Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

murakamigirl

Najskôr 3*, po rokoch na druhý a v pôvodnom znení 4*. Lišiacky obsadený paranormálny thriller s pár mňamóznymi hororovými momentkami. Duo Blanchett - Ribisi prvýkrát a omračujúco, v Nebi (2002) druhýkrát a opäť omračujúco. Nič zvláštne, z tých dvoch sa zakaždým dostanete do neba. ()

Terva

Budeme šťastný? (pohled na nohy od krve) ano budete. Ve světě, kde ještě "nedávno" upalovali čarodějnice, bychom se neměli ptát věštkyně na svůj osud. Než totiž řeknete Borůvkový koláč, nebo Modrý diamant, tak už to chtěj zase udělat (upálit). Předpovědi jsou přesné ale mají mnoho cest. Buddy Cole (Giovanni Ribisi): Není vám nic paní Wilsonová (Cate Blanchett), tady máte kapesník, vypral jsem ho. A hlavně pozor na zarostlého Donalda Barksdaleho (Keanu Reeves), možná něco v 01:28 provede. ()

moviesfan

Tohle je velmi solidní drama s působivým dějem, který dokáže nahnat husinu:) Herecky taky kvalitní. Hezký pokoukání. Hodnocení: 75% ()

zablaga

Zaujímavé a napínavé..Nápad už otrepaný preto by som 3, ale zvyšujem na 4 pretože to je určite jeden z prvých filmov v ktorom je to použité....A ten konečný nápad, tam už ani dávať nemuseli, bolo to ako z verte neverte:) ()

Marek1991

Desivý mysteriózny thriller, ba miestami až horor, ktorý svojou témou a spracovaním vyráža dych. Pri téme jasnovidcov, kartárov mi niekedy prechádza husia koža po tele, lebo poznám veľa strašidelných príbehov s týmto spojených. Avšak je veľa podvodníkov a posadnutých ľudí. Ja osobne neviem, čo si mám o nich myslieť, lebo moja krstná už roky používa mne dodnes nejasné liečiteľské schopnosti. Túto tému nechám tak, lebo je kontroverzná. Téma vrahov v osobách najbližších známych, téma duchov, všetko je to kontroverzné a divoké a tento film to veľmi dobre spracoval. ()

corpsy

Vynikajúco zrežírovaná a výborne zahraná žánrovka. Sam tu dokazuje, že v tomto žánri je ako ryba vo vode. Pútavé a napínavé až takmer do vyčerpania. Takmer dokonalé. ()

PauloZ

The Gift je možná Raimiho nejlepším filmem. Takhle záhadný "věštecký" film jsem dlouho neviděl a ke konci jsem podezíral opravdu každého. V tomhle případě Sam stavěl také na bezesporu velmi osobitě a dobře napsaném scénáři, který snad nemá mezery. Vývoj děje, navázanost řady postav na sebe a jejich chování je velmi přirozené, uvěřitelné a dívák je ze všeho toho dění ve velké nejistotě, která intenzivně graduje až do finiše, na který divák čeká s rukou sevřenou v pěst. Herci mě bavili všichni, ale Cate je s klidme přehrála. ()

yakoob

Na obalu DVD stálo: "Nejdůmyslnější a nejhrůznější thriller od Šestého smyslu !!"...No tak to určitě ne...Ne žeby tam chybělo napětí, ale zase to chování postav mi připadalo trošku ujeté...a to ani nemluvím o konci, kdy si scénarista už nevěděl rady a záchranu vymyslel takovým "mysteriózním" způsobem...Druhá věc, která se mi nelíbí na takových filmech je ukazování jasnovidectví a věštění z karet jako normální a správnou věc...Při tom dobře víme, že takové věci ničí náš duchovní život...A ten, kdo se tím dává zlákat, pak prožívá: "Nejdůmyslnějjší a nejhrůznější thriller našeho života !!"... ()

keddy79

Hezky natočeno, má oblíbená Cate hraje výborně, stejně tak i ostatní herci, ale scénář mne moc nezaujal. Místy hluchý, jindy zase zmatený. Matka tří dětí, která ztratila manžela mám dar vnímat věci, ve které mnozí ani nevěří. V malém městečku v němž žije je snad jediná normální. Obyvatelstvo jinak tvoří změť nejhorších exemplářů reprezentující špatné, či slabé povahy. Lze se divit, že dojde ke zmizení respektive ke vraždě a pachatelem, je druhý na první pohled nejnormálnější domorodec? ()

Džejkop

Chytne a nepustí. Asi takhle bych to dokázal říct ve zkratce. Dobře realitu bych hodil stranou, vědmám skutečně nevěřím, nikdy bych nešel ke kartářce a podobným podvodnicím, ale tady v tomhle filmu naše vědma není žádná šarlatánka, navíc je sympatická a má opravdu vidiny minulosti i budoucnosti. Nejlepší na tom celém je, že během několika chvil padne vina na jednoho aby vzápětí byl vystřřídán viník někým jiným. Takhle se v krátké době do podezření dostane (s trochou nadsázky řečeno) polovina města a v jednu chvíli mi dokonce přišlo, že vše vypadá na sebevraždu. Jen chybičkou je, že opravdový viník je tak nečekaný, až jsem to velmi brzo vlastně začal očekávat. ()

GodComplex

Existuje jen nekolik malo hercu (a jeste mene herecek), kteri jen svou prezenci dokazi zvednout kvalitu celeho filmu. Cate Blanchett je jedna z nich a tady to plati dvojnasob. V The Gift je soucasti existence jakehosi smrtelneho triple comba - dechberoucim zpusobem pritazliva Cate, Raimiho mysteriozni, vizualne velmi povedene zabery a vyborna hudba Chrise Younga. Pak vam nezbyva nez odzbrojene cumet a je vam jedno, ze scenar je vlastne naprosto prumerny a zapletku mate v pulce do puntiku prectenou. Dalsi bonusove plus je pomerne seriozni napeti obsahujici minimalne 1 kvalitni lekacku, ktere ale neguje pro me velmi iritujici sonicke minus propletajici se celym filmem v podobe nuceneho buranskeho prizvuku vsech zucastnenych. 7/10 ()

Redlum

Mrazivy thriller s ponurou atmosferou, ktery vas chytne na zacatku a vyplivne na konci. Cate Blanchettova podava skvely vykon, ale to co predvadi Giovanni Ribisi me utvrzuje v tom, ze je to jeden z nejtalentovanejsich hercu soucasnosti. Musim priznat, ze mi misty behal mraz po zadech. Raimi dokazal, ze umi. ()

numi

Povedené hororové záběry i celé scény, které dokonale fungují a atmosféra nestoupající nad bod varu příliš často, ale když už ano, tak to stojí za to. To je Téměř dokonalý zločin. A jde o téměř dokonalý thriller? Každá postava má v ději své místo a je výborně napsaná - jediná výtka patří ke státnímu zástupci, který ač v ději hraje důležitou roli, tak nám vlastně není ani moc představen. V momentě, kdy se kruh začne uzavírat a film spěje k závěru, nám scénář výborně brnká na nervy a podbízí nám motivy různých postav, což zastiňuje možnost jistého uhodnutí pachatele (ale stejně to všichni moc dobře tušíme). Bravo. A pak to nadpřirozeno, které v celém filmu je a v závěru vrcholí... Je tak výborně podané, že je vše téměř až přirozené. Katie Holmes mě navíc příjemně překvapila, a to nejen svým tělem... Jsou to skoro čtyři hvězdičky (pro film!, Katie hodnotit nebudu...). [listopad 2005] ()

Remedy

Po třetí projekci přidávám * za opravdu vynikající atmosféru, do puntíku s příběhem korespondující hudbu a za ty opravdu překrásné lokace, do kterých Raimi zasadil příběh o vraždě a o překrásné věštkyni v podání Cate Blanchett. Myslím, že na poli "mysteriózních thrillerů" je The Gift jeden vůbec z nejpovedenějších snímků. ()

IllIlIlIIl

Od tohoto filmu jsem čekal větší kvalitu, ale bohužel se mi dostalo průměrného filmu, který se snaží být více mysteriozním snímkem, než ve skutečnosti je. Příběh celkem vykalkulovaný, předvídatelný a dechneberoucí. ()

Maq

Senzibilní vědma vyšetřuje vraždu. Moc slibně to nezní, ale tohle není špatné. Zápletka se trošku pachtí za překvapivým rozuzlením, ale postavy jsou dobře napsané a zahrané. Výsledek je slušný. ()