Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

MaxForValue

A vrahem je vždy zahradník ... Prvá štvrtina brilantná, ale potom to ide dole vodou. Záver je už šablóna z béčkového thrilleru, kde Raimi evidentne vypustil mozog a schopnosť divácky vďačnejšieho uvažovania. Reeves, Ribisi a Blanchett však idú perfektne. ()

Brano

Vydarený mysteriózní thriller, ktorý je napínavý od začiatku do konca. Dej plný dynamiky o tom, ako žena dostala dar vidieť veci, ktoré sa ešte nestali a vďaka tomu vyrieši záhadnú vraždu. Nebolo to až tak predvídateľné a ten záver sa vydaril. Celé je to dosť zamotané, ale o to viac zaujímavejšie. Film zdobili skvelé herecké výkony a najmä výborná Cate Blanchett v hlavne úlohe. Takisto sa mi páčila aj zvuková stránka. Ale na druhej strane našlo sa aj zopár chýb. Najmä ten úvod ma až tak nevtiahol do deja, ale po nájdení tela sa to trochu rozbehlo a malo to už pomerne rýchly spád. ()

PlayEasy

Především podle očekávání opravdu velmi dobře vypracovaný Mystery Thriller s v té době začínající Cate Blanchett, která si roli "čarodějky" vystřihla opravdu dobře, dále je zde psychicky špatný, ale podle nás jako vždy spíše otravný Giovanni Ribisi, sadistický parchant Keanu Reeves, nynfomanka Katie Holmes, slušný ale žárlivý ředitel školy Greg Kinnear a démonická manželka Donnieho Hilary Swank. Kdo z nich zavraždil nynfomanku Jessicu King? Nakonec to je vcelku neočekávaný záporák a my takhle napínavé a hutné kriminálky na amerických maloměstech přímo zbožňujeme, a když se k tomu přidá špetka Fantasy, tak nemohlo vzniknout nic špatného a Sam Raimi to velmi slušně ukočíroval. 75% ()

maoc

Filmu není moc co vytknout, ale ani zase až tak moc co pochválit. Je střízlivě natočený, scénář a hudba funguje, herci hrají a hezky se na ně kouká, obzvláště na Katie Holmes ale i na Cate Blanchet, jenže ouha a) pointa je při malém počtu postav odhadnutelná dopředu o nejméně 10 minut, a to ani nemusíte přemýšlet b) vědma a její rodina jsou vykresleny jako krystalické dobro (z principu nevěřím) c) celé to působí až moc televizně a neděsilo mě to ani nelekalo d) práce policie se nekonala - stopy kol, tkaniny, otisky, prostě nic. Jen proto, aby vše bylo na vědmě. *** Slušný film na jedno večerní pokoukání. Na víc mu chybí invence, atmosféra nebo bombastičnost. Viděno dabované. ()

Flix

Není co opěvovat. Vcelku promyšlený děj, který těží z nápadu vykladačky budoucnosti. Lekací scény se později už dají předpokládat (díval jsem se v noci a už předem jsem zeslaboval zvuk, abych nevzbudil rodinu) a ohrají se. Giovanni Ribisi zahrál skvěle a je hlavní předností tohoto filmu (opravdu mu role šílence sedí). Přesto film spadá do jakéhosi stereotypu a dá se zaškatulkovat do určitého typu thrillerů, které mají nové nápady, ale jinak nepředstavují žádnou revoluci. ()

Grellenort

Horor? Ani náhodou. Ale thriller je to vynikající. Živá Cate Blanchett je skoro stejně krásná jako je mrtvá Katie Holmes děsivá (moc, moc, moc) :-) ()

Bilky

Veľmi dobrý thriller s hustúcou atmoškou, éterickou BLANCHET, démonickým REEVESom (konečne dobrý výkon, Keanu - nesleduj furt králika!), úchylným RIBISIM, dokonale zúboženou SWANK a skrznaskrz skazenou (neskôr aj doslova(!) HOLMES. Bravoooo! Aj iným producentom sa evidentne zapáčilo spojenie BLANCHET + RIBISI a kedže psychická porucha "chlapca od vedľa" znemožnila ich vzťah plne rozvinúť, v ďalšom snímku NEBE im už ponechali voľné pole, čo obom umožnilo vyťažiť z daného priestoru maximum. KINNEARova postava akoby trošku zaostávala za ostatnými a priznám sa, že som neprišiel na to prečo: Buď mi GREG K. typovo nesadol do danej úlohy, alebo mu scénar neposkytol dostatok času nato, aby som mu uveril. Pretože je The GIFT v žánrovom stupienku nižšie ako dráma NEBE a nie je tu taký veľký priestor pre hlbšie analýzy postáv - k dokonalosti a tým aj k piatej hviezdičke chýba predsa len ešte milimetrík! Ak by som tento film mal hodnotiť dvoma vetami, tak asi takto: Majstrovsky spriadané napätie tu ťaží zo skvelej réžie a hereckého potenciálu a pozitívne vyvažuje štandardný scénar, ktorý je (hlavne v záverečnej 1/3) až príliš poplatný holywoodskemu publiku. Vďaka vyníkajúcim hereckým výkonom sa jedná o nadpriemerný thriller s mysterióznym závojom a vrelo ho odporúčam! FAQ: Bude aj dvojka? Počkajte, pozriem do kryštálovej gule... ;) ()

Weirdman

8/10... Raimiho Gift bol aj pre mňa darom, na ktorý som už veľmi dlho čakal. Raimi podaroval divákom krásne mystreriózny a po káždej stránke veľmi dobre spracovaný a podaný malý veľký film o takmer obyčajných ľudoch... Dokonalá filmová zábava pre náročnejších aj tých menej náročných divákov. ()

Baudelaire

Tenhle film nemá ani moc dobrý scénář, ale co se mi na něm líbilo, byly opravdu zajímavě vizuálně provedené snové scény a vidiny hlavní hrdinky. Ty pěkně podporovaly atmosféru a byly skvěle rozesety napříč příběhem. Druhým mohutným pilířem úspěchu je nikoliv téměř, ale naprosto dokonalá Cate Blanchett. Já jsem si nemohl pomoct, ale opět jsem v ní chvílemi viděl božsky krásnou Galadriel. Ona se pro podobné role skvěle hodí. Má neuvěřitelně inteligentní pohled. V této mě navíc překvapila tím, s jakým citem se dokázala vžít do duševně křehké a skromné ženy, což pro mě trochu kontrastuje s jakousi vznešeností a aurou moci, která naopak vynikla v roli elfky. Ale i ostatní herci byli dobře zvoleni a zahráli dobře. V paměti mi nezůstala osamělá Cate, ale i nepříjemně psychopatický Ribisi, přesvědčivě brutální Reeves a další. Asi největší slabinou filmu je opravdu scénář, a to hlavně předčasné odhalení vraha, které však v mých očích naštěstí naprosto přebilo odhalení Katie Holmesové :-) ()

akcul

Jeden z nejlepších mysteriózních filmů, co znám - navíc s obsazením jak na štědrý den! Většinou se u filmu nebojím, ale tady mě atmosféra dostala (hudba, vize). Co dodat? byl spáchán téměř dokonalý .. film - s divným titulním překladem:-) Doma mu stejně říkáme "Houslista":-) PS: dodnes nechápu, jak nám mohli pustit tento film v 5 ráno v autobuse nejmenované dopravní společnosti!!!:-) ()

Bobofon

Bez Cate Blanchett by to nestálo za moc, takhle jsem váhal mezi třemi a čtyřmi, spravedlivých by bylo tři a půl. Promiň Cate, ty jsi byla famózní. Dám na golfistovo doporučení a zkouknu to ještě jednou v původním znění. ()

Paladin25

Sam Raimi opäť ukázal, že vie dať do svojich filmou skvelú atmosféru a keď sa k tomu pridá dobré herecké obsadenie sú z toho filmy, ktoré určite zaujmú. ()

natalanka

Cate Blanchett jako křehké vědmě tato role dokonale sedne. Úžasné lekavé scény. Krásně propletené rozuzlení. Giovanni Ribisi jako Buddy se mi vryl pod kůži a stal se pro mě touto rolí zapamatovatelný. Keanu Reeves je jako násilník zcela věrohodný. Samu Raimimu se podařil nádherně napínavý snímek, ke kterému se dá vracet zpět. (Jen je Vám líto, že už znáte rozuzlení, ale napoprvé to bylo fakt skvěle zašmodrchané.) Tento snímek opravdu vřele doporučuji. Budete se bááááát, ale tak krásně. Dalo by se říct inteligentně, neboť se nejedná o žádný masakrální děj, ale o atmosféru, střihy a hudbu. Tak směle do toho. :-)) ()

natalie15

Takmer dokonalý zločin. Kto preboha dal takýto slovenský názov filmu zvanému GIFT?! No ale to nie je vec filmu. Hudba Christophera Younga, Kate Blancett, Keanu Reeves a Katie Holmes, režisér Sam Raimi by mali z tohto filmu spraviť trhák... Ale nič zvláštne sa nekoná - ako to? "Prekvapivý koniec" som ja vedela odhadnúť v polke filmu, a tento film ma v istých častiach poriadne NUDIL. A to je chyba. Ono nápad je skvelý, hranie hercov vynikajúce, Kate Blanchett famózna, ale ako celok mi to nič nedalo. No ale za tie vidiny, za súd a za Kate Blanchett dám 3 hviezdy - 65%. ()

route60

Téměř dokonalý zločin je téměř dokonalý film, Sam Raimi je výborný režisér a tohle je ve své třídě nadprúměr. ()

Cechyno4

Velice dobře natočené. Sympatičtí herci. Skvělý příběh. Mě se to líbilo. Dobrý thriller/horor ! Na který bych se klidně podíval rád znovu. ()

elanista1

Raimi umi, ale keby som povedal ze to bol jeho najlepsi film, klamal by som. Aj Blanchett umi, a velmi. Film je zahaleny velkym ruskom tajomstva,jeden zaner strieda druhy, na pozadi rodinnej dramy sa odohrava krimipribeh s hororovou atmosferou a ciastkami mysteriozna. Prvych 50 minut sa nic poriadne nestane, ani poriadne netusite co sa vlastne deje, len sa zoznamujeme s postavami a hladame si svojho oblubenca, neskor si uz aj mozme tipnut kto zabil "obet". Pointa by v takychto filmoch mala byt prekvapujuca, a trocha aj bola, a cakal som ze Raimi ma na konci zabije, ale on ma skorej uspal. Perfektna hudba, tajuplna atmosfera a skvela rezia, to su hlavne prednosti, pre ktore sa to oplati pozriet. ()

Sticks

Cate Blanchett je vážne zlá terapeutka. Skvele zahraný, zle napísaný thriller. Záver je úplne ako z Věřte nevěřte. ()

megajalec

Poctivý mysteriózny horor, ktorý zaujme hereckým obsadením. Mne sa páčil najviac Ribisi, neprehrával nikto, okrem Holmes, ale to bola presne jej úloha (okrem ukázania dokonalého poprsia:)). Páčilo sa mi smerovanie filmu k záveru, ktorý nepokazí film (ako to u niektorých zvykne byť). Za pozretie The Gift určite stojí. ()