Dětská hra

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2019, 90 min

• Korbitch

Jakmile jsem se dozvěděl, že tvůrci vypustí původní mystický motiv a nahradí ho "porouchanou" high tech hračkou, bylo mi jasný, že tohle mě osloví těžko. Ano, je to nejspíš způsob, jak přiblížit látku dnešní společnosti, ovšem za mě špatně. Ono to je těžký udělat horor z porouchaný hračky, která půl filmu netuší, že dělá něco špatně a pak zmateně sedí na posteli a čumí do zdi. Původní Chucky byl prostě svinskej duch v panence, který ovládal woodoo a celou dobu sakra věděl, co dělá a proč to dělá. Těším se na fan film Charles. Ade due Damballa 4ever!(30.7.2019)

No tak tohle byla paráda, jo Chuckyho hlava tady vypadá jako kdyby ji někdo rozsedl a pak ji zase dal dohromady, ale jinak je to super kámoš. Co je na filmu, ale nejvíc super, sou dětský herci, nejsou to třicetiletí herci, co dělají že je jim patnáct a tváří se u toho nesmírně vážně. Ne, ne, tahle parta ala Stranger Things je fakt super, výborně hláškují, je mezi nimi skvělá chemie a sou i chytrý, celou věc o kolo Chuckyho se snaží v tichosti a rozumně vyřešit. A tenhle film bych přirovnal k druhé Dětské hře, i tady sou hlášky, odlehčená atmosféra a celé se to nebere úplně vážně, tohle filmu hodně prospívá než temná a zlověstná atmosféra. Některé mordy sou sice mimo kameru, ale výsledek je hodně kvalitní a mordy celkově sou dost kvalitně udělaný, sou nápaditý, dostatek krve a i nějaké to gore. Finále je promarňěná šance, na pořádný teror, ale záchrana mamky je docela slušný napínák. Film dobře utíká a nikdy se zbytečně nezdržuje, takže nenudí a nemá hluchá místa, plus Mark Hamill je naprosto perfektní, další forma Jokera, tentokrát v panence.(29.7.2019)

Obsahuje spoilery: "Budeš se jmenoval Han Solo." - "Říkej mi Chucky!" Chucky si znovu hraje s nožem... "Mami, vždyť víš že jsem chtěl tablet!" Sadistický vrah se přenese do panenky a začne řádit? V originálu - Ano! Tady - Ne! Zde jde umělou inteligenci, které přeskočí při filmu Texaský masakr motorovou pilou 2 z roku 1986. Nejde o děsivou ani šokující podívanou, ale některé krvavé scény jsou náležitě brutální. Buddi panenka má otřesnou podobu, ale skvělý hlas. Nechybí ani situační humor, takže 4*. Hodnotím to jako pamětník původních filmů. - 80%.(3.11.2019)

Líbila se mi ta myšlenka, že obdivování "zábavného" násilí může velmi snadno vést k násilí opravdovému, pokud člověku nebo zrzavé panence chybí rozlišovací schopnost a pokud mu z jistých důvodů přeskočí. Nová Dětská hra mě tím potěšila stejně jako pečlivějším (na poměry hororu o vraždící hračce tedy rozhodně) vykreslením dětských (ano, je jich více a je to dobře) i dospělých postav nebo velkým finále, které mohlo být klidně ještě větší. A ke kladům rád přidám ještě hudbu od Beara McCrearyho, která se mi zdála prostě fantastická - prakticky pořád si pohrává s melodií hračky Buddiho, kterou složil také McCreary, a je to velmi zábavné. Ostatně jako celý film. Původní Dětské hře se vyrovná.(27.7.2019)

Tak už od plakátů jsem se tohohle remaku děsně bála, protože prvních pět dílů s původní pannenkou je moje srdcovka a novej Chucky nevypadal zrovna přesvědčivě. Pak přišel nudný remake Řbitova zvířátek a první recenze na novou Dětskou hru a já si tím rozmyslela i návštěvu kina. Dnes na mě za sychravého počasí mrkl z hlubin internetu znovu, tak jsem se rozhodla že mu šanci dám a musím konstatovat, že je mi najednou skoro líto, že jsem kino vynechala. Nový Chucky oproti plakátům v reálu zase tak umělej není a rozhodně legendárnímu sériovému killerovi Charlesovi Lee Rayovi ostudu nedělá, naopak bere si to nejlepší z jeho prvních dvou filmů a doplňuje to o své vlastní moderní nápady, jelikož je asi i velkým fanouškem Black Mirror. A scéna s údržbářem tak působila jako skoro dokonalá reklama na chytrý modem jednoho tuzemského operátora XD.(5.10.2019)