Líbí se mi, že i napočátku seriálu byl vtip - ten jak někdo zmlátí na ulici jeptišku, páč si jí splete s Batmanem:) Takže hlavní postavou je "temná sestra" a jak se nakonec ukáže, vlastně to fatálně a grandyjozně souvisí s předlohou, jakkoli se zprvu jeví úplně mimo mísu vajec... dál se mi taky líbilo, že scénárista vychází z komiksu, nikoli filmu (naprostá věrnost Ozymandiově historii by Alan Moore, viz závěrečná pointa s psychobotnicí). Ovšem už mi není libo totální ignorace komiksové ságy Před Strážců, se kterou sice Moore manhattanužel neměl nic společnýho, ale já jí jako CELEK žeru srovnatelně co originální Watchmeni! Takže aby se snad HBO "Po Strážcích" mohlo rovnat oběma těm kultům, jediná pidisérka fakt nestačí, leda s filmem, kterej ovšem není púvodní a stejnětak vyhání dojem pomocí klasickejch songů, pročež mu nadržuju. Rozjetý (respektive neukončený) to maj dost slušně, podobnej pocit jsem míval z True Blood.(23.12.2019)

Seriál Watchmen bych asi rozdělil na dvě poloviny. První půlka mě spíše leckdy štvala, mnoho věcí jsem nepobíral, celkově mě přišlo, jako kdyby ten seriál tvůrci sešili horkou jehlou. To ta druhá zahnala všechny chmury, dokonce bych předposlední epizodu označil za to nejlepší, co jsem kdy ze seriálové tvorby mohl vidět. Příběh se mi postupem času začal velice zamlouvat, ocenil jsem i návrat staronových postav, zejména takový Jeremy Irons si roli Ozymandiase užíval každou vteřinu na obrazovce, jeho účast na tomto projektu podle mě výsledný produkt vynesla dosti vysoko, co se týče kvality. závěrečné dva díly jsem se jako diváci dočkali i slavného Dr.Manhattana. Sice se mi jeho filmová verze líbila v mnoha aspektech více (věrnější předloze), ale i tak oplýval jistým kouzlem. Pochvala scénáristům za to, že po té první polovině se jim povedlo seriál ukočírovat a dokonce na konci uzavřít všechny vedlejší linky, prostě všechna kolečka zapadla v závěru do sebe a stvořily perfektně utvořenou skládačku. A posledních pět minut, wow, parádní zakončení se vším všudy. Za mě dávám 82 %(20.12.2019)

Přímo dokonalý seriál a nedokážu si představit někoho, kdo má rád Moorovu knihu, ale tohle se mu nelíbí. Watchmen na legendární komiks (ne na Snyderův film) plynule, přirozeně a velmi chytře navazují a nepřeháním, když napíšu, že mě ohromili nejen důmyslnou zápletkou a propracovaným světem, ale také způsobem, jakým to všechno postupně odhalovali. Zhruba do pátého dílu neustále přibývaly otázky typu "Kdo, proč, jak a co dělá?", ve druhé polovině se na ně začalo postupně odpovídat, na vše přitom byl čas, nic se neuspěchalo a překvapení střídalo překvapení až do závěrečného dílu. Damon Lindelof, který to celé vymyslel, teď doufám u řady lidí stoupl v ceně, protože i kdyby se mu nikdy nepodařilo napsat dobrý scénář (což není pravda, ale určitý okruh diváků o tom je přesvědčen), Watchmen jsou vážně mistrovské dílo.(16.12.2019)

Moc nesdílím místní negativní přesvědčení. Přijde mi to super. Je to sice jiné jak film, ale i tak dobré. Předlohu sice neznám, ale asi to z ní nemá moc společného. Odehrává se to 34 let po filmu a svět je úplně jiný, než jak ho známe my. Všude panuje strach a ani policie není v bezpečí. Seriál hraje dost na rasovou stránku. Buduje se tu silné rasistické hnutí, které věří v nadřazenost bílé rasy. Akce je dost povedená a hudba je taky dost dobře zvolená. Postupně se dostáváme do tajů tohoto světa a poznáváme jeho pravidla a zákonitosti. Samozřejmě se to neobejde bez nových postav a nečekaných zvratů. Vrátí se i pár těch starých, ale v podání jiných herců. Finále je vážně promakané, protože mě dost překvapilo a je i trochu otevřené. Doufám, že tento seriál dostane další sérii. "Moc mu to žvaní."(21.12.2019)

Jsem nedotčen komiksovou předlohou, dotknul se mně ale film. A to ne v dobrém. U adaptací standardních komiksů (na Watchmen nic nestandardního nevidím), čekám standardní zábavu. Tedy popcorn, kozy, násilí, sem tam žerty. I když jsem měl info, že seriál si v podstatě z Watchmen vzal jen koncept, moc se mi do koukání nechtělo, ovšem to překvápko stálo za to. A teď si musím hlavu posypati popelem a za trest i hovny. Co mě na tom filmu tak děsně otravovalo (jakože přesah do sociálna a filosovična), to jsem v seriálu žral i s navijáky. Čert vem ten antirasism étos, a někdy až moc žvatlání, ale zde odprezentovaná alternativa části dějin, prima casting, napnelismy i manipulaci s divákem-teda dobrý. Za pět hvězd asi ne, ale proč by ne.(7.2.2020)