Zlomek sekundy

Roku 2008 je vlivem globálního oteplování Londýn zatopen a skleníkový efekt změnil den v takřka nekonečnou noc. V takto ponurém prostředí se ovšem objevuje ještě jeden problém: záhadný zabiják, který vraždí s nevídanou bestialitou - vytrhává lidem srdce. Případ vyšetřuje detektiv Harley Stone (Rutger Hauer), drsný policista, jehož metody často dohání jeho nadřízené k šílenství. Proto je mu nedobrovolně přidělen parťák slušňák Dick Durkin (Neil Duncan), pro kterého jsou naopak předpisy svaté. Vzájemné neshody budou muset ovšem odložit, protože rozhodující střet s bestií se nezadržitelně blíží. (Anthony)

MM_Ramone

Na mňa Rutger Hauer urobil najväčší dojem ako vraždiaci stopár vo filme Roberta Harmona z roku 1986 "The Hitcher". Ale i úloha svojrázneho dršňáckeho policajta Harleya Stonea v tomto filme mu celkom sadla. Celé toto dielo by som označil ako mierny nadpriemer medzi akčnými horrormi. Atmosféra zatopeného Londýna, tmavé pochmúrne scény, záhadné mistické vraždy, a i tá neskrývaná podobnosť s Predatorom 2 sa dá stráviť... takže také slabšie ***. ()

Wacoslav1

Peckovni becko skvela atmosfera Hauer kterej ma tezkej nadhled a jeho partak co potrebuje vetsi zbrane zabijak proste nema narok to finale je trochu slabsi ale jinak tomu maloco vytykat ()

Xmilden

Split Second je ultra levné béčko, které dokáže nabídnout snad jen občasnou jakože hororovou atmosféru a samotný fakt, že tady nějaké monstrum vytrhává srdce z těla. Děj se točí zhruba v 5 lokacích. 30% ()

darkrobyk

Honba za brutálním vrahem se nese v duchu pomsty. Temný Londýn. Voda. Srdce vyrvaná z hrudi. Nejlepší scéna se odehraje v márnici, kdy všechno lítá a chaos mezi mrtvolami má spád. R. Hauer je arogantní cynik, který jde za svým cílem přes překážky. Jen kvůli němu hvězdu neuberu, jelikož kdysi v kině jsem byl spokojenější. Bestie už dnes málokoho vyděsí, byť velké zuby a odkazy na vetřelce a predátora potěší vždy. ()

Shakers

Slušný horor s dobrou atmosférou, super hláškami a hercom Rutgerom Hauerom, ktorý sa s ničím nepára a radšej všetko rozpára. 80% - 4* ()

Ruut

Mlhavě si vzpomínám - občas to trochu drhne, ale jinak fajn "osmdesátkové" béčko. Rutger Hauer má cool vyřešené bydlení. ()

misterz

Film z mojej mladosti. Vtedy sa mi blúdenie po uliciach veľkomesta, temných uličkách a kanáloch v podaní R. Hauera a jeho snaha o dolapenie mäsožravého kriváka páčilo, opätovné pozretie po rokoch však neprinieslo rovnaký dojem. Skôr naopak, ale ako jednohubkový predkrm s miernym nádychom sci-fi hororu stačí. Navyše, celkový lepší dojem zachraňuje pár hlášok, ktoré aj po tak dlhej dobe nestratili nič zo svojho kúzla. 60/100 ()

HAL

V lehce postapokalyptickém Londýně (normální špinavé zapadlé uličky v Londýně, akorát je všude půl metru vody) umírají lidé brutálním způsobem rukama nevysvětlitelně nepolapitelného sériového vraha, a mezi oběti se zařadí i parťák drsného poldy Rutgera Hauera, takže na další hodinu a půl brakové zábavy je vystaráno - stane se z něj prvotřídní magor nadopovaný touhou po pomstě, doutníky a čokoládou, a v jeho neurvalé krasojízdě ho nezastaví ani typicky nasraný šéf, ani jeho nový Dušínovský parťák, ani jakkoli smysl dávající normální realita. Jak vezme do ruky obří rotační brokovnici, všem může být jasné jak to s tím srdce požírajícím hajzlem dopadne. Britové si tady natočili svého Dark Angela - jen mají toho sympaťáka Hauera místo hranatého Lundgrena, a jedou ještě o něco větší camp. Nadšení autorům nechybělo, no schopnosti už trochu ano, takže tenhle pokus o skloubení dost vážné hororové akce s až parodickou buddy movie nefunguje nijak zázračně. Ale jako blbé béčko je velice zábavný. 6/10 ()

kingik

Dost špatný film a slovo horor vůbec nechci použít, protože tento film spíše dopadl hororově, než byl nějakým hororem. Kvalitní triky, napětí nebo něco originálního ve filmu nenajdete. Film zdatně kopíruje snad všechny známé akční a hororové filmy do té doby natočené. Plusem je herecké obsazení s tehdy ještě zajímavým Rutgerem Hauerem, ale právě účinkování v takovýchto paskvilech mu podkopalo slibnou kariéru. Tuctová kravina. ()

Anderton

Tak Maylam urobil veľmi dobre, že si svoje monštrum nechal pre publikum až do záverečnej sekvencie vo vačku. Napätie tým pádom vybudoval slušné. Keď si tak pomyslím, že by nám "to" ukázal niekde v polovici, tak by film stratil akékoľvek kúzlo. Ono to s tým zaplaveným Londýnom nie je až tak horúce, či skôr studené, takéto prostredie by sa dalo využiť určite lepšie. Ale Split second má svoju špecifickú atmosféru a najmä dvoch policajtov, ktorých by ste hneď chceli preplieskať a možno budete na konci na opačnej strane barikády a držať palce ich protivníkovi. ()

PetrPan

V paměti jsem si nosil hezkou vzpomínku na video zážitek z dob, kdy videopůjčovny vládly všem. Od té doby jsem Zlomek sekundy neviděl.  Levné béčko, kde se ale daří velmi dobře držet preapokalyptickou , tedy nově preapo, atmosféru deštěm a záplavami zmítaného světa. Hauer i Duncan však postupně začnou šíleně přehrávat a tlačí do té doby fajn malé až noirem špricnuté sci-fi do karikatury sebe sama a svých vzorů, tedy Predátora a spol.  Deus ex machina  tu pak vládne tvrdou rukou  a tak příznivci chytrých příběhů ruce pryč. Tady se vyšetřuje zejména stylem: On bude určitě tam a tam, jedeme a co myslíte? Je tam!   Tři z nostalgie ale nemám problém udělit. ()

dopitak

Jízda a honičky po kolena ve vodě londýnského futura. Krysy a voda jsou všude. Hláškující Pavel Soukup přesně pasuje na Rutgera Hauera, to tehdy ještě na Barrandově neprasili co jim přišlo pod ruku. Ačkoliv je to stupidní béčkové akční krvavé scifi, jako odpočinkovka se to dá docela dobře. A Kim Cattrall má i nějaké ty přednosti, vepředu. ()

Chrustyn

Stylový akční horůrek s drsným Hauerem, občasnými krvavými scénami a docela pekně provedeným monstrem. I po letech zábavný film. ()

Yardak

Ultra béčko se skvělými hlášky, průměrným scénářem, devadesátkovou atmosférou a především s perfektní postavou nekompromisního detektiva budoucnosti, kterého hraje Rutger Hauer. A prý že je téma globálního oteplování nějaká novinka... mezi 3/4 hvězdičkami :-)). ()

honajz

Typické béčko, kde jsou zajímavé reálie, přehrávající Rutger Hauer, a kde všemu tomu škodí, že tvůrci nevěděli, jestli točí vážný film, nebo parodii. Ale za ty skutečně vtipné hlášky to na slabé tři hvězdičky je. ()

J.Connor

Jakže to zpíval K.C. & The sunshine band a po nich třeba Dead or alive či Bruno Ferrari ? "That´s the way, aha, aha, that´s the way I like it... ()