Superboy (TV seriál)

Adventures of Superboy, The

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1988, 100x22 min

Předloha:

Joe Shuster (komiks), Jerry Siegel (komiks), Bill Finger (komiks), John Sikela (komiks)

John Huneck

Kevin Kiner

Gerard Christopher, John Haymes Newton, Stacy Haiduk, Sherman Howard, James Calvert, George Chakiris, Stuart Whitman, Gregg Allman, Betsy Russell, Sabrina Lloyd, Brian Thompson, Antoni Corone, Paula Marshall, Alonna Shaw, Kevin Bernhardt, Joaquin Phoenix, Wayne Brady, Edward Winter, Cary-Hiroyuki Tagawa, Jerome Eden, Joseph Campanella, Edan Gross, Mark Holton, Pamela Bach Hasselhoff, James MacArthur, Phil Fondacaro, Doug McClure, Michael Callan, Erin Gray, Ami Dolenz, Noel Neill, Salome Jens, George Maharis, James Hampton, Ric Reitz, Rance Howard, Jacob Witkin, Andreas Wisniewski, Rus Blackwell, Tom Nowicki, Britt Ekland, Lloyd Bochner, Christine Moore, Conrad Goode, John Zenda, Brent Jennings, Keye Luke, Robb Edward Morris, Rebecca Perle, Darren Dowler, Roger Floyd, Skye Aubrey, John Matuszak, Ilan Mitchell-Smith, Jeff Moldovan, Joe Hess, James Detmar, Jack Larson, Marc Macaulay, Justina Vail, Leif Garrett, Peter White, Dan Fitzgerald, Artie Malesci, David Clyde Carr, Fernando Allende, Frank Military, Eric Freeman, Mike Pniewski, Tim Powell, Lou Walker, Paul Coufos, Kevyn Major Howard

Julia Pistor

Scénografie:

Alan E. Muraoka

Třetí seriál se supermanskou tématikou. Superboye jsem kdysi sledoval na Supermaxu a zase tak hrozné to nebylo. Je sice pravda, že byl kvalitativně o dost horší než filmová série s Christopherem Reevem, ale pořád se jednalo o koukatelný produkt, dost možná srovnatelný se Supergirl. 70. a 80. léta považuji za vrcholná pro značku "super". Tehdy byl Superman mezi superhrdiny "king" a to doslova. Vždyť si vemte filmová série Superman čítala 4 filmy, do toho film Supergirl, a ješte tento seriál (Superboy). Zajímavost: Gerard Christopher si měl roli zopakovat ve filmovém pokračování Supermana. Studio však projektu nedalo zelenou.(2.5.2012)

Je mi trochu ľúto niektorých tu videných hodnotení, aj keď si uvedomujem, že seriál sám o sebe nieje žiadnym skvostom. Kto však seriál sledoval tak ako ja, asi pred 15-20 rokmi na nemeckej satelitnej stanici, žil v tej dobe všetkým pestrofarebným a fantastickým čo doba ponúkala, tak moje hodnotenie pochopí.(6.1.2011)

• lardko

Stačilo mi prvních dvanáct dílů a usoudil jsem že je to nudná a trapná blbost !!!!! Tento seriál ohodnotím až se kouknu aspoň na třicet dílů. Ale asi to hodnotit nebudu , protože se mi do tohohle jít moc nechce. Teď po pár dílech mě to nebaví , a pochybuju že mě to po třiceti dílech bude aspoň trochu bavit. Normální superman mě taky moc nezaujal , a nebaví mě , ale je to o dost lepší než tato blbost. Film superman má aspoň dobrý děj.(21.8.2014)

Jsem rád,že nejsem jedinný,kdo dal 3.První sezóna je ovšem i pro mě(a to jsem fandou tohoto seriálu),dost příšerná.Ten nesympatický dřevák,ve srovnání,s kterým je Welling, Max von Sydow,na dalšího už v poho představitele Gerarda Christophera nemá.A je tam krásná Zrzka,Lana Langová a ne jak ta Černovlasá pizda se Smallville.(23.5.2017)

• SLOTH

na tohle jsme si vzpomel jizdou v tramvaji:D najednou se to vyjasnilo a ja videl jako pred sebou jak superboy rozhodciruje baskedbal protoze rozhodci byly zkorumpovani:D ano tohle opravdu v jednom dite bylo...take se mi vybavuje veta prestante tyrat zvirata...anmo to bylo v jinem dile davam jednu hvezdicku za kostymy:D(28.7.2008)