Ilicka

Dolarová trilogie má pro mě vzestupnou tendenci, v Pro pár dolarů navíc mě okouzlil (není-li to příliš silné slovo) mimo Clinta bandita El Indio, propracovanější scénář a větší (nikoli přemrštěná) stopáž. ()

Ištván87

Bylo nebylo. Na divokém západě žili dva muži, kteří měli mezi sebou nevyřízené účty. Oba dva milovali jednu dívku. Každý znich jiným způsobem. A právě kvůli té dívce si měli stanout tváří tvář a utkat se v souboji na život a na smrt. Motiv pomsty je ve westernu celkem běžné téma, zároveň poměrně nosné a divácky populární. O to víc je překvapivé, že v tomto filmu celé toto téma (ač právě to je to, co pohání Mortimera kuředu) zabírá dohromady asi tak pět minut (pokud odmyslím hodinky, které jsou jedním z hlavních témat, táhnoucím se celým tímto filmem). Tento western, který nám dokazuje, že i sebelepší pistolník má své mantinely (na padesát metrů je to prostě těžký někoho zastřelit od boku) a že Ennio Morriconne byl vždy dokonalý, co se hudby ve filmu týče. A taky to, že Clint Eastwood byl vždycky dobrý herec. Celá dolarová trilogie je za stovku. Ačkoliv nezastírám, že nad Tenkrát na Západě většího westernového klenotu není, tak nemůžu nedat *****. ()

Necrotongue

Po svém nedávném návratu jsem prvnímu snímku této trilogie potvrdil původní čtyřhvězdičkové hodnocení a mám-li být férový, musím v tomto případě trvat na původních pěti kouscích, protože Pár dolarů navíc je v mých očích přece jen o poznání lepší záležitostí než Hrst. Proč? Protože mě víc bavil už jen samotný příběh, protože Clintu Eastwoodovi skvěle sekundoval Lee Van Cleef (Van Cleef je jméno, které musí znát každý skutečný hráč WoWka a Van Cleef & Arpels je firmou, jejíž produkty vyvolávají u žen pocity radosti a štěstí; možná i u mužů, ale já jsem nikdy žádnému parfém nekupoval, takže nevím) a protože Sergio Leone neudělal největší chybu svého života a nevyměnil autora hudby. Už jsem se o tom zmínil v komentáři / recenzi k Hrsti dolarů, ale musím zopakovat, že mě Leoneho špageťárny baví mnohem víc než valná většina amerických originálů a Clint Eastwood u mě jasně přebíjí zejména pana Vévodu, kterého jsem pro jeho názory nikdy nemohl ani cítit. Takže jo, za mě jde o velice povedený snímek, po jehož shlédnutí lituji, že jsem na sebe nenapatlal nějaký krém s vysokou UV ochranou, a po němž mám téměř neodolatelnou chuť dát si sprchu a vyčistit si zuby, protože se mi zdá, že mi mezi nimi skřípe prach a písek. / Poučení: Sedmadvacet tisíc dolarů může být pěkně neskladných. ()

luka4615

Precizní režie, která se dokonale snoubí s hutným příběhem a ikonickým soundtrackem. Snímek For a Few Dollars More rovněž zaujme i určitou tenzí mezi dvěma hlavními postavami, jejichž lovci lidí jsou vytříbenou esencí toho pravého westernu. Samostatnou kapitolou pak zůstává scénář, který nikam nespěchá a s grácií sobě vlastní rozehrává vtahující filmovou podívanou, v níž není o přestřelky a podrazy nouze. Tohle se zkrátka vážně moc povedlo. Výborná práce! „Alive or dead? It's your choice.“ ()

ScarPoul

Krásne vystavaný príbeh. Leone vytvoril premisu pomsty a túžby po peniazoch a zasadil ho do štruktúry divokého Západu aký definoval žáner. Eastwood tu kupodivu hrá druhé husle a do popredia sa dostáva postava Lee Van Cleefa. Morriconeho hudba je výborná, ale všetko čo na tejto trilógií milujem sa pretavilo a nabralo jasné kontúry až vo finálnom diely. Bez rozdielu na to je to výborný western. Hoci z celej trilógie pre mňa príbehovo najslabší. ()

Iggy

Z Leoneho slavných a dnes už klasických westernů pro mě osobně nejslabší. Celkově až příliš přehnaně stylizované, až klišovité. Místy vypadá Pro pár dolarů až moc jako parodie spaghetti westernu. ()

Lacike

Ok, po repete niekoľkých westernových klasík pomaly ale isto mi už prestáva vadiť to pomalé tempo a Leoneovské nekonečne naťahované zábery, ktoré našťastie spríjemňuje vydarená Morriconeho hudba. Bavila ma aj zápletka o dvoch lovcoch ľudí, ktorý chcú dostať ultimátneho parchanta. Len je trošku zvláštne, že Eastwoodov hlavný hrdina je zakaždým tou najmenej prepracovanou a vlastne aj najmenej zaujímavou postavou. Ale tentoraz je aspoň fakt tým dobrým a s parťákom sa neustále nepodráža. Lee Van Cleef ho ale zatieni. Jednak mu tá čierna fakt sekne, jeho zbierka zbraní je pôsobivá a jeho postava má aj nejaký osobný motív. Cleefa som si celkom obľúbil a dokonale sa hodí jak na zloduchov, tak na klaďasov. Som rád, že tentoraz bol na tej správnej strane. Film si ale pre seba ukradol zloduch Gian Maria Volontèho, ktorý je jednak neskutočne zákerný a zároveň je to tragická postava, ktorá aj keď neváha zabiť decko, tak trpí kvôli minulosti. Nejaká veľkolepá alebo aspoň prepracovanejšia akcia tu nie je. Len tradičné Leonovské bleskové prestrelky. Na to si treba zvyknúť. Pomaly si zvykám, ale ešte úplne som tomu na chuť neprišiel. To nekonečné pozeranie si do očí je až komické. Najmä keď v jednej scéne takto postava v mnohých prestrihoch čumí na plagát. To už si z toho aj Leone musel robiť srandu. Po prvom pozretí som síce dal nadpriemerné 3 hviezdy, ale mal som z toho skôr rozpačité dojmy. Tentoraz napriek niektorým Leoneho trademarkom, ktoré ma serú, som celkovo oveľa spokojnejší a tie slabšie 4 hviezdy si to zaslúži. Za pár rokov na staré kolená sa možno doplazím aj k piatej. Uvidíme. 7/10. ()

PROROK14

Jedným slovom úžasné. Mne sa to páčilo oveľa viac ako prvá časť. Skvelá zápletka, úžasný príbeh a ešte lepší koniec. Na tú melódiu z hodiniek nikdy nezabudnem. Prestrelky, drsné ksichty, akcia podčiarknutá parádnou hudbou, to všetko tento film má. Tento film sa mu mňa zapísal veľkými písmenami. Clint Eastwood je kráľ. 90% ()

maseer2

nepatrně lepší než první díl, ale všechna plus, která film získává o něco zajímavějším dějem a vůbec ne špatným náběhem v první polovině, jsou ve výsledku pohřbena prudkým opadnutím tempa v půlce druhé, díky kterému se dvouhodinová stopáž zdá místy nekonečná.. zatím to vypadá, že Leoneho westerny zřejmě nebudou můj šálek čaje, ale třeba mě Sergio v Hodný, zlý a ošklivý a v Tenkrát na Západě ještě překvapí.. ()

erl

Leone prostě umí. Tenhle drsný spaghetti western jsem viděl asi milionkrát a nikdy mne prostě neomrzí . Skvělí Clint Eastwood jako lovec lidí jemuž sekunduje sympatický Lee Van Cleef . A do toho Gian Maria Volonté jako jeden z nejnechutnějších záporáků pod sluncem . Leoneho trilogie mne prostě baví . Nejsou to totiž jen černo bílé příběhy jako většina tehdejších amerických westernů . Každý charakter tam má své kladné i stinné stránky . Hrdinové hází skvělé hlášky a mají smysl pro cynický humor. A to se mi líbí! Hudbu snad nemusím odůvodňovat ta je totiž jako vždy kapitola sama pro sebe. ()

adamo_znk

Prostřední díl z trilogie mam rád mimo jiné pro to, že tu skvěle funguje spojenectví dvou hlavních hrdinů. Jo a El Indio, respektive jeho představitel Gian Maria Volotné je tu ještě charismatičtější a chladnokrevnější záporák. No prostě poklad. ()

JayZak

Slunce, střelný prach a tabák. V podání Leoneho, Morriconeho, Eastwooda, Van Cleefa a Volontého se jedná o (další) virtuózní příběh z divokého západu plný zrady, prachů a lásky. ()

Marek1991

Po hre na dve strany tu máme lovcov ľudí. Ďalší western od Sergia Leoneho s hudbou Ennia Morriconeho s typickými pózami a výrazmi, ktoré, ktoré majú postavy vždy osobité, aby ste pod nimi spoznali svoju obľúbenú postavu. Bolo to odlišné od prvého dielu, ale nemyslím že o niečo lepšie. To, že pončo frajer so svojim parťákom to takto zohrajú sa dalo čakať, no ja mám radšej Winnetouovky, lebo tieto spaghetti westerny od európskych krajín, ktoré sa odohrávajú na hraniciach Mexika a USA mi neprídu veľmi správne, hrdinské, či zábavné. ()

Padme_Anakin

Vrátila jsem se k tomuto snímku po dvaceti letech a sejmul mě na první dobrou, pánové Clint Eastwood, Lee Van Cleef a Gian Maria Volonte ve svých rolích úžasní, strhující příběh o pronásledování bandy zločinců, vyloupení banky, tikání hodinek, škrtání zápalek, česání jablek fantastické a k tomu všemu nádherná hudba.. Velice povedená věcička, u mě spokojenost.. ()

liquido26

Lepší než předchozí "dolarový" díl. Více akce, více napětí. Děj je nepředvídatelný a Eastwood je prostě frajer :-) A ústřední melodii asi hodně dlouho z hlavy nedostanu :-) ()

Cubinho

Tak nám to v té "Dolarové trilogii" pěkně stoupá až k samotnému vrcholu, jímž jsou bezesporu 3 muži. Clint opět potrvzuje, že má neuvěřitelné charisma a většinu dokáže zahrát jen skvělou mimikou obličeje. Narozdíl od Pár dolarů v hrsti mu zde sekunduje další sympaťák Lee Van Cleef a vytváří tak spolu jednu z nejlepších dvojic v historii westernu. 9/10 ()