Dětská hra

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2019, 90 min

Na nového Chuckyho som sa tesil a zároveň som mal obavy, či to tvorcovia zas neprekombinujú s trikmi i s príbehom. Moje obavy sa čiastočne potvrdili, tvorcovia nešli zabehnutých šlapajach, ale vytvorili bábiku s umelou inteligenciou. A tak chucky je vyspelejší a zákernejší, kedže môže použivať veškerú elektroniku vo svoj prospech. Toto mi tu vadilo asi najviac, starý chucky si vystačil zo svojou zlomyseľnosťou a kuchynským nožom a tento nový už išiel ako inač, inou modernejšou cestou, či je to na úžitok, nech si každý zhodnotí sám. Bola tú jedna slušná vraždicka a finále v supermarkete prekvapilo slušno temným vyvrcholením. Herci boli podarení, či tí mladí alebo ich starší kolegovia. Cakal som väčšie fiasko, silne 3*.(21.9.2019)

Třináctiletý Andy dostal novou hračku, supermoderní panenku, která si říká Chucky. A Chucky je trošku porouchaný, takže začne zabíjet lidi, aby byl Andy šťastný. Nová verze hororové klasiky moc neděsí, ale příjemně baví komickou brutalitou, slušnými herci a atmosférou ve stylu Stranger Things. Žádný zázrak, ale jako hororová jednohubka nová Dětská hra obstojí.(26.7.2019)

Ja som predovšetkým strašne rád, že vďaka Stranger Things a It sa teda už asi oficiálne do kín vracajú detské klany a bandy. V reboote Detskej hry tiež jedna je a kludne by som si s ňou pozrel sequel. A prekvapivo, dospelé postavy sú tiež ok; obe hlavné (Plaza a Henry) hrajú moji obľúbenci. Ten film má pozitív viac a to najväčšie je zároveň jeho najväčšou slabinou. Pri novej Detskej hre sa nebavíme o nejakých 80.kových poctách, ale v podstate regulérnom 80’s filme. Stačí si odmyslieť moderné technológie (aj keď na nich stojí príbeh), spracovaním ide o temnú hororovú komédiu, aké sa od 80.tych rokov snaď netočia. Nie týmto štýlom. Finále s hračkarskou apokalypsou v supermarkete (!). Dôraz na gore, humor, atmosféru, vynaliezavé úmrtia. Bohužiaľ si to zároveň berie niektoré staré neduhy a na tých to u mňa trochu stroskotalo. Asi tak, že prvú polhodinu nadšenia, príchodom prvej (ľudskej) vraždy a nonsensov, čo jej nasledovali, vystriedalo sklamanie, nakoľko takéto veci nie sú už tak 30 rokov akceptovateľné. Prechod z komédie do crazy komédie. A záver je zase cool, tak to asi nechám uležať. Seriózne 3, guilty pleasure 4*.(4.2.2020)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $29,208,403Tržby Celosvetovo $44,902,237Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Mal som obavy, lebo Chucky má už veľa dielov, pokračovaní a vždy si držal minimálne nejakú tu priemernú úroveň. Ani raz sa nestalo, že by ma nepobavil svojimi zvrátenými kúskami. A tu to nie je inak, robotický Chucky si ma podmanil, hlavne v prvej tretine súhra Andy a Chucky na výbornú. Potom to občas zakopne ale v zápätí to niečím zachráni. Technicky v pohode, decká sú fajn, je to dosť uletené, pobaví a samozrejme je to aj primerane zvrátené ako je u tohto nezbedu zvykom. /55%/(1.12.2019)

Může se někde panenka Chucky brát vážně? Podle mě nemůže. A i když se film snaží hrát na city a ukázat morální přesah, tak pořád je to remake hororové klasiky, který si víc jak tři hvězdy prostě nezaslouží. Naopak je to víc než dost. Navíc má viditelnou snahu zasáhnout do atmosféry Stranger Things/To, ale úplně to není ono.(11.12.2019)

• - V jednom okamžiku je aktivováno policejní auto s hračkami a říká: „Mrtví nebo živí, jdete se mnou.“ Je to zřejmý odkaz na film Robocop (1987), který také vydal Orion Pictures. (Lajty)

• - Tento film byl uveden ve stejný den jako Toy Story 4: Příběh hraček, další film o živých hračkách, které vlastnil chlapec jménem Andy. (Lajty)

• - V celém filmu jsou velmi zřejmé pojítka k filmu ET: Mimozemšťan (1982). Chucky má zářící prst, díky kterému věci fungují. Ve většině filmu nosí Andy (Gabriel Bateman) jasně červenou mikinu. Chucky se učí, jak dělat věci ze sledování televize, stejně jako ET. (Lajty)