28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

Shit

je to určitě výborný film, ale přece jenom mě se víc líbil film Úsvit mrtvých, který je daleko víc akčnější a je ve větším tempu, tohle se trošku moc táhne a je málo akční i když někdy jsou tam slušný akce a děj určitě taky neni k zahození, ale něco tomu schází. Herecký výkony nejsou nic extra, ale čtyři hvězdičky si to zaslouží ()

Renton

Scénář: Alex Garland .. Důraz na realitu - přežití hrstky lidí po vyhlazující katastrofě. Působivé záběry vylidněného Londýna, podmanivá atmosféra, perfektní kamera a tradičně dobrá hudba. Zhruba do začátku poslední čtvrtiny celkově podařený film. Pak přijdou vojáci, jejich dementní pohled na věc, střílení a veškeré kvality jdou ke dnu. Rozehráno velice zajímavě, jenže finále stojí za hovno! Alex Garland by si měl nechávat dopisovat nápadité scénáře od někoho jiného. ()

Fr

,,STAČÍ JEN ZŮSTAT NA ŽIVU?...NEBO TO CHCE NĚCO VÍC?“..... /// To bylo tenkrát, když ochránce zvířat osvobodil z laborky opičku nakaženou zuřivostí .... za 28 dní (poté) se ve špitále probral z mrtvolnýho spánku Jim a zjistil, že tak nějak vosiřel..... (kouká.... Triffidi nikde...) ...a proto (okamžitě?) musí bejt každýmu jasný, že TADY se děje něco zvláštního! Myslím, že za to může za to D. Boyle! Líbí se mi atmosféra, krásná, liduprázdná Anglie, povídání o ,,těch 28 dnech před tím“ a neustále se měnící počty...(1-3-2-4...). Parádní je, že nakonec ani tak nejde o virus, jako o ,,zavirovanýho“ člověka. Se zombíkama je to všechno jednodušší - říkali tady.... Výpověď o lidech v postapokaliptickým světě, thrillerovej horor, možná kapku překombinovanej, ale to střídání žánrů má svoje kouzlo. 3a½! Protože tohle je opravdu jiný..... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su (aspoň trochu) fanda Godspeed You Black Emperor. 2.) Zjistím, jestli by mohl C. Murphy hrát v Predátorovi. 3.) Jsem fanda zajímavejch soundtracků..... /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** ()

Kryšpín

Rozhdoně lépe zpracovaný film na stejné téma než Doomsday (2008) a proto se stydím, že jsem tenhle snímek Dannyho Boyla neviděl dřív. Tohoto režiséra si budu muset zapsat za uši, protože jeho "klaustrofobické" filmy dokáží opravdu vyvolat ten stísněný pocit (Mělký hrob o člověku v hrobě, Trainspotting - uvěznění v drogách, Pláž - uzavřeni na ostrově, Sunshine - ve vesmírné raketě). Po scénáristické stránce se příběh drží daných pravidel a proto taky dobře funguje. Expozice je jasná během prvních pár minut, poznáme hlavního hrdinu, který ke konci projde změnou a úplně se obrátí na ruby. Jen ten konec mě trošku zklamal, nevím zda bych znova věřil armádě. Ale snad to dopadlo/dopadne dobře. ()

xxmartinxx

Danny Bole má rozsah. Vybere si žánr, vycucne z něj to nejlepší a dokonale to zkloubí. Tady ale přestřelil. Několik dobrých nápadů, ale neschopný tupý a tuctový scénář, který film stahuje dolů. Několik skvělých momentů a nenudění se je jediné, co film nabízí. Obyčejně by to stačilo, ale od Boyla chci víc. 50% ()

• Podoba "zuřivého viru" šířeného "zombíky" (tzv. rage virus) vycházela především z poznatků o ebole, hemoragické horečce přenášené krví, která vede k vyrážkám, zarudnutí očí, vnitřnímu i vnějšímu krvácení a selhávání orgánů. (HellFire)
  • Danny Boyle napsal pro postavu Seleny (Naomie Harris) dějovou linku z minulosti, aby vysvětlil její tvrdohlavý, nemilosrdně pragmatický pohled na život. Selena byla nucena zabít celou rodinu včetně matky a otce, aby zachránila svého malého bratra, načež zjistila, že je také infikovaný. (HellFire)
  • Film je nasnímaný běžnou poloprofesionální videokamerou Canon XL-1S v nízkém SD rozlišení. Pouze závěrečná scéna vznikla za pomoci obvyklé 35mm filmové kamery, a flashbacky na 8mm formát. (Hawaj)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení