Série(1) / Epizody(10)

Sci-fi seriál Vychováni vlky od mistrného vypravěče a filmového tvůrce Ridleyho Scotta pojednává o dvou androidech – Otci a Matce – pověřených výchovou lidských dětí na tajemné panenské planetě. Když začnou náboženské rozdíly ohrožovat soudržnost rozrůstající se kolonie lidí, androidi zjistí, že ovládat lidskou víru je zrádný a obtížný úkol. (HBO Europe)

Malarkey

Hned od prvního dílu jsem najel na vlnu seriálu a tak mě ani nevadil jeho nadcházející průběh včetně zakončení. Naopak. Vychováni vlky je na dnešní poměry klasických sci-fi ten nejatypičtější ze všech. Autoři nejenom, že příběh točí kolem dvou syntetiků, oni vytvořili i nová pravidla nové planety a otevřeli námětu dveře do něčeho dosud nevídaného. Je pravda, že díly od Ridleye Scotta jsou kvalitou sakra znát a ke konci to trošku ztrácí dech. Nicméně na poměry dnešních sci-fi zážitků je Vychování vlky něco tak neobvyklého, že si shlédnutí jistě zaslouží. Navíc zajímavějším námětem si HBO Max nemohlo najít cestu k divákům. ()

3DD!3

U Mithry, vyklubal se z toho nakonec podivný hybrid. Scottové dodávají skvělou vizuální formu a slibují hodně. Nutí diváka klást otázky, neodpovídají, ale v poslední epizodě zahrají až příliš otřepanou písničku. Vlci mají skvělé momenty, ale čas od času jsou tak neuvěřitelně pitomí až to bolí. A snaha o emocionální vyhrocenost u androidů bude vždycky působit podivně. Herecky ovšem super... jen Fimmel hraje každou postavu úplně stejně. ()

Fr

„NOVÝ SVĚT, KTERÝ ZAPOČNEŠ, NEBUDE MÍT PROBLÉMY, KTERÉ UKONČILY SVĚT TADY NA ZEMI. JSI POSLEDNÍ NADĚJE LIDSTVA....“ /// Celkem dlouho nevím, co si o tom myslet. Technicky dokonalý, precizně vyprávěný… ale takový sporý, chudý na děj. Není to žádný rozmáchlý sci-fi. Spíš komorní. Jedna planeta, dvě skupiny – androidi s děckama a lidi, vyznávající bezmezně víru. Do toho zvíře a mysteriózní úkaz. Postupně mě to vtahuje víc a víc, ale stejně čekám, co z toho nakonec… že by prequel k Vetřelci? Hodně mě bavěj herecký výkony „androidů“ a překvapujou ty neustálý ideový pochody a rozpory. Není to obyčejný, je to … prostě androidní drama! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nikdy jsem si nedovedl představit, že přijde doba, kdy budu mít androidy raději než lidi. 2.) Nevím co vznikne, když počítač ošuká počítač. 3.) Thx za titule „Petr Finkous“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Scott-ovci a ich venovanie pre fanúšikov Prometheusa ide doslova o nádstavbu pre daný "Alien" vesmír. Veru až vo veľa veciach to nadväzuje, je to také pojítko. Chladný nehostinný svet okupovaný androidmi, vychovajúcich ľudskích potomkov. Vyvoláva dosť rozporuplné pocity a je to dosť cielene. Príbeh postupne ozrejmí ktorá bije. Ponuré postapo dá veru zabrať, ľudstvo na pokraji vyhynutia opierajúce sa už len ďalší fantasmagorický pohanský svet zbytočných ilúzii a nevyhnutných kacírskych rozsudkov. Hudobne, vizuálne a technicky opäť brilantne zvládnuté. Dejovo to zrovna nemusí vždy lahodiť ale pokiaľ sa v tom divák nájde dá sa to slušne užiť. /80%/ ()

EvilPhoEniX

Raised by Wolves dost možná budou seriálovým zklamáním roku. Ridley Scott natočil pouze první dva díly a zbytek natáčel buď jeho syn nebo úplně někdo jiný a je to znát. Seriál má určitě hezkou výpravu ( Kostýmy jsou však příšerné), zajímavý nápad i samotný příběh není úplně špatný, ale trpí pomalým tempem. Akce absentuje zcela a postavy si divák neoblíbí tak, jako v jiných seriálech. Pár zajímavých scén se zde sice urodilo, ale bylo to na můj vkus velmi chladně a komorně pojaté. Fanoušci Sci-Fi si zde možná příjdou na své, ale za mne je to zklamání a jestli bude druhá série, tak se budu hodně přemlouvat jestli si jí pustit. PS: Potěšil alespoň Ragnar z Vikingů. Příběh****, Akce** Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí*. 6/10. ()

• Karimatky, ktoré používajú vo filme, sa nápadne podobajú na populárne Ridgerest karimatky od firmy Thermarest. (Jumar)
  • Zvláštny útvar nájdený v púšti má tvar dodekaédru. Jedná sa o dvanásten, ktorý je jedným z Platónskych telies. (Jumar)