Banda - Série 2

(série)
USA, 2020, 8 h 14 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr, Jim Beaver, Aya Cash, Jessica Hecht, Claudia Doumit, Chris Mark, Jennifer Esposito, Colby Minifie, Laz Alonso (více)

Epizody(8)

V intenzivnější a vypjatější druhé sezóně se Butcher, Hughie a ostatní snaží vypořádat se ztrátami z předchozí řady. Na útěku před zákonem stále bojují proti superhrdinům. Vought, společnost, která se stará o superhrdiny, mezitím profituje z paniky, kterou vyvolá hrozba super-padouchů. Objevuje se nová hrdinka, která způsobí ve společnosti rozruch a provokuje už tak labilního Homelandera. (Prime Video)

filmsim

Vyjma rozdrolení příběhu na vedlejší dějové linky, z nichž ne všechny si svůj prostor zaslouží, jsou dalším neduhem má nepřiměřená očekávání. Na druhou sezónu jsem se těšil jako na málokterý jiný letošní seriál. I přesto, že se mi líbí, kam tvůrci příběh směřují a co udělali se stále širší skupinou důležitých vedlejších postav, tak mi druhá řada přišla až příliš roztahaná. Hodinový formát je na těch pár akčních výjevů v každé epizodě nepřiměřený. Ukecanost a roztěkanost sráží jinak nadprůměrný seriálový zážitek. Pokud se vám líbila první řada, tak věřím že se budete bavit i u druhé sezóny. Jen doporučuji držet očekávání na uzdě, abyste nečekali něco, co je nakonec na poli seriálové tvorby neuskutečnitelné. 7/10 Více v mé recenzi na Fandíme Seriálům. ()

movieband

"Kojot Vilda pořád honí Ptáka Uličníka. Vždy má propracovaný plán, a vždy selže. Vždycky si říkám: Proč to děláš Kojote? Vše, co potřebuješ, je AR-15, a už nebude žádné "míp-míp". - Přesně!" Druhá řada The Boys je dalším propracovaným zářezem. Je trochu ukecanější, a i pár hluchých míst se najde, ale pořád se jedná o nadstandartní a kvalitní dílko. Předpokládám, že na explicitu je marné poukazovat, protože kdo přežil první sérii, dvojka ho v gore ničím nepřekvapí. Tak nebo tak, ve "dvojce" se objevují nové postavy, z kterých vyniká nejvíc nazi suprák Stormfront, která je dostatečně dobrý protipól, pro víc, než narušeného Homelandera, který je ještě víc narušenější a nebezpečný, než v předešlém dějství. Děj odkrývá víc z historie, položené otázky jsou z většiyn zodpovězeny do konce série a upřímně nebýt posledních 2/3 minut, nevěřil bych, že třetí série vůbec vznikne, protože scénáristicky je druhá řada The Boys velmi dobře zakončena. Karl Butcher Urban tu jen dokazuje, jak všestranný je herec a jeho postava Billyho je druhou řadou cupována na kusy, aby v závěru mohla dojít vykoupení. Ale nebyla by to Banda, aby to nebyly krvavé jatka. Od minula jsem dohnal rest, a soudě dle komiksu, je zajímavé sledovat, jak si seriálový autoři poradili s komiksovým bizárem, který je místy už dost za hranicí. V žádném případě bych ale nechtěl sestřelovat předlohu. Za mě stojí za svůj čas jak Ennisova Banda, tak Kripke/Goldberg/Rogenovi The Boys. P.S. Scéna s velrybou a s Deepovým pokusem se vyšvihnout byla dokonale absurdní. "Dal jsem slib." 88% ()

decouble

Seriál zaměřenej na posilování seriality. Je to trochu jako sledovat kreslený Želvy Ninja, vždycky, když už to vypadá, že dostanou Trhače, tak jim uteče a hrozí, že příště už jim to nandá. A tak nějak fungujou epizody v druhý sérii The Boys. Navíc to začíná být čím dál víc naředěný takovejma ucintanejma dialogama, kde někdo pronáší různý morální poselství (hlavně Hughie a Starlight) atp. Přitom to má obrovskej potenciál podvratnosti a když to občas vystrčí růžky, tak se ukáže, jak dobrá (a krvavá) satira na korporátní kapitalismus to umí být. Jenže právě to, z čeho si The Boys dělají srandu je v naší realitě nakonec poráží, vlajkovou loď streamovacího kanálu nejbohatšího člověka na zemi je potřeba pořádně natáhnout na 4 série. Předloha je tak maximálně vycpaná vatou natolik, jak jen to budou dnešní diváci schopni vydržet. Korporátní výdělky hrajou prim, takže se nakonec (SPOILER ALERT) naštvanej underground spojí s korporací a nakopou (GIRL POWER) nejsnadnější cíl (protože nikdo nemá rád slovo nácek), aby dočasně uzavřeli příměří. ()

M.i.k.e

první řada byla skvělá a i když se druhá snaží jet na stejné vlně,daří se to střídavě a wow efekt který mám spojený s jedničkou se neopakoval.Ne snad,že by tu chyběly zábavné,ujeté a vyloženě povedené momenty,ale je jich méně než sem čekal a výsledkem je "jen"povedený nadstandard.Na třetí řadu se každopádně budu i tak těšit...80% ()

William_

Připadalo to jenom mně, nebo 2. série plnohodnotně začala až třetím dílem? 2. série střídala výplňové epizody s těmi nabušenými a divácky atraktivnějšími. Oproti 1. sérii si toho prostě všimnete, ale žádný pokles kvality nečekejte. Jen už to prostě všude nebude 5/5. Problém který se 2. sérií mám je ten, že obsahuje až moc WTF momentů. Třeba záchrana jedné postavy z jedné z nejhlídanějších budov Voughtu působila opravdu komicky a jednodušeji než nákup v Kauflandu. Naopak už dlouho se mi u žádného seriálu nestalo, abych ho sledoval a přál si, aby v něm většina postav umřela krutou a bolestivou smrtí. To se tady náramně povedlo. Stormfront a Homefront jsou sv*ně prvního stupně a pocta hercům že je dokázali tak skvěle vystihnout. Nesmím zapomenout ani na skvělé hudební videa, která bylo stvořena přímo k jednotlivým epizodám a můžete si je plně užít buď v bonusové sekci na Amazonu nebo na YouTube. Tuhle písničku od Starlight k uctění památky jednoho "hrdiny" nebo tento Cyberpunkový skvost od A-Traina si musíte vychutnat ještě jednou. Lahoda pro mé uši a úžasná satira. Seriál druhou sérií neztrácí dech ani kouzlo. ()

Lenka.Vilka

Druhá série je jiná. Dobrá. Jinak dobrá. Počet dílů mě mrzel, protože to je rychle pryč, ale zase není čas na vatu, řekl by někdo. Problém je v tom, zda by tady vůbec šla vytvořit. Ano, je to trochu víc ukecáné, ale tak to prostě druhé série mají. Ale...vadí to někomu? Mě teda ne ;) ()

PavelVanekArt

Nebylo to pro mě tak záživný jako první série, prakticky se objevily nový postavy, umřely nový postavy, děj se posunul příběhově skokem, ale mně přišlo, že se jen slepě pochodovalo na místě. Vedlejší příběhy o ničem (Deep, A-train, Kimiko etc), slabší gore a krom jednoho fakt cool dílu to nebylo nic světobornýho. Ale pořád je to nejlepší věc o superhrdinech co může být, vedle tohodle se může Marvel plnej kund jít vysrat. 4* a.k.a 80% ()

kocik1

Nejvypjatější emocionální scény tu člověk najde vždycky uprostřed útoku či útěku, svět se zastaví, nepřátelé si dají voraz a v klídku počkají, než si to všichni vyříkají, tak o tom jsou The Boys nejvíc. Jako jo, The Boys jsou svým způsobem zábavní, myšlenku o manipulaci s davem je třeba lidem opakovat jakýmkoli způsobem, ale jinak je to pořád seriál, který si moc nepodává ruce s logikou, a tak diváka uráží třeba to, že superhrdinové a superorganizace nedokáží ani vystopovat mobilní telefon nebo že superhrdinku, která je denně v televizi, na výletě NIKDO nepozná, aniž by se jakkoli maskovala. To je jako myslet si, že se projdu po městě s Bradem Pittem a nikdo, ale vážně nikdo, se za ním neohlédne. ()

UhLee

Druhá série - (8/10). The Boys jsou bezesporu seriálovým superhrdinským fenoménem, který okupuje streamovací službu Amazon Prime Video. Přijde mi, že až v druhé sérii mohli tvůrci pořádně roztáhnout křídla. V první sérii to bylo spíš takové oťukávaní, ale v té druhé se až tvůrci mohli pořádně odvázat. Jde to vypozorovat na několika aspektech, ze kterých mi ne všechny úplně sedly. V první řadě se dostáváme všem postavám ještě hlouběji pod kůži a divák k nim nachází cestu. Tím pádem seriál kolikrát sundá výrazně nohu z plynu a jedná se o hru především dialogů. V tomto ohledu mě mrzí, že jsme v druhé sérii dostali daleko méně černohumorných scének než v první sérii. Humor je zde pořád cítit, ale vaše bránice u toho trpět rozhodně nebude. Na straně druhé se tady otvírají daleko zajímavější témata než v sérii první, které komentují dění ve Spojených státech. Jsme tedy svědky děsivých politických kampaní, stále převládající nenávist k opačných rasám a nebo třeba homosexuálové. The Boys s dokonalou přesností uhodili hřebíček na hlavičku a nastavují celé nejen americké společnosti zrcadlo. Po herecké stránce stále exceluje Karl Urban, jako Billy Butcher. Ovšem začínám také přicházet na chuť taky Homelanderovi, který zde dostane zase několik nových vrstev a v první sérii mi postava Anthonyho Starra přišla nevýrazná. Kdo mi však přišel podobně jako v první sérii naprosto zbytečný, tak to byl The Deep, který se zapletl s církevní sektou. Jeho dějová linie patřila k těm, které mě většinu času téměř nezajímaly. V konečném důsledku druhá série mírně zaostává za tou první a to hlavně kvůli absentující humorné stránce. Ovšem po závěrečné epizodě druhé sezóny jsem pociťoval daleko větší hlad po další sérii než u té první. Jinak se pořád jedná o nefalšovanou zábavu, která momentálně zachraňuje superhrdinský žánr na seriálovém poli. "This is a fucking mess son. But don’t you worry - Daddy's Home !" Nejlepší epizoda: What I Know(S02E08) ()

Lachtaan

Po výborné první sérii jsem se hned vrhl na tu druhou a i když jsem byl v první osmici epizod vesměs fakt spoko, v té druhé se pocity hlavně zpočátku dost obrátily a místy jsem koukal jen ryze z důvodu, abych se prodral i k sezóně třetí a měl (prozatím) zkompletováno. Naštěstí se v druhé polovině zase pořádně sešlápnul plyn a ukázal se nezměrný budget Amazonu, díky němuž mají zdejší akční sekvence filmové rozměry. Ty pak naštěstí v posledních pár dílech doprovodí zas našlapaný děj a naláká vás se těšit na další dění. [viděno na Prime Video] ()

VanTom

(Filmová) kvalita zůstala na místě, stejně jako se prohloubily výtky, které k The Boys mám. Naše "banda" se sice skládá z fajn týpků, jelikož ti však řeší hlavně sebe a svoje rodinně-vztahové city, celou dobu stojí mimo hlavní dění (které, pravda, rozhýbávají). Že jsou ještě naživu, za to vděčí spíše náhodám, popř. blahosklonnému rozmaru těch nahoře – Voughtu i labilní superhrdinské sebrance, jež má svých trablů, úchylek či kostlivců nad hlavu. Reálně proti nim nezmůžou nic, tudíž mě vždy (útrpně) rozesmálo, když se, spravedlivě nakrknutí, vrhli s brokovnicí či páčidlem proti nezranitelnému supermanovi… aby se samozřejmě bolestivě proletěli. Stále mi tu chybí pořádná konfrontační akce, vzhledem k výše zmíněnému nejspíš bohudík. Nějak mi ale přišlo ve 2. sérii těch hlušších míst více. 7/10 ()

LizianShaw

Zprvu jsem byl trochu zklamán, ale finále mi spravilo chuť. Můj hype byl po úžasné první sérii až moc vysoko, takže jsem čekal sérii ještě lepší (což Kripke sliboval - dechberoucí každý díl, kvůli čemuž to vydávali několik týdnů, místo naráz). A někdy mě to bavilo hodně, někdy jsem radostí skákal do vzduchu a jindy jsem se docela nudil. Naprosto boží jsou epizody 3, 5, 6 a i finále přineslo ovoce. Ty mají všechno (a více), co od seriálu očekávám = napínavá akce se ''Supes,'' chytré vtipy a hlavně odkazy parodující dnešní popkulturu...prostě vše, až si z toho ukáknete. Ale ten zbytek? Ačkoliv jsou herecké výkony famózní, úplně nesnáším, když Boys (s prominutím) sedí na prdeli a nic se neděje. Prostě nuda a to nezachrání ani explodující hlava. V sérii samozřejmě perlí opět Butcher (Urban) a Homelander (Starr), novou kočkou v ringu je Stormfront (Aya Cash), která mnohdy zastínila nezajímavé linky superhrdinů (A-Train a Maeve). Série se povedla, ale klidně bych zkrátil počet dílů a obávám se, jestli plánovaný spin-off přinese něco nového. 80% ()

vyfuk

Druhá série je v celku oříšek. Především protože se trochu táhne. Odnikud nikam. První série nabízela skvělou ujetost, která udávala tón celého seriálu spolu s velmi dobrou dynamikou, kdy se v každém dílu něco dělo. Bylo to navíc napínavé a vyhrocené. Nějaké zásadnější a zajímavější body obratu zde byly pomálu. Je jasné, že to nemůže běžet pořád, ale člověk se pak nemůže divit, že po první sérii přijde druhá, která oproti té první vypadá jako kdyby se sesbírali ty méně zajímavé příběhy. Jinak nemohu jinak mluvit negativně. Onen tón je stále stejný, i když někdy upozadění, ale chybí dynamika. Přeci jen, to opět zachraňuje ujetost, kdy samozřejmě tam musí být nacistická konspirace a self love honitba na konci. Stále to kope. Trochu méně, ale kope. ()

Soweek

Musím jít o hvězdu níže. Zábava to sice pořád je velká a je pravda, že dnes není moc kvalitních akčních seriálů, ale druhá sezóna jde prostě uplně proti myšlence té první. Už to není o likvidaci špatných superhrdinů, ale už je to o bitvě mezi superhrdiny, kde hlavní protagonisté v podstatě jen přihlížejí tomu, co se děje. Jejich postavy se stávají nadbytečnými, což je vcelku úsměvné, protože si asi nevybavím jiný seriál, kde by hlavní hrdinové byli takto zbyteční. ()

KoRner

Stále vyššie než väčšina seriálov, ale presne tu sa ukázala chyba vysielať to po týždni, pretože ako celok to funguje a zapadá do seba postatne viac. Homelander je stále dokonalý, a šak od Stormfront som čakal oveľa viac. Butcherova partia je stále sympatickejšia a najmä, každý má čo hrať. Úžasné je, že sa to scenáristom nerozpadlo, aj keď si tam každý dal niečo zo svojho politického presvedčenia a postavy vôbec nevyzerajú smiešne aj keď sú sociopati, či iní vyvrheli. ()

iXtr3m3

UPDATE PO SEASON 02: Neskutočný nárez po druhý raz. Po druhý raz dostávame famózne protipóly v podobe psychopatického antihrdinu Homelandera a démonického antihrdinu Billyho "Cunt" Butchera. Stormfront sa stala pekným orieškom a po záverečných minútach som naozaj zvedavý, kam to ďalej povedie, keďže komixovú predlohu som doteraz neokúsil... Viac rozpočtu = viac gore = viac efektov = more more and more crazy fun... ()