Banda - Série 2

(série)
USA, 2020, 8 h 14 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr, Jim Beaver, Aya Cash, Jessica Hecht, Claudia Doumit, Chris Mark, Jennifer Esposito, Colby Minifie, Laz Alonso (více)

Epizody(8)

V intenzivnější a vypjatější druhé sezóně se Butcher, Hughie a ostatní snaží vypořádat se ztrátami z předchozí řady. Na útěku před zákonem stále bojují proti superhrdinům. Vought, společnost, která se stará o superhrdiny, mezitím profituje z paniky, kterou vyvolá hrozba super-padouchů. Objevuje se nová hrdinka, která způsobí ve společnosti rozruch a provokuje už tak labilního Homelandera. (Prime Video)

Hanys_

Tak nějak si to pořád drží tu svou kvalitu. Nové postavy zapadly dobře (hlavně Stormfront), je to pořád krásně nekorektní a krvavé, Urban ve své životní roli hláškuje i nasírá, a hlavně Homelander je ten nejlepší Superman, kterého byste ale nikdy nechtěli potkat. 8/10 ()

FARGO

Velká nuda, v podstatě je to emocionální drama s totálně nezajímavýma postavama. Akce je minimum a humor se tqky vytratil. ()

Oralfabet

Stejně jako první série to mělo pár míst, co mě až tak nebraly, ale ten poslední díl stvrdil, že The Boys jsou pořád ještě totální nářez. Stormfront tomu dodala novou zajímavou dynamiku, Homelandera je čím dál tím víc fascinující sledovat a Butcher je prostě baddest motherfucker to ever grace the screen. 9/10 ()

Gastovski

Jak to tak bývá, o třídu slabší než první série. Přibylo více vaty, kdy se od vedlejších postav odštěpí další vedlejší postavy a začínají se rozjíždět doslova rodinná pouta (Kimiko / její brácha / Frenchie). Na svých bedrech to táhne kupředu neustále hláškující Butcher a Homelander. Více do hloubky rozvedený lore ohledně původu superhrdinů se mi líbil a hlavně dává smysl. Celkově je 2. řada stále (až na nezáživnou vatičku) krvavě solidní a hravý nadprůměr, který si občas kopne do několika dnešních posraných trendů. Sem zvědav, kam se posuneme ve třetí sérii. ()

warrenur

Druha seria je o cosi menej napadita a vyrazna. Avsak stale ma svoju zabavnost a brutalitky. Sem-tam vsak prilis ukecana a predvidatelna. Ma vsak zaujimavu paletu novych postav. 70% Odporucam. ()

Aurus

9/10. Za mě o docela dost lepší než první série kterou už nikdy nemusím vidět znova. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, akce tu je perfektní, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Jsem zvědav na třetí sérii. ()

peetrejr

Ako by som to povedal... Mám zmiešané pocity. Na jednu stranu je druhá séria pomerne zábavná a kvalitná, avšak na druhú stranu sa jedná o telenovelu a nechutné sexuálne scény. Isteže nacistická superhrdinka nebola zlý nápad, ani jeho realizovanie nebolo zlé. Ale tie scény s Hughiem a Annie ma proste zabíjali. Butcher je tu viacej tvrdší a nahnevanejší na Hughieho, plus sa ešte dozvedáme niečo málo z Frenchieho minulosti - čo cením. Prehlbuje sa tu aj Homelanderov vzťah s jeho synom, čo bolo opäť veľmi nezaujímavé na pozeranie. Mám pocit akoby sa to čaro prvej série vytratilo. ()

Rockerman

Mnohem slabší, než první sezóna nesoucí se na vlně současné hyperkorektní, rozdělené společnosti. Na hony je cítit, že ti, kteří ctít tradiční hodnoty jsou ti zlí a liberálové jsou ti hodní. Stále se na to dá dívat, ale bylo to hodně užvaněné. Solidně otevřená vrátka do třetí série. ()

hEROic

Konec první řady nastínil potenciál a jsem rád, že to nebyl jen výstřel do tmy, tohle mě totiž fakt bavilo. Totální zvrácenosti, násilí, hlášky, hnus, zvraty. Karl Urban naprosto démonickej. Antony Starr a jeho Homelander zase neskutečně slizkej a luxusně zvrácenej. Má spadená brada a vyvalené bulvy zde byly na denním pořádku. Závěrečná scéna mluví za vše. :) 90% ()

Wallis3

6! Slovy ŠEST! podělaných dílů se kroutíte u reklam na superhrdinství, dokonce vidíte, jak se reklamy natáčejí, sledujete agitky na LGBT či jak se tady těm říká, dokonce se zmíní i genderová vyváženost, neustálá ukecaná intervjú, aby jste v posledních dvou dílech KONEČNĚ! dostali nějakou akci. Homoušlendr na konci honící si svoje big pongo a small ego (nebo spíš naopak!) nad městem už byla vyloženě trapnost. Seriál táhne jen a pouze Karl Urban, který baví, ale jinak si nejsem jistý, jestli chci nějaké pokračování. ()

Azurovydrak

Druhá řada zezačátku mírně kolísala, což ve mně vyvolalo obavy. Příběh se zpomalil a hodně věcí se začalo rozpitvávat, namísto kulervoucí akce jedničky jsme dostali skromnější scény zaměřené na jednotlivce, které často působily jako výplň. Ve čtvrtém díle se naštěstí už ale opět duplo na plyn a epizody s velrybou či nemocnicí považuji za nejlepší v seriálu vůbec. Došlo zároveň k prohloubení a utužení vztahů mezi titulní partou, nicméně největší aplaus si (opět) zaslouží Antony Starr. Ten svým prvotřídním herectvím dává Homelanderovi další vrstvy a prokresluje jeho labilní, narušenou osobnost. Nováček Stormfront mi nepřišla moc zajímavá, ale relativně zapadla do děje a odehrála si své. Konec se opět vytáhl s nějakým tím velkým odhalením, které velmi překvapilo a slušně navnadilo. Závěrem bych řekl, že druhá řada i přes pomalejší rozjezd nedělá seriálu žádnou ostudu. 90% ()

HenryIvan

Druhá séria splnila očakávania, nemohol som sa jej dočkať a teraz smútim, že už je za nami. Bola možno ešte viac gore ako tá prvá. Postavy sa ešte viac vykryštalizovali a to platí aj o nových prírastkoch. Mierny odklon od „ source material ” mne osobne vôbec nevadil a už sa nemôžem dočkať pokračovania. Dovtedy, ako vraví Butcher: „ don't be a cunt mate !! ” ()

Hellierer

Ale jo, i druhá sezóna byla fajn. Sice už je pryč onen moment překvapení (ačkoliv čtenáři komiksu věděli, co zhruba mohou čekat), ale pořád to v rámci komiksovek šlape skvěle, přičemž kvituji, že se zde jde ještě více na dřeň než u první série a nalezneme tady pár opravdu čvachtavých momentů. Jen teda pořád nevím, jestli ten Urban toho Butchera příliš netlačí. Každopádně, co si budeme nalhávat...seriál si pro sebe stále krade Antony Starr jako Homelander, takže mu tvůrci dávají vlastně i o něco větší prostor než naší ústřední "Bandě", a to mi nevadí. A samozřejmě potěší těch několik pomrknutí na znalce předlohy (což možná i občas zamrzí, jelikož Love Sausage by mohl být velice vítaným nováčkem). ()

MERKATtv

Druhá séria The Boys je celkom sklamaním ale zároveň ani nie. Veľmi pomalý rozjazd a celkovo naťahovanie hlavnej dejovej linky mi strašne vadilo. Fakt sa mi páčili iba tri epizódy ktoré boli ako tak na úrovni prvej série (3,6,8). Ale je to stále oproti iným komiksovým seriálom úplne inde a stále to baví. Ale to, že to je slabšie, sa nedá poprieť. ()