Tři roky po loupeži v kasinu Terryho Benedicta se gangster objeví ve vile Dannyho Oceana a jeho ženy Tess. Chce zpět svých sto šedesát milionů dolarů, a tak se celá parta musí znovu sejít. V Amsterodamu se nechají najmout na loupež vzácného dokumentu z trezoru dokonale zabezpečeného domu podivínského milionáře van der Woudea. Přestože se to zdá nemožné, parta nakonec díky Rustymu najde způsob, jak trezor otevřít. Zjistí však, že ho už před nimi vyloupil Noční lišák. Na místě činu nechal vzkaz, že to byl on, kdo Dannyho partu udal Benedictovi. K loupeži je povolána expertka Isabel Lahiriová, která byla kdysi Rustyho milenkou. Brzy pozná, kdo se do domu vloupal. Varuje Rustyho, který řekne ostatním nejen o svém vztahu s ní, ale také, že je dcerou slavného lupiče LeMarca, který před lety zmizel a u něhož se kdysi učil. Dannyho parťáci odhalí, že Lišák je další LeMarcův žák Francois Toulour. Sejde se s Dannym a nabídne mu soutěž o nejlepšího lupiče. Cílem má být vzácný francouzský klenot, který bude nakrátko vystaven v Římě. Pokud ho Danny se svými parťáky ukradne dřív než on, Toulour za ně zaplatí dluh Benedictovi. (TV Nova)

MeanWhile

Před shlédnutí Parťáků 2, jsem věděl, že to nebude takové jako jednička. Dopadlo to přesně tak jak jsem si myslel, ale až zase tak hrozné to nebylo. Na oddychovku, jakou Parťáci jsou, to byla zase parádička (ikdyž už slabší, ale i tak je to dobré), při které se člověk baví a přemejšlí co se zase tak může přihodit. U dvojky bych jedině tak podotkl, že scéna s Brucem Willisem mě vážně dostala, to jsem vůbec nečekal, a docela se tomu směju i do teď. Asi nejlepší z celého filmu. Tak mě tato stejná partička jako v předešlém díle dostala a vytěžila si z toho mé hodnocení čtyř hvězd. ()

luka4615

Oproti skvělému prvnímu dílu se bohužel jedná o velký skok vzad. Příběh ztratil svou zábavnost a sympatickou přímočarost, přičemž tyto atributy nahradilo zmatené překombinované a hlavně nudné cosi. Celý tento kalich zoufalství doplňuje nezajímavý “heist” a herci, kteří zde očividně nemají vůbec co hrát (Vincent Cassel). Tohle se vážně moc nepovedlo. Škoda. (HBO Max) „Nothing costs nothing.” ()

Shaqualyck

Ano, nekouká se na to sice špatně, spíš než o film, jde ale o neúměrně natahovanou reportáž z nějakého hollywoodského večírku. Nepochybuji o tom, že si všichni zúčastnění natáčení maximálně užili, na diváka se tady ale trestuhodně pozapomnělo a to se prostě odpustit nedá. Nemluvě o faktu, že po docela solidním prvním filmu (remake klasiky z roku 1960) se tvůrci naprosto vykašlali na scénář a vypadá to jako by ho "tvořili" během natáčení... A tak Catherine Zeta-Jones přednáší na konferenci Europolu o tom, že největší hrozbou současného světa je jistý Noční Llišák, Bruce Willis hraje Bruce Willise, Julia Roberts zase předstírá, že je Julia Roberts,... to je snad špatný vtip. Každá druhá scéna navíc vypadá, že je tu jen proto, aby se filmem mohla mihnout další celebrita. Vysoká hvězdná koncentrace je tak spíš na obtíž a nezbývá než konstatovat, že tohle se Stevenu Soderberghovi zrovna dvakrát nepovedlo. ()

ScarPoul

Na to o akú jednoduchú zápletku sa jedná, je Dannyho 12 omnoho nekonzistentnejšia ako predchádzajúci diel. Na hlavných hrdinov sa rúti jedna komplikácia za druhou a finálne vyústenie tým pádom uberá na hodnote príbehu. Herci ako obvykle skvelý, a znova sa na to dobre pozerá. Má to tú správnu dávku sofistikovaného humoru a nezabudnuteľných hlášok. Ale Soderbergh môže byť akokoľvek zručný tvorca, jeho filmy vyšumia z hlavy veľmi rýchlo. Nenecháva scény doznieť, a keď už sa snaží brnknúť po tej umeleckejšej línií, je to skôr ťažkopádne. Film, ktorý figuruje viacej v humornej rovine, ale neposúva ju ďalej. Film, ktorý sa snaží byť krimi ale všetko to, čo robilo z jednotky zaujímavý kúsok, sa tu nenachádza. Dokonca aj ten Pitt tu žerie menej. Film na zabitie času. ()

BoPo

Dej je miestami postavený na priaznivej náhode a laserová show bola už pomerne nadplán. Celkovo má však dvojka vydarený štýl, rýchlo odsejpá, Willis hodil do placu trefného Willisa, základná zápletka je zvolená viac než dobre, povahy jednotlivých parťákov sú tu oveľa viac a lepšie rozvinuté, takže veľmi príjemné opätovné stretnutie so starými známymi. No a Catherine Zeta-Jones im dodala nadstavbu v podobe pôvabu. Jeden z tých filmov, kde človeku naskakuje dojem, že si herci natáčanie dosť užívali a pre mňa o stupeň zábavnejšie ako jednotka. ()

Borrtex

Příjemný večerní akční snímek, který měl bohužel narozdíl od jedničky nadmíru překombinovaný a poměrně těžko orientační děj. Závěrné rozuzlení nám sice vysvětlilo všechny nerozluštěné události, nicméně i tak si myslím, že zde mělo raději platit pravidlo, že v jednoduchosti je síla. Kromě děje nemám co vyčíst. Režisérsky i herecky zpracováno to bylo kvalitně stejně dobře jako první díl, bohužel .. děj .... to hodně zkazil :-( 70%. ()

bouncer

WTF?! Obrovský pokles kvality oproti předchozímu dílu. Vyčpělý scénář bez pořádného nápadu, herci i přes jejich zvučná jména průměrní a hlavně už vzniklo tolik o mnoho povedenějších lupičských filmů, že Dannyho parťáci 2 jsou opravdu zbytečnost. ()

Terva

CITÁT - Ještě se chci osprchovat, nemusíš na mě čekat........ Brad Pitt na útěku, hned na začátku filmu ( před třemi a půl lety ). Tajné heslo - Ve sklepě mám plno vody a karma už zase nehoří - rozjede celý tento snímek. Po loupeži přijde pomsta. Další zastávka - Amstredam. CITÁT - Já ti nevím, někam přijdu a hned koukám, kde co ukrást.......... Film má naprosto perfektní dialogy. Noční Lišák vs. Ocean - co ukradneme ? Ve filmu je opět použita nepříjemná, David Holmes, hudba. V 80 - tý minutě je zajímavý záběr na letící letadlo, kamera ( Petzer Andrews ) je vzhůru nohama. Na scéně se zjevuje i Highlander, teda pardon Julia Roberts a tan její high úsměv. A také si zde zahraje Bruce Willis. CITÁT - Julia ? Děj filmu je tak časově roztroušený, že než pochopíte všechny nitky a samotné vyvrcholení, tak se vůbec nebudete nudit. CITÁT - Promiň, že jsem nám pokazil naše druhý třetí výročí......... Lišákův tanec v laserovém poli je úchvatný. Yen ( Shaobo Qin ) ani jednou nepromluvil anglicky. Nejhezčí žena ve filmu - Catherine Zeta - Jones. ()

MoiJe

Takze vlastne ich jediny masterthief trik bol (spoiler) vymenit batohy v MHD (/spoiler) a zbytok je len omacka? Hm. ()

moviesfan

Dvojka není lepší než jednička. Na tom se shodne většina lidí. Ovšem stále baví, má dobrý nápad, velmi kvalitní herecké obsazení. No nestačí to? Možná jo, možná ne. Já jsem spokojený. ()

tibenskym

Dosť shit oproti jedničke :-) všetko také neucelené. A ešte keď Julia Roberts hraje Juliu Roberts...no nič moc, sklamanie. ()

Blofeld

Místy trošku překombinovaná, ale vážně stylová a zábavná jízda, která však není úplně pro každého, protože není až tak úplně svižná, nicméně většinu spolehlivě pobaví, už jen díky skvělému cameu Bruce Willise. Pokud vám předchozí věta přišla trošku ujetá, tak splnila svůj účel. Měla jen navodit pocit, který jsem měl po skončení tohoto jinak skvělého filmu. ()

villon17

Matt se snažil o větší pozornost, což bylo super, jinak to zas tak super nebylo. Náměť sehnat zpátky rozhýřený prachy byl dobrej, pak ale začaly přibejvat další skutečnosti a nucená akce mě nebavila. Jednou byla ve vězení část, pak druhá, pak ňák všichni, pak zas byli všichni venku, prostě nic zajímavýho a oproti výborný jedničce, zase jedna dvojka, co propadla. ()

Marek1991

Tak táto kriminálna komédia mi veľmi dobre sadla, nielen že bola zaujímavá, svižná s pekným príbehom, dobrými efektmi a hudbou, ale aj pohladila dušu v niektorých momentoch. Je dosť pútavá, síce sa na nej podieľalo veľa hollywoodskych hercov a herečiek, je tam veľa trikov, ktoré by po väčšinou neprešli, ale pobavilo ma to. Aj chytráckosť o ktorú sa snaží toľko filmov tu bola celkom v pohode, žeby sa to dalo nazvať elegantnou chuťovkou? Možno, každopádne je to len film, nemá nič hlbšie, ale podľa mňa sa ani na nič extra nehraje, podľa mňa je to skôr sranda, ale áno dosť prekombinovaná a môže začať nudiť, taktiež na viac pozretí to môže byť otrava. ()

corpsy

Neatraktívny námet spravil z tohto filmu iba nudné pokračovanie skvelého snímku. Čo už, vo svetovej kinematografii sa nenájde veľa výnimiek o sequeloch prekonávajúcich svojho predchodcu. ()

liquido26

Sice me to bavilo vic nez jednička, ale v závěru zůstalo plno nejasností, takže tři hvězdičky. Jinak Julia Roberts mi nevadila (asi proto, že jsem s ní nikdy žádnej film neviděl celej), no ale hlavní bábovkou pro mě byla Catherine Zeta Jones. Sice i kolem její postavy mi zůstalo plno nejasností, ale jinak jsem jí žral :-) ()

DDT

Už hodně dlouho (možná od filmu "Casino Royale" s P. Sellersem) jsem neviděl tak hvězdně obsazený film, který by byl tak neskutečně nudný. ()

Qasa

Bál jsem se toho, když předchozí hodnotitelé dávali tak málo. Ale zkuste to brát s nadhledem. Jako starýho dobrýho Bonda. Miluju zajímavou kriminální zápletku nadlehčenou humorem. Viz komentář Djkoma. A Julia Roberts je úžasná herečka. Nechápu, jak to dělá s tou svou pusou. Zkuste se na to podívat například od 1´23´40. A Catherine Zeta v 1´53´55. Vím, že je to divný a překomplikovaný film. Dám teda jen 4 (abych se nezkompromitoval :-) ), ale na závěr si neodpustím přepsat dialog z obchodního jednání v amsterdamskym coffeeshopu o první akci : „Tak do práce.“ „Doktorovi, kožnímu specialistovi, se zdálo, že usnul u televize. A potom, když se probudí před televizí, nepamatuje si svůj sen.“ ... „Souhlasíte?“ ... „Kdyby se všichni živočichové, žijící kolem rovníku, dokázali vznášet, pak by Díkůvzdání a Halloween mohly být ve stejný den.“ ... „Jo, jo, aha.“ .... „Když mi byly čtyři roky, viděl jsem matku, jak zabila pavouka. Dečkou na konvici. Po letech mi došlo, že to nebyl pavouk, ale můj strejda Harold.“ Huhůů. --------------------- Po druhém shlédnutí už jsem tu nadsázku tolik ocenit nedokázal. Roberts hraje sice skvěle, ale u výše zmíněné scény převládá spíše trapnost. Zeta je stále krásná. Od filmů tohoto typu nyní očekávám spíše konzervativnější držení se stylu, zápletku s překvapivými momenty a ne nesoudržnou fantaskní parodii. Věřím však, že herci si film skutečně užili. ()

Debbie a její parťačky jsou rekordní

Debbie a její parťačky jsou rekordní

11.06.2018

Zlodějský spin-off Dannyho parťáků se Sandrou Bullock (Gravitace) a Cate Blanchett (Thor: Ragnarok) v hlavních rolích od začátku neměl úplně snadnou pozici. Nejsou to koneckonců ani dva roky, co… (více)

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)

Nový Soderbergh

Nový Soderbergh

18.03.2005

Ďalším filmom Stevena Soderbergha po komerčne úspešných Dannyho parťákoch 2 bude dráma THE GOOD GERMAN, vychádzajúca z románu Josepha Kanona. Snímka bude rozprávať o americkom novinárovi, ktorý sa… (více)

Stále populární tajní agenti

Stále populární tajní agenti

08.02.2005

Eva Longoria bude patrně jednou z posledních hvězd, které jsou obsazeny do snímku THE SENTINEL. Těmi dalšími nejsou nikdo méně známý než Michael Douglas, Kiefer Sutherland a Kim Basinger. Film… (více)