Reklama

Reklama

Carnival Row

(seriál)
Trailer 2
Drama / Krimi / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2019–2023), 16 h 28 min (Minutáž: 48–67 min)

Hudba:

Nathan Barr

Hrají:

Orlando Bloom, Cara Delevingne, Jared Harris, Indira Varma, Simon McBurney, David Gyasi, Scott Reid, Karla Crome, Mark Lewis Jones, Tamzin Merchant (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Neo-noir fantasy seriál. Na kontinentu zvaném Tirnanoc žily víly. V mnohém byly podobné lidem, ale měly křídla a uměly létat. Poté, co o jejich zemi svedly válku dvě mocné země, pokusila se většina z nich uprchnout do země, která válku prohrála - Republiky Burgue. V hlavním městě této země vykonávají s ostatními nelidskými rasami převážně podřadné práce, stále je to však lepší, než život v okupovaném světě. Jednou z těch, která prchá (a současně organizuje útěk ostatních), je Vignette Stonemoss (Cara Delevingne). Kdysi měla vztah s burgueským vojákem jménem Philo (Orlando Bloom). Domnívá se, že je mrtev, on však žije, je policistou a snaží se vyšetřit sérii krvavých vražd, které v hlavním městě kdosi páchá. (Jirka_Šč)

(více)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (105)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Carnival Row je jednou z největších věcí, která se v posledních letech natáčela u nás. Těžko říct, kde se vlastně stala chyba. Asi už v prapůvodu, u první série, která se hodně táhla a zaostala za svým potenciálem. Pauza mezi další řadou pak vlivem covidu a bůh ví čeho ještě byla neúměrně dlouhá a i to nejspíš přispělo k tomu, že seriál po druhé řady skončil. Ačkoliv to tak na první pohled vypadá, tak seriál není inspirován žádnou knižní sérií a byl tu tak potenciál na vybudování originálního televizního světa. Bohužel, nestalo se...Carnival Row tak zůstane spíš hlavně nevyužitím potenciálem,. z něhož si zapamatujete to, že během natáčení se tu Orlando Bloom proháněl na kole kolem Berounky, chodil na hokej na Kladno a v seriálu pak byla použita čeština jako jeden z jazyků, kterým mluví postavy. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Zase jeden z těch seriálů, který je delší, než by mohl být. Dlouhých nudných rozhovorů a dlouhých nudných scén opravdu není málo, ale tentokrát je trochu složitější. Carnival Row je totiž zcela ORIGINÁLNÍ fantasy (rozuměj bez jakékoliv předlohy), která má navíc ten fantasy svět opravdu velice, velice zajímavý. A právě mix čistokrevné fantasy a klasické detektivky seriálu velmi sluší. Navíc když se to odehrává ve viktoriánském Londýně (nebo v něčem, co je viktoriánskému velmi, velmi podobné) a přičtete k tomu luxusní špinavou atmosféru (a někdy skutečně temnou), tak... inu, zklamaní být můžete. To zcela určitě - ale taky nemusíte. Já jsem sice nadšením do vzduchu taky neskákal, ale od zklamání jsem byl opravdu hodně daleko, protože Carnival Row je ve všech směrech opravdu velmi vydařený seriál a finále první řady bylo letos jedním z těch nejlepších. Podobný seriál tady opravdu chyběl. Rozhodně nejlepší role Orlanda Blooma. O roli Cary Delevingne sice totéž říct nelze, ale aspoň je pořád neskutečně krásná, zajímavá a občas i nahá. U druhé řady rozhodně chybět nebudu. ()

Reklama

barteca 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pohádkový Temný příběh. Vizuálně poutavá fantazy s krimi příběhem a paralelami k současnosti. Vše umocňuje působivá magie českých lokací. V sedmé dílu třeba opuštěný zámeček v Krnsku. Orlando vyzrál, hraje nesmírně úsporně, precizně. Poklonu zaslouží čeští řemeslníci. Produkce utratila miliardu a čtvrt. https://www.filmovamista.cz/clanek/269-Padla-posledni-klapka-futuristickeho-serialu-Carnival-Row, ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Tohle je pro mě docela dilema... Fakt rád bych tomu dal 4 hvězdy, protože ta agitka o nepřizpůsobivých imigrantech (zrcadlící minulost i aktuální ustrašenost) je mi sympatická. Ten svět je poměrně barvitý/vrstevnatý a kupodivu i herecky to docela zapadlo.. Jenže.. Pořád mám pocit, že tomu něco chybí.. Možná prachy (aby ty triky vypadaly méně uměle).. Možná více prokreslené a ambivalentněji působící charaktery (snad v druhé sérii?).. Možná více naturalistický a méně fantasy feeling (pořád jsou to prostě víly a faunové, což působí okoukaně a neinvenčně)... Prostě, pořád tam je něco (nebo něco chybí) díky čemu mě seriál nestrhnul, nevryje se mi do seriálové topky (i kdyby měla 20příček) a nebudu s horečnatou nedočkavostí vyhlížet další sérii... Ale jako takový jednorázový, odpočinkový exkurz do zajímavých končin, to není vůbec špatné... ()

venison 

všechny recenze uživatele

Po I. sérii: Opravdu mne baví atmosféra celého seriálu. Zkřížit mýtické tvory s kulisami pseudoviktoriánské Prahy a poštvat na ně obludu, která řádí jako Jack Rozparovač je prostě boží nápad. Bohužel tvůrci měli nutkání přespříliš vysvětlovat řadu okolnost, které měly raději nést trochu tajemna a hodně se patlat v (ne)romantickém vztahu hlavních hrdinů. Těžší orientace v postavách (některé dostávají příliš mnoho prostoru a pak jejich příběhová větvička rázem zetlívá) navozuje atmosféru dlouhého prologu. A možná je to účel a dočkáme se nekonečného množství epizod, kde budou hrát ještě nějakou opodstatnělou roli.. ()

Galerie (103)

Zajímavosti (13)

  • Scéna nakládání vojenského materiálu do železničních vagónů se natáčela v železničním depu v Turnově, a to konkrétně v pátek 28. 2. 2020. (Yardak)
  • Ve 13. minutě se děj odehrává v jídelně, kde je vidět na zdi nápis v českém jazyce napsaný velkými písmeny: „Kdo nepracuje nejí!“ (Yardak)
  • Seriál se natáčel v České republice, kromě studií na Barrandově probíhalo natáčení např. i na zámku Kačina. (Vanilla77)

Související novinky

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)

Reklama

Reklama