Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Andy dostane k narozeninám úžasnou hračku, která překračuje všechny představy a fantazie. Nejnovější výkřik technologií, funkcemi a možnostmi nabušená panenka, která umí cokoliv. Už to není jenom hračka, je to ten nejlepší kamarád. Je roztomilá jako obrázek a dětem přináší jenom nadšení a štěstí. Andymu a jeho mamince ale přinese jeho nová panenka ještě něco navíc... hrůzu, děs a strach o život. Nikdo totiž netuší, že tahle panenka je zlá jako všechna pekla světa, že dokáže zabíjet, že vraždí moc ráda a navíc s vynalézavostí těch největších psychopatů. Andy i jeho máma Chuckyho opravdovou podstatu brzy poznají, pomoci se ale nedočkají. Takovéhle pravdě totiž nikdo nevěří. A pokud uvěří, tak nepřežije, aby ji mohl potvrdit. Jako třeba soused, jehož záhadně přejela vlastní sekačka na trávu... Dobrou noc, Andy. (Bontonfilm)

Knor

Další zbytečný a navíc nepovedený remake. Mám rád nasranýho, hláškujícího a uřvaný Chuckyho, kterej se nebojí ničeho a nikoho. Celou Chuckyho série mám docela rád, ale tohle je už prostě mimo. Tuhle panenku neobývá žádná duše vraha, ale prostě jen nemá v programu etický a morální hodnoty a tak tý elektronice hrábne, zkratuje se a začne zabíjet. Ale styl a hlášky starýho dobrýho Chuckyho se nepovedly napodobit ani z daleka. Kromě vražd tu nic jinýho zábavnýho nebylo, snad ještě můžu pochválit Andyho sexy mamku, jinak nic. Dětský horor, kterej se utápí v nudě. ()

Miagy

Chucky prekvapil, na film sa dobre pozerá, je mierne vtipný, hororový, celkom napätý a troška aj hlúpy, ale celkovo som sa vôbec nenudil a to je pri filme to najhlavnejšie... ()

Meev

Spát já s touhle hračkou v pokoji, na milimetr bych víčka nezavřel. Pochopený a nebál bych se říct bezchybně natočený horor, který nenechá diváka třeba jen minutku mimo hru. Atmosférou oplývající film s neskutečným podnícením hudby vůči sledovateli. A bože, ty lekačky? Lekačky do hororů v určitém množství patří a jak se říká... čeho je moc, toho je příliš a já osobně dávám přednost napětí a atmosféře, ale nemám absolutně žádné výhrady k lekačkám, které ač jsou na můj vkus příliš časté, pokaždé výraz diváka odrovnaj stejně- tak, jako tomu bylo u tohohle filmu, 80%. ()

borohub

Původního Chuckyho jsem viděl, ale už je to hodně hodně dávno, takže si z něho příliš nepamatuji. Nejedná se o přímo o horor, ano nějaké lekačky tam jsou (ale předvídatelné), nějaká krev, či uřezané končetiny tam jsou, ale tu hororovou atmosféru to prostě nemá. Dost často to působí komicky (ale to je účel). Konec jsem očekával trošku jiný, ale zase nijak neurazí. Docela mě bavilo i to zapojení IoT do "akce", trošku to ukazuje dnešní zhovadilost, že všechno musí být připojené na internet, vraždící panenka je sice nesmysl, ale selhání nějaké samořídícího automobilu už zas takové scifi není.. Myslím, že minimálně v tomto je Dětská hra právě originální, protože ve většině hororů jsou nějací démoni, či něco takového a zde pouze figuruje selhání robota. 60% ()

Mr.Ward

Velké překvapení. Od ohlášení tohoto filmu jsem teda vůbec nadšenej nebyl, vzhledem k tomu, že tvůrce původních Chuckyho filmů stále plánuje pokračování původní série a s touhle novou verzí nesouhlasil. Jenže nemá práva na úplně první díl, takže si ho studio mohlo zremakeovat podle svého. Ještě k tomu ta otřesná nová podoba panenky Chucky... No do kina jsem šel vyloženě se zájmem jaká hovadina z toho vypadne. O to víc jsem překvapen! Nový zrod (moderní technologie místo rituálu) funguje výborně, zasazení do současnosti, postavy, vše snad ještě lepší než v původním filmu. Atmosféra je opravdu ve stylu Stranger Things, Léta roku 84 nebo nového TO a i když ze začátku jsem se přikláněl k tomu, že to bude asi nuda, postupně se to rozjíždělo až mě to dostalo. Humor není tak ujetý jak v původním 4 a 5 dílu, ale vtípky nečekaně dobře funguji (hlavně odkaz na Leatherface 😂). Možná budu zase v menšině, jsem ale spokojenej a další díl bych si ve stejné sestavě dal s chutí 😄👍 ()

Olafsson odpad!

Kurva no tohle je neštěstí, všechno špatně.. Zůstaňte u originálu, tahle naprosto zbytečná, ubohá a trapná sračka mu v žádném ohledu nesahá ani po kotníky. Skvělý komentář od raimi. ()

HEED

Tenkrát Chuky nepotřeboval cloud, aby mohl žít. Avšak současná tvorba byla natočená tak nějak, se současným trendem. Smartfouny, chytrá domácnost, autonomní vozidla atp. No a byť to nebylo až tak lekací, celkem předvídatelné a občas klišé, dalo se na to dívat a zároveň to nenudilo. Jde z toho vyčíst značná inspirace z Terminátoří mytologie nebo Stranger things. I na krev a parádní efekty se dostalo. ()

Joiner odpad!

Naprosto zbytečný remake a i film jako takový. Od původní verze si vzal nápad a vlastně to nic moc ničím neobohatil a dokonce i trikově oproti původní verzi docela slabota. Žádné napětí, žádný děs.. nebýt pár vulgárních slov, tak podle toho na co dnes děcka koukají, to mohli hrát rovnou na "D"éčku. ()

Hemlock

Chucky je bezesporu legenda a tento remake nebyl špatný, nicméně pár výtek k tomu mám. První se týká samotného Chuckyho. Ten v originálu z osmdesátých let vypadal celkem roztomile a jako panenku na hraní bych si ho uměl v dětských rukou představit, ale moderní Chucky vypadá jako úchylák už z výroby - obrovská hlava a vlasy pornoherce z NDR. Nemluvě o tom, že první panenka prožila přerod v ďábelského zabijáka postupně, zde k tomu stačily kukadla, které přeblikly z modré do červené a hned horor. Druhá, a pro mě nepochopitelná věc, je pak věk hlavní dětské postavy. V originálu byl chlapec ve věku, kdy by po panence toužit mohl, ale v této Dětské hře je chlapec už ostřílený puberťák... Pravda, chlapci ve 21. století jsou krapet zženštilí, ale dost pochybuju, že by puberťák stál o hračku - panenku, to už by si rovnou mohl nechat napsat na čelo: jsem buzna. Ve výsledku mě ale film bavil, mordy byly fajné, jen jich mohlo být více a hlavně ten závěr si říkal o větší jatka. Lepší průměr - 60%. ()

Pokryvac

Ukážkový príklad ako sa robí moderný remake. Scenárista Tyler Burton Smith vypustil okultistické hlúposti, ktoré by v súvislosti s vraždiacou bábikou po ôsmy raz už skutočne nefungovali (a popravde, nápad, že sa vrahova duša ocitne v tele bábiky sa mi zdal hlúpy už v originálnej verzii), pričom režisér Klevberg obohatil príbeh o technikou posadnutých mládežníkov zo súdobého sveta a pridal dynamiku, aby film zafungoval u neustále vzruchy vyhľadávajúcich tínedžerskych divákov..Spoločne tak vytvorili svojbytný horor, ktorý si z pôvodného filmu požičiava len niektoré motívy. Chucky už nie je prevtelenie sériového vraha, ale nový technologický zázrak, v ktorom sa jednoducho niečo pokazillo (respektíve v tomto prípade je na vine ľudský faktor - nahnevaný Vietnamec, ktorý prišiel o prácu a tak z pomsty poškodil softvér bábiky... a potom spáchal samovraždu... typický aziat). Novú Detskú hru vnímam ako temný príbeh z blízkej budúcnosti a zároveň miernu kritiku pretechnologizovaného sveta, ktorý sa čo i len pri zdanlivo malej závade môže obrátiť proti človeku. Očakávam, že čoskoro budú podobné supermoderné bábiky uvedené na trh, len budú vyzerať o niečo prijateľnejšie ako Chucky. Ktorý blázon by dieťaťu kupoval takú desivú hračku?! ()

adamix

Chucky je späť! A s technologickým, výzorovým a hlasovým upgradom. A prekvapujúco to nie je na škodu, ako býva zvykom pri iných rebootoch. Netreba ho zbytočne zhadzovať len preto, pretože je to už ixtá verzia vraždiacej bábiky, ktorá sa zhodou okolností ocitne v niekoho domácností a terorizuje deti s rodičmi a okolím. Veď si skúste spočítať, koľko tu už bolo Batmanov (a ešte len bude). Hamillov malý plastový zmrd je poriadne vypočítavý a je plnohodnotnou konkurenciou pre Dourifovho Chuckyho. Postavy sympatické, humor na úrovni (darček pre susedu, ktorého obsahom je melón s ksichtom maminho zlého milenca je top) a je to aj slušne krvavé. Štvrtú hviezdu dávam za McCrearyho hudbu a nákazlivý Buddi song. ()

jokino

Neviem, čo týmto chceli tvorcovia dokázať, ale u mňa im to rozhodne nevyšlo.. Nedám tomu ako úplný odpad, ale len z úcty k pôvodnému Chuckymu. Originál je pre mňa proste jedinečný. Nie, žeby nemohli byť aj či už remakei lepšie, alebo proste len štart niečoho "nového", ale keby tam mohlo byť vidieť aspoň naturalistickejšie to zlo.. Pôvodného Chuckyho posadol duch, bábika bola pre mňa už v tých rokoch urobená podstatne desivejšie, pohyby mala omnoho plynulejšie, lepšie, už aj tá mimika tváre bola lepšie spravená a zlo z nej vyslovene len sálalo. I keď len svojským spôsobom. Toto bola pre mňa čistá zbytočnosť.. ()

WeeLass

Tak tohle byl průšvih. Jedna hvězdička za casting. Chucky nepůsobí děsivým dojmem, spíš jen ošklivě. Humorné scénky si z originálu nepamatuji, přišly podle mě až s Chuckyho nevěstou. Předpokládám, že film je spíše rebootem, takže s tím nemám takový problém, ale neusmál jsem se ani jednou. Když přišlo do tuhého a viděli jsme konečně nějaký gore, přišel jsem už dávno o zájem, takže za mě rozhodně zklamání. Originál vede a to osmdesátkové filmy většinou nesnesu. ()

DonBraso

Neskutečný překvapení.Po hrozným blázinci v Chuckyho kultu,jsem se konečně dočkal po tolika letech jako v jedničce.Kdyby ten hroznej design panenky nebyl takový,ale zfleku jak v jedničce,jsem naprosto spokojený.Nechápu zde určité výroky uživatelů,ale o nich to naštěstí není.Je to opět o Andym ke kterýmu se náhodně jak už jinak dostane panenka Chucky.Musím doopravdy pochválit jak režisér vůbec nepospíchá a vše má neskutečně učesaný,až jsem si myslel,že koukám na starší filmek z té doby.Nebývá zvykem,kdy i určité postavy mají svůj kousek štěstí a vcelku jim i fandíte.Náměť to vzít malinko jinak byl osvěžující.Hudba by šla a dvě mrtvoly vážně moc super.Toho humoru klidně mohlo být o parník více,ale i to bylo.Já si nemůžu pomoct,ale tohle jsem vážně nečekal,že ještě tahle série mně udělá úsměv na rtech.Jen říkám,že ten design panenky je nic moc a svítící oči je fakt špatný novátorský trik,který klidně mohl zůstat jen v hlavě tvůrce.Přesto jsem se bavil u tohohle "hororu" jako za mlada.Konec taky mohl být velkolepější.85% ()

J.Mayen

Zde se neda srovnavat s puvodni verzi a kdo to udela , tak je zde vedle. Libil se mi napad a i to, ze se nikdo nesnazil nic krom zakladniho mustru kopirovat. Herci mi byli sympaticti a musim se priznat ze jsem se i nekolikrat od srdce zasmal. Konec je dost pruhledny a predvidtelny,ale cekal jsem min. Jsem mile prekvapen. ()