poster

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

 • Česko

  Hvězdné války: Epizoda V - Impérium vrací úder

 • Československo

  Impérium vrací úder

 • USA

  Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

 • USA

  The Empire Strikes Back

 • Slovensko

  Star Wars: Epizóda V - Impérium vracia úder

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA, 1980, 124 min (SE: 129 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *****

  Pátá epizoda hvězdných válek především uceluje samotný svět, ve kterém se odehrávají. Nehledě na pár zásadních zjištění je také perfektní filmařinou, nad kterou i dneska přemýšlím, jak to ten George Lucas vlastně dokázal tenkrát vymyslet. Kromě podpory živosti samotného světa ale tenhle díl skrývá asi největší množství obrovské akce a výbuchů na metr čtvereční, což se potvrdí hlavně na začátku, na konci a vlastně i uprostřed samotného filmu. Klobouk dolů. Natočit druhý díl a tvrdit, že je to pátá epizoda, zároveň nutit diváky přemýšlet nad tím, co obsahuje první až třetí epizoda a dát jim to sežrat na příštích skoro dvacet let. To si jen tak někdo nedovolí…(26.10.2015)

 • Kothy
  *****

  Člověk by ani nepoznal, že to netočil George Lucas. Rozhodně lepší než 4. Bitva na Hotu je úchvatná. Nejlepší díl staré trilogie. Proběhne tu i výcvik Luka Skywalkera Yodou. :) Taky byste se chtěli zahřát uvnitř Tantaua? :D Objevuje se tu jedna z nejznámějších filmových hlášek, která je často parodována: "Luku, jsem tvůj otec."(28.1.2013)

 • boshke
  *****

  Nejlepší epizoda Hvězdných válek se zřejmě nejslavnější filmovou hláškou - I´m your father (tomu může konkurovat snad jen "Hasta la vista, baby")... Impérium tlačí povstalce na všech frontách a ti dostávají pěkně na frak, což samozřejmě kvituji. Luke je hlupák. Měl se přidat k temné straně Síly, s Vaderem zničit Imperátora a společně s ním vládnout Impériu. To by byl happy end podle mého gusta. A jistě i podle jiných, určitě nechovám sympatie k Impériu sám. Jediné snad, co vytáčelo mne, Yoda byl a otravné kecy jeho ve větách s uspořádáním slov zcela náhodným a nesmyslným... 100%(13.6.2011)

 • salahadin
  ***

  Dlouhá akce, akce, akce, která začne po chvíli nudit. Tohle že je nejlepší díl SW? Čím!? Příjemná je jen zprofanovaná věta: "I´m your father." Závěrečný pěkný souboj Luke vs. Darth Vader, k tomu fantastickej Imperial March! Škoda že to nenatočil Lucas v 21. století, určitě by vylepšil docela děsivé vizuální efekty, které na svou dobu byly sice parádní, dnes působí jako milá expozice archeologických počítačových triků. Ale zase na druhou stranu, kdyby Lucas natočil tenhle díl v 21. stol., asi by na úkor skvělých triků trpěl příběh. Star Wars pro mě zrají jako mlíko...po čase zkysne a po ještě delším čase...domyslete sami.(28.10.2006)

 • sinp
  ****

  Ze staré série klasa, skoro jí přesto z mého pohledu překonává nadupaná Epizoda III. I když to je nemožné srovnávat jednotlivé části s odstupem čtvrstoletí, asi se shodneme, že právě Epizod III a V jsou tím nejlepším, co George Lucas připravil. Abstrahujeme-li od technických nároků a detailů jako, že se světelným mečem se máchá v roce 2005 s daleko větší dynamikou, tak je vizuálně Epizoda III i V opravdovou lahůdkou. Rozdíl v neprospěch Epizody V vidím v titulním představiteli. Mark Hamill je taková leklá ryba a neumí si zjednat patřičný respekt, to Hayden Christensen se spojil se všemi čerty a v životním výkony strhnul celý film. Ve prospěch Epizody III mluví i samotný závěr, který nestojí na jedné ultraslavné hlášce, ale má emocionální dosah obecně větší. A poslední drobný argument, v Epizodě III, když už jde do tuhého, tak C-3PO a jeho pípající kamarád mírní infantilnost, což je víc než zanedbatelné;). P.S - Na závěr argument pro Epizodu V - je to pravděpodobně jediná část, kterou může plně ocenit i divák, jemuž sága nic neříká. Epizoda III naproti tomu má dopad jen při znalostech souvislostí...(22.9.2005)

 • - Kostra Krayt Dragona je ve skutečnosti rekvizita z filmu One of Our Dinosaurs Is Missing (1975). (Hawaj)

 • - Imperátora v originální verzi hraje žena Elaine Baker, manželka maskéra Ricka Bakera. (Hawaj)

 • - Ve scénách na ledové planetě Hoth hrají rebely norští horští záchranáři. Lucas na oplátku poskytl finanční dar norskému červenému kříži. (Zdroj: gorilla.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace