem slabý, ale Star Wars by měly být posuzovány spíše jako celistvý příběh dvou generací, které se podíleli na politických změnách v celé galaxii. Přesto scénář přináší spoustu akce (nejraději mám tu úvodní na planetě Hoth), poznávání temné strany síly a sem tam padne i nějaká ta hláška. Ovšem ,,I love you-I know." nemohlo být myšleno vážně. Triky jsou skvělé. Hudba od Johna Williamse také. K tomu podali herci dobré výkony a tak mohl kult pokračovat do finále...(20.7.2007)

 • - George Lucas po úspěchu filmu nezapomněl ani členy štábu, na odměnách rozdělil 5 milionů amerických dolarů. (Zbranicus)

 • - Scenárista Leigh Brackett zemřel nedlouho poté, co napsal první verzi scénaře. (GreatestFan)

 • - Režisér Irvin Kershner původně odmítl režírovat, protože si myslel, že by to pro něj bylo hodně náročné. Když si už představoval náročnost natáčení prvního dílu, přesvědčil ho jeho agent, že prý nemůže odmítnout režírovat pokračování jednoho z nejpopulárnějších filmů všech dob. (GreatestFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace