Reklama

Reklama

Watchmen

(seriál)
  • USA Watchmen
Trailer 1
Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2019, 8 h 43 min (Minutáž: 52–63 min)

Tvůrci:

Damon Lindelof

Předloha:

Alan Moore (komiks)

Hrají:

Regina King, Yahya Abdul-Mateen II, Frances Fisher, Louis Gossett Jr., Andrew Howard, Jeremy Irons, Don Johnson, Jacob Ming-Trent (více)
(další profese)

Epizody(9)

Obsahy(1)

Seriál Watchmen od výkonného producenta Damona Lindelofa (Ztraceni, Pozůstalí z produkce HBO), zasazený do alternativní historie, v níž jsou maskovaní strážci postaveni mimo zákon, vyvolává nostalgické vzpomínky na původní stejnojmennou komiksovou klasiku. Přesto se v tradici díla, které ho inspirovalo, snaží jít zcela originální cestou. V čele hereckého obsazení stojí Regina Kingová, představitelka Angely Abarové, nositelky dvou masek – hlavní vyšetřovatelky policejního sboru v Tulse a také matky tří dětí. V seriálu se dále představují Jeremy Irons v roli stárnoucího a panovačného lorda z britského panství, Don Johnson jako Judd Crawford, náčelník policie v Tulse, Jean Smartová coby federální agentka Laurie Blakeová a Tim Blake Nelson v roli detektiva jménem Looking Glass. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (170)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Damon Lindelof tady spojil svou schopnost psát příběhy, ve kterých do sebe jednotlivé motivy (téměř vždycky) zapadnou s jedním z nejzajímavějších komiksů a docela se to povedlo. I když jsem předlohu nečetl a stjnojmenný snímek viděl před dvanácti lety, bavil jsem se dostatečně. Zvláštností některých postav, alternativní historií i narážkami na naši současnost. Seriál Ztraceni jste, pane Lindelofe, zkazil, ale zde větších výhrad nemám, i když bych možná věděl, jak na určité názory diváků nahlížíte. „If you don't like my story, write your own.“ ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Po prvních dvou dílech jsem to chtěl vzdát, nepřišly mi ničím podnětné, byly zajímavé pouze Reznorovou hudbou a tím, jak nepřipravenému divákovi dají do čumáku svojí totální jinakostí a nepodbízivostí. Ale potom, jak se začaly rozvíjet jednotlivé dějové linky, začaly mít náhle smysl, napojení na Mooreův komiks a Snyderův film se ukázalo hladkým a logickým, reminiscence na Dr. Manhattana byly zajímavé a sám velký modrásek se nakonec ukázal v celé své kráse a předvedl pár svých triků. Všechno to krásně do sebe zapadlo. Nečekal bych, že to u mě mnou neoblíbeném Lindelofovi řeknu, ale „Bravo! Tohle je tvůj scenáristický masterpiece!“ ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„MY JSME SEDMÁ KAVALERIE. NEJSME NIKDO, AČ JSME VŠICHNI. NESPATŘÍTE NÁS. NEČEKEJTE OD NÁS KOMPROMIS. NESTŮJTE V CESTĚ NAŠÍ MISI, NEBO FÍZLŮ ZAŘVE VÍC. NA TREST ČEKAJÍ ZÁSTUPY NEHODNÝCH, LEČ ČASU NENÍ NAZBYT. A ČAS SE JIŽ NACHÝLIL. TIK TAK...“ /// Svět jak ho neznáme. Sice současnost, ale … z nebe padaj olihně, prezidentem je Robert Redford a bejt policajt je brutálně nebezpečný… Už od druhýho dílu překvápka neberou konce (nebo ste si neřekli „no to mě poser!“ ?). Sice z nich ty tajemství lezou jak z chlupatý deky, ale o to víc je to tajemně zajímavý. Od třetího dílu nepochybuju, že je to super seriál! Trošku akční, hodně dramatickej, místy tajemnej. Jen mě napadá, jestli ty ocenění nezískal kvúli tomu, že perfektně zapadl do doby Black Lives Matter. Souhra náhod (nebo geniální plán Adriana Veidta?). Každopádně Watchmen nejsou zběsilá komiksárna. Jsou promakaný scénáristicky, filmařsky i herecky. Je to prostě příběh za příběhem… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju stejnojmennej komiks, kterej v roce 1987 napsal Alan Moore. 2.) Čekám na termodynamickej zázrak. 3.) Jsem černoch. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónov║ Prvé štyri diely som skôr pretrpel než užil, nevedel som sa nejak nájsť v tom rozpoltenom doslova až sterilnom deji. V ďalších dieloch to bola ako skladačka, začalo to postupne do seba zapadať a mať nejaký ten zmysel. Takže čo to je zachránené ale úplnej spokojnosti som mal ďaleko. /70%/ ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Nothing Ever Ends. Začne to jako The Leftovers: Almost Watchmen Like Edition a pozvolna krůček po krůčku se to překlápí do ryzího sequelu původních Moorových Watchmenů. Každopádně nejprve se Lindelofovi daří pilotem odradit diváky, kteří do toho jdou jakožto do Watchmenů. Vrší se jedna podivnost za druhou, je to rozdrobené, nepodává se vstřícná rukaa a nenabízí se byť jediný aspekt, který by divák od Watchmenů oprávněně očekával. Následně se pokusí třetí epizodou zapudit i ty zbylé, jelikož v ní nabízí přesně (ale jakože PŘESNĚ) to, co by se čekalo v té úvodní. A navíc vyžaduje velmi dobrou znalost Moorova díla. Čímž zase naštve ty, které jeho do té doby rozvíjená svébytná "pozůstalostní" vize oproštěná od komiksu zaujala. Jakmile se mu však přeci jen podaří najít společnou cestu pro oba přístupy, tak promile diváků co vydrží, nabídne "dvojku" Watchmenů, která si s Moorovou předlohou v ničem nezadá; od ambivalentní morálky přes angažovanost, Sofiiny volby a sofistikovanost až po komplexnost. Zvládá originál obohacovat (nejen) o nové významy, ale i podvratně měnit od základu jeho vyznění (speciálně "myslánková" a osmá epizoda), aniž by však šel duchem proti materiálu. A přitom je to nadevší pochybnost svojské a nesnažící se emulovat a opakovat originál. Což není jen tak samo sebou. Jakkoli jsem si od Watchmenů, potom co Lindelof převedl v Pozůstalích, sliboval mnohé, tak jsem nebyl připraven na to, že pojede tak moc na vlně právě Pozůstalích. Když má důvěru stanice/producentů, tak se to vyplácí. A to především té hrstce diváků, která s pochopením odhlédne od úvodních pokusů nesportovně faulovat sebe sama. Watchmeni mají zaděláno na kultovní status, protože kdo je dokouká, bude mít tendenci je pro sto a jeden důvod doporučovat horem spodem. Akorát vždy s důraznou poznámkou "vyděržaj pianěr, zbav se veškerých očekávání před/během/po pilotu, zatni zuby v rozháraných na just proti divákům jdoucích prvních epizodách, znovu si přečti komiks (Snyderův film vám v tomto nepomůže) a věnuj pozornost sebemenšímu detailu a za svou trpělivost a přípravu budeš mrtě odměněn". Protože ano, lze to za úvod zatratit, ale zároveň je těžké si to postupem času nepustit k tělu; a vlastně i srdci. ()

Galerie (65)

Související novinky

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (více)

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Zatímco do premiéry seriálového Obi-Wana už fanoušci odpočítávají pouhé týdny, na filmové frontě Lucasfilm nadále podezřele mlčí. Loni byl akorát odložen Rogue Squadron režisérky Patty Jenkins, jak… (více)

Kámoška Spider-Mana míří na Amazon

Kámoška Spider-Mana míří na Amazon

20.06.2021

Přestože studio Sony Pictures uzavřelo nedávno distribuční spolupráci se streamovacími službami Disney+ a Netflix, svůj nejnovější spidermanovský spin-off pošle údajně na Amazon Prime Video. Silk –… (více)

Filmový Blade má novou scenáristku

Filmový Blade má novou scenáristku

06.02.2021

Marvel zase jednou přepisuje historické tabulky. Vůbec poprvé totiž najal pro jeden ze svých filmů – konkrétně filmového Bladea – černou scenáristku. Stacy Osei-Kuffour má na kontě několik velice… (více)

Reklama

Reklama