V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. (Freeman Ent.)

Slasher

První díl byl tak mizivý, že si z něj nic nepamatuju, nějak ale vím, že tady jsem se bavil víc. Těsně tomu ty 4 dám. Nonstop (tak nonstop, až místy monotónní) stylová střílečka, Reeves jako elitní nesmrtelňák s pár lety přibral na charismatu, humor funguje ve chvilkách oddychu, sem tam i hřejivě brutální, scéna s podřezáním si žil asi vyčnívá. Jistě, svým způsobem tupý a přes kopírák, ale jako soustředěná akční jízda nemá větší chybu. Co mě zklamalo nejvíc, byl slabý soundtrack, ten šel nabít mnohem nářezověj. ()

movie

90% O novém filmu Keanu Reevese nelze suše prohlásit, že je to jen akční film (byť by to bylo celkem snadné, neboť zhruba 85% filmu tvoří nonstop akce), stejně jako to kdysi nešlo prohlásit o jeho pro žánr přelomovém filmu Matrix. I John Wick 2 je totiž v lecčem jiný a byť nevytváří žádné zcela originální hodnoty či metody, naopak spíš vhodně recykluje a cituje od jiných tvůrců, je to snímek, který funguje na mnoho úrovních, které svým způsobem vytěžují globalní akční žánr. A tím mám na mysli i svět videoherní a komiksové akce. John Wick 2 je v prví řadě baletním filmem, kterým nás po většinu jeho stopáže provází jedno nekonečné, choreograficky dokonalé číslo tance smrti. Ve svém tanečním spektru je to film velmi pestrý, neboť se dočkáme momentů, kdy postavy předvádějí notné fyzické herectví, nepodobné asijským akčním spektáklům (např. vydatná scéna kdy se John Wick a jeho nepřítel kutálejí po dlouhém historickém schodišti a divák dostane pocítit každý onen pád ze schodu na schod). V jiných momentech si naopak můžeme vychutnat propracované kontaktní bojové scény muž proti muži (a lá Jason Bourne) anebo se jen těšit rafinovanosti probíhající akce (např. sekvence z newyorského metra). John Wick 2 je zároveň koncipovaný jako videohra ze staré dobré školy 3D stříleček, ve které se náš hrdina v dynamickém tempu posouvá z levelu do levelu a po ukončení dalšího tasku ho vždy čeká nemilé překvapení. A pokud přežije a dojde kýženého konce, může i zjistit, že na něj čeká již připravený datadisk, což je nepochybně případ pro Johna Wicka, jehož druhý díl znovu končí otevřeně. Postava elitního zabijáka, čističe, strašáka, multilinguální bytosti Johna Wicka se filmem pohybuje jako nadupanou videohrou puštěnou na maximální level obtížnosti, která zpomalí jen v momentě, kdy je potřeba načerpat nové informace. Lokality ve filmu působí přesně jako různé herní levely a to i s tím, že v momentě kdy jimi John Wick úspěšně projde už se do nich nikdy nevrací, jen postupuje vpřed. Asi nejdokonalejší videoherní reflexe příchází v momentě, kdy Wick plní svůj závazek v římských katakombách. Před akcí si na různých katakombách rozmístí zbraně odlišného palebního kalibru a když pak po vyplněné akci prchá, zbraně různě sbíra tam kde je zanechal a likviduje jimi velmi překvapené protivníky, kteří nechápou, kde se mu v rukou zrovna vzala brokovnice, když mu před chvíli došli náboje jeho pistole. Tedy úplně stejně jako když hráč v koridorech Duke Nukem narazil na brokovnici nebo jet pack. Ostatně i lokace filmu jsou typickými herními koridory, ať už právě římské podzemí, parkovací garáž, prostory newyorksého metra anebo závěrečný shoot out v zdrcadlovém labyrintu, resp. Uměleckou instalací v museu moderního umění, které je domovem mírně sofistikovaného padoucha. Aby si divák mohl celé dílo bez velkého dumání užít je především nutné hned z kraje přistoupit na několik pravidel. Film se neodehrává ve skutečném, ale fikčním světě, který má zcela jiné zákonitosti, než ten náš. To je například téměř absolutní absence policejních nebo obranných složek, ale i to, že snímek nikdy nepřipustí žádné skutčené souvislosti kulturního nebo politického rázu (tedy až ne specifické zmínky o struktuře skutečné italské mafie), tudíž nelze nikdy zakotvit. A zároveň je potřeba zcela obejmout fakt, že John Wick je SUPER hrdina. Z části můžeme jeho neohrozitelnost připisovat jeho tzv. taktické podšívce (neprustřelná vrstva všitá ve všech jeho padnoucích oblecích), zbytek je ale potřeba odkázat na skutečnost, že John Wick je postava s nadliskou silou, vytrvalostí a nezlomnou staminou. Pokud tohle divák, stejně jako já, příjme od samého začátku, může se pak jen kochat promyšlenou, famózní, vtipnou a originální akcí. A klidně si třeba představovat, že svět, ve kterém John Wick existuje, je jakýsi jiný derivát Matrixu. Ostatně Laurence Fishburn tu hraje velitele jisté podzemní diverzní skupiny, což může bujné divácké fantazie jen podpořit. A to i přesto, že se nám tvůrci občas snaží naznačit, že John Wick je muž z našeho světa – třeba když vytáhne z kapsy svůj iPhone a poněkud naštvaně se zahledí na jeho rozpraskaný displej. Druhý díl John Wicka je, byť je to těžko uvěřitelné, mnohem akčnější než jeho předchůdce. Akce začíná v první vteřině filmu a nezpomaluje. Nepůsobí to nijak monotóně, a to jednak díky bravůrnímu provedení (Chad Stahelski režíruje velmi pružně a přehledně zároveň a díky tomu film bude vyčnívat z dnešního standardu hollywoodských akčních filmů, které trpí jistou nepřehledností na úkor tempu) a druhak i díky zasvěcení diváka do pravidel světa John Wicka a oné elitní zločinecké organizace, jejíž je součástí a ze které se snaží neúspěšně vykoupit. Ale především jak již bylo řečeno – JOHN WICK 2 je videohra a kdo přistoupí na její pravidla a nechá se unášet, může v kině dojít až k absolutnímu požitku. () (méně) (více)

Bloody13

Orgasmus? Nejlepší akčňák v kinech od dob posledního Mad Maxe? Adrenalinová jízda horskou dráhou? Dokonalá souhra akce, pohybu, hudby, barev a černého humoru? Ano, to všechno je pokračování Johna Wicka. Navíc, při závěrečné scéně se nelze netěšit na trojku, která - doufejme - dorazí co nejdřív. Chci další nášup. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ať se mi do cesty postaví kdokoli, zabiju ho." A je jedno jestli je to houslistka, sumista, slečna Němá nebo bezdomovci. Všichni dostanou jednu sem, druhou tam, dvě kulky do hlavy a jde se dál. Já mám takovou přímočarost rád a nevadí mi ani nesmrtelnost hlavního zabijáka, kynologa a zedníka v jednom. Mně vadí, že když se nenápadně dostane až k cíli, tak místo elegantního vypaření se, odchází hlavním vchodem za doprovodu ohňostroje. Ale jinak je to fajn a služby hotelu Continental asi brzo využiju. Musím si pokecat se someliérem a rozhodně si chci nechat ušít oblek s taktickou podšívkou. Bez něj už střety s drzou sousedkou nezvládnu. ()

H34D

Těžko uvěřit, že dvojka je o tolik lepší než jednička, ale opravdu ano. První John Wick měl velice stupidní příběh - to by ještě nevadilo, avšak on se jej jaksi snažil prezentovat jako něco, co je pro něj, jako film, důležité. Přitom stejně šlo jen o to, kolika nýmandům zvládne Keanu Reeves střelit do ksichtu z pěti centimetrů. John Wick 2 si to plně uvědomuje a prezentuje svůj děj v příjemně nadneseném a nebojím se říct, že až záměrně absurdním duchu. Přesto si však, jako film, zachovává vážnou tvář. K tomu filmu nejvíce dopomohly brilantní a místy mrazivé akční scény. Souboje jsou naprosto fantastické, jednak přehledné a jednak velmi syrové a stoprocentně realistické. Zkrátka akční bomba! A charakter Johna Wicka se po dvojce řadí mezi největší akční drsňáky. Snad by ustál i srovnání s ikonickým Arnoldem a Slyem, když budou mít svůj horší den. :) 9/10 ()

xxmartinxx

Druhý John Wick je lepší než jednička, protože je mnohem absurdnější. Některé scény zcela navážno zabíhají do surreálna, když svět nájemných vrahů koliduje s apatickou "každodenností". Což není myšleno jako výtka. Vlastně by to mohlo zajít ještě dál a byl bych rád. Navíc to krásně vypadá, byť trhavá kamera občas naplno nezužitkuje Reevesovo fyzické herectví (Tom Cruise by rozhodně trval na tom, aby mu během akce bylo aspoň vidět do obličeje). Jediný opravdový problém je stejný jako u jedničky - graduje opačně. Od nejlepších scén po ty slabší, což je samozřejmě poněkud nepříjemné. Ale bavilo mě to a překvapivě to uteklo. Zatímco po jedničce mi ta série byla tak jako jedno, teď chci kapitolu tři, která to všechno posune ještě o kus dál. Rozhodně se neobejdu bez souboje se světelnými meči mezi Johnem Wickem a Wernerem Herzogem na popředí explodujícího panorámatu Manhattanu... nebo tak. ()

Arx

Jízda od první minuty. Pro mě ještě lepší než jednička a jeden z nejlepších akčňáků poslední doby. 122 minut uteklo, že ani nevím jak! ()

choze

Popis Johna Wicka 2 očima dítěte: "Je to o pánovi co střílí jiný pány do hlavy a zastřelí jich hrozně moc a fakt všechny do hlavy." Svátek pro fandy akčňáren. Hravá žánrová stylovka s údernou, choreograficky nápaditou a přehledně natočenou, jedním slovem LUXUSNÍ akcí. A s velmi sympatickým obsazením. První polovina mě moc nebavila, ale ta druhá je fakt jízda. Bezďácký gang pobavil. ()

Sarkastic

Po jedničce jsem příliš natěšený nebyl. Ovšem přívětivé recenze, které hodnotily dvojku dokonce ještě výš, mě přece jen zlákaly. Pokračování se rychle vrhne do zajetých kolejí a svojí přímočarostí dává divákovi tušit, co přesně se stane a jakým způsobem. Znovu jde o maximálně efektní, rychle odsýpající akční podívanou, kde je naprosto vše „cool“. Od kostýmů přes honičky, souboje, vypiplané exteriéry i interiéry, hudbu až po drsně tvářící se a mluvící herce. John je se svou buldočí zarputilostí (bez ohledu na vážnost zranění či počet nepřátel) naprostý suverén a prostě nic ho nezastaví, což se samozřejmě nesmí obejít bez řádné okázalosti, se kterou se producíruje všem na očích. Zase nechybí humor, avšak problém obou dílů je ten, že scény, jež mají působit vtipně, tak sice působí, jenže to i momentky, které by neměly (např. směšné kutálení se po schodech vs. následné opravdu zábavné posezení na baru). Znovu tak jde o nevyrovnanou podívanou, která se mi sice líbila o něco více než ta předchozí, ale výš než na slabší 4* to nevidím. ()

Gilmour93

John bolšeWnick. Velmi nebezpečný, problematický, agresivní, invazní druh, konkurenčně velmi silný, potlačující okolní vegetaci. Působí značné ekonomické škody a představuje také nebezpečí pro lidské zdraví. Univerzální způsob, jak se tohoto druhu zbavit, zmírnit důsledky jeho výskytu či zabránit budoucím invazím, bohužel neexistuje.. Do detailů promyšlená mizanscéna dělá z druhé Baby Jagy ve svém žánru celkem výjimečný počin. Svoji zásluhu na tom podle mě má i Gareth Evans, který svými Zátahy dokázal vybičovat tvůrce akčních filmů k objevování nových dimenzí žánru či Skyfall Sama Mendese, který přinesl do ruční akce nebývalou vizuální estetiku. Kolstad a Stahelski vytvořili specifický vesmír podobný Matrixu (koneckonců je tam Neo i od holubů posraný Morfeus), kde elitní zabijáci bojují mezi sebou na ulicích, v galeriích či v metru a kolem nich není ani jeden člen bezpečnostních složek. Ta mytologie je v podstatě úplně pitomá a je třeba ji vnímat jen jako pozadí k prachsprosté vendetě provázené průstřely, pichy a lámáním kostí. Obsazení Reevese do role zabijáka v bulletproof sáčku jsem zpochybnil už v jedničce a ta nedůvěra trvá. Ve scénách nevěnujících se akci jsem měl dokonce pocit, že čtyřnohý přítel jménem Good Dog je na vyšší mentální úrovni než jeho majitel.. A co ten Common s nožem v aortě? To tam jako v té soupravě metra sedí doteď..? ()

Psema

Pure trash, ve kterým už chybí jenom Seagal, aby byla celková déčkovost toho, co vydávali za scénář, dokonána. Akce, ve který se do Wicka netrefí trénovaná ochranka ani z metru, nikdo se nikdy nekryje a všichni jen nabíhají jako krávy na porážku, má fakt hodně daleko k mojí představě akční šlehy. Stavět tohle jen trochu do úrovně jako filmy Johna Woo je na odebrání divácký průkazky a zavření do blázince. ()

Mertax

Christian Grey si může své pomůcky strčit pěkně hluboko. John Wick je totiž pravým ztělesněním ženského snu. Milující partner, který se pro lásku vzdá prestižního a výdělečného zaměstnání. Člověk, který se láskyplně stará o své štěně, ale také extrémně schopný a silný muž, který pomstí narušení vaší památky a k tomu ještě mluví plynně několika jazyky a umí se oblékat! Pro muže tu jsou zase palné zbraně, rychlá auta a přitažlivá žena, která vám nemůže odmlouvat, neboť je němá./// Ale dost vtipků. Dvojka přináší všechny atributy, kterými se jednička stala zjevením v akčním žánru. Dočkáme se tedy znovu nabitých akčních scén, které jsou naprosto přehledné, a samozřejmě nekompromisního hlavního hrdiny s bolestí v srdci a psem po boku. Nahlédneme více do tajemné mytologie zabijácké subkultury a sítě hotelů Continental, kterou Kolstad rozvádí do neskutečně absurdních, ale vzrušujících rozměrů (ti bezdomovci!). Vrací se svérázné postavy jako úslužný recepční, chápavý policista nebo korektní manažer, které v prvním díle zaručovaly, že Stahelski vše pojímá se zábavnou nadsázkou a prokládá strohými dialogy, které však řeknou více než tisíc slov. Dvojka je snad ještě stylovější a co do interiérů promyšlenější. Finále se odehrává v prostorách modernistické výstavy se zrcadly a rudým nasvícením, a to dohromady se stylem snímání vypadá, jako kdyby chtěl režisér přímočarý akčňák povýšit na umění, což nadšeně přijímám. Záporák vypadající jako Pavel Kříž zamlada se však Nyqvistovi nevyrovná a dlouhá sekvence z klubu zůstává nepřekonána, neboť akce je nyní více rozkouskovaná a určité věci se opakují. Když jde však o film, který točí stunt-double Nea, vyzvání v něm černé pevné linky a Reeves se později setká s Fishburnem na střeše, aby prohodili pár slov o „choice“ a „the one“, telelíte se blahem. [Kino] ()

TeeAge

Komu bola svojou jednoduchosťou a eleganciou blízká jednička, ten si dvojku užije podobným spôsobom. Je to vlastne ešte prehnanejšie, ale zároveň si to pripravuje pôdu pre tretí, ešte šialenejší diel. Teším sa. Nikto neni momentálne v Hollywoode v bojových umeniach tak presvedčiví, ako Reeves. Je to jednoducho pracant ako sa patrý. Tie bitky bez strihu sú bezkonkurenčné!!! ()

sniper18

Prvý John Wick si ma síce zase tak moc nezískal, uprednostňujem iné pojatia akčného žánru, ale predsa len som mu nemohol uprieť určitú štýlovosť, kvalitu a hlavne snahu všetkých zúčastnených získať z toho čo najviac. Preto som bol na pokračovanie aj celkom zvedavý a musím povedať, že tentoraz som už s výsledkom podstatne spokojnejší. Zápletka už síce nie je osobná, takže pomsta za smrť psa mi prišla na prvý pohľad atraktívnejšia, než vyplnenie zmluvy starému známemu, ktorý ho ale nakoniec aj tak podrazí, no inak dejovo je toto omnoho prepracovanejšie a zaujímavejšie. Už to síce nepôsobí ako štandardný akčný film z nášho sveta, keďže celé toto pojatie sveta zabijakov je o dosť odlišné, než je bežné, žije si to svojim vlastným životom a riadi sa to výhradne vlastnými pravidlami, napríklad ani pre políciu sa tu aj napriek množstvu obetí na verejných priestranstvách nenájde žiadne miesto, ale aspoň je to originálne a zaujímavé a film neustále prekvapuje niečím novým. Jedine ma mrzí, že sa mu nedarí udržať potrebnú dynamiku, za čo určite môže aj tá dĺžka, občas by to predsa len chcelo trochu skrátiť, ale aj tak je to celé štýlové, zaujímavé a zábavné, takže mňa to bavilo prakticky od začiatku až do konca. Tentoraz už môžem chváliť aj akciu, ani v prvom diely nebola zlá, ale predsa len sa mi zdala trochu stereotypná a s upadajúcou úrovňou, pričom ma nadchla vlastne len jedna, zvyšok už bol len pozerateľný, no tentoraz som už bol z nej nadšený takmer neustále. Je perfektne natočená, už aj trochu rozmanitejšia, odohráva sa v mimoriadne atraktívnych lokáciách, podporuje ju výborná hudba, ale aj choreografia súbojov a prestreliek je o dosť lepšia, pričom aj výber zbraní je zaujímavejší, aj keď stále majú prednosť tie pištole. A hlavne tie súboje si o dosť polepšili, sú dlhšie, fyzickejšie a napínavejšie. Zatiaľ čo v prvom diely ma nadchla len akcia v klube, tu toho bolo podstatne viac, akcia v katakombách, metro, súboj na streche hotela, prepad trojicou zabijakov po návrate do New Yorku, alebo aj úvod, všetko sa vydarilo. Jedine to finále ma opäť sklamalo, vizuálne je to síce poriadne vydarené, zrkadlová sieň bol zaujímavý nápad, ale inak sa to s predchádzajúcou akciou nemôže rovnať. Vydarilo sa aj obsadenie, Keanu Reeves mi tu až prekvapivo sedí, zaujalo ma, že už od začiatku nie je nezraniteľný, ale každú chvíľu ho niečo nepríjemne prekvapí, či už zrážka autom, silný protivník, výstrel alebo zásah nožom, ale on sa nikdy nezastaví a stále je to mašina na zabíjanie, ktorá si ide nemilosrdne za svojim a skvelý výber záporákov, či už Common, s ktorým tu má hlavný hrdina výborný vzťah, takáto profesionálna úcta si ma vo filmoch vždy získa, zaujímavá Ruby Rose, ale aj ten hlavný. A nechýba plno výrazných postáv z prvého dielu. Režijne je to tiež podstatne vyspelejšie, než bol prvý diel, perfektná vizuálna stránka, je to štýlové, v akcii mimoriadne dynamické a hravé, tentoraz si ma to už získalo. A hudba to tiež len podporuje. Takže zatiaľ čo prvý diel bol len taký slušný rozbeh, toto pokračovanie ma už veľmi bavilo, určite si ho ešte pár krát pozriem a trojku si určite nenechám uniknúť. 82% () (méně) (více)

zelvopyr

O chloupek lepší než jednička. Kdyby to nebylo postavené na jedné osobě, klidně by se dalo založit tradici jako jsou Bondovky. Ingredience tu máme - v každé vyspělé zemi je oáza s fullservisem, dokonale vybaveným Q a krejčím jak z Kingsmana. Velmi zapracováno na paralelním vesmíru, ve kterém se příběh odehrává, a ještě o něco více přikomiksováno - což je ale u mne minus. John přestává být unikátním fenoménem, což je na škodu též. Osobně mi nostalgicky chybí postava přítele (v jedničce dle mne W. Dafoe hrál M. von Sydowa). Na druhou stranu, nechybí zde drobet logiky a karmy (a špíny), týkající se hlavního protagonisty. Vizuálně a stylem libové. Tak v souhrnu, viz první věta. ()

Botič

John Wick 2 je takový ekvivalent porna nebo počítačové hry. Vynikající akce vecpaná do banálního příběhu o pomstě, takže se na ty neskutečně natočené zásuny čepelí a výrony kulek musí pořád čekat. A není jich nakonec tolik, aby přehlušily tu příběhovou vágnost a strnulost. ()

Arachneuss

Moře plné stále fascinující akce, žel s příběhovou hloubkou kaluže. Přesně ten správný koktejl dětské nostalgie a mužského orgasmu. ()

3DD!3

Vizuálně vytříbenější pokračování. Netrpí obvyklými neduhy dvojek a naopak disponuje jejich klady. Akce je více, je minimálně stejně dobrá, nápaditá a překvapuje i když o moment překvapení díky prvnímu dílu přišla. Ponurý feeling zůstává, tvůrci si stále drží nadhled. Reeves si vychutnává každou minutu v roli. Mnoho silných momentů... Letos chci na dovolenou do Říma. ()

Spiker01

Mé dvaapůltisícé hodnocení náleží krvelačnému Johnu Wickovi a já jsem vesměs zklamán. Těžko říci, jestli se dvojky ujmula ta talentovanější půlka režisérské sesle z jedničky nebo naopak, to se nejspíš dozvíme až u druhého Deadpoola (nebo už u Atomic Blonde?). Před třemi roky byl Wick jako zjevení, bylo to osvěžení chřadnoucího akčního žánru, které naprosto nikdo nečekal a já v kině jen zíral jak nestárnoucí Keanu udělaje jeden přesný headshot za druhým. Moment překvapení ale funguje jednom jednou a když už každý věděl do čeho jde, čeká ho krom obstojné akce také nabalování nové mytologie a u toho jsem vesměs jen žasl, jaké krávoviny (Jedna čestná zmíňka za všechny - neprůstřelné sako) se tvůrcům podařilo vymyslet. Ian McShane znovu jen tupě kopíruje svá moudra z prvního dílu a jedinou pořádnou postavou je snad jen ten John Wick, pořád stejně cool, pořád stejně zručný (taky od minula uběhlo jen několik dní) a šanci vyniknout má snad jen nemesis ztvárněná Commonem, z jejichž fightů je cítit přirozená rivalita a energie dvou vyvážených protipólů. Pro mě půlhodina čistě jen vata, kterou strhující jednička postrádala a vůbec mi to nechybělo. Znova si radši pustím jen nějaký souhrn akčních sekvencí, z čehož budu mít lepší zážitek. A v příštím díle JW vs. the whole world! PS : Nejzbytečnější cameo všech dob : otravný Laurence Fishburne...Tentokrát ještě za 7/10, příště už kino zvážím. Tedy vlastně ne, Wick bude i na potřetí povinnost, jelikož je to furt skvělej film, jenom ta mytologie mě tolik nebavila. PS : Napodruhé dojmy o něco lepší, zvyšuji na 8/10 ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (více)