Byl naprogramován tak, aby sloužil veřejnosti, udržoval pořádek, chránil nevinné, zneškodňoval zločince, kteří ovládli ulici. Napůl člověk, napůl stroj, ale celý policista - říkají mu RoboCop. Obří průmyslová společnost OCP převzala kontrolu nad policejním útvarem ve městě a od té chvíle přišlo o život 31 policistů. S rostoucí zločinností je třeba něco udělat. Vědcům a technikům se ale první pokus nezdaří - jejich robot zabije omylem nevinného člověka. Potřebují něco tak dokonalého, jako byl policista Murphy - než ho gangsteři rozstříleli na kousky - ale nezranitelného. Mladému vědci Mortonovi se podaří úžasná věc - spojí to, co zbylo z Murphyho s nejmodernější technikou a na světě je RoboCop - sen každého policejního náčelníka. RoboCop předčí ve své výkonnosti všechna očekávání - při jeho neuvěřitelných akcích se tají dech a naskakuje husí kůže. Jeho dokonalost má malou chybičku, která se stane osudnou těm, kdož pod záminkou ochrany veřejné bezpečnosti doufali, že totálně ovládnou město... (INTERAMA a.s.)

Terva

Na uposlechnutí máte pět sekund. Nyní mám právo použít zbraň. CITÁT - Nejlepší způsob krádeže je svobodné podnikání.......... CHYBA VE FILMU - Když Luisová podává Murphymu kávu, má jí v pravé ruce. Murphy si bere kafe z pravé ruky, ale v dalším záběru má Luisová volnou ruku levou a v pravé drží kafe......... ( cca 15 minuta ). Trikově je to lehce povedené, překvapuje však velice reálné rozstřílení lidského těla, to je trikově velice povedené. To se v současných filmech moc nevidí. No, a aby vznikl Robocop, musí být rostříleno jedno lidské tělo. Při nástupech Robocopa je použita zajímavá a pěkná hudba ( Basil Poledouris ). CITÁT - Sekej dobrotu......... Masakr začíná tím, že si stroj uvědomí sám sebe a zdravě se nasere. Jak na ty, co ho stvořily i na ty co ho ukončily. CITÁT - Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou !!!....... Nařízení č. 4 dělá trochu problémy, ale vše se dá obejít. CITÁT - Máš padáka......... Kamera - Jost Vacano. Disain Robocopa dělal Rob Bottin. Ve filmu hrají - Robocop Murphy : Peter Weller. Lewisová : Nancy Allen. ()

Chermy

Jednoznačný Verhoevenův rukopis, nadsázka až parodie, výtečné sci-fi, ale také akční film reflektující společnost ovládanou mocnou korporací...vše propojeno litry krve. Ano Verhoeven je úchyl ale také génius, který si vždy točil podle svého. Ti kteří si dovedou užít Verhoevenovy vyjadřovací prostředky čeká chytrá akce u které se i škodolibě pobavíte ()

PanCitron

Příběhově to žádné terno není, ale tak nějak mi přišlo vhod si připomenout dobu, kdy akční filmy byly víc než jen digitální nepřehledný bordel. Ti roboti vypadali prostě parádně a hudba Poledourise dokázala rozhodně vtáhnout. Pro mě příjemné překvapení. ()

JohnCZ

Je to teda fakt děsně béčko, kde člověk nenajde ani zvlášť zajímavý děj a ani dobré herecké výkony. Naštěstí to dost dohání Verhoeven na režisérské sesli, který film zvedá o úroveň vejš. Nechybí tam ani satirické vsuvky, ani ten jeho specifický vtipně humusácký gore. Nicméně oproti novějším Starship Troopers se tady v obou zmiňovaných trademarcích drží ještě poněkud zkrátka a celé je to takové nedomrlé. ()

corpsy

Popri TERMINÁTOROVI, míľnik akčnej sci-fi 80. rokov. Nádherne brutálny ( hlavne Director´s cut ) a vizuálne strhujúci. Pecka, ktorá mala dopad na veľa nasledovníkov, podobne, ako už spomenutý TERMINÁTOR. ()

Marek1991

80. roky som nezažil, ale pripadajú mi dnes ako časy plné gýču. RoboCop ma zaujal v spoločenskej hre, bola to obyčajná strielačka, bez zmyslu, taktiež ho spomínali v Horúcich strelách a tak som sa rozhodol si ho pozrieť. Dočkal som sa skvelého začiatku, kde stroj zabil človeka a väčšina vysoko postavených, ktorí pritom boli, to brali na ľahkú váhu, dosť psychologické. Lenže zbytok bol obyčajný trapas, chlapík stále opakujúci, že zabil RoboCopa, až ho dostal, muži, ktorí videli, že nemajú šancu ho poraziť, ale strieľali doňho, až kým ich nezabil, bol to des, dej skoro žiadny, scenáristický taktiež trapas. Kult z toho vyrobilo asi len zvrátené nutkanie akcie, vrážd, výbuchov vo filmoch, ktoré sa považovali a ešte často považujú za znak chlapstva, zvrátené, bezmozgovité, pre mňa historické Béčko, avšak 80. roky sú takých filmov plné. Efekty ešte nerobia film, pokrok je vítaný, ale nesmie byť zneužitý zle a toto je poriadne zlé. ()

Torision

Tak o tomhle filmu jsem si až donedávna myslel, že je to debilita tak akorát pro děti. A vono ne! Je to zatraceně expolozivní akční sci-fi s fakt parádní hutnou atmosférou. ()

PauloZ

Jednohlasný dabing je děs běs, když vlastně nevíte která osoba mluví :-)). Originál to ovšem napravuje a tenhle film s titulkem kultovní je fakt kultovka se vším všudy. V té době, to jsem se akorát narodil :), to musela být naprostá bomba a panika. Na remake se celkem těším, tak doufám, že to Padilha zvládne velmi dobře. ()

ConanVJ

Tak tohle je klasika sci-fi žánru 80. let, kdy jsem to žral každičkou scénu. I po letech filmek nepřišel o nic ze svého kouzla ba naopak. Krvavá brutalitka, parádní sarkasmus doby, parádní robotí bitka a spousta dalších libůstek za podpory masakrální akce a skvělého soundtracku nenechá žádného památníka bez skvělých vzpomínek. Efekty můžou být pro spoustu lidí, co by k filmu přišli až teď o ničem, ale když na něčem člověk vyroste, nenechá se rozhodit žádnými prkotinami. Jasných 100% :) ()

Tryskomyš

Tak tohle je moje srdeční záležitost. Je to první film, který jsem viděla na videu. Jakékoliv novější zpracování tohoto filmu už nikdy nebylo tak dobré. ()

curunir

,,OSTRIHÁME JU!" ,,HEJ, TAM DOLE MÁ VLASY TIEŽ."  __ Až v júli 2022 som Robocopa videl konečne prvý raz celého, nie vždy len krátke časti.  Preto komentujem. Osobne nezdieľam názory, že Murphyho zmŕtvychvstaním alebo záberom nôh chodiacich po vode (rozumej mláke) chcel Verhoeven vyvolať alúziu na život Krista, hoci ide o jeho vysnívaný a nikdy nezrealizovaný projekt.  Verhoeven tu pracuje s motívmi, s ktorými začínam byť pomaly známy i tými, s ktorými vyrukoval až neskôr.  Takže okrem znázornenia fyzického utrpenia, až akýmsi pohŕdaním ľudskou telesnou schránkou a signifikantného sexu a nahoty je tu prítomná satira v podobe TV reklám, spravodajstva, bilboardov alebo mizanscén, vrátane už zavedeného klišé, kedy aj keď je postava rozstrieľaná na kašu vždy sa nájde niekto, kto povie aby sa zavolal lekár či sanitka.  Nič však nie je prvoplánové a skúsený divák pochopí, že to tu má svoje miesto.  Filmu sa dnes vyčíta slabšia  technická stránka, dokonca sa niektoré efekty považujú za tie najhoršie vzhľadom na rozpočet filmu.  Mám slabosť pre animatroniku a všetky scény s ED 209 si užívam.  A umiestnenie príbehu do Detroitu sa po rokoch ukázalo ako priam prorocké.  (15 420. hodnotenie, 638. komentár k filmu) ()

Kryton

Výborný temný a brutální scifi! Žadný filmeček pro děti s miloučkým robůtkem. Nejlepsí a také jediný film s Robocopem co je. ()

mis-ko

Spomínam si na robota s polovičným ľudským mozgom. Spomínam si, že ho veľmi neťažili emócie, tak ako jeho syna. Spomínam si, že to bol tvrďák a pištol nosil v nohe. A spomínam si, že som sa pri pozeraní dobre bavil. Vidieť to tak znova, aby som nemusel len spomínať. ()

fcreading

Paul Verhoeven sa nám predviedol, už len keď natočil Total Recall, nám už ukázal akú má silu. U Robocopa ma najviac prekvapilo, že si to drží celú hodinku slušný nájazd a ani na minútu nenudí. Je dobré sledovať Petra Wellera v roli Robocopa ocelového robota, ktorý ničí všetko zlo, ktoré ho obklopuje a predovšetkým zlodejov, ktorý ho zastrelili ešte keď nebol robotom. Akčné scénky sú perfektné, a hlavne tie prestrelky a zároveň megarobot, ktorého má za úkol zničiť Robocop. Ostatné časti už nestoja zato, akurát len béčková dvojka. Veľmi ma prekvapilo, že ma snímok ohromil, po toľkých rokov, videl som to asi pred 11 rokmi 100 percent. ()

Korbitch

Hrdina mého dětství se vrátil ve speciální edici, jež předčila všechna má očekávání. Nezapomenutelný sympaťák pátrající po zločincích, jenž ho připravili o život, a nepřímo ho tak odsoudili do role nesmrtelného ochránce zákona. To jsou zlatá osmdesátá v první třídě!!!!!!! ()

Wysch

Jestli považuju některý film za skutečný kult, je to RoboCop, Hvězdná pěchota, 12 opic a pak možná ještě pár snímků, ale Verhoevenova nutkavost v syrovém zobrazování budoucnosti má prostě něco do sebe. Robo je ve své podstatě sračka, hranatá vozítka a infantilně nelogický zádrhely v příběhu sice kazí decentně vizuál i celkovej dojem, ale dohromady je Robo jedním ze základních kamenů "lidské" sci-fi vybudované právě v osmdesátých letech dvacátého století. Terminátor, RoboCop, Blade runner, Vetřelci a pak ještě možná dva tři snímky jsou povinností pro každého milovníka a fanouška žánru sci-fi. DC RoboCopa se liší tuším pouze v zobrazení Murphyho ustřelené ruky, takže není třeba příliš shánět právě DC. ()

MartinezZ

OK, je to blbý. Ale taky je to akční a z osmdesátých let, na tu dobu tedy technicky povedené. Udělat naprosto věrný remake dnes, byla by z toho tak akorát úvodní epizoda seriálu. ()

havLord

ŽRASO. Gore to byl jak vyšitý (Verhoeven, co víc dodat), stejně tak ostatní triky, ale to je tak vše, co na RoboCopovi lze obdivovat... ještě tedy ty reklamy parodizující "konzumní americkou společnost". Ale jinak je to jen další, z řady nevyčnívající, akční prasárna, ničím objevná, místy scénář dost skřípe... Prostě bezduchá střílečka s dost vtipnými (nechtěně) postavičkami a dialogy, které mezi sebou vedou. 50% ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

16.04.2023

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra