Reklama

Reklama

Vychováni vlky

(seriál)
  • USA Raised by Wolves
Trailer 2
USA, (2020–2022), 14 h 58 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Aaron Guzikowski
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Sci-fi seriál Vychováni vlky od mistrného vypravěče a filmového tvůrce Ridleyho Scotta pojednává o dvou androidech – Otci a Matce – pověřených výchovou lidských dětí na tajemné panenské planetě. Když začnou náboženské rozdíly ohrožovat soudržnost rozrůstající se kolonie lidí, androidi zjistí, že ovládat lidskou víru je zrádný a obtížný úkol. (HBO Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (169)

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. séria - 55%. Raised by Wolves by nemusel byť zlý seriál, ak by toľko nenudil. Vlastne zlý ani nie je, hlavne nudný. Najväčší problém vidím v tom, že ma desať zbytočných dlhých dielov. Celý seriál sa dal zhrnúť v pohode aj v štyroch dieloch. Ďalší a to je už väčší problém, je upútať diváka dobrými postavami a zaujímavým príbehom. Všetko tu však chýba. Tešil som sa tento seriál hlavne iba s dôvodu, že to mal na starosti s veľkej časti Ridley Scott. Jeho Promethues a aj Covenant ma bavil. No tu nie je jediná postava, ktorú by ste si obľúbili, sympatie a aj emócie tu chýbajú. Zatiaľ čo Prometheus ponúkol aspoň dobrý vizuál a záhadný príbeh, tu príbeh takmer ani nie je a namiesto fajn futuristických vecičiek sme takmer celý čas v dobe kamennej. Ďalšia vec, čo ma štvala tu, ale aj u Covenanta je to robotické sexuálne harašenie a zopár nelogických scén. Keď to zhrniem dokopy, tak chýbajú zaujímavé postavy a strhujúci príbeh, akčná stránka tiež nič moc a celý seriál je chladný a nie moc sympatický. Finále tiež nič zaujímavé neponúklo. Čo sa týka nejakého prepojenia na Alien ságu, tak je to skutočne veľmi okrajová záležitosť (Predovšetkým hudba od Marca Streitenfelda je dosť podobná). Sám Ridley Scott povedal, že tento seriál sa neodohráva v rovnakom svete ako sága Votrelec. Pokial uvažujete nad tým či si to pozrieť alebo nie, zamyslite sa najskôr nad tým či potrebujete k dobrému zážitku aj sympatické a zaujímavé postavy, pretože ako som už viac krát spomenul, tu ich nenájdete. Prvé diely pod taktovkou Scotta ešte ušli, ale zvyšok spadal čo raz viac do väčšieho prázdna. Vlastne sa aj divím, že som to dopozeral. Ak vznikne niekedy druhá séria, tak si nie som istý, či si k nej nájdem cestu. 2. séria 60%. Lepšie, zaujímavejšie aj akčnejšie ako prvá série, ale ta ma akosi nebavila svojimi postavami a ani svojím príbehom. No a v tejto druhej je síce výrazne lepšie akcia, vyzerá to drahšie, ale postavy ma jednoducho nezaujali vtedy a ani teraz. Lepšie, ale stále viac menej zívačka až na par dielov. Tým pádom mi ani nevadí zrušenie seriálu. ()

HAL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Průřez kompletní tvorbou Ridleyho Scotta za posledních 40 let - od strastiplného kolonizování nových planet z Marťana, přes roboty hledající své lidství jak z Blade Runnera, i mutantí potvory klubající se z břišních dutin ve Vetřelci a Prometheovi, nekompromisní brutalitu Hannibala, a ukázek military ultranadřazenosti ala Black Hawk Down, až po rozebírání náboženského fanatismu a hledání existence Boží jako v Exodu a Království nebeském. Je to tu všechno, a k tomu i něco navíc. A co je zvláštnější, ono to z větší části opravdu všechno funguje dohromady, v epesně estetickém podání, a dokáže to napínat k prasknutí. ()

Reklama

Caine 

všechny recenze uživatele

Zatím 4 hvězdy hlavně za to, že mě něco vůbec donutilo sledovat nějaký seriál s kontinuálním dějem. :-) Zaujal mě námět (i když k němu rozhodně mám výhrady) - je to přesně takový typ sci-fi, co mám rád. Ovšem to zaměření na náboženství je pro mě v tomhle science-fiction velká výzva. Nejsem ještě ani v polovině první série, tak uvidíme co bude dál. ()

M1k9 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První díly byly naprosto ohromující. Poměrně netradiční námět. Svěží vizuální stránka, svěží hudba. Nepředvídatelnost. Velký potenciál. Dále to šlo z kopce. Našlápnutou atmosféru začala kazit nekonečná kouzelná školka s Dádou androidkou a o dost slabší vedlejší dějová linie s Ragnarem, který je v seriálu jako pěst na oko. Nejhorší na tom je, že se děj na tomhle zaseknul. l-l_l-l No nic, tím pádem se jedná zbytečně o třídu horší seriál, ač stále bezpečně nad průměrem. Problém vidím v tom, že nás zase nalákali na sexy začátek a pak vyřadili. Řeknu to ještě jinak, z počátku seriál vypadal jako pořádné scifi se vším co k tomu patří, včetně solidních efektů. Zhruba od třetího dílu se však přestaly dít zásadní věci a děj se smrsknul na péči o děti a survival story v poušti. Trochu podraz. l-l_l-l No nic, sklopit hlavu a lízat co je k dispozici. Když už nic tak to byla hypotetická studie - co by kdyby - od A po Z. Bylo nakousnuto spoustu filozofických otázek. l-l_l-l Ke konci první série to už už vypadalo, že se v tomto ohledu někam posuneme, směrem od těch přízemních záležitostí a pak androidka vyleze zbouchnutá. Místo prozkoumávání vesmíru se bude rodit.  6.5/10 ()

Michelle75 

všechny recenze uživatele

Hodně, jiné a zvláštní a kdyby mě poslední dva díly nezklamaly, určitě dám 120%. Už úvodní znělku bych mohla poslouchat do nekonečna. Nápad, prostředí, myšlenky, herci...Otec, Matka, přežití. Androidi, kteří jsou v zásadě více lídé, než Ti opravdoví. Dětští herci a jejich role...krása. Kulisy. Je tam hodně co k zamyšlení a přemýšlení,ale přesto jsem myslela, že po těch několika śkvělých dílech příjde vyvrcholení, ono přišlo....rozčarování. \moc se mi však Líbila Amanda Collin, její výkon a HLAS, vlastně i otec byl hodně fajn. Travis Fimmel mi připomínal Michala Dlouhého:))) Ty oči jsou prostě psycho............................... ()

Galerie (305)

Zajímavosti (6)

  • Náboženský řád Mithraismus, použitý v seriálu, byl stejně jako křesťanství původně malým pohanským kultem, v jehož centru stálo uctívání původem perského slunečního boha zvaného Mithras za dob starého Říma. Křesťanství, jak víme, přerostlo ostatní malé kulty a mnohé jejich tradice a zvyky si pohodlně připisuje a vydává za svá. V době zákazu pohanských krvavých obětí v Římské říši zastiňuje i tzv. Mithrovo mystérium, které bylo závislé na obětech býka, jehož maso zasvěcenci jedli na sakrálních hostinách a během kultovních slavností ve svatyních. Děj seriálu se tak odehrává v alternativním vesmíru, velmi podobnému tomu ve Vetřelci (1979) a Prometheovi (2012), kdy Mithraismus zůstal zachován a dál se rozpínal podobně jako křesťanství. (Bertramm)
  • Aaron Guzikowski po odvysílání 2. série začal pracovat na dalším pokračování i přes nejistotu, jestli k natáčení vůbec dojde. Jak sám řekl: „Pokud k tomu dojde, musím být připraven. Plán, téma a smysl toho všeho bude rozhodně propracován k dokonalosti, budu pokračovat tak dlouho, jak jen bude potřeba... je to celý můj vesmír.“ (DJMaroko)
  • Zvláštny útvar nájdený v púšti má tvar dodekaédru. Jedná sa o dvanásten, ktorý je jedným z Platónskych telies. (Jumar)

Související novinky

Ridley Scott chystá krimi sérii pro Apple

Ridley Scott chystá krimi sérii pro Apple

13.08.2022

Apple TV+ si pro sebe v poslední době ukradlo spoustu velkých talentů a jinak tomu nebude ani na následujícím projektu. U tvorby seriálu Sinking Spring, nové krimi z prostředí města Filadelfie, se… (více)

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

12.02.2022

Amazon Studios pořídilo práva na seriálové zpracování kultovní sci-fi Blade Runner režiséra Ridleyho Scotta a rovnou tak oznámilo, že chystá hrané pokračování ke snímku Blade Runner 2049 od Denise… (více)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Reklama

Reklama