Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (Cinemart)

Sany33

Príbeh: Naša stará partička posilnená o niekoľko nových tvárí sa vracia na ostrov aby z raptorej DNA vedeli syntetizovať liek. Tak im to aspoň bolo odprezentované. Všetci sú ale podvedený a boháčom zas ide iba o zisky a tak sa nám Jurský Park sťahuje do sveta ľudí. Herecké obsadenie: Chris Pratt  si to evidentne užíva rovnako ako jedničku to sa mu nedá úprieť. Mladšie herecké osadenstvo dosť zaostáva ale nijako extrémne mi tam nikto nevadí. Prevedenie: Po veľmi vydarenej jednotke mi bolo jasné, že dvojka musí prísť s nijakým mega debilným nápadom aby ju tromfla. Preto klonovanie dinosaurov povýšime na klonovanie mŕtvych vnučiek, ktoré potom dve hodiny zachraňujeme. Hlavným problémom je scenár a množstvo scén ktoré nútia diváka dať si facepalm. (raptor, ktorý si sám otvorí balkónové dvere). Pocity: Toto je naopak najsilnejšia zbraň tejto série. Celá je stavaná na napätí a neuveriteľných escape akciách ktoré divákovi až berú dych. Ja som sa odosobnil od idiotského scenára a užil som si práve to napätie a preto aj hodnotím tento diel vcelku kladne. Pridaná hodnota: Druhý diel dinosaurej série. A dinosaury sú voľne vo sete. 74% ()

JustMeeKatie

Já se na nový Jurský svět moc těšila a zklamaná nejsem. Je sice pravda, že první díl byl takový "vyspělejší" - příběh byl trošku víc promyšlenější a informativnější, dvojka je spíše tvořená jako taková akční podívaná pro fanoušky dinosaurů - ale na dvojce mi nic špatného nepřišlo. Owen je pořád stejný sympaťák, Claire vyměnila podpatky a svůj elegantní outfit za sportovní a praktické oblečení a trochu se nám tu ukázala jako drsná ženská, byla tu Modrá, T-Rex a nový záporák Indoraptor. Ten sice nebyl až tak hrůzu nahánějící jako Indominus Rex, ale setkat bych se s ním taky nechtěla. Co se mi dál líbilo, bylo takové zamyšlení nad tím, jak by asi situace vypadala v reálu. Ve filmu (SPOILER!!!) sice dinosaury zachrání z ostrova, kde pomalu dochází k výbuchu sopky, ale jen za sobeckým účelem jejich prodeje a následného finančně velkého profitování. Lidská chamtivost zde zkrátka nezná mezí a jak se zdá, ve třetím díle bude po zásluze potrestána. Já osobně jsem hodně zvědavá, jak se tento příběh bude vyvíjet dál, vzhledem k tomu, (DALŠÍ SPOILER!!!) že dinosauři nyní vstoupili do našeho světa a co si budeme nalhávat, proti nim jsou naše šance poměrně mizivé. ()

Lukyn007

Nostalgie je pryč. Na řadu přišel ryze další sequel. Pravda, líbilo se mi to více než Spielbergův Ztracený svět, ale ne o tolik. Ve filmu je tolik náhod a tolik špatných rozhodnutí postav, až jde z toho hlava kolem. Na druhou stranu byl Bayonův snímek vtipný a hooodně odlehčený. Čekal jsem více, ale zklamaný také nejsem. 70 % ()

Bad Guy

Zklamání nikoliv, ale překvapení také ne.. na první díl to sice nemá, ale stále to patří mezi to lepší v letošním roce. 65% ()

Jaro.Krafcik

Musím povedať že o trošku slabšie ako predchadzajúci jurský svet z roku 2015. Začiatok bol ozaj ako zo zlého sna, postupne sa ale film vyšvihol na to čo máme my fanúšikovia radi, vraždiace dinosaury. Takže sa to dostalo do starého dobrého jurského sveta. Aj keď si niektoré scény mohli odpustiť. Uvídime čo prinesie záverečny tretí diel. Jedna zaujimavosť dosť ma zaujal vekový priemer publika okolo mňa v sieti cinema, možno kvôli času premietania ale predsa rodičia posielať 12 ročné deti na takéto scénky ? Samozrejme až tak drastický film to nebol. Videné v kine. 4* ()

blackJag

Taková ta neškodná letní popcornovka pro celou rodinu. Je to škoda, myslím si, že dinosauři implementovaní v našem moderním světě mají pořád co nabídnout, chtělo by to ale trochu lépe promyslet. Ze všech postav má jakýsi rozměr jen ta Prattova (a taky se s ní pojí jediné fungující zábavné momenty), ostatní jsou jen jak špatně rozestavené kuželky. Taky hororový naturel režiséra je z filmu cítit jen velmi stopově, což je kór promarněná šance. 60% ()

kklepkaa

Ta část na ostrově byla super. Hororové prvky potom taky potěšily. Nicméně závěr filmu mi přišel až moc a tím nemyslím jednotlivé scény, ale co z toho všeho vyplývá. Jako oddechovka v kině ale pořád dobrý. A jedno velké zklamání - Bryce Dallas Howard tam nelítala v šatičkách na jehlách. ()

Killda

Oficiálně mi pošlapali hračky. Trevorrow svým scénářem nepřekvapil a Bayona brutálně zklamal. Je to ještě prázdnější výblitek než předchozí díl a obávám se, že dinosaury už z béčkových vod nikdo nevytáhne. Tenhle film je totiž absolutním dnem celé série (ano, dokonce i hloupá trojka je lepším filmem). Po shlédnutí doporučuji se vrátit a přehodnotit Ztracený Svět. ()

drackula

Jurský svet je vizuálne krásy a vďaka Chrisovi Prattovi nesmierne zábavný. To ocenia najmä deti. Má zopár hororových momentov, ktoré ocenia najmä fanúšikovia série. Scenár je ale deravý a nelogický, čo neocení asi nikto. Full recenzia tu. 60% Cinemacity Polus ()

Jacob23

Totálně předvídatelna story s linkou malé holčičky která je úplně mimo a navíc. Triky průměr ještě ze aspon Pratt je zábavný a B. D. Howard furt kočka.. Nechápu jak to po 1 dokázali takhle posrat ()

Kurikmoon

Tak trošku zdvihneme latku. Zábavná oddychovka, ktorá má dynamiku, milé jašterky a sympatických protagonistov. Kto nemá rád Jurský park, dajte si hviezdičku dolu. ()

J-o-k-e-r

Stylem mi to hodně připomínalo Lost world z roku 1997. A stejně jako starší film i tady mi přijde neprávem modré hodnocení. Líbila se mi 1ka a nezklamala mě ani 2ka. Přijde mi to podobné jako restart nové Planety opic. Efekty luxus, tam není moc o čem, a mně se líbil i ten příběh (sopka, lov, sídlo) - jasně pořád tam člověk najde nějaké ty nelogičnosti, ale kde ne?! První půle odehrávající se na ostrove mi přišla lepší, ale po přesunu do milardářského sídla zase pěkně zhoustla atmosféra. Ch. Pratt mě baví vždy a Dallaska taky v pohodě. Dinosauři pořád válí a konec celkem top. Akorát jsem se těšil na J. Goldbluma, asi až příliš. Viděno v kině a upřímě po druhé projekci doma jsem uvažoval i o 5*. ()

zigíš

dino blbnutí po páté -a více méně pořád stejně- tentokrát o dost hloupěji, aneb: jak je důležité, mýti Bayonu (!) ten scénář je neskutečná zhůvěřilost, jen jemu může Universal děkovat, že dokázal takovému bordelu dodat potřebný řád (že mě ve finále, ani ty dvě, povinně ´komické´ postavy tolik neštvali) a -v rámci možností- pár originálně vizuelních fórků ..takže jo, uteklo to, další Jurský svět, už ale fakt né, to nového Bayonu beru všemi deseti (teda v případě, že nebude točit, další Jurský svět:) ()

Pedross800

Vcelku povedené xxxté pokračování. Trikově stále dokonalejší, toho a těch ještěrů se člověk jen tak nenabaží a ten konec s tím echt dokonalým predátorem měl hodně povedený až hororový nádech, napětí se dalo krájet. Takže za mě překvapivě ano a může se jet dál. ()

Autogram

Nebolo to celkom zlé, ale tak nejako podľa šablóny. Dobrí vedci a zverolelári a na druhej strane zlí vojaci a priekupníci so zvieratami. Už na začiatku je jasné, komu sa nič nestane a koho dinosaury pekne zožerú. Až tak pekne a priamočiaro, že sa mi to porcovanie ľudí, hoci tých zlých, zdá až nevhodné pre detského diváka. Slabšie tri hviezdy. ()

Ravi

Měl jsem rád jurský park, vždy se mi to téma líbilo. Ale tímto filmem jsme se dostali do kategorie B. Asi jsem už zhýčkaný. 40% = 2/5 ()

ZinedineCR7

Moja srdcovka nesklamala. Škoda, že príbeh a podstatné scény boli v thraileri, ale pozitívne hodnotenie si odomňa k Jurskéu svetu nájde vždy cestu. Rovnako ako si v Jurskom svete nájde cestu život :) ()

Hollohlaway

Herci a triky zůstali, bohužel asi scénáristé, byli-li vůbec jací, si dali dost oddech. Taková slátanina, plná nelogických zvratů, byť to beru jako popcornovku, se jen tak nevidí. V rámci žánru, ano, šel sem do kina vypnout mozek a podívat se na dinosoaury, ale ten mozek jsem měl pořád sebou. To není pokažený film, to rozhodně ne, z filmu ale čiší, že je prostě odfláknutý.Herecky taky žádná sláva, v podstatě si jen tak aby se neřeklo odehrají svoje,a otravný aktivismus hlavních i vedlejších postav vysloveně vadí. Záporáci nudní a bez charismatu a už ani bafání a požírání dinosaury není nic extra. Za mne zklamání. A nepochopitelná epická hudba, místy až směšně patetická, tomu taky nepřidá. ()

fiLLthe3DD

Rozhodně lepší než Jurský svět. Byť mi toto pokračování přijde jako nehorázná vykrádačka druhého (1997) dílu + samozřejmě prvního a některého scény mi rovněž připomínaly sérii Alien, byl jsem spokojen. A to především díky pojetí filmu - první polovina je plná akce a CGI, v té druhé se zas zvolní a snímek si drží řekněme „komorní" atmosféru (v rámci dnešních blockubesterů) a já jsem tento přístup ocenil. Ačkoliv je zcela jasné kdo přežije a kdo ne, je to i kupodivu docelá napínavé. A herci jsou dobře sehraní, rovněž i Claire mi byla o dost sympatičtější než v "JW." Jinak potěšil i záporák, sympatickej týpek :) Na můj milovaný "Ztracený svět" to zdaleka nemá, viděl bych to na úrovni toho prvního, ale v rámci „návratu straých značek" (Star Wars, Terminator Genisys, Alien Covenant, Piráti z Karibiku 5 - rovněž bylo dlouho ticho po pěšině) mi toto přijde alespoň nějak důstojné - nesnaží se to být namachrované, působí to celkem přirozeně, má to solidní atmosféru a pěkné CGI a místy film brná i na city... Rovněž je snímek plný odkazů na předchozí díly, rozvíjí si svůj příběh, ale zároveň nenarušuje kontinuitu v souvislosti s díly minulými... Vidím to tak na čtyři hvězdy, ale vzhledem k tomu, jakým produkcím jsem v poslední době udělil dobré hodnocení, zde to zvednu na pět. Opravdu lepší než nové Star Wars :D Super návrat do dětství, kdy jsem na VHS sjížděl původní trilogii Jurského parku :) ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá