Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

Kubi21

Pane Bože Michaeli Bayi PROČ? Ta hodina s výbuchy, nálety, střílením a hrdinským patosem je dokonalá, ale co ta cukrkandlová omáčka okolo. Přiznej se, tohle jsi nemyslel vážně. ()

rob_troy

Pekelně dlouhá, místy nudná, místy přeakčněná válečná zábava. Svým způsobem vás to baví, ale taky máte chuť přepnout scénky, které jsou opravdu dlouhé a vzhledem k celkové délce filmu s tím budete mít problém, takže to nakonec stejně dokoukáte. ()

Ajka1

Sladkobolný průměr, který nepřinesl do světové kinematografie nic převratného, ale vysloveně ani neurazí. Takový ten typický americký slaďák, který si hraje na něco mnohem většího, než ve skutečnosti je. Slabé tři hvězdy budou tak akorát. ()

Mykhaluu

Shlédnul jsem nevěda, kdo že nám to zrežíroval a on sám budoucí Plechový Majkl! :) Natočil to po technické stránce fakt dobře chlapec!!! Scénář k útoku na Pearl Harbor napsala Japonská císařská admiralita už před drahnými lety a je osvědčený! Tam kde k tomu dopsali kluci americký romanticko - válečně, válečně - romantické pasáže se to už trochu naklání jako chudera Arizona zasáhnutá protipancéřovou bombou... Nu, měl obsadit do hlavních rolí Leonarda a Kate a mohlo být vše jasnější! :) ()

anyonecek

Americký celovečerní velkofilm. Hudba tomu dodává ten hlavní náboj a bez ní by to byla jen suchá kravina. Stačilo mi se podívat jednou a jindy už to nemám v plánu, přeci jen 3 hodiny za tento film už nebudu ztrácet. 1. dojem mi stačil a myslím, že kdybych se na film podíval znovu asi bych šel s hodnocením dolů. +1 hvězdička za hudbu od Hanse Zimmera. ()

Cherry_Bomb

Pearl Harbor jednoznačne dokáže zaujať. Námet s príbehom je silný plus riadne zapletený milostný trojuholník medzi dvoma najlepšími priateľmi, ktorí milujú jednu ženu. Musím uznať, že je to krásne natočené a vzbudí to v divákovi emóciu. Pre mňa to malo, ale jednu chybičku kvôli ktorej nemôžem dať plné hodnotenie. A to je v scéne, kde Danny oznamuje Evelyn, že jeho najlepší priateľ a jej veľká láska Rafe tragicky zahynul. Na to ako veľmi bolo puto medzi Rafeom a Evelyn silné a ako veľmi hlboko sa ho snažili vyobraziť mi jej sklamanie a bolesť z jeho smrti prišlo málo uveriteľné a precítené. A z toho dôvodu 4 *. ()

helrohir

Vizuálne a zvukovo úchvatné, ale príbehovo trocha slabšie. Scény útoku na Pearl Harbor sú natočené vynikajúco, Bay je na akčné scény jednoducho macher. Slabinou je ľúbostná časť príbehu, ktorá sa sem konceptuálne nehodí a prípadá mi akokeby tu bol zlepenec dvoch filmov, ktorý nevie čím chce byť. Nuž ale aspoň sa v tej ľúbostnej časti môžeme dosýta vynadívať na krásnu Kate Beckinsale. Trochu mi vadí aj dĺžka, ale záver filmu, teda plánovanie útoku na Tokio je zaujímavé a nenudí, ale vedel by som si fillm predstaviť aj bez toho. Herecké výkony nie sú ktovieaké, ale mne nevadí ani Affleck, takže je to fajn. Všetko je to naviac podkreslené monumentálnou Zimmerovu hudbou, takže môj konečný verdikt je, že film sa mi páči, ale o niečo by som ho skrátil (najlepšie o romantickú zložku). ()

fanik15

Michel Bay opět dokazuje že ovládá režírování filmů na jedničku. Vizuálně je to dokonalé. Hudba je luxusní. herecké obsazení je přímo lahůdkové. Ovšem film zabíjí to, že chce být až epický a to si přiznejme moc nefunguje. Milostná zápletka je občas dost rutinní a neuvěřitelně předvídatelná a nudná. Film měl být přibližně o půl hodiny kratší. Pak bych dal nejspíš i maximální hodnocení. ()

kubilov

Michael Bay je výbuchový self-sucker, ALE zfilmovat bojové scény a především pak japonský nálet na přístav se mu povedlo bravurně. Kate Beckinsale a romantická zápletka okolo ní je nezajímavá a nudná, ALE naštěstí to vynahradí krásou a sex-appealem. Josh Harnett nikdy nebude dobrým hercem, ALE role Dannyho v tomto filmu bude asi už navždy patřit k jeho povedenějším filmovým představením. Zimmer je génius, právě pro tento film složil jeden z nejlepších soundtracků vůbec, proto pro něj žádné ALE nemám. No a nakonec hlavní herec, hollywoodsky nesmyslně uznávaný, nejprkennější herec s obličejovou obrnou, Ben Affleck. Opravdu neskutečná fontána všech možných i nemožných emocí tyjo, ALE role nepříliš bystrého a trochu pošuka Rafea se pro něj dost hodila, takže to zas taková katastrofa nebyla, aspoň to bylo věrohodný. Přehnaně dlouhý historický opus bez duše, Bay zas jednou přestřelil. ()

Brano

Film plný emócií, skvelej hudby od Hansa Zimmera a výborných hereckých výkonov. Bojové scény a efekty sú úchvatné. Čo mi na filme vadilo bolo až prehnane veľa romantiky voči bojovým scénam. Na film sa treba prestať pozerať ako na vojnový film, ale skôr ako na romantickú drámu s vojnovou témou o bombardovaní Pearl Harbor v pozadí. Ale v konečnom dôsledku je tento film i cez tu neustále kritizovanú romantiku veľmi kvalitné natočený. Ešte jedno negatívum nakoniec bola pre mňa samotná dĺžka, ktorá mala byť minimálne o pol hodinu kratšia. ()

Guran

Michael Bay je borec sám o sobě a ještě s Bruckhammerem jako producentem natočí opravdu dobrý válečný snímek. Film je rozdělen na části, v jedné chtějí vojáci holky v další jde Affleck bojovat do Anglie proti Hitlerovi atd. Film také ukazuje žárlivost kvůli ženě, dva naši hrdinové se kvůli ní i poperou. Příběh je opravdu originální, protože to není jenom o Pearl Harboru, ale vlastně o dvou kamarádech, kteří hrozně moc rádi pilotují. Snímek nás provede i do časů před útokem na Pearl Harbor a po útoku a je to opravdu solidní, ale zase příliš vlastenecké. ()

kslaww

Michael Bay umí kvalitně zpracovat film o tom žádná...příběh fajn ale mohlo to mít trošku větší drive. ()

mrclTV

Film maximálne presladený americkým patriotizmom a vlastne všetkým čo je americké - hrdinstvo, frajerstvo, veľké reči a preslovy (veď to dostávame na plné kýble už v prvých piatich minútach - mladí kamaráti "Si môj najlepší kamarát", si spolu "požičajú" lietadlo "My letíme!" a záver scény, otec so synom odkráčajú do diaľky po slnkom zaliatych lánoch pšenice so slovami bojoval som proti nemcom..), čisté pozlátko až gýč. Tak AMERICKÝ film nájdete len tažko. Tie repliky sú neskutočné, každá scéna začína, má v prostriedku, alebo na konci nejaký vlastenecký blábol o odvahe, obetovaní sa a vojne ach, asi to muselo byť nevyhnutné, keďže ide o Pearl Harbor....Ale tá spektakulárna akcia (prevrátenie Oklahomy, detail na bombu padajúcu na Arizonu, prelety lietadiel cez prístav a vynáranie sa spoza dymu, kvantá výbuchov), väčšinou presne toto neznášam na Bayovej tvorbe, ale tu sa našiel. Film presne pre neho. Už som spomínal, že tá americkosť z toho doslova strieka? - darovanie krvy do Coca coly, cítim sa väčším američanom, keď to pozerám.....Nebyť pridanej hodnoty - skutočných príbehov jednotlivcov, ktorých sledujeme, by to bol ďalší jednohviezdičkový Bayov výplach. Teraz sa plesnem po vrecku a dám dve (chcel som pôvodne dať tri, ale keď som videl prezidenta ako vstáva z vozíka, to už bolo moc)....veľmi by som chcel vedieť, či to bola skutočnosť, alebo len ďalšia fan fiction od Baya, a že jej tu požehnane, námatkovo spomeniem útok na nemocnicu, či technicko-vojenské nepresnosti... ()

PlayEasy

Velkolepý válečný velkofilm. Michael Bay si zase liboval v akci - tedy především letadlové bitvy, ale kupodivu velmi dobře zvládl i romantickou i dojemnou notu. Obsazení je vpohodě, nicméně Kate Beckinsale je výjimečně krásná a přesně ve stylu 40. let. A teď k americkému patriotismu, kterého si určitě všichni všimli. Američani dostali na frak v Pearl Harboru od Japončíků, ale takhle to nesměl Bay nechat. Ještě konečný proslov - být Američany, asi bychom brečeli. Ale chápeme to. Vždyť o Američanech je všeobecně známo, že jsou extrémně hrdí na svou vlast. A my jsme hrdí na Mikea, že natočil zase něco pořádného! 70% ...Kdybychom zde nenapsali o výborném soundtracku Hanse Zimmera, tak by to bylo kruté opomnění! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)