Reklama

Reklama

Watchmen

(seriál)
  • USA Watchmen
Trailer 2
Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2019, 8 h 43 min (Minutáž: 52–63 min)

Tvůrci:

Damon Lindelof

Předloha:

Alan Moore (komiks)

Hrají:

Regina King, Yahya Abdul-Mateen II, Frances Fisher, Louis Gossett Jr., Andrew Howard, Jeremy Irons, Don Johnson, Jacob Ming-Trent, Tom Mison (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(9)

Obsahy(1)

Seriál Watchmen od výkonného producenta Damona Lindelofa (Ztraceni, Pozůstalí z produkce HBO), zasazený do alternativní historie, v níž jsou maskovaní strážci postaveni mimo zákon, vyvolává nostalgické vzpomínky na původní stejnojmennou komiksovou klasiku. Přesto se v tradici díla, které ho inspirovalo, snaží jít zcela originální cestou. V čele hereckého obsazení stojí Regina Kingová, představitelka Angely Abarové, nositelky dvou masek – hlavní vyšetřovatelky policejního sboru v Tulse a také matky tří dětí. V seriálu se dále představují Jeremy Irons v roli stárnoucího a panovačného lorda z britského panství, Don Johnson jako Judd Crawford, náčelník policie v Tulse, Jean Smartová coby federální agentka Laurie Blakeová a Tim Blake Nelson v roli detektiva jménem Looking Glass. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (183)

novoten 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejatraktivnějších komiksových vesmírů obývají tři dekády po jeho nejzásadnějším příběhu jen proměnlivé zajímavé nové charaktery, vypráví se více než rozvážným tempem a ústřední témata, dříve tak neodolatelně rozprostřená napříč společností, se slévají k tolik kritizovanému, ale paradoxně žánrově průzračně pojatému rasismu. Tak dlouho jsem se snažil na novou strážcovskou atmosféru naladit, až byl téměř konec. Pokaždé mě rozčarovala zbytečná nepochopitelná vsuvka, která jen pozvedla moje obočí, místo toho, aby mě nutila zajímat se, jaká bude pointa. Zamrzel mě i černobílý flashback, který může přinášet střihových nebo režijních nápadů, kolik chce, ale ve své podstatě neodpovídá na nic, co bych chtěl vědět a "jenom" odvážně podrývá dávné teorie, které ale byly vždy jen teoriemi a nikdy ne pravdami. Ale ani přes zmíněnou odvahu se jak předloze, tak její vypulírované filmové adaptaci nikdy docela nepřiblíží. Respektive přiblíží, na pouhou jednu epizodu, konkrétně rozhovor v baru. Právě při něm poprvé a naposledy naplno cítím ono mrazení v zádech a očekávání možného i nemožného, jakkoli jsem se nejednou musel trpce zatvářit při směru, jakým právě tahle stará známá milovaná i nenáviděná postava míří. Na druhou stranu Jean Smart je dech beroucí a vy-víte-komu dodává vrstvy, o kterých jsem netušil, že se v ní skrývají. Jenže co naplat, po nepřekvapivém a smutně zdlouhavém finále mám jasno o tom, že z téhle události ve mně převládá zklamání. Když je pokračování nejsilnější ve chvílích, kdy vzpomene nebo na scénu vrátí původní postavy a ty nové mě většinu času zdržují od toho, co mě doopravdy zajímá, je něco špatně. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„MY JSME SEDMÁ KAVALERIE. NEJSME NIKDO, AČ JSME VŠICHNI. NESPATŘÍTE NÁS. NEČEKEJTE OD NÁS KOMPROMIS. NESTŮJTE V CESTĚ NAŠÍ MISI, NEBO FÍZLŮ ZAŘVE VÍC. NA TREST ČEKAJÍ ZÁSTUPY NEHODNÝCH, LEČ ČASU NENÍ NAZBYT. A ČAS SE JIŽ NACHÝLIL. TIK TAK...“ /// Svět jak ho neznáme. Sice současnost, ale … z nebe padaj olihně, prezidentem je Robert Redford a bejt policajt je brutálně nebezpečný… Už od druhýho dílu překvápka neberou konce (nebo ste si neřekli „no to mě poser!“ ?). Sice z nich ty tajemství lezou jak z chlupatý deky, ale o to víc je to tajemně zajímavý. Od třetího dílu nepochybuju, že je to super seriál! Trošku akční, hodně dramatickej, místy tajemnej. Jen mě napadá, jestli ty ocenění nezískal kvúli tomu, že perfektně zapadl do doby Black Lives Matter. Souhra náhod (nebo geniální plán Adriana Veidta?). Každopádně Watchmen nejsou zběsilá komiksárna. Jsou promakaný scénáristicky, filmařsky i herecky. Je to prostě příběh za příběhem… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju stejnojmennej komiks, kterej v roce 1987 napsal Alan Moore. 2.) Čekám na termodynamickej zázrak. 3.) Jsem černoch. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Reklama

vnimatkrasu 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Komiksovky hrdě ignoruju už bůhví kolik let, a jestli mě chcete fyzicky týrat, zavřete mě do pokoje a pusťte mi maraton Marvelu. Watchmen je proto přesně ta látka, kterou bych normálně hlásil. O to víc ale obdivuju, jak se devíti epizodám seriálu Watchmen podařilo připoutat mě k obrazovce. A může za to Damon Lindelof. Osmá epizoda je asi nejlepší hodinka ze všech seriálů v žebříčku, soundtrack Reznora a Rosse letos už nepřekoná nikdo a Jeremy Irons se mi takhle líbil naposled v Příliš dokonalé podobě. Bejt fanda, tasím šestku. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónov║ Prvé štyri diely som skôr pretrpel než užil, nevedel som sa nejak nájsť v tom rozpoltenom doslova až sterilnom deji. V ďalších dieloch to bola ako skladačka, začalo to postupne do seba zapadať a mať nejaký ten zmysel. Takže čo to je zachránené ale úplnej spokojnosti som mal ďaleko. /70%/ ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přímo dokonalý seriál a nedokážu si představit někoho, kdo má rád Moorovu knihu, ale tohle se mu nelíbí. Watchmen na legendární komiks (ne na Snyderův film) plynule, přirozeně a velmi chytře navazují a nepřeháním, když napíšu, že mě ohromili nejen důmyslnou zápletkou a propracovaným světem, ale také způsobem, jakým to všechno postupně odhalovali. Zhruba do pátého dílu neustále přibývaly otázky typu "Kdo, proč, jak a co dělá?", ve druhé polovině se na ně začalo postupně odpovídat, na vše přitom byl čas, nic se neuspěchalo a překvapení střídalo překvapení až do závěrečného dílu. Damon Lindelof, který to celé vymyslel, teď doufám u řady lidí stoupl v ceně, protože i kdyby se mu nikdy nepodařilo napsat dobrý scénář (což není pravda, ale určitý okruh diváků o tom je přesvědčen), Watchmen jsou vážně mistrovské dílo. ()

Galerie (65)

Související novinky

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (více)

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Zatímco do premiéry seriálového Obi-Wana už fanoušci odpočítávají pouhé týdny, na filmové frontě Lucasfilm nadále podezřele mlčí. Loni byl akorát odložen Rogue Squadron režisérky Patty Jenkins, jak… (více)

Kámoška Spider-Mana míří na Amazon

Kámoška Spider-Mana míří na Amazon

20.06.2021

Přestože studio Sony Pictures uzavřelo nedávno distribuční spolupráci se streamovacími službami Disney+ a Netflix, svůj nejnovější spidermanovský spin-off pošle údajně na Amazon Prime Video. Silk –… (více)

Filmový Blade má novou scenáristku

Filmový Blade má novou scenáristku

06.02.2021

Marvel zase jednou přepisuje historické tabulky. Vůbec poprvé totiž najal pro jeden ze svých filmů – konkrétně filmového Bladea – černou scenáristku. Stacy Osei-Kuffour má na kontě několik velice… (více)

Reklama

Reklama