Přímo dokonalý seriál a nedokážu si představit někoho, kdo má rád Moorovu knihu, ale tohle se mu nelíbí. Watchmen na legendární komiks (ne na Snyderův film) plynule, přirozeně a velmi chytře navazují a nepřeháním, když napíšu, že mě ohromili nejen důmyslnou zápletkou a propracovaným světem, ale také způsobem, jakým to všechno postupně odhalovali. Zhruba do pátého dílu neustále přibývaly otázky typu "Kdo, proč, jak a co dělá?", ve druhé polovině se na ně začalo postupně odpovídat, na vše přitom byl čas, nic se neuspěchalo a překvapení střídalo překvapení až do závěrečného dílu. Damon Lindelof, který to celé vymyslel, teď doufám u řady lidí stoupl v ceně, protože i kdyby se mu nikdy nepodařilo napsat dobrý scénář (což není pravda, ale určitý okruh diváků o tom je přesvědčen), Watchmen jsou vážně mistrovské dílo.(16.12.2019)

Protože jsem v roce 2009 viděl film, tak jsem od toho čekal dost jiné věci a z počátku mě ani moc nenadchnul. Později jeho kvalita stoupala, ale taky mě šokovala některá kontroverzní témata. Přestože u posledních dílů už by se dalo mluvit o 5ti hvězdách, tak se stoupající kvalitou to i rychle skončilo ne moc silným finálem. Podle mě tomu pár dílů chybělo.(13.2.2020)

• cinefob

Vzdal jsem to v průběhu pátého dílu. Nikdy jsem se moc nezamýšlel nad konceptem maskovaného hrdiny. Proč taky, že? Tento seriál mně však nepřiváděl k ničemu jinému, jenom k úvahám tohoto typu. Ti původní Watchmeni Alana Moorea měli tohle zřejmě jako jeden ze svých hlavních záměrů, tady, dovolím si tvrdit, i přes sarkasmus jedné z postav, se pocit absurdnosti celého konceptu dostavoval ze zcela odlišných důvodů. A Jeremy Irons, můj Bože..., asi jako Jan Tříska v Black Eagle s Jean-Claude van Dammem.(16.12.2019)

Výborná věc, vypilovaná do nejmenšího detailu. Začátek tak trošku navnadí na něco jiného, aby Vás to zhruba v půlce poklepalo po rameni a ukázalo, že jdete trošku jiným směrem. Dokonalé flashbacky to hlavně v závěru všechno fantasticky lepí dohromady a dávají dohromady seriál, který nelze označit jiným slovem, než výtečný. (oblíbené postavy: Angela, Adrian, Cal, Will)(19.12.2019)

// Lindelofův masterpiece. Nový příběh z počátku klame tělem kde se dá, jakmile se však rozjede, oh boy. Propojit původní komiks, udělat mu prequel, a následně uzavřít nejen současný děj, ale i děj původního komiksu tak, že to celé dává perfektní smysl, drží se ducha předlohy a zároveň končí dostatečně drze na to, aby to celý tenhle vesmír mohlo v klidu vykopnout do zcela nové éry, to je zkrátka *umění*. Už se těším, až si to celé dám ještě jednou.(16.12.2019)