sima275

Tak, byl to přeci jenom můj první zhlédnutý válečný film, ale i tak se mi doopravdy líbil. Nejsem nějaký válečný fanatik nebo tak něco a zbraním nebo tankům vůbec nerozumím, ale tenhle film mě přiměl se o to aspoň trochu zajímat. Tom Hanks to zahrál Johna Millera tak výborně, že to snad ani není možné. Furt jsem čekal, kdy se konečně objeví Matt Damon, ale nakonec jsem se naštěstí dočkal. Závěrečná bitva o most byla doopravdy výborně natočená, protože jsem už skoro myslel, že už most neudrží a že už to mají ztracené a to se mi právě líbilo na tom filmu nejvíc, takový rychlý obrat, kdy v jedné vteřině měli navrch Němci a v druhé vteřině zase Američani. V poslední době jsem měl nějaké štěstí na samé dobré filmy a tenhle to štěstí doopravdy nepokazil 90% ()

alldo.raine

Skvělé a to po všech stránkách. Naprosto dokonalé ztvárnění vylodění v Normandii. Silně emotivní zážitek, kde další nadcházející scéna přebíjí tu předešlou. Pro mě rozhodně nejpovedenější válečný film všech dob, který ve mně vždy zůstane. ()

RAFT

Režisér Spielberg natočil jeden z nejlpších válečných filmu co jsem kdy viděl. Velmi skvělý  film 90.let.Krásný začátek filmu a to na Omaha Beach a jejich masakr . Sice chyby ve filmu by se dali krásně spočítat i na na začátku filmu ale, vem to čert.Film má dokonalé obsazení, vše skvělé. Nejlepší válečný film vůbec a zařadil  by sem ho do top 10.Za mě 95% ()

elixir

Strhující válečná filmová perla, parádní herecké výkony, režie, scénář, hudba = skvělý válečný požitek, v závěru filmu zasáhne do duše diváka smutný starší Ryan se slzou na tváři. Shrnuto, podtrženo, sečteno, jedná se o nejlepší válečný film vůbec. ()

Falco.araea

Tento film jsem viděla ve společnosti šesti kluků a to ještě takových, že je všechny strašně baví války a zbraně a při každém záběru se mohli přetrhnout, aby mi odříkali, co ti vojáci mají všechno za zbraně. A vidět ty jejich nadšené kukuče u poslední bitvy, to bylo úžasný. Takže, film mě sice zas tak strašně moc nezasáhl, protože jsem holka jak má být, takže hodnotím spíš atmosféru, při které jsem to prožívala. A to byste sami měli vidět! ()

departed

Snad jediný válečný film, u kterého mi ten americký patos nevadí ani na chvíli. A Omaha Beach je i po takové době stále jedna z nejvíce kulervoucích scén filmové historie vůbec. Režisérská preciznost v praxi, což je i důvod proč tenhle film jen tak nezestárne. ()

Rimland

Film, který podle mě redefinoval válečný žánr na dlouhá léta dopředu (už jenom etablováním "ryanovské" kamery). Vylodění v Normandii samozřejmě (předčasným) vrcholem snímku a neskutečně pamětihodná záležitost, ale těch nezapomenutelných pasáží je tam víc... vlastně po celý film :-). Proamerický patriotismus a patos se tomu sice nevyhnuly, ale jsou filmy ve kterých to bije do očí podstatně víc a hůř. A navíc je tohle asi jediný snímek, kterému jsem to schopen s klidným srdcem odpustit. I po víc jak 15ti letech je to totiž stejně kvalitní zážitek sledovat. ()

create

Tento film považuji za jeden z nejlepších válečných filmů. Skvělá kamera, skvělí herci a hudba! Toma Hankse si každý musí vyloženě oblíbit, v tomto filmu. Zasloužených 5*. ()

Colchack

Tento počin spolu so sériou Bratstvo neohrozených sú pre mňa proste TOP military záležitosti všech dob..o chlp za nimi sa ešte drží Black hawk down. ()

AddieWilimes

Spolupráce Spielberga a Hankse je asi předurčena k tomu, aby sklidila ovoce. Film, který chytne a nepustí. Kouzelná vložka v podobě Edith Piaf ve válečném prostředí. Charakter kapitána a v závěru filosofická chvilka vedlejší postavy. Odzbrojující a skutečně dojemné dílo. Můj nejoblíbenější válečný film vůbec. ()

DavidWebb

V komentároch som toho veľa čítal o naturalizme. Tak som len chcel za seba, že najviac naturalistický bol Upham alias Daniel Farraday z Lost. Teda ako, že najviac vystihol "ducha" spojencov, fakt palce hore. A keďže som to videl druhý krát po dlhých rokoch, tak ma prekvapilo, kto všetko tam hral. Fan Benzin, Vtierka Castle, Ribisi.... Ale ináč fajn, dobrý kúsok pri ktorom sa divák nenudí. ()

AshT

Určitě právem uváděný jako nejlepší válečný film. Vynikající scéna vylodění v Normandii tu jen tak něco nepřekoná. Výborná režie a hlavně skvělé herecké obsazení v čele s Tomem Hanksem. Film je prostě genialita sama. Klobouk dolů pane Spielbergu tohle se vážně povedlo. ()

1mArc0

Steven Spielberg vám naservíruje presne ako to bolo, nečakajte, že tu budete mať niečo bez servítky, na to zabudnite! Janusz Kamiński - pomyselný klobúk skladám, skvelá kamera! 6.Jún 1944 Omaha Beach Normandia, Francúzsko - hotové peklo na zemi! Amíci padajú ako hrušky pod paľbou nemcov. Je tu krik, hektolitre krvi, napätia a nervozita vojakov je na krájanie. Po pekle sa skupinka vojakov pod vedením kapitána Johna Millera vydáva naprieč Francúzskom, aby našla vojaka Ryana a priviedla ho naspäť domov, potom čo jeho zvyšný traja bratia zomreli na fronte. Počas filmu posádka prechádza urputnými cestami, postupne zomiera jeden po druhom a aby toho nebolo málo, na konci prichádza, tá najväčšia rana a aká?.... /81%/ ()

DrobekSKS

Jeden z nejlepších filmů velikána Spielberga. Vylodění v Normandii bylo natočeno velmi realisticky, člověku až tuhla krev v žilách... ()

DanMac

Naozaj neviem, či sa niekomu podarí prekonať Spielberga, a natočiť lepší začiatok filmu. Dychberúce vylodenie v Normandii je tak perfektné, že po zbytok filmu ste prilepený k sedačke a najbližšie 2 hodiny už nevstanete. 100% ()

karlee

Válečné filmy nemusím a tento nebyl výjimkou, nadměrná stopáž plná patosu. Nechápu, že dá tolik uživatelů 5 hvězd za "realistické provedení" scény vylodění. Já čekám od tříhodinového filu zatraceně víc. ()

Jacccob

Jeden z nejlepších válečných filmů. Dnes je to už klasika, ve svém okolí neznám nikoho, kdo by film neviděl. Herecké výkony a atmosféra úžasné, ale to všechno plyne z geniální režie mistra Spielberga, který potvrdil, že je jedním z největších velikánů v historii kinematografie, a je schopen natočit opravdu všechno, od komedie přes drama až po válečný film. A to se jen tak nevidí. ()

topi80

Poměrně zdařilý válečný film, na straně jehož kladů boduje skvělé natočení bojových scén, na straně záporů zase hlodá patos. Ten je ohledem na téma filmu samozřejmě na místě, ale v tradičním spielbergovském pojetí je tradičně podbízivý a rušivý. Každopádně těm, kteří hledají skutečně naturalistický válečný film, doporučuji "Jdi a dívej se" a těm, kteří se v gauči před televizí chtějí vcítit do duše vojáků bojujících v 2. světové válce, doporučuji komornější "Když utichly trumpety". ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018