Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

sirrgulo

Na Pearl Harboru jsem byl v kině a už tenkrát se mi moc líbil. Důvodů je několik, pěkné scény z války, hudba, dokonce se mi líbil i milostný trojúhelník. I když co Affleck odkládá, na to se Hartnett hned vrhne. Já osobně bych filmu skoro nic nevytknul, ani Affleck tentokrát nebyl tak špatný. ()

Toumyk

Tento film měl potenciál k tomu, aby se stal opravdu velkolepým. Jediné co na tomto filmu za něco stálo byla přímo bitva u Pearl Harboru, ovšem trvala jen pár minut a zbytek filmu stál prostě za nic...samý řeči o lásce, bla bla bla...to by sice ve válečnym filmu možná nějak okrajově mohlo být, ale až takhle moc? Neustále jen problémy s ženskejma, ale že je někde nějaká válka tam nikoho nezajímá. A vrcholem všeho je ten závěrečněj monolog Kate Beckinsale. To teda jsem viděl poměrně rudě. Affleck mi tam seděl, ale to samé se nedá říct o Hartnettovi - to je postava do těch filmů o lásce, nehodí se do akčních filmů (vyjímkou je pouze Černý jestřáb) - stejně jako se např. Schwarzenegger nehodí do filmů o lásce. No zkrátka to pro mě bylo docela zklamání. Bay umí točit akce - to bylo na tý bitvě vidět, ale jinak to je nuda, nuda, nuda. ()

Seuata

Srdceryvný válečný film. Sice je toto téma možná již trošku ohrané, ale myslím, že se vyvedlo. Efekty se mi líbily. Co mi u filmu chybělo, tak pojetí války. Kde je ten strach? Nejspíš to bylo pojato jako romantický film, než-li válečný. Ráda se na něj kouknu znovu, ale jednou za čas stačí. ()

AdrianaLarman

Jeden z prvních válečných filmů, které jsem viděla. Právě také proto na něj nikdy nezapomenu. Úžasná akce, fajn herecké výkony a nejsmutnější závěr. Dámám doporučuju kapesníčky. :) ()

papuchalk

Že američani umí prznit historii ostatních zemí a národů, to víme, ale že zprasí i svoje vlastní dějiny, takovýmhle způsobem, to je přímo hamba. Navíc se jedná o celkem nedávnou událost, která je pro ně bolestná, trochu hanebná, a alespoň s úctou ke všem americkým obětem by na to neměli vůbec šahat! (pokud mmá být výsledek takováhle bezduchá přeheroizovaná ohňostrojová šou a oslava války jako něco krásného, zábavného) To mě přivádí na otázku, kdo rozhodl o tom, že Pearl Harbor bude točit Bay? Funguje v holyvůdu nějaká komise, která na to dohlíží? Nemůže se přeci kdejaký nýmant rozhodnout, že natočí třeba Hirošimu. Potom to dopadá takhle... Hrůza, hamba. Výsměch všem, kteří tam zahynuli. Bez jakékoliv úcty k obětem a k japonským válečníkům, bez respektu k historii, k faktům, splácaný romantický akčňák, který válku oslavuje v celé její zábavné kráse, místo toho, aby ji zobrazoval jako něco čeho se máme všichni vyvarovat (jako např Zachraňte vojína Ryana). Scénu samotného útoku, kterou zde vychvaluje hodně uživatelů, považuji za slaboduchou akci, s pramalou historickou výpovědí. Každý záběr je doslova přeplněn letadly, kličkujícími mezi loděmi, budovami a mezi sebou, na pětimetrovém prostoru. Japonci zas takoví sebevrazi nebyli.. ()

capka

Romantický a válečný, budiž. Ze začátku to bylo poměrně roztomilé, ale od určité chvíle jsem se prostě začala ohlížet po hodinkách a ptala se sama sebe, proč to jen je tak dlouhé. A to jsem nepochopila doteď. Opravdu by neuškodilo ubrat prolongovaných a přestřelených scén. I když těžko říct, jestli by to pomohlo - asi by to potřebovalo i hrubý zásah do scénáře, ve kterém kromě války vidím samou ufňukanou fantasmagorii. ()

oktoupus

Jeden z mých nejoblíbenějších válečných filmů. Film ztvárnil jednu z největších amerických válečných tragedií, které se udály v novodobé historii USA. Příběh vypráví o nerozlučném přátelství Dannyho a Rafa. Tito přátele spolu společně hrdinně zasedají do válečných letounů a bojují proti Japonskému letectvu, které útočí na Havajskou námořní základnu Pearl Harbor. Hlavní dějovou linii poté doplňuje sekundární linie a to milostná. Kdy mezi dva nerozlučné přátele vstupuje žena, oslnivá Kate Beckinsale. Milostný trojúhelník se dosti zaplete, přeplete a doplete. Nakonec však vše vyřeší smrt jednoho z přátel, který hrdinně položí život za svého přítele. ()

elanista1

Prva polovica je cistou telenovelou, kde Bay nie je silny, ale zvladol to solidne.Druha polka, kde uz vidno obrovske peniaze vlozene do tohto filmu, sa uz Bay vsetkym odvdacuje za rozpocet co obdrzal a divakov dostava do pravej akcnej extazy. Je to vlastne film rozdeleny na dve polovice, z ktorych ani jedna nepracuje na maximum, ale tri hodiny som sa vobec nenudil, ale ani som neprezival take silne pocity ako u Skaly, alebo u Transformers, aj napriek tomu tie tri dam. ()

m.p.mysacek

Nejlepší válečný film, jaký jsem kdy viděla. Byl plný lásky, přátelství, silných emocí a i zklamání. Vlastně dokonce filmu jsem netušila, jak dopadne. samozřejmě konec jsem obrečela a kdykoliv ho uvídím, budu dojatá znova. Můžu všem jen doporučit. ()

route60

Pearl Harbor byl asi natočen jen proto aby se mohl Michael Bay vyblbnout a udělat mnoho výbuchu a to na pozadí historických událostí které Bay vůbec nerespektuje a příběh dvou kamarádu je řidký jako síť v okně a samozdřejmně nemužou chybět slzopudné scény a lze jen vzpomínat na výborný film Tora!Tora!Tora! Bayi běž se bodnout, jedina hvězda je za slušný spád filmu. ()

davistercz

Když vemu to bombardování a útok na Pearl Harbor, tak to bylo opravdu dokonale zpracované, jak jste mohli sami vidět. Mě osobně se to velmi líbilo. Ale to je asi tak vše. Většina scén byla protáhlá a zbytek filmu byl opravdu nudnej.., tady mě Bay opravdu zklamal. ()

Mickey17

K tomuto filmu som sa dostal vďaka soundtracku skvelého Hansa Zimmera a musím povedať, že bez jeho hudby by nebol ani z polovice taký dobrý. Príbeh lásky počas útoku na Pearl Harbor sa mi páčil a Kate Beckinsale v dobových kostýmoch je nádherná :) ()

g.laudeo

Kýč stíhá demenci. I když jsem na to koukal jedním okem, první dvě hodiny prázdných kydů mě tak otrávily, že když už se Zera (konečně!!!!) dostala do vzduchu, bylo pozdě na to, snažit se mít trpělivost s touhle krásně barevnou reklamou na válku. Výsledný dojem podtržen mou nerozhodností, jestli mi Affleck připomíná víc Leoše Mareše nebo Milana Baroše. Nedokoukal jsem. ()

Todd_Hewitt

I think it's awesome. Konečně jsem viděl Pearl Harbor celý. Vždycky jsem ho viděl buďto do půlky, nebo do náletu Japončíků. Nikdy jsem ho neviděl celý. Já si myslím, že tenhle film si zaslouží víc hodnocení. Podle mě je to jeden z nejlepších filmů vůbec. A Bay byl zase nepřekonatelnej, co se týče akčních scén a triků. Přiznám se, že přidávám hvězdičku za Kate Beckinsale, která je mojí vůbec nejoblíbenější herečkou. Kate to víc slušelo z Joshem než s Benem. Mimochodem, nemůžu si dovolit nepoukázat na takovou scénu s potápějící se lodí Arizonou... V té chvíli jsem si vzpomněl na Titanic. Vy, kteří jste se na film dokázali dívat až do konce, víte co myslím. ()

SheldonShamy

Přestože naprosto nesnáším válečné filmy a celkově dramata a díla s válečnými motivy, tento film si nikdy nenechám ujít. Nevím, čím přesně mě tak zaujal, ale každopádně je někde hodně hluboko uvnitř mě. Čím určitě přitáhne diváky a vystupňuje napětí je hudba - Hans Zimmer snad nikdy nezklamal. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)