Šílený Max: Bojovník silnic

• Česko Šílený Max 2 (více)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

KASUGI

Dokonalá post-katastrofická řežba. Finální dálniční honičku (snad nejdelší v dějinách filmu?) považuju za nejlepší automobilovou scénu všech dob! ()

JohnSmith

O něco lepší než první díl.Akce je sice víc a apokalyptická Austrálie taky nevypadá špatně,ale nemá to šmrnc.Místy je to nuda a Gibson m§že být sebesympatičtější,ale sám na to prostě nestačí. ()

ghatos

Úděsná hudba a střih zůstali z jedničky jako zavedený trademark. Akční scéna s kamiónem je slušná, ovšem ten všechen zbytek okolo budí rozpaky. Pro dětského diváka ideální. Pro dospělého přinejmenším zvláštní, až absurdní. 51%. ()

Guzo

Z Maxe je psanec hledající naftu do svého auta, aby pak.. jel se svým psem hledat další naftu? No, pominu-li, že ve filmu chybí nějaký zásadní motiv, určitě je tu vidět krok správným směrem oproti prvnímu dílu. Zlepšila se režie, kostýmy, záporáci a to je dobře. Jen to u mě pořád ještě nestačí k tomu, abych v Maxovi viděl nějaký zásadní film (a to myslím dokážu ocenit, že je přes 30 let starý). 65 % ()

vyfuk

Tak nějak jsem očekával to co se může stát. A taky že se to stalo. Mezitím co první Max ve mne zanechával nějaký ten dobrý pocit toho, abych se dozvěděl něco víc o Maxovi a jak to vlastně všechno začalo. Tenhle film samozřejmě už víc hraje na akci a ne na tu příběhovost. Což jak teď přemýšlím, nevím jestli bylo negativum nebo pozitivum. Nový Max měl od každého trochu, ale je fakt, že se spíš hrálo na to druhé a úplně první Max byl přesný opak. A tím, že se ty dva díly ruší asi to pro mne vytváří nějakou jistou nepopsatelnou úžasnost. Ve dvojce jsou hlavně prvky, které jsme mnohokrát mohli vidět i v novém Maxovi, ale tak to už jsem tak nějak čekal. Asi nejvíc mě na to štvalo, že Max (Hardy) už byl v celku fakt blázen a samotář, a hrál si jenom sobecky sám za sebe, ale nakonec mu to přešrotovalo a z vlastní vůle pak pomohl ostatním. Tenhle Max (Gibson) je spíš jenom samotář než blázen... a to se mi k ŠÍLENÉMU Maxovi nehodí. Tenhle Max má prostě nějaký styl, který ten novej napodoboval, ale i tak mi přijde, že to není to co jsem hledal. Dobře, dobře. Pokud se vám to líbí, tak vám to neberu, ale pro mne zatím jednoznačně je nejlepší Mad Max úplně první film a nový stávající Millerův remake. ()

drackula

George Miller mohol pri pokračovaní Mad Maxa operovať s desaťnásobným rozpočtom a je to cítiť. Rôzne bizarnosti, ktoré som si užíval v jednotke ostali zachované, ale v globále to už nevyzerá tak lacno. Akcia je špičková a škoda, že vo finále akoby dochádzali nápady. Celkovo som bol ale spokojný. 80% Netflix ()

J.Lajner

George Miller a jeho tým talentovaných pracovníků dokázal rozpohybovat nástěnné malby pokrývající prastaré jeskyně našich předků. Příběhy z dávných časů, které si lidé po staletích vyprávějí. Příběhy o muži, jež přijde odnikud. Častokrát nemá ani jméno, ale dokáže svou odvahou zachránit utlačovanou rodinu, kmen, případně celé lidstvo. Max je ztělesněním mýtu o hrdinovi, který se v různých variacích vyskytuje v hlubokých pamětech lidstva. Ohání se mečem uprostřed líté bitvy. S katanou u pasu střeží mír ve své vesnici. Uhání na ztepilém plnokrevníkovi vstříc novému dobrodružství nebo se v postapokalyptické pustině postaví za správnou věc a dá lidem naději na lepší život. Bojovník silnic je okázalou přehlídkou nebezpečných kaskadérských čísel a ikonických postav, zabalených do jednoduchého, ale funkčního příběhu. Výhodou je, že si tento malý-velký film můžeme kdykoliv připomenout. Více. ()

Philoun1

Asi je nám všem jasné proč je tohle nejlepší díl série. Skvělé postapokalyptické vyobrazení skvělá akce no mohl bych pokračovat, ale snad to stačí. ()

Pecival

Má pár slušných akčních momentů, Gibson vypadá dostatečně tvrdě a hlavně gay oblečky záporaků jsou naprosto dokonalý. Chtěl bych vidět člověka, kdo tu vymýšlel kostýmy. ()

BuryGol

No, to už je lepší. Zvednul se rozpočet, pravděpodobně víc zamakali na scénáři, a vzniknul z toho docela dobrej film. Člověk úplně cejtí písek v puse a australský slunce v obličeji. Mělo to sice taky mouchy a gang byl jak vystřiženej z Gay Parade, ale oproti jedinčce je to jiný kafe. Už to neni tak suchý, má to styl a vůbec. ()

Jello Biafra

Kultová klasika postapokalyptických filmov plná úžasných akčných scén a s perfektnou temnou atmosférou. Vitajte vo Svete, kde má benzín väčšiu cenu než ľuský život. V svete, kde neexistuje civilizácia a platí zákon: "silnejší vyhráva". Tá záverečná honička je nezabudnuteľná. Mela Gibsona uznávam hlavne kvoli tejto sérii. ()

BloodMax

Nebojácný Mel Gibson jako osamělý bojovník, který ví jak přežít v pustině postapokalyptického světa. Oproti prvnímu dílu je zde ještě o něco více akce a napění. Nejlepší díl asi ze všech řekl bych, trochu bych to přirovnal k Terminátorovi 2, kdy dvojka trumfla první díl. Už jako malý špunt jsem tento film obdivoval i když jsem se na něj nesměl dívat kvůli velkému množství násilí :-D Stačilo málo a kdybych uměl kdysi líp anglicky a měl lepší paměť, tak mám dnes jiný nick na CSFD :-D Inspiraci jsem bral neohroženého Maxu, kdysi mého idolu :-) Jj to byly časy, které se již nevrátí :-( ()

fiLLthe3DD

Vcelku povedené sci-fi béčko s působivými akčními scénami, Gibson sympaťák ale chyběl tomu scénář a vedlejší postavy byly otravné. Pocity smíšené, ale ta akce udělala své, takže spokojenost :) ()

giovanni3

Tak tento díl byl již tím co jsem očekával od celé série aneb kultovní "postapo" jízda. Vůči prvnímu dílu se děj až tak moc nezměnil opět se proháníme silnicí tam a zpět. Avšak je zde výrazně lepší atmosféra a i okolní dějové linky působí lépe. Největší krok kupředu, vůči 1.dílu, je však vzhled záporáků, jejich stroje a prostě svět samotný. Moc mne zde nebavil "pan helikoptéra", ale budiž. Celkově slušná žánrovka a 4z5, ač jsem krátce zvažoval jen 3z5. ()

Braddy

Ještě o stupínek lepší, než jednička. Lépe vykreslená postkatastrofická budoucnost, lepší akční scény a lepší Mel. Jeden z největších vlivů na vznik filmu byl nedostatek paliva v Austrálii v 70. letech. ()

vincent

Na druhej časti Mad Maxa cítiť viac peňazí, ktoré boli využité rozumne. Exteriéry, dizajn áut (či úchylných oblečkov bad guyov), kamera, kvalitnejšia hudba. Príbeh je zjednodušený až na kosť (až na vysvetľujúci úvod, ktorý byť nemusel ale potešil), za čo však dostaneme väčšiu dávku akcie. Postavy, ktoré "stoja na strane zla" sú ešte úchylnejšie ako tie z jednotky a samotný Max sa stal už viac plochou postavou ako bol jednotke. Je to už len chladný vyjednávač, ktorý všetko čo potrebuje je benzín. Samotnou zložkou filmu je absolútne vymakaný záver (automobilová naháňačka), z ktorého cítiť tvrdo odmakanú prácu choreografov, kaskadérov, kameranov a samozrejme hercov. Ako spomenul Isherwood vo svojom komente - natočiť niečo také dnes je už nemysliteľné. Myslím, že nebyť dvojky, tak ani jednotka by nebola tak známa. A ak by som mohol byť ešte odvážnejší, tak túto časť by som nazval ako regulérneho Mad Maxa, pričom jednotku by som nazval akýmsi pilotom. Predsa len, na takéto filmy je potreba viac peňazí a každý chýbajúci dolár vo filme poriadne vidieť. PS: A v dvojke konečne vidíme aj keguru (i keď mŕtvu :): ()

sedm.1

Ani čtvrtstoletí absolutně nic neubralo na této akcí nadupané jízdě.Jednoznačně nejlepší díl z trilogie,a hlavně závěrečná jízda kamionem po dálnici je klenotem akčních filmů.Gibson již zde dával jasně najevo svou coolovost a drsnost,film má spád,paráda! ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (více)