Reklama

Reklama

Vychováni vlky

(seriál)
  • USA Raised by Wolves
Trailer 2
Sci-Fi / Drama / Thriller
USA, (2020–2022), 14 h 58 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Aaron Guzikowski
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Sci-fi seriál Vychováni vlky od mistrného vypravěče a filmového tvůrce Ridleyho Scotta pojednává o dvou androidech – Otci a Matce – pověřených výchovou lidských dětí na tajemné panenské planetě. Když začnou náboženské rozdíly ohrožovat soudržnost rozrůstající se kolonie lidí, androidi zjistí, že ovládat lidskou víru je zrádný a obtížný úkol. (HBO Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (166)

sir-dave 

všechny recenze uživatele

Nový seriál se zajímavým námětem a jmény jako Travis Fimmel a Ridley Scott určitě upoutá pozornost. Bohužel je to spíše velké zklamání. První díl je ještě na slušné úrovni. Druhý až osmý by se dal klidně slepit do jednoho a i tak se toho divák nedozví více, než boj o pár otravných děti, mezi jakýmisi dvěma androidy a zbytky lidí. Sám nevím komu bych je svěřil více. Poslední díl je jako parodie na nového Vetřelce, Travis Fimmel tady není rozhodně sympatický Viking, ale psycho kolonista, který jen leze na nervy. Celá řada mohla vzniknout spíše jako promo film pro nový seriál. (hodnocení za 1. sérii) ()

classic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Vychovaný vlkmi” , je z môjho subjektívneho pohľadu - nadpriemerný, bizarnejšieho poňatia spracovaný, sci-fi seriál, a to pre trochu náročnejšie a tolerantnejšie publikum, ktorého vstupenkou by zároveň mohlo byť meno Ridleyho Scotta, čo je už snáď automatická garancia kvality, i keď už možno nie je v takej forme, ako za mlada, no i napriek tomu, má stále potenciál, t. j. režíroval prvé dve epizódy, jeho synátor Luke, potom ešte ďalšie tri, pričom už samotný štart bol podľa mňa zákonite najdôležitejší, ale ak už aj neskôr vôbec nerežíroval, prakticky mal vždy, ako výkonný producent, dohľad nad seriálom, ktorý som si jednak veľmi obľúbil, najmä po vizuálnej a fantastickej stránke, ale aj čo sa týka hereckého ansámblu, som nemal žiadnej, väčšej výhrady, každý skrátka robil presne to, čo mu (na)diktoval scenár, čiže všetci mali dostatok priestoru, niektoré vedľajšie postavy, asi aj menej, ale tie najhlavnejšie sa všetky nakoniec pekne vystriedali. Okomentoval som každú jednu epizódu z desiatich, v ktorých sú viac-menej zahrnuté komplet pocity a dojmy, a tak ako celok hodnotím vskutku nadštandardne, no súčasne podotýkam, že mnohí diváci to nemusia stráviť, čiže naozaj to nie je úplne pre každého, ako značia samotné komentáre na jednotlivé časti. Najlepšie je nedať sa nimi vonkoncom znechutiť a ovplyvniť, pretože by som inak prišiel o pozoruhodnú, seriálovú udalosť, čudného roku - 2020 ! ()

Reklama

anderson 

všechny recenze uživatele

Ridley Scott si na staré kolená vzal do hlavy, že sci-fi chtivým divákom natlčie do hlavy svoje teórie o stvorení. A tak tu máme jeho ďalšiu vizuálne príťažlivú "alienprométeusbladerunnercovenantskú" variantu. Aby som to zhrnul, jeden bod za úchvatnú víziu lietajúceho vražedného androida (toto fakt musel vymyslieť génius a kedykoľvek začala deštrukcia, nemohol som odtrhnúť oči od obrazovky), jeden bod za terminátorovsko - westworldovské vykrádačky a jeden OBROVSKÝ bod za príťažlivú sympaťáčku NIAMH ALGAR. Takže v konečnom zúčtovaní za troch lietajúcich úhorov. A season 2 si určite rád pozriem. (27.10.2020) ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Po prvých dieloch som si hovoril, že je to nie je nijako zvlášť originálny príbeh, ale dosť ma bavili dva ústredné páry a vizuálna stránka. Hlavne teda pár androidov predvádzal presvedčivý výkon. Následne sa stávala zápletka o dosť zaujímavejšou, prekombinovanejšou a začal som sa tešiť na ďalší vývoj v nádeji nadpriemerného zážitku. Bohužiaľ po dopozeraní série nastalo sklamanie. Ridley Scott sa rozhodol, napriek neúspechu filmov Prometheus a Vetřelec: Covenant, pokračovať v myšlienkach o bohu, náboženstve a o všetko ovplyvňujúcich androidoch. Je to zaujímavé, ale prevláda dojem, že druhá séria bude neoficiálny Covenant 2. ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Na první pohled je v tom vidět rukopis Ridleho Scotta, už na ten druhý je ovšem vidět, že se na tom podílel pouze částečně a výsledek je takový nemastný neslaný... Ano je tu velmi zajímavé to, že asi až do osmé/deváté epizody nevíme, kdo je kladný a kdo záporný hrdína, na druhou stranu FILM by byl mnohem lepší, bez zbytečné vaty...Navíc to je dost podivné sci-fi, na jednu stranu postapokalyptické, na druhou stranu androidi a létající kosmická loď se simulátorem.. Nekteré díly lepší některé horší, celkově ale bohužel doufám, že nebude druhá série, protože člověka to nějak podivně nutí se dívat, i když to moc dobré není...50% ()

Galerie (305)

Zajímavosti (6)

  • Karimatky, ktoré používajú vo filme, sa nápadne podobajú na populárne Ridgerest karimatky od firmy Thermarest. (Jumar)
  • Aaron Guzikowski po odvysílání 2. série začal pracovat na dalším pokračování i přes nejistotu, jestli k natáčení vůbec dojde. Jak sám řekl: „Pokud k tomu dojde, musím být připraven. Plán, téma a smysl toho všeho bude rozhodně propracován k dokonalosti, budu pokračovat tak dlouho, jak jen bude potřeba... je to celý můj vesmír.“ (DJMaroko)
  • Náboženský řád Mithraismus, použitý v seriálu, byl stejně jako křesťanství původně malým pohanským kultem, v jehož centru stálo uctívání původem perského slunečního boha zvaného Mithras za dob starého Říma. Křesťanství, jak víme, přerostlo ostatní malé kulty a mnohé jejich tradice a zvyky si pohodlně připisuje a vydává za svá. V době zákazu pohanských krvavých obětí v Římské říši zastiňuje i tzv. Mithrovo mystérium, které bylo závislé na obětech býka, jehož maso zasvěcenci jedli na sakrálních hostinách a během kultovních slavností ve svatyních. Děj seriálu se tak odehrává v alternativním vesmíru, velmi podobnému tomu ve Vetřelci (1979) a Prometheovi (2012), kdy Mithraismus zůstal zachován a dál se rozpínal podobně jako křesťanství. (Bertramm)

Související novinky

Ridley Scott chystá krimi sérii pro Apple

Ridley Scott chystá krimi sérii pro Apple

13.08.2022

Apple TV+ si pro sebe v poslední době ukradlo spoustu velkých talentů a jinak tomu nebude ani na následujícím projektu. U tvorby seriálu Sinking Spring, nové krimi z prostředí města Filadelfie, se… (více)

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

12.02.2022

Amazon Studios pořídilo práva na seriálové zpracování kultovní sci-fi Blade Runner režiséra Ridleyho Scotta a rovnou tak oznámilo, že chystá hrané pokračování ke snímku Blade Runner 2049 od Denise… (více)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Reklama

Reklama