Terminátor: Temný osud

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 129 min

7/10. Měl bych jít o číslo níž, ale... někdy prostě stačí, že po několika zpackaných a překombinovanách pokusech dostanete "obyčejný" a dosti banální pokračování, které jde ruku v ruce s prvnímě dvěma (strukturou) díly a zároveň je žádným způsobem nepoškozuje (tady dost lidí nebude souhlasit, ale whatever). Tak či tak je Linda super, velmi překvapivě jsou vlastně všechny herečky dost v pohodě a Luna se setsakra snaží, aby z něj byl opět ten nelítostný stroj nezničitelnosti. Akce sterilní, přepálená a místy CGI bordel... ale šlape to, baví to a hlavně na konci i solidně zaháčkuje. Třetí nejlepší díl. Více: https://www.youtube.com/watch?v=pDIWEvrK9Ew&t=190s(5.11.2019)

Terminátora může v podstatě porazit jen komerční neúspěch. Připočteme-li k tomu, že jeho příští existenci může ohrozit i málo progresivní režisér, jakým je Tim Miller, máme celou potenciální akční scifi ságu v křehkém obalu, který mohou potřísnit slzy ufňukaného "Terminátora" Vémoly a nakonec by celé zamýšlené pokračování mohlo nemile skončit ve vodním příkopu Jamese Camerona. Je známo, že se tentokrát ignorují všechna pokračování po T2, a tento Terminátor přímo navazuje na trikově revoluční kousek z roku 1991, v němž Arnold Schwarzenegger a Linda Hamilton musejí čelit zlovolnému Robertu Patrickovi, aby ochránili Edwarda Furlonga (před budoucím podáním fetu). Z dnes již legendární čtveřice se dochovali "polidštěný" Schwarzenegger s Hamilton, tedy dva charismatičtí tahouni, jejichž shledání uprostřed filmu (a z filmového hlediska bezmála po 30 letech) hodně baví. Film ale zdaleka není jen o jejich shledání. Spolu s nimi je přítomna Mackenzie Davis, holka čahoun a především hybridní supervojákyně z budoucnosti, kterou by ukojil hlavně gang bang s trpaslíky, objekt, který je třeba chránit, představuje přes mexickou hranici legálně přivlečený import jménem Natalia Reyes a to nejlepší, co má budit respekt a obavu až po stažení genitálií, představuje vývar z ponožkového thé jménem Gabriel Luna, a troufám si tvrdit, že i z Jiřího Mádla by šel větší buditelský strach. Tohle akční obrození si vzal režijně na starost Tim Miller, kterému promluvil do tvůrčí duše i samotný otec série Cameron, který se po létech se svým scenáristickým týmem obtěžoval sepsat nový koncept, respektive jsme svědky obehraného konceptu, do něhož jsou vetkány novátorské fragmenty, k nimž je připlácnuta i pointa, tkvící v tom, že je divák zpočátku mírně uveden v omyl, z jakého to konkrétního důvodu je vlastně mexická briketa opakovaně naháněna a chráněna. Takže je zajištěn nečekaný prvek, co sice není nijak převratný, zároveň nemusíme scenáristy podezřívat, že sepisovali své pojednání v podroušeném stavu. Nejsme ušetřeni ani náhledu do budoucnosti, kde manévry Skynetu střídají chapadla Legie, přičemž tyto náhledy byly poměrně béčkově posazené a málo zajímavé. Tim Miller začne akčně svižně, to mu vydrží asi tak půlhodinu, následně se rozvine delší plkací pasáž, dostaví se vysvětlivky v hojném počtu a samozřejmě nechybí akční dojezd, z nočních scenérií, do nichž byl zasazen, jsem nadšený nebyl. Reklamní kampaně nebyly zrovna rozmáchlé, herci si možná neřekli o ty nejtučnější honoráře a triková složka nebyla v žádném ohledu mimořádná, tudíž mně není jasné, kam se poděl štědrý rozpočet, atakující 200 míčů. Na filmu to není vůbec znát, občas zpracování nemělo daleko do drahého seriálového pilotu. Tento Terminátor v podstatě nepředstavuje žádnou akční revoluci. Má (pří)slušnou dávku akce, dynamiky a pohrává si s novátorskými fragmenty. Akční pamětníci si přesto raději odběhnou k sevřeně kompaktní, akčně revoluční a kultovní T1 a T2, které se vryly do jejich "strojových" pamětí. Bude-li nějaký další akční sraz současnosti s budoucností, tohle je ideální předkrm. 7/10(16.11.2019)

Od příběhů s terminátorem už asi nelze čekat nic jiného, než stále se opakující snahu strojů z budoucnosti změnit minulost. Mně to ale vůbec nevadí, jelikož jsem očekával akci a té se mi dostalo. Pravda, velké akční scény jsou celkem tři, za to třeskuté. Nejbláznivější je jistě potyčka v letadle! Pobavily i odkazy na minulé díly, především první a druhý. Ty černé brýle! Proměna T-800 mě nepřekvapila, anžto ji předpověděl již Karel Čapek v R.U.R. A když Rev-9 v imigračním táboře kydlí vojáky, létají gejzíry krve na všechny strany, což v předchozích díle taky nebylo běžné. Skvěle se své role zhostila Hamiltonová - nakrknutá na celý svět a nesympatická až za hrob. A potěšila mě i androgynní Davisová, které jsem tu proměnu věřil a zkraje ji bral za smrtící stroj. Netušil jsem, že si tuhle jízdu tak užiji! 4,5*(19.1.2020)

• AllShallFall

Jako vážně se pod tohle podepsal i James Cameron, Linda Hamilton a Arnold Schwarzenegger? Po jedničce a dvojce má být skutečně toto? Chcete mi vážně do prdele říct, že Terminátor po splněni mise, dostal rozum, usadil se někde v lesíku, našel si ženu se synáčkem a teď jí svým terminátořím údem dělá dobře podvečer za cvrlikání cvrčků? Mám dost jako. To mě úplně rozesralo na milimetry. Jak se z filmu o vraždícím kyborgovi stane rodinný film. Neřekl náhodou ve dvojce, že po splnění mise na jeho existenci nezáleží? Stejně tak jako že když Skynet pouští terminátory ven, nastaví je na čtení: Sarah Connor: Asi nechce, aby jste moc přemýšleli. Terminátor: Správně. A takhle náhodou, když teda ve dvojce byl zničený Cyberdyne System, kde se tam ten terminátor vzal teda? Ve třetím díle, když už nebudu brát v úvahu tento film, alespoň terminátor řekl, že soudný den je neodvratitelný. Zde se prostě jen tak zjeví T-800 bez ohledu na to co se stalo v předešlých dílech, odbouchne Johna Connora, tím jednička i dvojka dostane flusanec do tváře a odejde do hajzlu. Takže Skynet Vyhrál. A proč je teda tento děj? Film je absolutně zcestný, nesmyslný a taková trošku kopie jedničky i dvojky. Sarah Connor je tam úplně zbytečná. Jen tah, aby na to lidi šli do kina. Stejně tak i Schwarzenegger. Oba tam být vůbec nemusí protože film má svůj vlastní příběh a to že řekli, že navazuje na dvojku. Tak to vážne jen řekli, protože nové postavy přinášejí svůj vlastní příběh. Kopie Sáry Connorové, kopie T-1000, kopie Skynetu - Legie.... Cože? Jako fakt se ta pitomost jmenujeme Legie? Genesys jsem ještě zkousnul a měl i vysvětlení. Tohle tam prostě je a kde se to vzalo nikdo neví. Prostě to tam je a hotovo. A ti terminátoři... Teda, jestli se to nedá ještě tak nazvat. Nespletl si to někdo s nějakým filmem o mimozemské invazi? Ne? Páč to tak vypadalo. Jako akční film dobrý. Jen dobrý a to je za 3. Jenže za tu ostudnou kopii, na které se ještě podíleli stáří známí tvůrci, tak to jim kurva neodpustím. Tenhle film, je prostě jen film a absolutně zbytečný. Je to jen zase další ždímačka. Myslel jsem si, že Salvation je hovadina. No zmínil jsem se. Ten aspoň navazoval v nějakém ději. Tohle ale tu hovadinu zcela určitě nahradilo. Pro mě má Terminátor má jen 3 díly, které byly logické a smysluplné Terminátor, Terminátor 2: Den zúčtování, Terminátor 3: Vzpoura strojů. A tím to taky skočilo. A tohle? Už to nechci vidět! Takové zklamán, urážka, ostuda. Jamesi Camerone jsi normální pičus, žes to takhle dojebal. Lindo Hamilton ty jsi blbka, že ses do toho takhle najebala, úplně si mě zklamala takovým ostudným výkonem a zesměšnění životní role a Arnolde ty jak jsi starej, tak jsi blbej. Ikona akčního filmu, jeden z nejlepších herců a takhle si to posral už jen tím, žes na to kývnul a účastnil se úspěšného pohřbu legendy. Jste čuráci.(30.10.2019)

Terminátor: Temný osud je veľmi milé prekvapenie. Paramount opäť raz nezvládol kampaň a do kín prekvapivo dorazil kvalitný film.Je veľká škoda, že Tim Miller nie je o niečo schopnejší remeselník. Výborne sa mu darí predať staré aj nové postavy, no v akcii nie je úplne doma. Dobre napísané postavy s uveriteľnými motiváciami a vzájomnými konfliktami sú veľkou devízou. Najmä vzťah T-800 so Sarah je výborne vymyslený a Terminátor je skutočne zaujímavým charakterom. Nech to znie akokoľvek divoko.Úplne by mi stačilo sa poldruha hodiny pozerať na jeho osobný prerod a konfrontáciu so Sarah.Cameronov producentský dozor je tak cítiť a je škoda, že má potrebu tak okato sa vyjadrovať k súčasnej politickej situácii a trendom.Ale inak ide o veľmi solídny akčňák so závanom starej školy. Veľmi silných 7/10(31.10.2019)

// Fajn, já se teda přiznám. Nechápu Terminátora. Ve smyslu nerozumím vnitřní logice toho světa. Zaprvé se to už šest filmů nikam nepohlo, zadruhé je cestování časem v tomhle univerzu hrozně frustrující, protože se ignorují celkem zásadní věci, a zatřetí... prostě ne. Jediný díl, který se mi vlastně líbil, protože byl pojatý jinak, byl Salvation. Dark Fate se ale vrací k té struktuře zbytku série a byť je to ve finále lepší než trailery, má to solidní herce, a v úvodu i povedenou akci, stejně mě to na konci nechalo naprosto chladným. Strejda Arnold promine, ale zlatej Vetřelec. 6/10(1.11.2019)

Nový Terminátor rozhodně není žádná katastrofa, jak možná někteří čekali. Celkovou kvalitou je to sice pořád daleko za prvními dvěma díly (to už jiný asi nikdy nebude), Salvation a Genisys to ale celkem v pohodě překonává (ale ne zas o moc). Navázání na dvojku je snesitelné (díly 3-5 se ignorují), záporák je solidní (byť opět silně připomíná T-1000), Arnold je skvěle využitý (a 'velmi vtipný') a ústřední trojice (!) žen je nakonec dost fajn (Linda Hamilton vládne, ale to ze mě možná mluví hlavně nostalgie) - díky tomu je nové Téčko suvérenně nejvíce 'ženský' (nezaměnovat s zženštilý!) velký akční film poslední doby (minimálně v tomhle je Cameron, který si potrpí na výrazné ženské hrdinky, znát). V akci je to velmi snaživé, ale vyrovnat se Cameronovi v nápaditosti, filmařské preciznosti a učebnicové schopnosti gradace je prostě téměř nemožné (a těch odkazů a citací dvojky je možná až moc). Taky mi přijde, že eRkový rating není bůhvíjak zužitkován (čekal jsem větší a masitější porcování nevinných v podání zlého T.). Primárně mi ale schází to samé, co u předchozích třech dílů - jedinečná temná osudová atmosféra blížící se apokalypsy a nějaký působivý hlubší vztah mezi postavami (jako byl partnerský v jedničce či otcovsko-synovský ve dvojce). Temný osud se sice minimálně o jeden takový také pokouší, ale bohužel funguje přinejlepším průměrně. 70 %(25.10.2019)

Tak jsme se po pár letech opět dočkali. Přesto, že tento díl ignoruje 3., 4., a 5. film, stejně to vlastně ničemu nevadí. I tak v tom už byl dost zmatek. Svět tedy v roce 1997 neskončil. Je rok 2020 a nic moc se neděje. O čem by to ale bylo, kdyby do naší doby nebyl poslán další vraždící stroj z budoucnosti. Model Rev-9 je vážně nadupaný. Kombinuje technologie T-800 a T-1000, takže je prakticky neporazitelný. Mladá mexická hrdinka před ním prchá a chrání ji vylepšená vojačka z budoucnosti. Po cestě narazí i na Sáru, která si terminátory dává k snídani. A aby byl tým kompletní, přidá se k nim i Arnold jako další verze T-800. Pak už můžeme sledovat jen nekonečnou honičku prokládanou povedenými akčními scénami. Skvěle fungují i hlášky. Linda je i na svůj věk pořád ve formě. Návrat těchto "důchodců" se podle mě osvědčil. Ne všichni ale sdílí toto přesvědčení. Hlavně tržby tomu dost nasvědčují. Vadila mi leda lehce přepálená akce na konci a nepříliš charismatický záporák v podání Gabriela Luny. Přišlo mi to o něco slabší než třetí díl. Ještě k roli Grace ochránkyně, Mackenzie Davis to podle mě zvládla skvěle. Dalšího dílu se asi jen tak nedočkáme... "Moje tělo je jedna velká zbraň. To si nech pro dámy." :D(13.11.2019)

Linda Hamilton predviedla asi najlepší príchod na scénu, aký som kedy na filmovom plátne videl! Žiadne sranie sa! A o to bol lepší, že som na tú babu totálne zabudol. Samotný film by som zhrnul do dvoch slov: naháňačka, zdrhačka. Ku koncu to už bol akčný brutál a to ja osobne nemusím. Po vizuálnej stránke pecka, avšak jedine na filmovom plátne. Doma to taká šupa nebude. Dal som štyri hviezdičky, ale cestou z kina domov mi niekde jedna zmizla. Asi v teple rodinného krbu na chalupe u Arnolda. Vlastne Karola!(26.10.2019)

Zpočátku mě to celkem bavilo (a hodně mě nadchl Gabriel Luna - REV-9), ale postupně mi to přišlo čím dál víc stupidní (nechápu - kdyby ty roboti v budoucnosti skutečně disponovali technologií pro cestování v čase - proč by si to nemohli maximálně usnadnit - dá přece smysl, že kdyby chtěli zneškodnit Dani - než se s ní stane obávaná revolucionářka - tak by se přece třeba mohli vrátit do doby, kdy byla nemluvnětem, a jednoduše ji zlikvidovat, ale né, REV-9 se musí vrátit jako naschvál do doby, kdy už je dospělá žena, která se dokáže bránit, a kdy má navíc kámoše, kteří ji pomůžou - celkově mi tento bod přijde jako nejslabší moment celého filmu, protože prostě kdyby ti roboti mohli cestovat v čase, tak by mohli tak dalekosáhle měnit budoucnost, že je úplně směšná představa, že by plýtvali časem na zneškodňování nějaké mexikánské husy), a především zbytečné, k odkazu původních klasických filmů to v podstatě nepřidává nic nového, a krčí se to v jejich stínu. Ten film je navíc otravně dlouhý, a hlavní 2 role jsou obsazené úplně špatně - Natalia Reyes a Mackenzie Davis jsou totálně nezajímavé a nebavilo mě na ně koukat, celkově jsem od toho neměl žádná očekávání, byl jsem jen zvědavý, a za vidění to podle mě moc nestojí.(6.2.2020)

Od prvého Arnolda uplynulo požehnane času, náboj, rýdzosť sa premenili na senilitu a vŕzganie skorodovaného kľukového mechanizmu. Mladá krv prináša oživenie, forma sa pýši efektami, no obsah nadobúda rozmery prvoplánovej paródie v žiari niekdajšej slávy tohto už kultového sci-fi. ..--60%--..(15.1.2020)

• AppleCore

John Connor dokázal přežít akční inferno druhýho dílu bez známek zranění jenom proto, aby ho pak v baru u pláže brutálně sestřelili, zatímco si dává svojí oranžádu... minutu po začátku filmu. Scenáristický peklo, který započalo už třetím dílem a od tý doby nabírá na síle, pokračuje i tentokrát a bez špetky studu pohřbívá kdysi nejslibnější sci-fi frančízu, jež formovala nejen samotnej žánr, ale i generace svých diváků. Ubohý obsazení v čele s trapnym záporákem, doprovázený mizerným CGI, extrémně nudnou akcí a naprosto nulovým napětím. Po letech je třeba přehodnotit Salvation, protože podle mě je to nejlepší terminátoří film od dob druhýho dílu!(26.1.2020)

Nářez parádní hezky po klasicku s vynikající Lindou a vtipným Arniem. 🤩😈👌❄️🔥(1.11.2019)

Nostalgie na mne nějak nefunguje, takže se na to podívám střízlivýma očima. Příběh je jen další variací na první dva díly, nový terminátor patří do kategorie zajímavá blbost, z jeho protivníků je nejsympatičtější Mackenzie Davisová. Linda Hamiltonová se jen snaží vypadat co nejdrsněji, Arnold Schwarzenegger je tu za komickou figuru. Do rozboru časových paradoxů bych se raději nepouštěl, bohužel však nefunguje ani základní logika. Takže prostě jen další rychlá a hlučná sci-fi pro diváky s mozkem na volnoběh. Asi stárnu, takže mi to nestačí.(3.11.2019)

Už len účasť pôvodnej Sarah Connorovej v podaní herečky Lindy Hamilton, Arnolda Schwarzeneggera a Jamesa Camerona na poste producenta z tohto diela robia pozoruhodnú a sľubnú záležitosť. V novom feministickom Terminátorovi už ženy nerodia spasiteľa ľudstva Johna Connora (mimochodom s touto postavou sa tu tvorcovia vysporiadali veľa nezmyselne), ale rovno sa stávajú alfa búchačkami, ktoré vedú odboj proti strojom. Ľudská bojovníčka vyslaná z budúcnosti Grace je čudným bezpohlavným stvorením, ako vypadnutými z tých najvlhkejších snov transgender fanatikov. To potláča pôvodného ducha i celú logiku rozprávania doterajšej série (náväznosti, ak John Connor neexistuje, tak prvé dva diely nedávajú zmysel atď.). Ale samozrejme, skúsené tvorivé duo Miller - Cameron si ustrážili, aby najmä akčné scény boli na špičkovej úrovni. Choreografia bojových scén, filmové triky a smrtiaci Terminátor Rev-9 (Gabriel Luna) čiastočne vyrovnávajú ideologické blúznenie. Terminátor: Temný osud je bohužiaľ schizofrenické dielo. Oživuje ducha prvých dvoch Terminátorov, aby ho následne rozšlapali na kusy. Fanúšik pôvodnej série má ťažkú, skoro neriešiteľnú voľbu. Nový Terminátor: Temný osud, ktorý dejovo nadväzuje na kultového Terminátora 2: Deň zúčtovania (1991), nemusel byť vôbec zlý film.(30.1.2020)

Terminátori s Arniem išli do stratena, o to viacej som rád, že sa Temný osud vracia k správnej popcornovej zábave na akú som bol zvyknutý. Pomohlo mu aj, že dej sa začína pár rokov po dvojke. Jednoduchý príbeh, dobre natočená akčná jazda, akceptovateľný strih a skvelé hlášky hlavne v podaní obstarožného Arnieho. Čo viac si želať.(2.11.2019)

Strach z výsledného díla byl velký, nakonec jsem celkem překvapen, přestože bych posledního Terminátora, kvalitativně postavil výrazně před pátý díl, ale jinak by byl pořád tím slabším z legendární série. Tentokrát se hodně hraje na nostalgickou strunu a tak se neustále odkazuje na první i druhý díl, místo toho, aby film přišel z nějakým vlastním nápadem. Je fajn vidět staré známé a převážně Linda Hamilton si svůj návrat náležitě užívá a je docela škoda, že se ve filmech v podobné úloze, neobjevuje více. Zbytek je tak pouze slušným řemeslem, kde více fungují jednotlivé dialogy, než akční scény, které fungují jen ze začátku, aby později sklouzly do dnes již klasického digitálního bordelu. Erkový rating je v tomto případě překvapivě zbytečný, protože digitální rozsekávání lidí, filmu nijak nepřidává.(11.2.2020)

• Spinosaurus

Tenhle film je zhmotněním všeho, co na současném Hollywoodu nenávidím. Stokrát zrecyklovaný generický příběh bez hloubky či vyššího smyslu, který by každý průměrný scénárista spíchnul snad za pár hodin. Postavy se snaží pronášet rádoby hluboké proklamace, které ale ve finále svou prázdnotou odhalují jednoduchost a zbytečnost filmu. Zapomeňte na filosofické dialogy z Já, Robot, nebo trilogie Matrix. Ničeho takového se od Arnieho nedočkáte. Jeho vývoj je naprosto promarněným potenciálem filmu. Tragédií jsou i jednotlivé vztahy hlavních postav. Ústřední dívčina, kterou honí terminátor, zná své ochránce jen pár hodin a už jsou nejlepší kamarádi, za které by položila život (srovnejte si to s vývojem vztahu Sáry ke Kyleovi z jedničky). Dalším hřebíkem do rakve je doslova smršť plot holes, až jsem zavzpomínal na nejlepší léta Riana Johnsona. Jeden příklad za všechny. Ze Sáry Connor je lovkyně terminátorů, kterou úkoluje kdosi na dálku, kde se terminátoři vynoří. A teď: Kdo ty terminátory posílá, když Skynet je zničen? Pokud je posílá někdo jiný, tak asi by měli být silnější než staré modely T-800 (pokud tedy nový software není blbější než Skynet, což se potvrdit nedá, protože se o něm nedozvíme nic). A pokud tam teda prší terminátoři, jak je Sára dokáže likvidovat, když sama nemá žádnou pořádnou výzbroj (kdyby ano, vytáhne jí hned na začátku)? Takovýhle otázek je nespočet a nabalují se na příběh jak sněhová koule. V polovině filmu se navíc vynoří jakási deux es machina v podobě černého velitele, který nejenže přiveze zbraň ke zničení terminátora, ale cestuje s našimi hlavními hrdiny a ti si tím podmaní veškerý obranný systém USA. Letí letadlem a prakticky jen stačí, aby do vysílačky ohlásil, že v něm cestuje on, ať si dá letectvo pohov. Do toho tam přiletí odjinud další letadlo se zlým terminátorem a nikoho to netrápí. Prostě jakýsi velitel vydal rozkaz, na palubě jsou neidentifikované osoby, za nimi letí neidentifikované letadlo, ale je to ok, necháme to jako armáda být. A takovýhle nesmyslů je ta spousty. Pak tu máme samotnou akci, která je také symbolem současného hollywoodského úpadku. Digitální koktejl, kde se o hrdiny nemusíte bát, protože přežijí všechno. Několikrát jsem při těchto akčních scénách s velmi podprůměrnými digitálními efekty zívnul. Digitálním efektům padl za oběť i hlavní padouch, který vůbec nemůže projevit své charisma, protože z něj udělali rychlého a skákavého digitálního panáka. Dílo zkázy dokonává feminismus prostoupený celým filmem. Kdybych se nekoukal na plátno a pouze poslouchal vyprávění Grace o povstání v temné budoucnosti, tak bych si myslel, že mluví o povstání proti mužům, nikoliv proti strojům. Ale kdo ví, třeba to má symbolizovat právě tohle. Ačkoliv Mackenzie Davis patří herecky k tomu lepšímu ve filmu, její postava je dokonale asexuální a chladná, že když ve filmu kdosi z vysílačky ohlásí, že zajali tři ženy a jednoho muže, počítají Grace právě mezi muže. Za normálních okolností bych film hodnotil odpadem, jednu hvězdičku ale přece jen dávám aspoň Arniemu, který by už ale měl raději zachraňovat klima a nedělat loutku zoufalým hollywoodským producentům.(3.11.2019)

Na počátku byla myšlenka. Tak to má hodně filmů. Skvělý námět, nápad, který se podařilo natočit aby divák okusoval sedačku. Dvojka přinesla nemožné - překonala jedničku (což má taky hodně filmů, ale jejich jednička nepatří do top 10 nejdůležitějších filmů lidstva) a z Arnieho udělala klaďase (hodně důležitý). Trojka natočená s odstupem a po letech byla útrpně přijata jako povinná výslužka a výtluk skoro prázdné slámy, protože balík to přeci hodit musí. Další díly (a seriály?) jenom kradly dobré jméno a honily prachy. Od trojky dále akce převážila nad příběhem (a to 1 i 2 byly akční jak blázen) a v dnešním scifi (99 ze 100 filmů) to není jinak, bombastické akce vhodné pro 7D, ale prázdné a nezajímavé. Nový díl s návratem Lindy a Arnieho chtěl jít jinak, a šel částečně jinak. Nápad už přijít nemůže, vtipu bylo dost, i chytře to napsali, já ale tuhle bum bum akci výbuchy přes celé město nějak nedávám.(3.11.2019)

• Zodd

Vyložená pitomost. Prostě přepíšeme celou ságu, aby si náhodou jeden z desetitisíce nestěžoval. Navíc logika a přízemní smysl pro realitu opravdu zaškobrtávají. A i když se film snaží předstírat opak, poslední dobou opravdu Hollywood nemá moc v lásce Latinoameričany, což jde opravdu proti proudu době, kdy se snaží bourat veškeré stereotypy.(2.2.2020)

• anais

Film, popírající památnou větu "No fate but what we make." Svým způsobem byl boj i oběti Sarah Connorové vždycky zcela zbytečný, protože to scénáristé i přes vítězství nad Skynetem vrátili zas tam, kde to bylo... (nepřehledná akce ve tmě pod vodou, ve tmě v letadle, na padáku...i přes parádní charaktery a velkou snahu hrát to v duchu prvních dvou dílů, velké zklamání...)(2.11.2019)

1 2 3 4 5 6 7 10 19 28 37