Carnival Row

• USA Carnival Row
Drama / Krimi / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2019–2023), 16 h 28 min (Minutáž: 48–67 min)

Hudba:

Nathan Barr

Orlando Bloom, Cara Delevingne, Jared Harris, Indira Varma, Simon McBurney, David Gyasi, Scott Reid, Karla Crome, Mark Lewis Jones, Tamzin Merchant (více)

Série(2) / Epizody(18)

Neo-noir fantasy seriál. Na kontinentu zvaném Tirnanoc žily víly. V mnohém byly podobné lidem, ale měly křídla a uměly létat. Poté, co o jejich zemi svedly válku dvě mocné země, pokusila se většina z nich uprchnout do země, která válku prohrála - Republiky Burgue. V hlavním městě této země vykonávají s ostatními nelidskými rasami převážně podřadné práce, stále je to však lepší, než život v okupovaném světě. Jednou z těch, která prchá (a současně organizuje útěk ostatních), je Vignette Stonemoss (Cara Delevingne). Kdysi měla vztah s burgueským vojákem jménem Philo (Orlando Bloom). Domnívá se, že je mrtev, on však žije, je policistou a snaží se vyšetřit sérii krvavých vražd, které v hlavním městě kdosi páchá. (Jirka_Šč)

Sidenius

Krásně napsané, sympatické že si Orlando i produkoval. Napětí a posun na konci každého dílu významově v ději. To se hned tak nevidí. Celkově Amazon má peníze na správné lidi a ty to prostě natočit umí. Druhá série bude určitě stejně skvělá. Prostředí něco mezi Anglií 19.stolení a fantazi zemí je výborný výběr. Orlando si na nic extrémního nehraje. ()

Kamil111

To, co mohla být výživná minisérie o třech dílech, je nazdařbůh roztaháno do osmi a vycpáno pouhou vatou, protože žádné košaté a smysluplné myšlenky a hlavně dialogy, které by je vyplnily, se zde nenacházejí. Poslední díl je zhruba ukázkou toho, jak měly vypadat všechny. ()

Alisha666

Dobře. Na úvod uznávám, že těch hvězd dávám moc... ALE kostýmová práce, kamera, atmosféra i samotný lore má prostě něco do sebe. Jak děj postupuje, nejradši bych si bodla vidličku přímo do mozku a zůstala tak naplno jenom u vizuální stránky. !SPOILER! Jako chápu, že dneska se musí zastupovat všechno, aby náhodou něco nebylo nekorektní, ale jakej sakra význam měly ty pochybný homo scény s Tourmaline? Temnej havnranní klub, kterej nikomu neodpouští a skvostně vyšumí jen co se musíme soustředit na důležitější věci (haha)? Nebo trapně průhledná Imogen? A nakonec třešnička na dortu: ona: 'hlavně nedělej problémy, najdu cestu ven' on: ok, ok - o vteřinu později - on: Se*u na to, Harry, jdu do baráku. !KONEC! No... ten scénář jako bych psala já v patnácti (akorát by to bylo víc krvavý a zatraceně sprostý). Co dodat závěrem než to, že Praha ovšem nikdy nebyla krásnější. ()

bigmatko

napriek nepriaznivým komentárom ide o pomerne kvalitne spracovanú history fantasy kriminálku s pekným vizuálom a dobrým nápadom pokiaľ ide o stvárnenie národu víl a iných mýtických bytostí s ľudmi. Nechýba aj romantika, nahota napätie a obšasná surovosť scén. neviem či to bude mať pokračovanie ale osobne by mi to nevadilo a určite by som si to pozrel. V porovnaní s ponukou iných služieb patrí tento seriál do lepšieho priemeru. ()

alisek87

Velmi povedený seriál od Amazonu, který vlastně splní, co od něj očekáváte - zajímavé postavy, řeší aktualní téma zasazené do historické "Prahy", která je krásně upravená. Orlando Bloom v hlavní roli, co více si přát. Sednout si a užít příběh, zkoukla jsem to za víkend a moc mě to bavilo, těším se na druhou řadu :) ()

lusst

Najzaujímavejší na seriáli je fakt, že fantasy zložka je tu úplne zbytočná. Pokojne miesto "víl" mohli byť černosi či indiáni a v scenári by sa nemusela prepisovať ani čiarka (i keď potom by ostala len homosexualita a prišli by sme o sodomiu 😁). ()

Thalin

Ta kombinace fantasy a doby v které se to odehrává mě chytla víc než bych čekala. Caru jako herečku moc nemusím, ale tady se mi zalíbila. Sice to mělo díry, logické i dějové, ale i tak mě to bavilo. Celá ta atmosféra to spolehlivě vyváží. ()

Ammit odpad!

Souhlas s verbalem. To jsme potřebovali; další kravinu kde jsou chudáčci ___ (víly, mufloni či co, apod.) tyranizováni bělochy. Pak se divíme, že to někde vypadá tak, jak to vypadá. ()

Johanner

První série se pohybuje na pomezí neonoiru a sherlockovskorozparovačské dobovky a obstojně funguje. V té druhé se jede hodně "politické drámo" a seriálu absolutně nesluší. Zlem je u ní ale hlavně scénář, který z většiny postav dělá debily, kterým moc nelze fandit a jedinou trochu sympatickou linkou zůstává tandem Imogen/Agrees. Třetí nášup už si pravděpodobně nechám ujít a docela mě lajdácký přístup tvůrců mrzí. ()

kojot.name

Po zhlédnutí obou sezón hodnotím jako lepší průměr. Bavilo mě to natolik, že jsem to dokoukal do konce. Na druhou stranu si kladu otázku, jestli to vlastně nebyl ztracený čas. Všechna témata, jimž se seriál věnuje, byla už někdy uchopena lépe. Tady ovšem ve fantasy hávu. Když už ale chtěli tvůrci tematizovat rasismus, rovnost atd. (s jasným záměrem, že cílem je sdělení, že řešení je liberálně demokratický pokrok v mezích zákona, budiž, nesoudím, každý má nějakou agendu), měli by také zahrnout do toho mixu nejen "vílí", ale i lidskou chudinu. Nebo ta ve fikčním světě neexistuje a lidé jsou buď rasističtí aristokrati, nebo rozzuřená rasistická nižší střední třída?  Nakonec asi člověka udrží u monitoru sympaticky napsané a solidně zahrané postavy... ()

flanelek

Vcelku dobrý serial. Jediný kdo mi tam vadí je Cara Delevingne. Pro mě to opravdu není typ ženy, která by vydala opravdu žensky. V takovém seriálu, kde je i dost romantiky bych si představoval aspoň trochu přitažlivou ženskou a ne kluka s copánkem. ()

meduzak

Fantasy / Horor / Mysteriózní ? presne tendle zanr miluji ale bohuzel tady nefunguje absolutne nic..po 3 episodach se vzdavam,nemohu dale takhle trpet.. ()

Oup odpad!

Je to úbohá pičovina, ktorá sa snaží odraziť našu dobu do minulosti vo fantasy svete, kde je beloch rasistický čurák a všetci imigranti chudáci ktorí sa snažia integrovať. Neviem, či to dokážem dopozerať, lebo sa mi pri tom chce grcať. ()

nagual2

No tak ďalší seriál podobne ako Hra o tróny v duchu bla, bla, bla. Plno, akože politických blábolov. Seriálu nepomohli ani rohatý a lietajúci imigranti. Ani Orlando Bloom to nezachránil. Veľké sklamanie...... ()

TaToten

Je to celé také nijaké. Každý jeden aspekt, ktorý vám len napadne je nedotiahnutý. Má to zaujímavý svet no autori nám ho nedávajú absolútne možnosť spoznať. Taktiež zápletky sú veľmi ploché a človeka ani štvrtá epizóda nezahákuje ničím, čo by ho fakt donútilo počkať si na vyvrcholenie série...ktoré za to vlastne ani nestojí. Ak by som to prirovnal k Altered carbon, s ktorým majú spoločné rysy, tak Altered carbon vyhráva na plnej čiare. ()

Mac._

Bisexuální hlavní hrdinka, imigranti, náboženští fanatici, politika, okultismus, alegorie na antisemitismus a jánevímcoještě, to všechno splácané kolem rádoby detektivního příběhu protkaného častým souložením. Vedlejší dějové zápletky ne nepodobné Ordinaci z Růžové zahrady. Klišé s výpravnou produkcí a efekty. Od poloviny jsem měl co dělat, abych vydržel do konce, ale nechtěl jsem mít černé svědomí, že hodnotím něco, co jsem neviděl celé. p.s. scénáristé jsou evidentně fandové Járy Cimrmana... "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.” "A maminka?" "To je babička z otcovy strany.” "To je hrozné. Jsem tedy úplný sirotek. Ale nevadí. Hlavně, že jsem konečně poznal pravdu!” p.s. Po shlédnutí druhé řady snižuji hodnocení na 1* a konstatuji, že scénáristé se během covidu definitivně zbláznili! Takovou politickou agitku, poté co druhá série je výhradně o politické situaci tohohle šíleného pseudosvěta, aby jeden pohledal. Nuda a zmar, a navíc si Legolas na konci může poté, co mu jeho bisex expartnerka zdrhla s lesbickou kámoškou, leda tak vy.... Však vy víte! ()

Telchar

S chutí jsem to shlédnul, klidně si to pustím znova. Když se člověk povznese nad to, že se nám opět někdo snaží podsunout, jak je ten bílý muž fujky fuj, tak je to v pohodě. Podle mě by Carnival Row mnohem více slušel šedý marast Zaklínače(myslím tím knížního). ()

rostsoft

Další velice povedené fantasy, kde si navíc zahrál skvělý Orlando Bloom a krásná Cara Delevingne. Fakt, že se to téměř celé odehrává v Praze, ale přitom se to má tvářit jako Anglie mě rozhodně zážitek z tohoto zajímavého snímku nepokazil a proč také, naopak jsem rád, že filmaři rádi u nás točí. Prostě fantazie, jak má být, víly a všemožný podivní tvorové fantasy světa tomuto odvážném snímku dávají grády. ()

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)