Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

Barak

Naprosto báječné obsazení, kde všichni nedostanou tolik prostoru, kolik by si zasloužili. Naopak Raimi ho měl prozměnu hodně a využil ho skvěle - fakt jsem se hrozně bál :) (Spoiler) Nejvíc naštval ale úplný závěr, kdy na scénu nastoupí "mrtvý" Buddy (takže vůbec nevím, jak to doopravdy skončilo) a po něm sentimentální návštěva Bena.. takhle blbě to pokazit. Vrah je tady ale opravdu mezi nenápadnými, takže další plus.... ;) ()

foundation

The Gift patri urcite o triedu vyssie ako vsetky tie polohlupe jednorazove ,,thrillery,, Keanu Reeves dostal sancu zahrat si hajzlika co mu na pocudovanie sedelo az prekvapivo. Cate Blanchett si to odohrala slusne a prispela svojou trochou do mlyna hoci sa mi zdala uplne nahraditelna. Film sa ale viac sustredil na scenar a dej ako na herecke vykony. Nijaky sokujuci zaver sa sice pre mna nekonal, v tomto pripade som dokazal odhadnut ako to skonci uplne presne ale aj tak ide o nadpriemerny thriller ktory sa oplati vidiet. ()

Dimo

Solidní atmosféra a zajímavý průběh se špetkou nadpřirozena dá ve výsledku dobře sledovatelný film. ()

XR

Giovanni Ribisi ****** Hilary Swank ***** Keanu Reeves **** Katie Holmes **** Celkové hodnotenie filmu... ()

frbulka

Za příjemné hororové mrazení, temnou atmosféru a dobrý herecký výkon Cate Blanchett dávám ještě čtyři hvězdičky, ale nic originálního a zvláštního snímek nepřinesl, dokonce byl i lehce předvídatelný. ()

emdvojka

Zaujímavo poňatý thriller s prvkami hororu. Hlavná predstaviteľka v podaní Cate Blanchett výborne zahrala úlohu mladej vdovy, ktorá sa len vďaka svojmu "daru" dostala do situácie, v ktorej jej nepomôže polícia ani jej priatelia s okolia. Pretože, práve to okolie predstavuje pre Annie tú najväčšiu hrozbu. ()

Razzor_82

"Vidím věci a cítím věci, které se ještě nestali." Sympatická Blanchett s nálepkou čarodějky, která vidí do budoucnosti. Detektivní thriller pod rouškou tajemna. Příjemné a kvalitní herecké obsazení ve kterém si to nejvíc užívá Reeves v roli záporáka. Napětí pomáhá budovat hudba a kvalitní zamotaný příběh. 8/10 ()

duffi

Výborná atmosféra a také herecké výkony, nečekal jsem mnoho a o to víc se mi tento film líbil, i když k pěti hvězdičkám mi něco málo chybí. ()

haWranka

Úžasný, úžasný, úžasný! Nikdy byste nevěřili, kolik se toho může odehrát na malém městečku, kolik se tam může sejít prapodivných postav a jejich osudů, ale krucinál, Riami to podal naprosto dokonale! Celej tenhle film má svou zvláštní atmosféru, ze které vás bude místy mrazit. A s rodinou jsme se každou chvilku hádali, kdo že je to vlastně vrah, i když to bylo celkem průhledný. A ta hudba (hlavně housle toho starýho páprdy), uuuu-hm, paráda:) ()

Trenz

Keanu Reeves jako záporák velice dobré. Bylo příjemné ho videt v jiné roli nežli jako zachránce Světa. Příběh nepříchází s ničím novým, ale dokáže zaujmout. A duchařské scény dokážou vyvolat mrazení. Ačkoliv Katie Holmes není nikterak výjmečná herečka, role utopené ženy jí sedla dokonale. Cate Blanchett se své role zhostila velmi dobře, takže nám nedala možnost pochybovat o tom, zda její hrdinka ten dar má nebo nemá. Je to typ filmu, na který se znovu ráda podívám. ()

arkie

Mohlo to byť lepšie nebyť fatálneho skĺznutia do klišé asi 20 minút pred koncom filmu. Ach preboha, keď vás napadne skvelá myšlienka ísť sa pozrieť v noci na miesto zločinu, tak aspoň oznámte pár ľuďom kam a s kým tam idete - predídete tým motívu "likvidácia nepohodlného svedka". :) ()

waska

Pouze průměrný film, který nemá spád ani akci. Mysteriózní oživení sice funguje, ale je docela jasné, kdo nakonec bude vrahem. Potěší aspoň Katie Holmes a skvěle vyšinutý Giovanni Ribisi, kterému tyhle role vážně sednou. ()

IronFan

Dávám prozatím 3 hvězdičky, ale je možné, že své rozhodnutí změním. Na tomhle filmu musím hlavně vytáhnout výkon Giovanniho Ribisiho. Zahrál více než skvěle a Sam Raimi se postaral o krásně temnou atmosféru. Škoda, že mi to trochu začlo být i jasné v polovině filmu. Ještě však chci někdy shlédnout film v originále a podle toho popřípadně upravit hodnocení. ()

ljukyljuk

Veľmi silnú atmosféru mal tento film. Až takú, že som pár krát skríkol od šoku, celý čas som bol v napätí a nechty mám poobhrýzané na oboch rukách. No a výkon Cate Blanchett, ten bol jednoducho skvelý. ()

josieaddms

Tohle jsem viděla když mi bylo tak 7-8 let. Když jsem to tenkrát viděla, byla jsem naprosto nadšená a vyděšená, strašně to na mě působilo (obzvlášť ta scéna kdy jde Annie lesem...) úplně mě u toho mrazilo. Pak jsem to viděla ještě celkem nedávno, a už to nebyla taková síla. Ale je to celkem zajímavý, a hlavně dost zábavný. Takže jako hororová oddechovka určitě. ()