Tři roky po loupeži v kasinu Terryho Benedicta se gangster objeví ve vile Dannyho Oceana a jeho ženy Tess. Chce zpět svých sto šedesát milionů dolarů, a tak se celá parta musí znovu sejít. V Amsterodamu se nechají najmout na loupež vzácného dokumentu z trezoru dokonale zabezpečeného domu podivínského milionáře van der Woudea. Přestože se to zdá nemožné, parta nakonec díky Rustymu najde způsob, jak trezor otevřít. Zjistí však, že ho už před nimi vyloupil Noční lišák. Na místě činu nechal vzkaz, že to byl on, kdo Dannyho partu udal Benedictovi. K loupeži je povolána expertka Isabel Lahiriová, která byla kdysi Rustyho milenkou. Brzy pozná, kdo se do domu vloupal. Varuje Rustyho, který řekne ostatním nejen o svém vztahu s ní, ale také, že je dcerou slavného lupiče LeMarca, který před lety zmizel a u něhož se kdysi učil. Dannyho parťáci odhalí, že Lišák je další LeMarcův žák Francois Toulour. Sejde se s Dannym a nabídne mu soutěž o nejlepšího lupiče. Cílem má být vzácný francouzský klenot, který bude nakrátko vystaven v Římě. Pokud ho Danny se svými parťáky ukradne dřív než on, Toulour za ně zaplatí dluh Benedictovi. (TV Nova)

Fiftis

Celý projekt je opäť pod taktovkou Stevena Soderbergha a Georgea Clooneyho, zase točený takmer bez nárokov na honoráre, skrátka len tak pre radosť, v pohodovom tempe aj nálade. Na jednotke to bolo pekelne poznať a možno aj preto sa dočkala tak vrelého prijatia. Páčilo sa mi opäť herecké obsadenie aj keď by to chcelo viac ženských rolí, banda chlapov má ale aj tak svoje čaro. Páči sa mi ako im vždy všetko vyjde a to často na poslednú chvíľu. Podľa mňa ozaj dobrý a zábavný film u ktorého sa človek nenudí. Kvalít jednotky to ale nedosahuje. ()

Shakers

Dej je dobrý, ale jednotka bola neskutočný nárez a tak som mierne sklamaný, ale na druhú stranu stále je tu dobrá hudba, strih, herci a prefíkaná lúpež. 75% - 4* ()

ajuska

Jako by se z Dannyho parťáků vytratilo všechno, co činilo první film nadprůměrným, chybí mi tu onen nadhled, lehkost, promyšlenost a elegance. Příběh byl chvílemi dost nudný a šíleně překombinovaný. Celé to působí hrozně toporně, zkrátka pouze jako pokračování, které se točí jen proto, že první film měl úspěch, jen proto, aby teda něco bylo. A všechny ty herecké hvězdy to nezachrání. (Pobavila mě akorát Julia Roberts předstírající, že je Julia Roberts..) ()

JohnnyD

Presun do Európy, spomalenie tempa a čudný revenge filmu neprospel. Prvý aj tretí diel dvojku ďaleko prevyšujú. Soundtrack je ale stále úžasný. ()

Niles

Príliš chaotické, pribudlo síce pár hereckých hviezd, avšak ubudol humor a príjemná atmosféra, ktorá sprevádzala mnohokrát lepšiu jednotku. Ani na druhýkrát som nedokázal úplne pochopiť čo sa tam deje. ()

Stegr

55% - Sestava hereckých megastar ztracená v překombinovaném a tím pádem i zmateném ději. Navíc potenciál nejen jich, ale celého projektu byl trestuhodně nevyužit... ()

Satan

Černý Petr v sérii připomínající Revolver v Ritchieho filmografii - tzn. překombinované a příliš vztahové. Tentokrát se o ruku ženy rve Brad Pitt a není to příliš zajímavé. Několikrát se dostáváme do flashbacků a do deadlinů, je tu více hráčů ve hře a řeší se tu staré rány z jedničky a tohle všechno má za následek, že ta elegantní svěžest, timing scén, precizní rozvrženost a údernost z jedničky citelně mizí. Na druhou stranu na povrch vyvstává Soderberghův um, když si hraje se zvukem (fucking scéna), s kamerou, se střihem a vůbec s filmovým stylem jako takovým. Navíc pravděpodobně i nejvtipnější díl sklouzávající až k sebeparodii (Julia Roberts hrající Julii Roberts, cameo Bruce Willise, citace různých filmů, Clooney řešící svůj věk atd.) Takže nakonec no hurt feelings, přesto nejhorší díl. [Přesná stopáž: 125 min] ()

k212

Nějakým podivným nedopatřením se stalo, že musím nesouhlasit s tím, že Dannyho parťáci 2 jsou mnohem horší než první díl. Pro mě má i dvojka ono zvláštní kouzlo, kterým mě přitáhl díl první. Je to samozřejmě Soderberghův styl vyprávění, jeho režiserské postupy ... A nejen jím ... časové hříčky, přeházená posloupnost děje a vlastně i maskování hlavního děje. Pravdou je, že ve výsledku se divák může cítit "přechcán" jak je zde zmiňováno, ale myslím, že o tom to není. A pokud tedy je divák zaskočen závěrem, tak ho maximálně přechcala výtečná filmová forma, která dokázala zakrýt určité nedostatky ve scénáři. Protože co si budeme nalhávat, scénarista přece jen není Elmore Leonard. Vlastně Danyho parťáci jsou mnohem blíž Soderbergově starší tvorbě než se na první pohled může zdát. Už třeba jen hračičky s časovou chronologií mě asociují na Zakázané ovovce (a není to jen tváří George Clooneyho). ()

kingik

Jednička nebyla žádný zázrak, ale tohle je ještě horší. Ke staré partě přibyli Catherine-Zeta Jones, Bruce Willis a Julia Roberts, ale nedá se říct, že by s těmito herci přibyla i kvalita. Hlavně se dá směle prohlásit, že tvůrcům došly nápady, a tak se dostavilo křečovité pokračování, které nemá výrazné momenty, ale exceluje hereckým obsazením. ()

ed_wood

No ja som tomu filmu akosi poriadne nepochopil. Velka škoda tolkych znamych hercov v takej hluposti. Ale celkom prijemnym spestrenim bol Bruce:))) ()

Jordan

stále sa na to veľmi dobre pozerá - primárne však preto, lebo je tam nasúkaných ešte viac hviezd prvej veľkosti, než v jednotke - a všetko sú to rovnako sympaťáci ako aj dobrí herci a chémia tu funguje navyše aj preto, že si to každý očividne užíva a navyše sú to v mnohom starí skúsení kolegovia plus priatelia aj v skutočnom živote - takže to čaro sa na vás nevdojak prenesie... navyše to má aj oku lahodiacu zetu-jones, ktorá je šťavnatá až-až... nehovoriac o príjemnej cameo čerešničke v podaní môjho miláčika willisa... ale je to akési dlhé a nie až také svižné a nadupané ako jedenástka... možno to je tým pôvodnou motiváciou samotného činu, možno samotným činom, možno scenárom, ktorý je trochu prekombinovaný a nie celkom jasný (a žánrovo uhladený): v úvode je však pár momentov (scenáristických a režijných), ktoré nasvedčujú, že oproti prvej časti bude tento danny ocean "uletenejší" a hravejší, ale po dvadsiatej minúte sa to zlomí do "štandardu" - ten je síce veľmi silný a pozerateľný, ale latka bola nastavená privysoko; ()

Anderton

Po (takmer) dokonalej pohodovej jednotke nám Soderbergh naservíroval upachtené prekombinované dobodružstvo z noblesných miest Európy a hlavne sa neopakovať. Vyšlo to, film sa neopakoval, bol omnoho menej zábavný. Pri dvoch hodinách stopáže som sa nedočkal žiadnej poriadnej lúpeže, iba akéhosi divného podvodu, ktorý sa so svižným vylúpením kasína v jednotke nedá porovnať. Niet sa čo čudovať, že sa v trojke vrátil spať do Las Vegas. ()

Frajer42 odpad!

Jaj, tak tohle ne. Totálně překombinovaná chaotická nuda. Ve srovnání s prvním dílem tvůrci neudělali krok dozadu, ale minimálně skok. Vtip z prvního dílu je totálně pryč a akce víceméně taky. Prostě se tu kecá 2h o sračkách a potom následuje naprosto debilní závěr a finito. Takové filmy mám ve zvyku hodnoti pouze odpadem a tradice by se měla dodržovat, takže přes všechna herecká esa, kterýma film disponuje po ničem jiném než po odpádku sáhnout nemohu. ()

Kothy

O dost slabší než 1. Nemá to takový šmrnc, ale pořád to má něco do sebe. Julia Roberts se snaží hrát sama sebe. :D ()

Sašenka165

Vtipné... ale to je tak celé. Dannyho Parťáci 2 jsou tak neskutečně zamotaní, že jsem ztratila chuť se na ně dívat. Pár věcí bylo ale víc než luxusních, takže s čistým svědomím dávám tři hvězdičky. ()

Slartibarkfast

Trochu zklamání oproti prvnímu dílu, což je mi velmi líto. Čekal jsem opravdu něco nového a zajímavého. Místo toho stejné tváře (což sice nebylo na škodu), stejný děj (což už mi docela vadilo) a stejný konec.. Tady by se uplatnilo "Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky", což se stalo a byl to krok špatným směrem. 65% ()

nash.

Pokud jde o loupení a jednotlivé parťáky, pak bohužel slabší než jednička a ta třetí hvězdička je opravdu na hraně. Ani jedna z postav nedostává příliš prostoru a pokud ano, tak to nevypadadá jako by dostávala příliš prostoru. A totéž platí o loupežích, které nakonec působí podivně mdle a nezajímavě, což je u filmu o loupeží docela problém. Skóre trochu vylepšují nečekané zvraty a boudy jejichž cilem je dokonce i divák, ale především humor, třeba momenty s Tess hrající Julii Roberts a nic netušícím Brucem Willisem. ()

Slarque

Zatímco jednička byla skvělou zlodějskou komedií, dvojka už do téhle kategorie nepatří. V překombinovaném scénáři totiž nemůžeme sledovat přípravu a provedení nemožné loupeže, protože se spoustu zásadních informací dozvíme pozdě a často z flashbacku. A když jedním takovým odbyli i celou loupež, uznal jsem, že tanečně-akrobatické číslo Vincenta Cassela bylo zajímavější. Jinak přiznávám, že kdybych se bavil stejně dobře jako tvůrci tohohle filmu, dal bych i scénáři navzdory čtyři hvězdičky. Ale bohužel nemohu. ()

Rocky62

Po fenomenálním prvním díle přišla studená sprcha. Dějová linie má víc děr, než prošlý ementál a její celková zbrklost mě nutí klást si otázku, co se tak pokazilo, že geniálnost prvního dílu se vytratila do neznáma. Soderbergh je buď schizofrenik a tento díl natáčelo jeho druhé já, které nemá o filmu ani šajn, a nebo byl pod nátlakem, nevím. Bohužel mi nezbývá konstatovat, že srovnání s tím, co Steven natočil před tímto brakem je zcela zcestné. ()

Debbie a její parťačky jsou rekordní

Debbie a její parťačky jsou rekordní

11.06.2018

Zlodějský spin-off Dannyho parťáků se Sandrou Bullock (Gravitace) a Cate Blanchett (Thor: Ragnarok) v hlavních rolích od začátku neměl úplně snadnou pozici. Nejsou to koneckonců ani dva roky, co… (více)

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)

Nový Soderbergh

Nový Soderbergh

18.03.2005

Ďalším filmom Stevena Soderbergha po komerčne úspešných Dannyho parťákoch 2 bude dráma THE GOOD GERMAN, vychádzajúca z románu Josepha Kanona. Snímka bude rozprávať o americkom novinárovi, ktorý sa… (více)

Stále populární tajní agenti

Stále populární tajní agenti

08.02.2005

Eva Longoria bude patrně jednou z posledních hvězd, které jsou obsazeny do snímku THE SENTINEL. Těmi dalšími nejsou nikdo méně známý než Michael Douglas, Kiefer Sutherland a Kim Basinger. Film… (více)