Liga výjimečných

• USA The League of Extraordinary Gentlemen (více)

Je rok 1899, přelom století, když v Londýně zaútočí podivná, dosud nevídaná zbraň. Objevují se dohady, odkud pochází a kdo ji použil k přepadení banky. Bylo to Německo? To to ale popírá. V květnu je Německo napadeno a obviněna je Británie, která též útok popírá… Do Afriky, kde žije slavný Allan Quatermain, je vyslán Sanderson Reed. Má za úkol ho přemluvit, aby se opět dal do služeb Jejího Veličenstva. Zklamaný národní hrdina, který přišel při poslední akci o syna, nejprve odmítá. Když ale nepřátelé rozpoutají přímo na místě prudkou přestřelku, misi přijímá. V Londýně se setkává s tajemným panem „M“, který mu představuje členy Ligy výjimečných: kapitána Nema, neviditelného Rodneyho Skinnera, upírku Minu Harkerovou a Doriana Graye. K nim se brzy přidává i americký agent Tom Sawyer. Jejich úkolem bude zabránit tajemnému Fantomovi, aby vyhodil do povětří město Benátky, kde se má brzy konat důležitá konference, a pak má v plánu rozpoutat světovou válku s novými, dosud neznámými zbraněmi… Allan Quatermain se svými druhy se nejprve vydává do Paříže, kde se k nim přidává obávaný silák Edward Hyde, jinak ovšem doktor Henry Jekyll. Všichni společně se pak nalodí na proslulou ponorku kapitána Nema Nautilus, aby se co nejrychleji dopravili do ohrožených Benátek… Doktor Jekyll si s sebou veze kufřík s lahvičkami lektvaru, který mu umožňuje přeměnit se na příšerného Hyda. Ten doktora neustále láká, aby jednu z nich vypil. Doktor Jekyll se pokušení statečně brání, ale pak jednoho dne zjistí, že mu jedna lahvička chybí. Všichni se domnívají, že sabotérem na lodi je neviditelný Skinner, který zmizel neznámo kam… Nautilus mezitím doplouvá do Benátek, kde se právě koná karneval. Zdá se ale, že zachránci přijeli pozdě: ozve se série výbuchů a několik benátských paláců se kácí k zemi. Přesto se však skupince výjimečných podaří většinu města zachránit, a prozatím tak zabránit i rozpoutání války. Pak ale dojde k překvapivému zvratu: Allan Quatermain zjišťuje, kdo ve skutečnosti je obávaný Fantom… (TV Prima)

Sashmen13

Není špatné, svého času se mi to docela líbilo a asi pořád docela libí. Na logiku se příliš nehraje, ale dojem ujde. ()

Pajas92

Jeden z posledních filmu Seana Conneryho, který je prostě v každém filmu naprosto výborný. Škoda, že do filmu neinvestovali více, některé triky jsou příšerné. Ztrácí to kolikrát i jakoukoliv logiku, ponorka v Benátkách? I přes to všechno hodnotím čtyřmi *. ()

hulk20

Film celkem slušný, nejvíc se mi tam líbilo obsazení hlavních hrdinů, ale děj stál celkem za nic. Nautilus byl pěkně udělaný a závěr byl taky celkem odfláknutý. ()

soukyd33

Jak začátek, tak i konec byly blbost. Nereálná fyzika, výbuchy, akce, scény. Herecké výkony dobré, ale to jak tak všechno. Hvězdiček 2 ()

Ajfist

Připadlo mi to docela zábavné.Logiku jsem nehledal a vážnou akci taky ne.Nebylo to natočeno jako akční film,ale spíš jako pohádka pro dospělé.A komu se to nelíbilo,tak má holt smůlu. ()

Holly_Molly

Exkrementně průměrný hodnocení tu má tenhle film..Vypustit pár nelogičností (gigantická ponorka + Benátský kanály = žádnej problém...) a taky pár plně CGI momentů (ten barevnej steroidovej opičák byl fakt vtipnej už tehdy) a fakt, že je to superhrdinská týmovka už v době kdy to nebylo kůl, je tu zábavnej film s bandou sympaťáků, která nenudí ani minutu. ()

futislav

Dobré i horší triky a výprava. Bohužel z toho čiší americké pojetí Evropy, čili jsou některé scény trochu mimo mísu. Jako nenáročná oddechovka celkem dobré. Kdyby tam nebyl Connery, tak to má o hvězdu či dvě méně. ()

Sefko

Pokiaľ ide o predlohu tak tu po nej nenájdete takmer ani stopu. Ale povedal by som, že to vôbec nemusí byť na škodu. Ak teda nesiahnete po tomto filme len kvôli komiksu. Má to svoj vlastný svet, ktorý si celkom úspešne buduje. Jednoduchý film na sobotu večer. ()

surobyk

Je to urážka ľudskej inteligencie, ale práca s postavami dosahovala aspoň priemer. Niektoré CGI momenty by sa dali považovať za najhoršie v celej hisórii hollywoodskych blockbusterov. 30% ()

Bragi66

Nemo, upírka, neviditelný atd. zachraňují svět. Zajímavé je na tom snad jen to, že se část natáčela v ČR. Jinak sice výpravná pohádka, ale dost nudná. ()

Zabriskie

Příšerná slátanina s šišlavým Šónem. Tom Sawyer jako americký agent? Upírka co se proměňuje ve stovku netopýrů? Ponorka která vypadá spíše jako z budoucnosti než z minulosti? A co ten nesmysl s ne-smyslným Dorianem Grayem a co teprv to vzříšení z hrobu na konci? ()

ondy1985

Napriek tomu, že sám Sir Sean Connery pokladá tento film za také fiasko, že sa po ňom rozhodol skončiť svoju hereckú kariéru, mne osobne neprišiel vôbec zlý. Skvelý nápad spojiť knižných hrdinov ako sú kapitán Nemo, Dorian Gray, či Dr. Jackyl a pán Hyde, dáva filmu zaujímavý rozmer a rozhodne stojí za zhliadnutie. ()

Ywec odpad!

Jako mladší jsem jezdíval na tábory k moři. Byli jsme rozděleni do skupin a chodili na pláž. Jednou přišla družina, ve které byly samé tlusté holky. Kamarád to kvitoval: "Liga výjimečných jde". Paralela s filmem je na snadě. Ani ten mě příliš nenadchnul. ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

21.11.2015

Jméno Allan Quatermain už jste možná slyšeli. Sean Connery si tohohle dobrodruha zahrál v Lize výjimečných, adaptaci stejnojmenného comicsu Alana Moorea, a posléze se už nikdy nevrátil před kameru.… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává