Einstein - Případy nesnesitelného génia

• Česko Einstein
Česko, (2020–2023), 15 h 9 min (Minutáž: 53–75 min)

Scénář:

Marek Hlavica

Vojtěch Kotek, Anna Polívková, Pavel Zedníček, Veronika Freimanová, Eva Podzimková, Marek Němec, Šárka Krausová, Barbora Mudrová, Lukáš Duy Anh Tran (více)

Série(2) / Epizody(16)

Profesor Filip (Vojtěch Kotek), který je údajně praprapravnukem Alberta Einsteina, vyučuje fyziku na univerzitě a pracuje na tom, aby navždy vyřešil energetické problémy lidstva. Je nejmladším profesorem, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky, a může se pyšnit IQ 210. Jednoho dne ale skončí na policii a hrozí mu vězení. Na poslední chvíli tak dostane návrh. Místo toho, aby seděl za mřížemi, se musí stát poradcem při vyšetřování vražd. (TV Prima)

722018954 odpad!

Pro mě naprosto nepřesvědčivé herecké výkony. Je to jako by to ti "herci" nemysleli vážně a vše bylo natočeno na první pokus a troufám si říct že volba "hercu" je špatná, taky že "tvůrci" to okoukali ze seriálu Mentalista a o tom matematikovi. ()

negativ odpad!

1000x ohraná klišé, slovní přestřelky mezi Polívkovou (vůbec jí to v džínách nesluší) a Kotkem na úrovni páté třídy ZDŠ, dějově úplně postavené na hlavu, nelogičnosti snad ani nemá cenu probírat. Snaha o kombinaci jakéhosi Dr.House a Mel Gibsona se vůbec nepovedla, stejně jako nedávno u "Božích mlýnů" tak bohužel zůstane u jednoho protrpěného dílu. Omlouvám se ostatním profesím jako kamera, hudba, střih - to jsem neměl kapacitu vnímat, možná tam bylo vše v pořádku. A smekám před autorem upoutávek, sestříhal to tak mistrně, že vůbec nebylo poznat, o jakou se bude jednat sračku. *vím že máme demokracii a každý má právo na svůj názor, ale některé nekritické komentáře tady volají po reakci, či vysvětlení, jak se hodnotí filmařské řemeslo - to už tady píše fakt každý, kdo ani nepozná, když si z něj filmaři udělali srandu a ještě se následně obouvají do těch, co mají jiný názor (což teď trochu pokrytecky dělám i já, ale já mám pravdu!! :-DD)?? Ale chápu, že komentáře komentářů nejsou možné, zvrhlo by se to tu na diskuzi ala N@vinky.cz. ()

bara1313 odpad!

Trapnost nad trapnost.. Výkony herců nejhorší za poslední roky, děj seriál vůbec nemá, nevím, jestli to má být celé parodie, nebo jen zvláštně uchopený komediální kus... Z policistů se zde dělají neschopná jelita, která bez Kotka nejsou roky schopná vyřešit jednoduchou věc.. Hodnocení ODPAD! je pro tenhle výtvor ještě málo.. ()

venca

první serii jsem slupnul na zátah upřímně zatím nejlepší serial co kdy prima stvořila. Na české poměry skvělá kriminálka. Akce 40% Humor 60% Napínavost 20% (díky závěrečnému dílu). Vojta Kotek se na roli suprově hodí a s Annou polívkovou tvoří dobré vyšetřovací duo. Doufám že druhá serie bude ještě tento rok a bude pokračovat ve stejnem tempu. za mě hodnotím 100%. Na poměry česka zatím nejlepší serial co TV Prima vytvořila ()

Dougwood

Za mne poměrně slabé, čekal jsem víc. Zvlášť mne zklamala Polívková (kterou mám jinak rád), která hraje kriminalistku značně nepřesvědčivě. Opět problém všech českých kriminálek, kdy do role běžného kriminalisty dají důchodce, který by v reálu už 20 let houpal nohama a užíval rentu. Vojtovi zas nejde tak nějak věřit ta genialita. Snažil jsem se na to vše dívat s nadsázkou a vědomím toho, že je to komediální seriál, ale nejde to. Opravdu ne. I když kamera je dobrá. ()

pupidup

Jak pise dragon94, hloupost serialu me az urazela. A to mam vsechny obsazene herce rada. Toto je humor horší Kamenakova... dalo se to myslim uchopit mnohem lepe... ()

VerJer odpad!

Sranec! Sranec! Sranec! Vyhledavani ip adresy v prvnim dile presne ukazuje kvality serialu. To snad byly lepsi i VIP vrazdy a z toho sem nevedel zda zvracet nebo srat. ()

sad12

Zatím dávám jen takto předběžnou recenzi, která není dle mých zásad hodnocení. Viděl jsem zatím první dvě epizody a musím říct, že po dlouhé době seriál, na který nejen, že se dá koukat, ale ještě baví. To se mi dlouho nestalo. Ano, nápad na seriál je přebraný ze zahraničí a věřím, že originál může být lepší. Ale když si seriál porovnám s ostatními českými krimi, či dokonce se seriály, jako je Ulice, či Slunečná, tak z toho Einstein vychází perfektně. Chemie mezi postavami funguje perfektně, stejně tak jsou herecké výkony hlavních postav obstojné. Můj názor se ještě může změnit, zatím však jsem k seriálu kladný. ()

Milonak odpad!

Tak jsem zvládnul 1 díl a již nikdy více. Očekával jsem, že to nebude nic extra, ale tohle překonalo všechny moje představy. Děj téměř žádný, je to spíš takový slepenec jednotlivých scén, které mají často působit vtipně. Problém je v tom, že vtipu se nedočkáme, stejně jako aspoň průměrných hereckých výkonů - Kotek je doslova trapný, Polívkové snad nejhorší role, absolutně jí to tady nesedlo, navíc hraje v podstatě ve všech rolích typově stejné podstavy a už to začíná nudit. Jakési "rýpavé" napětí mezi nimi, které by dotvářelo atmosféru seriálu zde taktéž není. Není to parodie, komedie, detektivka, není to prostě nic. Nezáživné, hloupé, dělané "na sílu" bez špetky talentu a absolutně nedůvěryhodné. Jediným světlejším zábleskem je Zedňa. ()

1308boddah odpad!

Už jen když si pan vnuk pravnuk "Einstein" prohlídne spis, který obsahuje paragrafy a ustanovení bez jediného vyplněného řádku a díky tomu si představí celý zločin o kterém se nenapsalo ani písmenko, udává to tón seriálu. Přes špatné, zprofanované herce, pitomost scénáře a celkovou nevěrohodnost kopírující na první pohled jiné úspěšné seriály, byla touha dát tomu šanci. Ale je to vážně špatné, moc špatné, nesledovatelné, bohužel. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /občas to vypadalo jako levná kopie Sherlocka, dosti trapné a krimi zápletky leckdy úplně mimo a ještě překombinované/, + /vtipné, ale dost málo a střelený Kotek k tomu - aspoň něco/, hodnocení - nic extra, docela slátanina, občas vtipná, ale taky dost trapná, překombinované, tudíž docela podobné překombinovanému Sherlockovi, moc mě to teda nevzalo, ani baby a erotika tomu moc nepomohli ()

AdminkaDF

Vadí mi ty případy, jejich řešení a povaha. Vadí mi, že z policajtu dělaj neschopné idioty a postava, kterou ztvárňuje kotek je neskutečně otravná. Zajímalo by mě, jak se to Vojtovi hrálo, když je normálně tak fajn. Taky v tom vidím jakousi trapnou napodobeninu Lucifera. Agentka s nestabilním životem a bez chlapa vs divokej, inteligentní, drzej pomocník, který nešetří urážkami a aroganci. Postava zednicka byla ze začátku taky strašně trapná. Říkala jsem si, jestli přehrává nebo je ten charakter napsanej tak moc špatně. Celkově postavy nejsou vybarvené. Jsou chudé, ploché, není tam nic, co by vzbuzovalo emoce. Na druhou stranu to ráda zapnu v sobotu večer, když v televizi nic nedávají. Jak je to jednoduché, tak je to pohodove. Někdy je třeba vypnout. ()

Mxaxnxax

První dvě nebo tři epizody nebyly špatné - dobře napsané, herci měli, co hrát a bylo vidět, že si to sami i celkem užívají. Za pár vydařených hlášek člověk odpustil i nějakou tu mezeru v zápletce. V dalších dílech bohužel už děj definitivně ztrácí hlavu a patu, tvůrci se značně opakují. Hlavně ale čím dál více prosakuje německý humor z původní předlohy, který postupně narůstá od otravnosti ke krajní trapnosti.  Moje hodnocení se z fáze příjemného překvapení a očekávání dostalo velmi rychle do fáze zklamání. Po dalších sériích netoužím. ()

jomanka

No konečně. Po delší době mě naprosto nadchnul český seriál. Vojtu mám ráda už od dob Snowboarďáků, je to sympoš a je děsně šikovnej. Každému tento seriál nemusí sednout, chce to brát hodně s nadsázkou. V roli Einsteina se Vojta cítí očividně velmi dobře. Combo Kotek, Polívková a Zedníček nemá absolutně žádnou chybu. Mám slabost pro všechny tři, mně se trefili do noty naprosto dokonale. Za mě pecka. Profesor Filip je skvělá a velmi zábavná postava, Vojtovi vyloženě sedne. Povedený. Moc. Mám slabost pro inteligentní humor. ()

mover odpad!

Trapné a ubohé. Knotek jako největší šašek TV opravdu má extrémně daleko k Albertu Einsteinovi. Jestli je něco odpad, tak tenhle pokus. ()

Sylviiik

Dle mého názoru tenhle seriál moc tlačí na pilu. Tvůrci totiž od začátku sází na stereotypní postavu, jejíž sarkasmus a inteligence dostanou naprosto každého, kdo seriál sleduje, do kolen. Takže prostě není na výběr, tu postavu musíte mít rádi. Pokud nemáte, jste divní.... No, i já se Einsteina naučila mít ráda, ale v prvním díle to rozhodně nebylo. Seriál ale běží plynule, vraždy jsou zajímavý, občas se i zasmějete. Největší problém však tkví v konci. SPOILER: Chápu, že v dnešním extrémně depresivním světě se šťastné konce moc nenosí, ale tady nedopadlo dobře vůbec nic. Vynález mu ukradli, jeho přítelkyně ho zradila, její přítel byl vrah, šéfovi to s jeho matkou taky nevydrželo,společně to dohromady taky úplně nedali..... aspoň něco teda dobře dopadnout mohlo, mam totiž pocit, že jsem se na to celé dívala zbytečně... 🤷‍♀️ ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna