Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna... (oficiální text distributora)

Želik

Priznávam, že je to trochu netypický film s netypickým pohľadom na určité udalosti a práve v tom je jeho krása. Ja som sa aj smiala, aj plakala, aj som ostala šokovaná, takže to vyvolalo celú škálu pocitov. Páčilo sa mi, že sa to neodohrávalo len v tábore ale čas bol venovaný aj obdobiu pred. ()

*Elfík*

Život z koncentráku? Opravdu? Mně ale přijde, že je to jen zamilovaný příběh se spoustou legračních scén, výborného hereckého obsazení a krásné přírody. Takhle by mohl vypadat film, kdyby druhá půlka nebyla zasazena do koncentračního tábora. Protože, jak jste si určitě mnozí všimli (doufám, že jste si všimli, jinak by to bylo velice smutné!), takhle to tam přeci vůbec nevypadalo!! Tak předně, kolem celého komplexu chybí několik řad ostnatých drátů, pokud si vzpomínám, viděla jsem kousek plůtku. Dále pak (vím, že jsem morbidní, ale je to bohužel pravda) ta lokomotíva. Nemohli přece vystoupit všichni! Vždyť to byla neuvěřitelně dlouhá cesta, lidé nedostali jídlo, museli se choulit k sobě a skoro polovina to nepřežila... A obecně k přežívání, to, jakou práci dělali, v podstatě měli svobodu. Nikdo je nehlídal. Ovšem, voják se někde mihl, ale to jen aby mrkl do kamery. Pokud někdo má potřebu podívat se, jaké to OPRAVDU bylo v koncentračních táborech, nechť zhlédne třeba Annu Frankovou. Ukázkový případ! A neříkejte mi, že to bylo dojemné... Kýčovité, až běda. Ty tři hvězdy jsou za první polovinu filmu (u té se mělo skončit) a za roztomilá kukadla hošíka. ()

Aleee89

Tento novodobý film Život je krásný (přece jenom, když se řekne tenhle název filmu, nejprve se mi vybaví dílo mého milovaného Franka Capry) byl dlouho v mém seznamu must see. Zhruba jsem věděla, o co se bude jednat, přece jenom mě ale první polovina filmu se vší tou pohádkovostí a magičností překvapila. Film se v podobném duchu táhl i dál, ale přibývalo situací, ze kterých mrazí. Konec je dojemný, ne však superdojemný, aby mě dohnal k slzám. Každopádně pozitivně hodnotím nápad i provedení a s povděkem kvituji, že někdo vymyslel, jak téma druhé světové války, holocaustu podat zase jiným způsobem. Druhá světová válka je totiž ve světě kinematografie strašně provařené téma a jen těžce se vymýšlí něco nového. ()

Dont

Roberto Benigni mě tímhle snímkem dokonale zaskočil. Po zdlouhavém a ne vždy vtipném úvodu jsem si říkal, do čeho jsem se to zase namočil, ale od „výletu“ vlakem jsem ne nestačil divit. Zpracovat s takovou nadsázkou a vtipným nadhledem takto složité téma, klobouk dolů. Jeden neví, jestli se má smát nebo brečet, tolik emocí dokázal do snímku Roberto Benigni dostat. Scénka s tlumočením pravidel je nezapomenutelná. ()

marleyy

100% Dochází mi slova...Píšu komentář ihned po shlédnutí a ještě teď utírám slzy(doopravdy!!). Neskutečně vtipně zahrané, zároveň krásně podané téma brutálně, odporného zla - těžkého nevědomí a demagogie. Benigni, jeho synek a žena mě dostali do kolen. ()

Trevor

Výstižný komentár Arsenala83 snáď iba doplním o názor, že takýto film vydá za niekoľko tisíc príhovor samozvaných bojovníkov proti fašizmu v dnešnej dobe z prezidentských palácov či už chodia na pánov alebo na dámy, za pretvárku pri kladení vencov obetiam holokaustu členmi šašovlád či za vymývanie detských a teenagerských mozočkov na školách či sociálnych sietiach. Schindlerov zoznam, Život je krásny a Chlapec v pruhovanom pyžame, filmy na ktoré ak natrafím v programe z niektorých staníc neváham ani chvíľu a novinky idú bokom. Tak ako sa tomu stalo dnes na stanici AMC v prípade tohto filmu, ktorý som videl tretíkrát. ()

Fanucci

Nevím co je na tomto filmu tak výjimečného. Když už jsme u modernější italské tvorby, tak třeba s Malenou se tento snímek NAPROSTO nedá srovnat. A Monica Bellucci vypadá o dost lépe než Benigni, což je taky plus:-)) Mně se Život je krásný zkrátka vůbec nelíbil. ()

kapsomut

U tohoto filmu jsem se bavil. Byl opravdu emotivní a brilantní filmeček se skvělým scénářem. Nemám moc rád Roberta Benigniho, ale jeho herecký a režiserský výkon byl životní! Jen tak dál. Ten konec byl opravdu smutný. Škoda no. Ale i toto k filmu patří! ()

Petfruf

V takových chvílích bych si přála mít tatínka jako je Guido!! Roním slzy nad dojemným příběhem, obdivuji roztomilý kukuč G.Cantariniho a Benigni se (i přes své ostatní nezdary) stává mým oblíbencem!! ()

kalap

Ja osobne som sa nad tým nevedel usmievať, skôr som mal slzy v očiach, zachránil to zelený kôň, ktorý bol tiež židom. ()

Parlay

Přál bych si jednou Benigniho postavu číšníka Guidoa potkat i mimo filmové plátno... Jedná se o velmi působivý divácký zážitek, ovšem k absolutoriu mně cosi scházelo, nemůžu si pomoci. Výchozí nápad je výtečný a Benigni opravdu kouzelný, leč zpracování trochu pokulhává, některým scénám dle mého názoru chybí správná gradace a možná by bylo záhodno ubrat na časté naivitě a nesmyslnosti v chování postav a přiklonit se více k realističnosti. ()

d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1998 - Veľká cena poroty ◘◘◘◘ Montréal World Film Festival 1998 - Cena divákov ◘◘◘◘ Oscar 1999 - Najlepší zahraničný film ◘◘◘◘ European Film Awards 1998 - Najlepší film ()

Petroff

Je to skvělý film a asi by byl ještě o hodně lepší, kdyby se Benigni pořád nepitvořil atd... No, ale ono je to prostě víceméně o tom... ()

SonG

Otec, navdory tomu, že ví, co ho čeká, namlouvá synovi, že koncentrační tábor je hra, na jejíž konci výherce vyhraje tank.....dojemné, smutné......a geniální... ()

BoredSeal odpad!

Nudná vysoce nepravděpodobná blbost. Nejde o to, že bych odsuzoval experimenty typu "tatínek hraje v koncentráku synovi divadýlko", ale v případě tohohle filmu to nefunguje, prostě si ťukáte celou dobu na čelo. Inteligentní lidi tenhle plytký patvar vůbec nemůže dojmout nebo nějak překvapit. Aby to fungovalo tak, jak má, musela by být hranice vybalancovaná jako ve Spalovači mrtvol, na který se tenhle ultraprůjem šitý pro povrchní Oscarové akademiky vůbec nehrabe ani špičkou nehtu. ()

maverick10

Zivot muze byt krasny i v nejtemnejsich dobach. Robertovi se podarilo natocit velmi silny snimek, kde laska otce k synovi dokaze zpusobit pobyt v koncentracnim tabore snesitelny za cenu vlastniho pohodli a nakonec i za cenu vlastniho zivota. ()

berusche

Benigni nám předvedl ten nejlidštější příběh, jaký jsem kdy viděla. Touha hlavního hrdiny zachránit svého syna, a to formou hry, je nezapomenutelná a dává tušit, proč je život krásný. Orefice si totiž za žádnou cenu nepřipouští to, co jiní přijímali při vstupu do tábora bezvýhrad - že je to místo, kde život obvykle v těchto letech končil. A ačkoli víte, že tento děj bude vyžadovat oběti, závěr téhle podívané vám pomůže je překonat. ()

Taninaca

Milý a originální snímek, kterému se povedlo, že v prostředí koncentračního tábora vás nesvírá strach a napětí, ale jste schopni se smát. Přestože se mi začátek filmu moc nezamlouval, druhá polovina vše zachránila. Slzy smíchu střídají slzy smutku, ale přesto ve vás Benigni vyvolá myšlenku, že život je vážně krásný. Nemyslím si, že tento film zlehčuje koncentrační tábory, protože i když se smějete, plně na vás doléhá závažnost situace. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů