Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

danny_21

Upřímně nemůžu říct, že bych z toho byl nějakej urvanej, víceméně standardní mystery thriller, který sází na záverečnou pointu, která ale v tomhle případě trochu vyzní naprázdno, protože to, kde je tím hlavním zlobivákem, se dá odhlait poměrně brzy. Dalo se to podle mě natočit o trochu líp, tím ale nechci říct že to bylo špatný, atmosféra tam byla a herecká smečka hrála dobře, ale to se dá hlavně u Cate docela čekat - lepší průměr 70 %. ()

10Domik10

Celá atmosféra filmu bola dokonale mrazivá a napätá a ja som si hovoril, že takto dobrý thriller som už dávno nevidel. Všetko sa prerušilo v záverečných minútach vo chvíli keď malo dôjsť k tomu najlepšiemu vyvrcholeniu. Nebyť toho neatraktívneho konca v ktorom bolo všetko ukázané tak "lacno", tak to mohol byť oveľa napínavejší a vzrušujúcejší zážitok. ()

Mouchal

Asi můj první film, ve kterém jsem znal každičké jméno v hereckém osazenstvu. Ale budu upřímný, vyjma pá výjimek (Swank, Simmons) nejde o nějaké mé oblíbence, ale spíše o pro mě protivné odpadlíky (Blanchett, Holmes). The Gift bohužel u mě selhává v jedné věci a tou je absence nějaké sympatické postavy, někomu komu bych mohl během filmu fandit a mohl bych se do ní vcítit. Zde dostáváme jen městečko plné psychicky labilních mechaniků, kurvících se paniček, žárlivých skoro manželů či rádoby vědmy, která by mohla být stejně tak skutečná vědma, jako i pouze schizofrenní bláznivá baba. Cate mi zde ani nevadila tolik, co většinou, ale ani tak se nevyhnula těm svým typickým pohledům, které jakoby vypadly z hrané verze "My z kačerova". Ona hrát umí a je to na ní vidět, ale mě prostě nesedne, ale s tím se nedá nic dělat. Naopak Hilary, která mi nikdy nevadila, mi zde teda pořádně lezla na nervíky. Občas se dokonce dočkáme některých zdařilých lekaček, kdy mi až jednou má milovaná vajíčková pomazánka prolétla nosním ústrojím až na monitor (pozn. autora : bohužel to není pravda, jen jsem to chtěl udělat zajímavé). Nejedná se o špatný mysteriózní thriller, jen šlo pár věcí udělat lépe. 65% ()

mira.l

Vpodstatě jsem nevěděl, do čeho jdu, a bylo z toho vcelku příjemné překvapení. Mrazivě chladný thriller s velmi dobrými výkony hlavních úředstavitelů, hlavně Cate Blanchett, G. Ribisi a K. Reevese. Celý námět o tématu kartářky, která má poněkud neobyčejné schopnosti náhledů do budoucnosti a postupně díky tomu rozkrývá pozadí jedné vraždy, je docela zajímavé. I když ...pokud opravdu existují lidé s takovými schopnostmi, může to pro ně být docela psycho:). Hodnotím relativně vysoko, film mě zaujal, nenudil, je pěkně natočený, nicméně si myslím, že víckrát ho asi vidět nepotřebuju. ()

Matyas

Nic si nebudeme nalhávat, vrcholná scéna byla když 'Buddy' upálil "Modrý diamant", jinak, bch řekl průměrný film, v hlavě mi neutkví, normálně bych dal 7/10, ale vrah byl tak jasný, že mě ani nenapadl, tak primitivní konec | 6/10 3* ()

gemi

Zimomriavková záležitost s pár zbytečnými lekačkami na efekt a famózními hereckými výkony. Dokonalý psychopat v podobě Reevese a dokonalý magor v podobě Ribisi. ()

Hellknight12

Dopozerané . Pekný mystery thriler s veľmi zaujímavým obsadený. Dĺžka filmu je 106 min. Konečne vidím K. Reevesa aj inak ako dobráka . Na neho trochu netradičná úloha ale čo už. Bohužiaľ tak nejako som vraha vedel po prvej pol hodine áno film sa snaží domotať hlavu a ponúkne nám viac variant. Je to pekné aj sa mu to na chvíľku podarilo ale nie na veľmi dlho. Celkové hodnotenie za mňa je 70% ()

Ed2

The Gift mě více než potěšil. Skvělě zahrané charaktery jednotlivých postav a působivost filmových obrazů ve spojení s dobře zvolenou hudbou vytvořily správně napínavou atmosféru, která nepoleví až do samotného závěru. Moc pěkné byly snové sekvence s Cate Blanchett a démonický Danny Elfman v cameo roličce byl už jen třešničkou na dortu. ()

Tiiso

Kdo má rád duchařinu tak si příjde na své. Já ji mám rád a tak jsem si na své celkem přišel. Klady: V podstatě celý film táhne na svých bedrech výborná Cate Blanchettová, Keanu Reeves je opravdu násilník jaký mám být. Příběh je docela silný. Zápory: Scénář má mezery, vyprávění místy někam spěchá. Také občas je dost předvítelný. Dále jsou zde logické nesmysly v oblasti zpracování scén. Např. u jezera je slyšet hlasité kvákání žab a cvrčky a přitom bouřka je stále na blízku. Což je nesmysl....dokud je slyšet hrom zvířata i hmyz mlčí. I již zmíněná bouřka je špatně ztvárněná, tvůrci nám chtějí říci, že už odchází a přitom hrom zabouří vždy ve stejnou chvíly jako když se ukáže blesk. Myslím, že kdyby se celá scéna udělala bez bouře nic by to neubralo na atmosféře. Ale to jen tak na okraj. ()

wOOzIe

Keanu Reeves nehraje zrovna moc záporné role, ale musím říct že v tomto filmu byl moc bezva. Uplně úžasný Greg Kinnear ze kterého se záporák pak až vyklube a navrch výborná Cate Blanchett která je pro tuto roli naprosto stvořená. A pozadu určitě nezůstane Giovany Ribisi s Katie Holmes. Rozhodně hodně emotivní film. První polovina je rozhodně méně zábavná až místy nudná, ale za to ta druhá opravdu stojí za to. Od začaátku mi bylo jasné že K.Reeves nebude tím dotyčným a dyž pak měli jet v noci k rybníku s G. Kinnearem bylo mi to jasné, skraátka lechce prokouknutelné. A nakonec až magický závěr kdy si člověk neví co si má myslet. Celkový dojem moc fajn něěco tomu ještě jistě chybí a proto 4. ()

godspeed

skoro celý film jsem byl vcelku natěšený a doufal v jakýkoli originální dechberoucí a těžko předvídatelný konec. sem si říkal, proč by ten film měl přeci jinak takové skvělé herecké obsazení a hodnocení na csfd. no ne? a prd velebnosti. vyklubal se z toho příběh jak z panoptikum města pražského. vyprávěný sice moderně a trendy pod rouškou mystérie, jasnovidectví a kartářství, ale .........z prdu kuličku neuděláš. netuším díky tomu závěru, proč se na ten film kouknout někdy znovu. a to je celý ten průser. ()

john.h

Taková solidní podívaná s mnohem větším potenciálem. Hvězdami narvaný filmek, kde všichni krom Cate Blanchett nedostanou příliš prostoru. Rozhodně je to ale dobře odvedená práce, vyzdvihnul bych kameru, tajuplnou atmosféru amerického buranova a pár vydařených lekavých scének s vizemi (jak už tu někdo psal, hra u jezera na housle rulez). Mohlo to být ale ještě mnohem lepší. Doporučuju na to koukat rozhodně v angličtině, protože všichni herci se snaží mluvit vidláckým přízvukem a jde jim to. ()

Izz

Nebýt nepříjemné předvídatelnosti,byl by to jeden z nejlepších thrillerů poslední desetiletky.Raimi ale potvrzuje,že pro navození dusivé atmosféry nepotřebuje potoky krve,vystačí si s hudbou,náznaky a dobrými herci.Všeho se mu dostalo v nejvyšší jakosti.Téměř dokonalý film. ()

DadysGirl

Není to můj oblíbený žánr, i když víc než horor bych to specifikovala jako thriller... Napínavý od začátku do konce... Skvělé herecké výkony... Prostě velké ANO pokud se chcete trochu bát :) ()

navabaca

Skvělé mysteriózně-sociální drama. Z Keanu Reevese jsem měl opravdový strach. Jen škoda možná až příliš přeslazeného a duchařského konce ve stylu Věřte nevěřte. (Pozor, následuje SPOILER.) Po skončení soudu nebylo těžké uhádnout identitu skutečného vraha. A jak vycházel po návratu z vězení Keanu s Cate? To jsme se bohužel nedozvěděli. ()