Billy Chapel zítra nastupuje k rozhodujícímu a možná poslednímu zápasu své téměř dvacetileté baseballové kariéry. Jeho detroitské Tigry, s nimiž je po celou kariéru svázán, se rozhodl majitel klubu prodat, noví vlastníci hodlají Billyho prodat. Billy večer čeká na svou lásku, novinářku Jane, ale Jane nepřišla, teprve ráno má odvahu mu sdělit, že ho opouští a odjíždí pracovat do Londýna. Billy nastupuje na zápas proti newyorským Yankeeům, nikdo mu už moc nevěří, bolí ho ruka, zdá se, že je odepsaný. V průběhu zápasu Billy - a s ním diváci - prožívá svůj život a především vztah k Jane. Jak se poznali, jak Jane, která měla v šestnácti dítě, jen těžko dokáže uvěřit v lásku, jak ji Billy zklamal, když byl zraněn a odehnal ji od sebe. Jak se rozcházeli a zase scházeli, jak Billy stále více cítí, že ji potřebuje... (TV Nova)

iamek

Už moc ohrané téma a velký omyl v Raimiho. Herecké výkony až na Costnera taky nic moc, stejně jako scénař nebo hudba. Ani se nedivím, že film vydělal kolik vydělal a nechápu proč film stál 80 miliónu dolarů. ()

Chrustyn

Kevin Costner a opět téma sportu a po dlouhé době zpět na pálce. Přesto, že je snímek jiný než "Durhamští býci" nebo "Hřiště snů" stále sem se (a to hlavně díky Costnerově přítomnosti) nemohl zbavit dojmu, že sem film už někde viděl a věděl, jak skončí. A nemýlil jsem se. Stárnoucí sportovní legenda, všemi odepisovaný, poprvé zamilovaný, krize, happyend...to není spoiler, ale shrnutí více než dvouhodinové stopáže. ()

heyda

Velmi dobré, nikoli však perfektní či snad strhující. Že Sam Raimi umí, to je snad každému jasné. Bohužel mě však nedokázal zatím v žádném jeho filmu totálně filmově odrovnat. Přesto natočit nadprůměrný snímek on opravdu umí a dokázal to jak ve Spider-manovi, tak tady ve Hře snů. Pro mě tedy 75% a 4 hvězdičky. ()

MM11

Už toho začínám mít plný zuby. Po x-té Kevin Costner coby nepříliš duchaplný sportovec, co se musí rozhodnout mezi svou milovanou hrou a láskou. Ta druhá rovina ke všemu značně pokulhává hysterickým výkonem Kelly Prestonové, která hrozně přehrává. Našel bych maličkosti, co si zaslouží přísnější kritérium a snad ani ta lokalizace není tak špatná, ale nestačí to. ()

Lacike

Zvláštne, že režisér bláznivých krvavých hororov a komixových blockbusterov natočil tak dojímavy mix romantického a športového filmu. Perfektná je štruktúra filmu, v ktorom si behom fenomenálneho zápasu hlavný hrdina rekapituluje svoj vzťah so s milovanou ženou. Samotný zápas je nádherne vygradovaný a nezabudne sa aj na pár fanúšikov, ktorí komentujú zápas a postupne menia svoje antipatie ku Costnerovej postave. Scény zápasu sú pôsobivo natočene a aspoň u nich sa Raimi trochu pohral s technickou stránkou. Našťastie baseball ako šport patri k tým pár, ktoré sa mi celkom páčia. Super je aj Costnerov kamarát John C. Reilly alebo tradične prísny tréner J.K. Simmons. Prim ale u mňa predstavuje romantická línia. Kelly Prestonová ma v žiadnom inom filme nezaujala, ale v tomto filme je neskutočne roztomilá neurotička. Ale keď je to potrebné, tak sa ukáže, že je schopná sa o Costnera postarať. Costner je zase málovravný introvert s čím sa mi strašne ľahko identifikuje, keďže som podobný a scény v ktorých sa ho Kelly Prestonová neustále niečo vypytuje a on už by bol najradšej, keby bola chvíľu ticho, dokonale chápem. Chémia medzi nimi funguje dokonale. U mňa je to do veľkej miery umocnené ešte aj skvele obsadeným CZ dabingom, v ktorom excelujú moji obľúbenci Miroslav Donutil a Sabina Laurinová. Ešte spomeniem postavu dcéry, roztomilú mladučkú Jenu Maloneovú, ktorá ma vo filme len pár scén a trochu mi je ľúto, že nemala nejakú výraznejšiu podzápletku. Veľkú pochvalu si zaslúži Poledourisov perfektný soundtrack, ktorý filmu dodáva dokonale pohodovú atmosféru. Výsledkom nádherny mix romantiky a športového filmu, ktorý síce citovo nevydiera do takej miery až by ma dohnal k slzám (ako kórejské dojáky v ktorých furt niekto zomiera), ale zakaždým mi zlepší náladu a aj po rokoch ma baví rovnako ako keď som ho videl prvýkrát. 10/10. ()

bouncer

Průměrný sportovní film s dosluhujícím (dostlova) Kevinem Costnerem. Pokud vám tato nabídka stačí, tak si nechte chutnat... ()

Lokutus

Od tvůrce takového brilantního snímku, jako byl jeho přechozí jednoduchý plán jsem tedy čekal víc, mnohem víc.... ()

Riddick77

Nevím čím to, ale tady v těchto rolích mi Costner sedí prostě nejvíc a navíc zde má po boku půvabnou "mamku" v podání Kelly Preston. Jeden z 5 nejlepších sportovních filmů a jasně nejlepší film Sama Raimiho. 10/10. ()

Tony.cs

Raimi dokázal vytvořit dokonalou atmosféru. Costner hrál bezvadně, stejně tak ostatní herci. Krásnej zážitek. ()

Toshiro

Scénářem ohraný sportovní film, přesto hlavně v první půlce to na mě fungovalo. Costnerovi role sedla dobře a z nejnudnějšího sportu, co asi vůbec je (baseball), se jim podařilo udělat díky střihu s retrospektivou docela zajímavou záležitost. ()

Skip

Odmyslím-li pár sentimentálních keců a zbytečně na city hrajících scén, tak to byl docela dobrý film o baseballu natočený z lásky ke hře. ()

Martin741

Namet o americkom baseballe mne ako europskemu divakovi nic nehovori, ba dokoncxa ma tento sport vrcholne nudi a mam k nemu odpor. kevin Costner po prepadaku The Postman vyhasol a nemal co ponuknut. 25 % ()

C0r0ner

Nemám co vytknout, filmově to bylo špičkové, ale je to tak typicky sportovní, jednotvárné a snadno odhadnutelné, že musím s hodnocením dolů. Je to prostě takový ten typický sportovní film, kde je člověk dobrý, začne to s ním jít do prdele, někde se potácí, lituje sám sebe, začne makat, dostane se zpátky nahoru a je hrdina. Stokrát stejný scénář stokrát o hovně. 60% ()

ic

Moje hodnocení by bylo asi lepší, pokud by nešlo o baseball... tak nudnou hru... i když jak tak o tom přemýšlím mě vlastně nudí všechny tyhle sportovní hry. ()

Juto

Táto sentimentálna dráma je divoko nerovnomerná, pretože sa prepína medzi scénami, ktoré sú veľmi strhujúce, a romantickými epizódami, ktoré sú veľmi nudné. 6/10 ()