poster

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

 • Česko

  Hvězdné války: Epizoda V - Impérium vrací úder

 • Československo

  Impérium vrací úder

 • USA

  Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

 • USA

  The Empire Strikes Back

 • Slovensko

  Star Wars: Epizóda V - Impérium vracia úder

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA, 1980, 124 min (SE: 127 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kitano
  *****

  Posledne co mam v umysle je zhadzovat ostatne diely trilogie, pravda vsak je, ze tento ma vsebe najviac pamatihodnych okamihov. Uzasna chemia medzi Hanom a Leiou, boj s obrovskymi chodiacimi pevnostami, polosenilny Yoda a Lukov trening....a samozrejme pamatna veta: Luke, i am your father. Co dodat. Skutocne magicky filmovy zazitok, ktory si doprajem znova a znova...(10/10)(1.11.2007)

 • tron
  *****

  „Nech je ticho, lebo ho vypnem.“ Ako Tolkienove „Dve veže“, i EPIZÓDA V alias IMPÉRIUM VRACIA ÚDER, prichádzajúca do kín tri roky po NOVEJ NÁDEJI (1977), sa nesie v tradičnom duchu prostrednej časti trilógie. To znamená, že nemá poriadny začiatok, zato má dokorán otvorený koniec, nám už známe postavy sa čelne zrážajú s úplne novými (Yoda, Lando Calrissian), ktoré sa ukazujú byť pre čoraz ambicióznejšie poňatý epický príbeh kľúčovými. Pribúdajú nové planéty (snežný Hoth, močaristá Dagobah) a naopak, zostávajú osvedčené veci, ako je chemické iskrenie medzi niektorými postavami zminula („Ste špinavý hulvát!“ – „Nie som špinavý!“). Dej naberá na strhujúcich obrátkach, atmosféra je čoraz temnejšia a až teraz si naplno uvedomujeme, v akej hre sa neskúsený Luke vlastne ocitol. Spoznávame nové monštrá a je ten správny čas na prezradenie šokujúcich tajomstiev (SPOILER "Som tvoj otec.“ SPOILER) a zamotávanie (dovtedy jednoducho sa javiacej) zápletky. Dva „technické“ Oscary (za zvuk a špeciálne efekty) dôstojne orú pôdu pre monumentálne vyvrcholenie ságy Georgea Lucasa.(19.1.2008)

 • Gemini
  ****

  Až do uvedení Epizody II moje nejoblíbenější část Star Wars ságy. Obzvlášť remasterovaná verze vypadá výborně, to víte, boje na arktické planetě a Oblačné město, na to už je potřeba trochu onačejší hardware než byl k dispozici v osmdesátém roce;) Ale i bez toho by Epizoda V byla zaručeně nejtemnějším článkem historie daleké, předaleké galaxie. Tu sice nahradila Epizoda III, ale způsobem daleko méně zdařilým než je tomu zde. Podstatně méně zdařilým...i když ani tady se občas nevyhnete údivu nad pro fandy SW zjevně nepodstatnou věcičkou zvanou logika a provázanost příběhu.(14.9.2003)

 • Kass
  *****

  "Nové naději" se svého času podařilo vystavět svébytnou kostru Star Wars universa, ovšem až "Impérium vrací úder" ho naplnilo hlubší mytologií, rozdalo karty a stalo se duchovním pilířem celé ságy. Nemělo by se ale také zapomínat na jeho pozoruhodný přínos světové kinematografii. Od jeho premiéry totiž mezi filmaři i diváky panuje nutkavá představa, že pro dobro věci by každé další pokračování úspěšného filmu mělo být o něco temnější a drsnější podívanou...(24.9.2011)

 • boshke
  *****

  Nejlepší epizoda Hvězdných válek se zřejmě nejslavnější filmovou hláškou - I´m your father (tomu může konkurovat snad jen "Hasta la vista, baby")... Impérium tlačí povstalce na všech frontách a ti dostávají pěkně na frak, což samozřejmě kvituji. Luke je hlupák. Měl se přidat k temné straně Síly, s Vaderem zničit Imperátora a společně s ním vládnout Impériu. To by byl happy end podle mého gusta. A jistě i podle jiných, určitě nechovám sympatie k Impériu sám. Jediné snad, co vytáčelo mne, Yoda byl a otravné kecy jeho ve větách s uspořádáním slov zcela náhodným a nesmyslným... 100%(13.6.2011)

 • - Spoiler: Při natáčení scény, kdy se má Han Solo (Harrison Ford) zmrazit do karbonitu a Leia (Carrie Fisher) mu má říct, že ho miluje, Han měl původně odpovědět: „Just remember that, Leia, because I'll be back,“ česky: „Jen si to pamatuj, protože se vrátím“.
  (GreatestFan)

 • - Alec Guinness nahrál svojí roli Obi-Wana Kenobiho za jediný den, a to 5. září 1979. (GreatestFan)

 • - Zvuk vydávaný meditační komorou Dartha Vadera (David Prowse) je zvuk, který vydává generátor na letišti. (GreatestFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace