Vídeňská krev

(seriál)
Drama / Krimi
Velká Británie / Rakousko, (2019–2021), 8 h 58 min (Minutáž: 89–90 min)

Tvůrci:

Steve Thompson

Matthew Beard, Jürgen Maurer, Amelia Bullmore, Jessica De Gouw, Josef Ellers, Simon Hatzl, Conleth Hill, Charlene McKenna, (více)

Série(2) / Epizody(6)

Vídeň začátku 20. století. Středisko filozofie, vědy a umění, kde se střet kultur a idejí odehrává ve velkých kavárenských a operních domech města. Max Liebermann je skvělý, mladý anglický student slavného psychoanalytika Sigmunda Freuda. Když se Max setká s Oskarem Rheinhardtem, detektiv inspektorem, který se potýká s podivným případem, souhlasí s tím, že mu při vyšetřování řady neobvyklých a znepokojujících vražd pomůže. Maxovy mimořádné dovednosti vnímání a forenzní vědy – společně s hlubokým porozuměním lidskému chování a deviacím – je vedou k řešení jedněch z nejzáhadnějších a nejsmrtelnějších vídeňských případů. (Viasat)

ac3r

Ani nevím kde začít, šíleně otravná hudba, příběh se táhne jak smrad, nesympaticka dvojice, vraha znáte po půl hodině. Fakt otřesný, zlatá kriminálka Anděl :D ()

Lex.San

Hmm, tak to vypadá, že zase půjdu mimo hlavní proud, když řeknu, že se mi Vídeňská krev líbila. A to hodně. Těším se příští rok na další řadu. Má to vše, co dělá dobrou detektivku detektivkou – výbornou ústřední dvojici, zajímavá kontrastní prostředí, skvělou hudbu a hlavně lidi s jejich osudy a slabostmi. Sice bych se obešel bez toho vztahového tápání mezi Maxem, jeho snoubenkou a slečnou Lydgateovou, ale naštěstí to nikdy nebylo alfou/omegou příběhu, tak jsem to skousnul a můžu tak dát slušné 4* (8/10) ()