panMartin

Historický velkofilm který se určitě zapsal do historie filmů, jsem Scottův velký fanoušek a mám jeho filmy velice rád!! Velký můj oblíbenec Crowe hrál neskutečně parádní role opravdu mu to sedlo! Velkou zásluhu na tom má Joaquin Phoenix a to, že za svou hereckou kreaci nedostal Oscara, je možná omyl. Mám v prodloužené verzi a fakt bomba!!! Oscary vyhrány zaslouženě. ()

SoolenJV

Solidní sklenice hollywoodské limonády, bublinky pěkně šimrají v krku, chuť je taky ucházející, ale na konci stejně zůstává pachuť. Pachuť spousty logických a historických blbostí a konečně pocitu povrchnosti. Pokud měl být Gladiátor filmem, který naváže na tradici sandálových velkofilmů z let padesátých, to se rozhodně povedlo - se všemi klady i zápory. ()

URBAN

Nevím proč , ale nebavilo mě to ne že by mě to uplně nebavilo mělo to svoje světlé i stinné stránky , ale to nadměrné vzývání politických dialogů a zbytečně dlouhý scénář si mohli odpustit a zpracování to je zase jiná Ridley to zvládl bravurvě a když to v té své hlavě spojím dohromady vlastně to fungovalo skvěle jen jsem měl vysoká očekávání ()

Deyw

nejlepsi film russela,nejlepsi hudba, nejepictejsi film roku 2000..byl sem na tom v kine jako zmrd a chcal sem ztoho...pecka nezapomenutelna! ()

Radiq

Klenot z dílny Ridleyho Scotta. Nejen že je to velkolepej film, kterej se koupe v krvi (měrou tak akorát), ale hlavně se zasloužil o to, že po jeho vzoru začla vznikat další podobně kvalitní historická díla - i když kvality Gladiátora asi nedosáhly žádné. A to ani po dějové stránce. Beru to jako příběh smyšlenej, i když některé útržky jsou založené i na pravdě. Ale ty bojové scény tomu všemu dodaly ten pravej dechberoucí zážitek. Škoda, že do konečné verze se nedostalo i to dorážení polomrtvejch gladiátorů v aréně. Russell Crowe od té doby takhle parádní výkon nepodal, ale není se co divit - tohle mu padlo na tělo jak péro do ruky. Taky Joaquin Phoenix byl krásně slizskej, zakomplexovanej a mocichtivej hajzl, kterého jen tak někdo nezvopákne. Už je to 20 let od doby, co jsem to viděl poprvé, teď to vidím celé asi po třetí (remastered extended) a pořád je na co koukat. Nestárne to a to i přesto, že v TV to dávaj pořád. ()

CinemaRanger

Monumentální historické dílo pyšnící se výborným hereckým obsazením, skvělou režií, povedeným scénářem, pěknou hudbou, kamerou a dechberoucími souboji plnými napětí. Co víc dodat? ()

fantoci

Dobré dílo hollywoodské produkce. Občas mě trochu štvala "umélecká" práce kamery. Do podobných filmů se spíše nehodí. Vyobrazení Říma patří ke kladům snímku. ()

Decker

Novodoby zlaty syn Ridleyho Scotta. Bravurne natoceny epos jasneho cile, ohromit, pobavit, ale i rozplakat, poucit a nedat zapomenout slave rimske rise. Po vzoru Spartaka, Bena Hura a jinych rimskych veledel je toto reinkarnaci klasickych rimskych eposu a jejich opetovne slave v podani pozdejsich (ale priznejme ze ne tak kvalitnich jako Gladiator) del. Obsazeni Russella Crowe bylo velmi prozretelne nebot dnes po delsim vystrizlivneni nelze najit nikoho jineho kdo by se do teto role hodil lepe. I dalsi herci vcetne bezkonkurence nejlepsiho rimskeho psychopatickeho cisare vsech dob; Joaquina Phoenixe bylo jasnym znamenim ze reziser presne vi co chce tocit, s kym to chce natocit a jak to chce natocit. Rezie je tak neskutecne (chtelo by se rici az neomylne) pevna a jista, ze nelze najit ve filmu jedine hluche misto anebo slepou ulicku. Pribeh to ani nedovoluje. Je to dokonale, ucelene, vizualne orgasticke veledilo, ktere obnovuje hned dve ikony filmove historie. Za prve stredoveke velkofilmy a za druhe po delsi odmlce i slavu Ridleyho Scotta, ktery o rok pozdeji jako v diametralni taktovce opet natocil dva filmy; jeden bezkonkurence nejlepsi a nejverohodnejsi prednes vojenske vravy vsech dob a druhy rozporuplny dil o Hannibalu Lecterovi. Jen si pomyslete jak by asi vypadal takovy Pan prstenu nebyt uvodni sceny boje rimskyho imperia s barbarskymi tlupami, jak by asi vypadal souboj Hectora s Achillem nebyt souboje Maxima s Tygrem z Galie. Chtelo by se rici, jak se opovazujete toto hanobit a vykradene velebit?! Bylo by to vsak prilis troufale, protoze kdyz kazdy dela to same nikdy to neni to same. Slovo zaverem bych chtel pouze vznest na pocest Ridleyho Scotta nebot tohoto pana velmi uznavam a obidvuji a to nejen kvuli tomuto filmu a doufam ze se nenecha svymi nezdary zlomit a opet ukaze hrde svou tvar jako probodeny Maximus proti zlotrilemu a zkazenemu Commodovi. ()

Triple H

Jednoznačne najlepší z novodobých sandálových veľkofilmov (spolu s DC Kráľovstva nebeského). Scenár síce nie je ktovieako originálny (historickú presnosť nechajme tak - je to predsa film), ale funguje a postavy sú napísané výborne. Samozrejme nebyť perfektného režijného výkonu Ridleyho Scotta (vždy bol silný vizuálny režisér a ku Gladiátorovi jeho štýl sadol perfektne) a hercov, zrejme by z filmu veľa nebolo. Do úlohy Maxima sa Russell Crowe hodí bez najmenších výhrad - má dostatok hereckého umu, aby svoju postavu zahral a dostatok chlapskej charizmy, aby ste mu ako diváci fandili. Rovnako šťastnou voľbou bol aj Joaquin Phoenix, ktorý je v tomto filme úžasne slizký a odporný (čo je pochvala, keďže v mnohých iných filmoch hrá veľkých sympaťákov), ale nie jednorozmerný. Napriek tomu, že Commodus je sviňa svíň, stále v ňom neprestávame vidieť človeka. Zrejme Phoenixov životný výkon - a stojí za to. Zvyšok hercov hrá svoje postavy tiež bez väčších problémov, čiže s castingom mali tvorcovia mimoriadne šťastnú ruku. Výprava je správne opulentná, zábery na Koloseum pôsobivé, Zimmerova hudba je jednou z jeho napodarenejších kompozícií a napriek dĺžke film nenudí. Takto má vyzerať správny veľkofilm. Áno, je to v podstate báchorka o dobre a zle, ale sofistikovano podaná a neuráža. S odstupom času za päť, keďže za uplynulú dekádu sa kvalitou Gladiátorovi žiadny iný historický veľkofilm nepriblížil. ()

matezzz

Je to vskutku velkofilm se vším všudy. Všechno je překrásně natočené, hlavní postavy skvělé. Hudební doprovod je působivý. Avšak scénář poněkud zaostává, což je velká škoda, mohlo to být ještě lepší. Ale i přesto dávám 5*, i za tu slzičku, která mi na konci ukápla... :-) ()

Estrellita

Gladiátora jsem viděla před několika lety a od té doby jsem se mu vyhýbala jako čert kříži, možná proto, že nekončí happyendem… Dobře jsem si pamatovala ten pocit, kterej mi po skončení zůstal v žaludku, a neplánovala jsem si zopakovat to slzavé údolí. Ale bylo už načase odhodit předsudky a podívat se znova. Gladiátor je sice typický velkofilm, ale v podstatě mu není co vytknout. Atmosféra starověkého Říma na vás dýchá z každé scény, tehdejší morálka je též zachycena výborně. Velký příběh o zradě, utrpení, statečnosti, věrnosti a víře, o nepokořitelné duši už zlomeného muže, který nemá co ztratit. O tom, že ani tyranský vládce nezmůže nic proti síle prostého lidu a o tom, že mezi spoustou zkažených hrabivců se vždycky sem tam vyskytne i dobrý člověk. Naprosto výborný scénář i práce s kamerou, krásná hudba, která přesně dokresluje a podtrhuje děj… a Russell Crowe v (pro mě) životní roli. V průběhu celého filmu pokaždé bulim jako želva... Pro mě teď jasných 5* a možná i právě proto, že Gladiátor nekončí happyendem. ()

dan.pacino

"Jsem Maximus Decimus Meridius. Velitel Severní armády. Generál legie Felix. Věrný služebník pravého císaře, Marca Aurelia... Zavraždili jste mi syna a zavraždili moji ženu. Ale já se pomstím teď, nebo v přístím životě." ()

drexik

Jmenuji se Maximus Decimus Meridius, generál severních armád, generál legií Felixu, věrný služebný pravého císaře Marca Aurelia. Zavraždili jste my syna a zavraždili jste mi ženu, ale já se pomstím teď nebo v příštím životě. Že bych snad měl slabost podobné epické orgie? Ano mám! ()

chelseaman22

Římané bojují někde v kraji piva a klobás (rozumějte v Bavorsku) a raněný prof. Nash sedne na koně a v tu ránu je někde v oblasti rodného města sv. Františka (rozumějte v Assisi). Javert produkuje relativně objemné množství vyhřezlých střev, brzlíků či jater, načež se diváků ve forum romanu ptá á la JOKER: "Proč se nebavíte?" Doposud jsem se domníval, že Římané měli náklonnost k hafanům, avšak hyena v koutě čekajíc na kosti rozbourala tuto mou pevnou domněnku. Trošku logistický problém nám Římané poskytli - kde se kurva v Římě vzali elefantové (že by nostalgická vzpomínka na Hanibala na slonu) ?! Řečník v il Colosseo mluví bez příslušné aparatury a stejně ho všech 50 000 platících diváků slyší (Mareši, vem si příklad!). Hra gladiátorů s kobrou byla docela o prsty. Závěr byl fantastický - konkrétně pohledy do "ráje" prezentovaného obilnými poli a olivovníky. Nemůžu si odpustit negativní kritiku vůči skladatelům snímků Piráti z Karibiku a Černý jestřáb sestřelen. Ti svou tvorbu úplně vokopčili z Gladiátora. Konkrétně hlavní znělka Pirátu 1 je na 85% totožná s hlavní melodií by Zimmer. Badelte, si kokot! 92% Celosvětový výdělek k 23. 3. 2013: $457,640,427, což je 4,44 násobek budgetu..........129. nejvýdělečnější snímek historie ()

Saraph

Nemůžu jinak, než za plný počet. Takhle povedenou mlátičku s takhle povedenou dějovou linií jsem neviděl už hodně dlouho. ()

mr.kliky

nikdy jsem se nemohl pořádně rozhodnout jestli mě tenhle film sere nebo se mi regulerně líbí.. co se mi ale líbí moc je průchod (elysejským) polem. to je nádherná scéna, moje oblíbená vize smrti a nejlepší možné finále, za které po těch letech gladiátorovi leccos promíjím. ()

filmmovier

Parádní podívaná, zejména v první polovině, v té druhé už je to trochu slabší, ale finále to zase neskutečně vytrhne. Naprosto se vykašlete na nějaký pitomý historický nepřesnosti, protože tenhle film je vážně jízda, která nenudí, je skvěle napsaná a díky které velký Ridley (pokolikáte už?) předvádí své nesporné režisérke kvality. Russel Crowe je opravdu strašně fajn, perfektně zahraný hlavní hrdina a jeho psychologické pochody, stejně jako ostatní herci, nicméně ze všech nejlepší je naprosto geniální Joaquin Phoenix, odpudivý Portorikánec, jehož Commudus je jedním z nejlépe zahraných záporáků, které jsem měl tu čest vidět. Navíc je to i poměrně realistické (myslím filmařsky, prostě, že to jako dobře vtáhne do děje), takže tady prostě není co řešit. Skvělý velkofilm, který rozhodně stojí za to. 85%. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal