poster

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

 • Česko

  Hvězdné války: Epizoda V - Impérium vrací úder

 • Československo

  Impérium vrací úder

 • USA

  Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

 • USA

  The Empire Strikes Back

 • Slovensko

  Star Wars: Epizóda V - Impérium vracia úder

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA, 1980, 124 min (SE: 127 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • belldandy
  *****

  Film Impérium vrací úder je nejlepší díl série "Star wars" a to ze dvou důvodů: 1) Nedoupoští se chyb, jaké vidím v jiných částech (ty nejnovější nevyjímaje). Není tak pohádkový jako díl první. Mnohem úspěšněji se vyhýbá trapným momentům jako jsou přespříliš procítěné a patetické promluvy mezi DarthVadrem a Lucem v dílu třetím. 2) Střední část filmu patří k nejzajímavějším sekvencím celé série. Někde mezi odchodem ze zasněžené planety a příchodem Luca do Oblačného města se odehrává to nejlepší, co je ve Hvězdných válkách k vidění. Rozdělení do dvou linií velmi prospělo spádnosti děje. Trochu "mysticko - filozofující" část o Lucově setkání s Yodou je střídána akčnějšími sekvencemi z Falcon Milenium, kde se špičkující Leia a Han Solo neodvratně sbližují. I vizuálně je tahle část perfektní. Záběry z Yodovy planety střídané například s průletem mezi meteority nebo pohledy na Oblačné město patří k tomu nejlepšímu. Tedy - dávám jednoznačně pět.(20.2.2004)

 • Webb
  ****

  [7/10] (Lucasfilm Ltd.) (Barevný /// Produkce: Gary Kurtz, George Lucas, Leigh Brackett, Lawrence Kasdan /// Kamera: Peter Suschitzky /// Hudba: John Williams /// Oscar: Bill Varney, Steve Maslow, Gregg Landaker, Peter Sutton (zvuk), Brian Johnson, Richard Edlund, Dennis Muren, Bruce Nicholson (vizuální efekty) /// Nominace na Oscara: Norman Reynolds, Leslie Dilley, Harry Lange, Alan Tomkins, Michael Ford (výprava), John Williams (hudba)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](2.3.2009)

 • JohnnyD
  *****

  Tu sa to začína. Impérium vracia úder definuje Hviezdne vojny tak, ako ich poznáme. Vzťahy, manipulácie, prelínanie minulosti a prítomnosti, tajomné rytierské rády, Impérium... to všetko v plnom razení prišlo tu. Navyše každý diel Star Wars má nejaké tie slabiny, ale Impérium (spolu s Pomstou Sithov) je v podstate dokonalým filmom. Pochmúrna a temná atmosféra a depresívny bezútešný dej, ktorý končí tak pesimisticky ako je možné, robia z tohto filmu najlepší diel pôvodnej trilógie.(16.8.2009)

 • vteco
  *****

  Nejdůležitější díl celé trilogie a zároveň nejspíš i ten nejlepší. Impérium vrací úder se zahalilo do lehce temnějšího kabátku a naplno zde využívá svůj obrovský potenciál. Opět nechybí vynikající prostředí s efekty, proložené bitvami či mistrem Yodou. Nutno říct, že zde i velice dobře funguje chemie mezi Hanem a Leiou a také roztomilá vtipnost droidů. Největším tahákem je ovšem závěrečná konfrontace a její samotná důležitost, osudovost i dokonalost. [90%](11.12.2015)

 • InJo
  *****

  Vrchol původní trilogie (čili celé ságy). Teprve Impérium totiž udělalo z původně jednorozměrné pohádky o boji dobra se zlem ten pravý (komplexní) epos a bezprecedentní filmovou legendu. Navíc obsahuje možná nejvíc nezapomenutelných scén a (pod)zápletek z celé ságy - velkolepá bitva vznášedel s kráčejícími tanky na ledové planetě Hoth, "románek" dokonale arogantního Forda s Carrie Fisher, Luke a jeho brilantní výcvik rytířů Jedi (a poznávání temné strany síly), Oblačné město... Až zde poprvé zazní božský Imperial march a třešničkou na dortu je souboj Luka s Vaderem korunovaný jeho dokonalým zakončením v podobě jedné z nejlepších šokujících point v dějinách filmu. 90 %(13.7.2004)

 • - Točit se mělo původně začít v březnu 1979, ale začátek se odložil o tři měsíce kvůli požáru ateliérů, ve kterých se náhodou zrovna natáčel film Osvícení (1980). (GreatestFan)

 • - Jedná se o jediný film ze série, který neobsahuje scény z planety Tatooine. (GreatestFan)

 • - Původně se počítalo s tím, že Yodu bude hrát opice. (Zdroj: gorilla.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace