Vychováni vlky

• USA Raised by Wolves
USA, (2020–2022), 14 h 58 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Aaron Guzikowski

Série(2) / Epizody(18)

Sci-fi seriál Vychováni vlky od mistrného vypravěče a filmového tvůrce Ridleyho Scotta pojednává o dvou androidech – Otci a Matce – pověřených výchovou lidských dětí na tajemné panenské planetě. Když začnou náboženské rozdíly ohrožovat soudržnost rozrůstající se kolonie lidí, androidi zjistí, že ovládat lidskou víru je zrádný a obtížný úkol. (HBO Europe)

Nataraja

Naprostá snůška filosoficko-náboženských pseudoblábolů a nelogičností, pro hledače "skrytých významů" a "odhadovače" jak to ten Scott, vlastně oba mysleli... Je to jen další důkaz toho, jak Scott sežral mentálně Scotta. Dívat se na arogantní dílo, které mi říká, je mi úplně u zadku diváku co si myslíš, já si to natočím jak budu chtít já. Vlastně proč ne, ale Scott se zdiskreditoval ještě víc, než po Alien-Covenant. Nakonec se dočkal odpovědi, jestli sní androidi o ovečkách... mě to ale přestalo bavit. Škoda toho díla. Mohlo to být tak dobrý, kdyby do toho někdo skočil a řekl mu, že takhle ne, že to chce nějakou dramaturgii, dobrý scénář, nestačí jen vizuál... ale co už. Stalo se, od teď pro mě Scott přestává být jistotou, že to co natočí bude mít přece jenom nějakou kvalitu. ()

Kakraholt

Velmi slibný sci-fi začátek, ale Scott to pak klasicky proměnil do jakési splašené fantasmagorie, která jakoby se mu vymkla z ruky. Po tom, co android porodí létajícího hada, jsem to chtěl sice vypnout, ale i tak je to stále velmi slušné a filmařsky dobře zpracované. ()

Hidoshito

Sci-fi dle mého gusta! Klaním se Ridley Scottovi, že mě zase jednou dostal. Samotné finále první řady se mi sice tolik nelíbilo, ale celkově velmi povedené, obzvlášť ztvárnění androidů je perfektní. ()

LegyT

Prvnich 5 dilu super sci-fi na 5 hvezd. Pak se to zvolni, aby to posledni dva dily poslaly do kategorie hovadina, kdy nevericne zirate, co se to tam deje a rikate si u toho "ne ne, tohle prece ne". ()

meteleskublesku

ta úvodní znělka je naprosto úžasná. jak vizuál, tak hudba/píseň. celkově možná trochu rozporuplné pocity. hlavně poslední díl. ale i tak dávám 5 hvězd ()

snapEo

První díl mě zaujal, do třetího mě to i celkem bavilo. Do devátého jsem přemýšlel jaký to má všechno smysl, a jestli ta hloupost která z toho vyzařovala bude mít ve finálním díle alespoň nějaké rozumné opodstatnění. Desátý díl jsem se střídavě smál a držel za hlavu, ale hlavně jsem nevěřil vlastním očím. Dvě hvězdy za vizuál... a opět skvěle zahraného Ragnara Lothbroka... ()

supEnoc

První série zatím pořádnej bizárek, a to já mám rád. Ačkoliv samozřejmě lze poukázat na několik scénáristických a i jiných nedostatků (hlavně ty kostýmy :D), tak je zde zabaleno tolik neokoukané novoty, že to lze prominout. Rozhodně jsem se nenudil, za tři dny těch 10 dílů uteklo jako voda. Chápu hejt na Fimmela, který si víceméně reprízuje roli z Vikingů, nicméně mě jeho vyobrazení halucinujícího leadera zkrátka baví, má za sebou dost jinejch děl, kde můžeme nalézt jeho diverzitu. Škoda jen, že teď zase budeme muset rok čekat na druhou řadu. P.S.: pro uspokojivé napětí doporučuji sledovat v noci a o samotě. ()

kanei

Oh můj bože. Takhle splácaný a uměle napojovaný příběh jsem už dlouho neviděl. Po první sérii určitě nebudu pokračovat dál, vlastně mě vůbec nezajímá, co se bude dít. ()

vanislav

Očekával jsem naprostou blbost, kterou jsem začal sledovat jen kvůli tomu, že marodím. Nakonec jsem dal prvních pět dílů v kuse a šel spát v jednu ráno. To se mi už dlouho nestalo. První minuty má člověk pocit naprostého úletu. Amanda Collin - opravdu bych jí vůbec nepoznal - hraje Matku naprosto suprově. Najde se pár drobností, které diváka mohou vytáčet (u mne například ten rozmazlený fakan z G1) ale jinak za mne slušných 80% ()

72Nihlus

Celé je to také chladné, ťažko vstrebávajúce sa. Nakopí sa rada záhad a otázok, ale nič neni uspokojivo zodpovedané ani rozvinuté. Vizuálne je to kvalita a aj samotný námet a universum sú veľmi svieže a netradičné. Herci to zvládajú dobre, ale postava T.Fimmela je dosť odveci, naviac ju Travis hrá rovnako ako starého poblázneného Ragnara, čo proste vyznieva blbo. Druhá séria pokračuje v zabehnutej línii nakopiť obrovský počet podivných WTF cliffhangerov, ale uspokojivých odpovedí je totálne minimum a vzhľadom k tomu, že 3.séria nevznikne, sa asi nikdy nedozvieme ako tú nesúrodú hromadu nápadov vzniknutých pod vplyvom drog plánovali scénaristi zlepiť dokopy...ak to vôbec mali v pláne. ()

Lunado

Ak to mal byt príbeh o dvoch androidoch, ktorí u ludskejsi ako ľudia, dobre. Mohol to byt aj príbeh o robinzonoch na opustenej planete. Nakoniec sa z toho stala nabozenska vojna líznuta Votrelcom. Scott musí mať nejaké stvoriteľské nutkanie pre monštrá. Ale nenechajte sa pomýliť, je to lahôdka pre tvrdých scifistov, pre ostatných dobrá zábava. Ja som si to užil. ()

to08.net

Archetypální mýtus Adama a Evy zasazený do nehostinné planety, kterou je třeba upravit k obrazu svému. Boj o zdroje, sebeurčení, vlastní budoucnost i komunitu. Strach, nalézání pravdy a opakující se vzorce, které velmi dobře známe v nových reáliích. Objevujeme, chybujeme, učíme se... Život si hledá cestu a to, co objevíme se nám nemusí vždy líbit. ()

Her_Bear

Mno... Vizuální pastva, super příběh s obrovským potenciálem. Ale stejně jako Prometheus a Covenant sliboval odhalení tajemství vesmíru, které se nakonec ani z daleka nekonalo nám tenhle seriál ....chtěl jsem napsat poodhaluje oponu, ale on nám spíše oponu pouze ukáže a ostatní si musíte domyslet :) Určitě doporučuji, ale moc od toho neočekávat. Člověk pak může přece jen být příjemně překvapený. ()

Marvinko

Krátka SPOJLEROVÁ recenzia: Po prečítaní niekoľkých komentárov mala väčšina spoločné jedno meno Ridley Scott. Ja sa na seriál skúsim pozrieť bez tohoto a brať ho ako seriál a nie ako prequel k niečomu. Sc-fi mám rád ale už od začiatku mi seriál neprišiel moc zaujímavý možno to bolo vizuálom ktorý mi príde strašný androidi sú vlastne ľudia v šedom latexe, vesmírne lode vyzerajú ako plastové alebo veriaci ktorý chodia poobliekaní na štýl križiackych výprav. Možno sa mi nepáčila logika keď sa vyšle vesmírna loď na inú planétu aby založila ľudskú kolóniu ale na tej okrem toho že androidi dokázali vypestovať deti zo skúmavky žijú ako kromaňonci v kamennom dome a oheň si rozkladajú škrtaním kameňmi. Celé toto by sa dalo prejsť keby dej a postavy boli k niečomu, čo sa týka postáv tam sa mi pozdávali postavy deti ktoré sa v podstate snaží jedna aj druhá strana ochrániť a preto sa zabíjajú, je to skupinka zložená s veriacich detí, detí ktoré prišli o svoju vieru a chlapca vychovaného androidom, škoda že sú to deti a interakcie medzi nimi nemohli zohrať väčšiu úlohu. Dospelé postavy už tak dobré nie sú a nenašiel som si tam nikoho koho by som si obľúbil, jednu frakciu, frakciu ateistov tvoria androidi s ktorých matka, ktorá mi je vrcholne nesympatická sa počas deja zmení z ochranárky detí na vražebný neporaziteľný stroj ktorá sa zaujíma akurat o svoju minulosť. Druhá frakcia je frakcia veriacich ktorý počas deja akurát niekam chodia a umierajú, najzaujímavejšia časť deja s nimi sa odohráva v ich flashbackoch. Čo sa týka deja samotného možno aby nebol predvídateľný sa autori hlavne ku koncu seriálu priklonili k zvláštnym zvratom ktoré ale podľa môjho názoru seriálu moc neprospeli a keď sa po dlhom vleklom a dosť neprehľadnom deji v poslednej epizóde androidke ktorá otehotnie v simulácii s počítačom narodí bez akejkoľvek príčiny lietajúca pijavica povedal som si že na druhú sériu sa už nepozriem. ()

von.netvor odpad!

Od nadšení u prvního dílu po nezvládnutí se dokoukat do konce řady. Nedokoukal jsem, Ragnar mně sral, Jehovisti či co to bylo za sektu jakbysmet. Celkem škoda, muselo to dát tolik práce a přitom taková blbost. Jak jsem již psal, nedokoukal jsem, dvě hvězdy dávám. ()

darius1706

Seriál, o kterém vlastně nevím, co si mám myslet. Určitě bylo dobře, že první dva díly natočil Ridley Scott, protože ty mě nastartovaly a přitloukly k ději. Poměrně rychle jsem to vyhodnotil tak, že jsem začal fandit dvěma robotům a hrozně mě mrzelo, že časem přišli ti dva o možnost to tam poměrně rychle vymlátit + jsem si říkal, jak to vlastně chtějí zaonačit, když od té Paulovo krádeže přišli o veškeré trumfy - no, vlastně se z nich stali dost looseři. Jenže ono se to zašmodrchalo tak, že pak se to už jen točilo o tom, s kým si androidka upíchla malé androiďátko, což byl vlastně důvod, proč jsem i přes klesající kvalitu dílů čekal na závěr, kdy se konečně dozvíme druh, pohlaví, a já nevím, co ještě. Konec mě nicméně trochu zaskočil (což je i důvod sníženého hodnocení), protože byl jednak hrozně praštěný a dále všechny události poslední čtvrthodiny zadělaly na nekonečný seriál s neustále se opakujícím dějem a průserem, jako v případě Lost. OK, neříkám, že nejsem zvědavý, co tam s tím, jak si to rozdali na další díly, chtějí vlastně dělat, jen zkušenost let posledních ukazuje, že kdo se těší, dostane většinou neskutečně smradlavou kejdu, jako v případě už zmíněných Lost. Výjimečně mě ani nečílilo to správné rasové rozdělení, kdy co dítě, to příslušník jiné rasy, to jen na závěr. Co tedy na konec hodnocení? No, že jsem zvědavý, jestli budou mít odvahu pokračovat další sérií, nicméně pokud ano, moc víru v kvalitní děj už nemám, vše podstatné se vyčerpalo a teď se už jen může opakovat pár motivů pořád dokola. ()

Flammarion

A heleme se. Po naprosto vyjebaným Prometheovi a ještě hroznějšímu Covenantovi, jako sorry scénáristicky jde o jednu z největších sraček co jsem kdy viděl. Pravda, neviděl jsem toho moc. Je tohle za dlouuuuuhá léta opět trochu Scott. Atmosféra je od prvního dílů, taková jakou bychom jí chtěli mít. Pořad prostě voe čekáš, kdy na tebe za rohem něco vybafne a ono pořád nic. Pak je tu také Traverza, u kterého mě fakt mrzí, že ho filmový svět neobjevil dřív. Jako Ragnar byl fakt krutopřísnej a zde hraje taky zajímavého týpka co krade ksichty. Znáte to, na srejbuku už se kradou profily teď, a tohle je vlastně podobné. Jako scénář je tu...nooo... jak to říct slušně: Na hovno? Ale dá se to, jen si vůbec nejsem jistý další serií protože ten konec je fakt vymrdanej. A ten směšnej goauld na konci mělo být co? Je to naprostá vizuální katastrofa a starý dobrý Giger se asi obrací v hrobu. Ostatně to dokazuje, jak důležitý byl pro Ridleho. Ještě bych pochválil doprovod a podklad, na seriál slušná kapela. Ještě dodám že... To si ovšem děcka povíme zase příště jo? ()

bycer

Myšlenka zajímavá, některé nápady super a vizuálně to také není k zahození. Ale celé to kazí takové divné "pánbíčkářství", to že žena nevypadá jako žena - prsa žádné. A muž je ztvárněn jako slabý afroeunuch. Celé to ztrácí dech, a to ho ani na začátku seriál moc nenabral. IQ anroidů je směšné, některé jejich kroky jsem fakt nechápal... Po čtyřech dílech jsme přestali slibovat, protože to je celé cítit takovou divnou manipulací, korektností. Btw. Travis Fimmel je ok, myslím, že oproti androidům to docela zachraňoval ()

Ridley Scott chystá krimi sérii pro Apple

Ridley Scott chystá krimi sérii pro Apple

13.08.2022

Apple TV+ si pro sebe v poslední době ukradlo spoustu velkých talentů a jinak tomu nebude ani na následujícím projektu. U tvorby seriálu Sinking Spring, nové krimi z prostředí města Filadelfie, se… (více)

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

12.02.2022

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů