Vychováni vlky

(seriál)
  • USA Raised by Wolves
Trailer 2
Sci-Fi / Drama / Thriller
USA, (2020–2022), 14 h 58 min (Minutáž: 42–56 min)

Série(2) / Epizody(18)

Sci-fi seriál Vychováni vlky od mistrného vypravěče a filmového tvůrce Ridleyho Scotta pojednává o dvou androidech – Otci a Matce – pověřených výchovou lidských dětí na tajemné panenské planetě. Když začnou náboženské rozdíly ohrožovat soudržnost rozrůstající se kolonie lidí, androidi zjistí, že ovládat lidskou víru je zrádný a obtížný úkol. (HBO Europe)

Trailer 2

EvilPhoEniX

Raised by Wolves dost možná budou seriálovým zklamáním roku. Ridley Scott natočil pouze první dva díly a zbytek natáčel buď jeho syn nebo úplně někdo jiný a je to znát. Seriál má určitě hezkou výpravu ( Kostýmy jsou však příšerné), zajímavý nápad i samotný příběh není úplně špatný, ale trpí pomalým tempem. Akce absentuje zcela a postavy si divák neoblíbí tak, jako v jiných seriálech. Pár zajímavých scén se zde sice urodilo, ale bylo to na můj vkus velmi chladně a komorně pojaté. Fanoušci Sci-Fi si zde možná příjdou na své, ale za mne je to zklamání a jestli bude druhá série, tak se budu hodně přemlouvat jestli si jí pustit. PS: Potěšil alespoň Ragnar z Vikingů. Příběh****, Akce** Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí*. 6/10. ()

Fr

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„NOVÝ SVĚT, KTERÝ ZAPOČNEŠ, NEBUDE MÍT PROBLÉMY, KTERÉ UKONČILY SVĚT TADY NA ZEMI. JSI POSLEDNÍ NADĚJE LIDSTVA....“ /// Celkem dlouho nevím, co si o tom myslet. Technicky dokonalý, precizně vyprávěný… ale takový sporý, chudý na děj. Není to žádný rozmáchlý sci-fi. Spíš komorní. Jedna planeta, dvě skupiny – androidi s děckama a lidi, vyznávající bezmezně víru. Do toho zvíře a mysteriózní úkaz. Postupně mě to vtahuje víc a víc, ale stejně čekám, co z toho nakonec… že by prequel k Vetřelci? Hodně mě bavěj herecký výkony „androidů“ a překvapujou ty neustálý ideový pochody a rozpory. Není to obyčejný, je to … prostě androidní drama! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nikdy jsem si nedovedl představit, že přijde doba, kdy budu mít androidy raději než lidi. 2.) Nevím co vznikne, když počítač ošuká počítač. 3.) Thx za titule „Petr Finkous“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Malarkey

Hned od prvního dílu jsem najel na vlnu seriálu a tak mě ani nevadil jeho nadcházející průběh včetně zakončení. Naopak. Vychováni vlky je na dnešní poměry klasických sci-fi ten nejatypičtější ze všech. Autoři nejenom, že příběh točí kolem dvou syntetiků, oni vytvořili i nová pravidla nové planety a otevřeli námětu dveře do něčeho dosud nevídaného. Je pravda, že díly od Ridleye Scotta jsou kvalitou sakra znát a ke konci to trošku ztrácí dech. Nicméně na poměry dnešních sci-fi zážitků je Vychování vlky něco tak neobvyklého, že si shlédnutí jistě zaslouží. Navíc zajímavějším námětem si HBO Max nemohlo najít cestu k divákům. ()

3DD!3

U Mithry, vyklubal se z toho nakonec podivný hybrid. Scottové dodávají skvělou vizuální formu a slibují hodně. Nutí diváka klást otázky, neodpovídají, ale v poslední epizodě zahrají až příliš otřepanou písničku. Vlci mají skvělé momenty, ale čas od času jsou tak neuvěřitelně pitomí až to bolí. A snaha o emocionální vyhrocenost u androidů bude vždycky působit podivně. Herecky ovšem super... jen Fimmel hraje každou postavu úplně stejně. ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Scott-ovci a ich venovanie pre fanúšikov Prometheusa ide doslova o nádstavbu pre daný "Alien" vesmír. Veru až vo veľa veciach to nadväzuje, je to také pojítko. Chladný nehostinný svet okupovaný androidmi, vychovajúcich ľudskích potomkov. Vyvoláva dosť rozporuplné pocity a je to dosť cielene. Príbeh postupne ozrejmí ktorá bije. Ponuré postapo dá veru zabrať, ľudstvo na pokraji vyhynutia opierajúce sa už len ďalší fantasmagorický pohanský svet zbytočných ilúzii a nevyhnutných kacírskych rozsudkov. Hudobne, vizuálne a technicky opäť brilantne zvládnuté. Dejovo to zrovna nemusí vždy lahodiť ale pokiaľ sa v tom divák nájde dá sa to slušne užiť. /80%/ ()

• Náboženský řád Mithraismus, použitý v seriálu, byl stejně jako křesťanství původně malým pohanským kultem, v jehož centru stálo uctívání původem perského slunečního boha zvaného Mithras za dob starého Říma. Křesťanství, jak víme, přerostlo ostatní malé kulty a mnohé jejich tradice a zvyky si pohodlně připisuje a vydává za svá. V době zákazu pohanských krvavých obětí v Římské říši zastiňuje i tzv. Mithrovo mystérium, které bylo závislé na obětech býka, jehož maso zasvěcenci jedli na sakrálních hostinách a během kultovních slavností ve svatyních. Děj seriálu se tak odehrává v alternativním vesmíru, velmi podobnému tomu ve Vetřelci (1979) a Prometheovi (2012), kdy Mithraismus zůstal zachován a dál se rozpínal podobně jako křesťanství. (Bertramm)
  • Aaron Guzikowski po odvysílání 2. série začal pracovat na dalším pokračování i přes nejistotu, jestli k natáčení vůbec dojde. Jak sám řekl: „Pokud k tomu dojde, musím být připraven. Plán, téma a smysl toho všeho bude rozhodně propracován k dokonalosti, budu pokračovat tak dlouho, jak jen bude potřeba... je to celý můj vesmír.“ (DJMaroko)

Související novinky

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

12.02.2022

Amazon Studios pořídilo práva na seriálové zpracování kultovní sci-fi Blade Runner režiséra Ridleyho Scotta a rovnou tak oznámilo, že chystá hrané pokračování ke snímku Blade Runner 2049 od Denise…

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech…

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

01.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky…