Wednesday

• USA Wednesday

Série(2) / Epizody(16)

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

AndreyCSFD

Wednesday je historicky nejoblíbenější z Addamsových, takže sledovat její roky na střední je zajímavé. Je tradičně chladná jak mramor a milá ve své ironii. Jenna Ortega převzala štafetu po dokonalé Christine Ricci se ctí, ale marná sláva - psychokukuč pro Wednesday typický moc nenatrénovala, spíš naopak - jeji Wednesday je velmi civilní. Samotný seriál je stará dobrá filmařina pro náctileté v každém svém ohledu. Příjemně ubíhající děj s pozvolnou gradací a překvapivým rozuzlením. Nechybí archetypy vedlejších postav jako kámoška, sokyně, sympoš, láska, kamarád,....Pozitivní taky je, že děti mluví a chovají se přirozeně, tak jak je v jejich věku běžné. Prostě všecko tvoří dokonalý komplex. Tim Burton navíc vdechl seriálu svoji verzi hravé temnoty a její uvěřitelnosti - něco, co fakt zoufale chybělo Potterovi. Nutno uznat, že seriál je hype, Netflix si vždycky tak nějak vybere svého favorita pro určité období, kterému věnuje nadstandardní PR péči, ale v posledních letech se jedná o fakt příjemný seroš pro mládež, u kterého se nebude cítit blbě ani dospělý. ()

loki5

Upřímně jsem od toho moc nečekal. Trailery byly takové nijaké. Ale nakonec musím říct, že jsem se bavil velmi dobře. Wensday je skvělá a  Enid je překvapivě zábavná. Budou mi chybět tvoje děsivé oči bez života které mě ráno budili. Spousta hlášek a skvělých nápadů to celé pěkně koření. A hlavně je to pocta originálu I když Carolyn Jones je stále nejlepší Addamsová tenhle spin-of je fajn. A platí to stejně jako o lobotomiích a tetování jedna nikdy nestačí. Po delší době seriál kde bych uvítal druhou serii. 80% Jinak cameo strýčka Festera bylo skvělé. ()

lemonova

Po pár minútach očarenia sa dostavilo vytriezvenie. Čaro Adamsovej rodiny spočívalo v ich bezstarostnej zábavnosti, zatiaľ čo Wednesday sa od tohto konceptu úplne odklonila a namiesto toho stavila na stokrát prevarenú tému honu na čarodejnice. Prečo v súčasnosti úplne zo všetkého robia psychologické drámy, je mi skutočne záhadou. Niekedy si myslím, že preto, lebo urobiť dobrú komédiu je oveľa väčší intelektuálny  oriešok, než vyplniť prázdne miesta v scenári rečami o tom, aké je cool byť sám sebou. Aspoň, že mám rada detektívne zápletky. ()

Kopi1

Překvapení roku je tady. Že mě to takhle chytne a během 3 dnů to zkouknu, jsem fakt nečekal. Výborné dialogy, které jsou morbidní a drsně vtipné. Jenna jako by se pro tuto roli narodila, absolutně vyrazila dech ve všem, ostatní byli v pohodě. Jediný, co jsem na seriálu nemusel, byla linka s ní a 2 nápadníky. Jinak detektivní věci byly dobré, ale občas nebyly kdovíjak skvostné. Celkově ale seriál měl charisma a velmi jsem se těšil na další díl. Už aby byla další řada. 4+. ()

Wargoo

Jenna Ortega je Wednesday! A nebyť jej, tak tento seriál je o triedu horší. Jemný teen-mood-harry-potter z toho srší na každú stranu, ale Burton si to postrážil aby to nepadlo na úroveň sračky. 5*****, zábavné, temne vtipné, mierne scary. Teším na druhú sériu. 91,102% ()

zoubkovaa

Dejte mi Harry Potter příběh, prakticky od začátku dost předvídatelnej, s celkem cool postavama a hot Xavierem, přidejte pár Netflix stereotypních prkotin, poutavou střední, kam každej normík v dnešním světě bude chtít jít instantně studovat, a ledovou Jennu Ortegu a konečně u nějakýho seriálu vydržím! Smutný, že i Netflixovka (sice s přidanou hodnotou Tima Burtona) si udrží pozornost mnohem snadněji než fantasy seriál s rozpočtem půl miliardy a s předlohou jako blázen.. Tak jen doufám že s další sérií nebudu svýho hodnocení litovat! ()

Rockerman

Ani Tim Burton se nevyhnul současnému trendu a natočil "barevný" seriál o zmužnělých ženách (holkách) a zženštilých mužích (chlapcích), homosexualitě a napravování starých křivd způsobených bílými, bohatými utlačovateli. A je to škoda, protože jinak je to moc povedená pohádka o pátrání po vražedném monstru pro odrostlejší ctitele Harryho Pottera, který je s Wednesday spřízněn. Velkou zásluhu na tom má představitelka hlavní postavy, hezká suchým, černým humorem oplývající Jenna Ortega. Hodně dobrých vtipů, nejlepší jsou asi "dialogy" s Věcí. Poslední dva díly strhující. ()

B.Wilde

Ale jo, mě se to líbilo. Taky jsem to dala na jeden zátah, zajímalo mě, jak to celé dopadne a nechtěla jsem si to nechávat na další den. První polovina se mi líbila asi o něco víc, ale ani ta druhá nebyla vůbec špatná... nemůžu tvrdit, že by mě finále vyloženě překvapilo, protože bylo jasné "že to prostě nebude tak jasné", ale i tak to mělo super spád a zajímavé momenty. Bylo tady jednoznačně vše od žánrů, které mám ráda a Jenna Ortega byla v roli Wednesday prostě skvělá. Opravdu talentovaná mladá herečka, která s touto rolí jednoznačně vyhrála. Jsem zvědavá, jak bude vypadat případné pokračování... ()

Azurovydrak

Na to, že jde fakticky o teen gotické středoškolské drama s prvky fantasy, což je styl který nesedí každému (ačkoli to ani krvavý masakr, right?), tak tu můžeme (opět) mluvit o takřka univerzální celosvětové popularitě a Netflix si může (opět) mnout ruce. Čím to je? TimBurtonovská divnost tady totiž snad poprvé má své místo a slouží víc příběhu než režisérovu fetiši, což se třeba o Karlíkovi či Alence říci nedá. Wednesday je supr postava a hodně jí podle mě hraje do karet, že nejde o typickou klaďasku, jako spíše o temnou antihrdinku se sadistickými sklony (což dnes lidé kupodivu kvitují). Jenna Ortega si tímto pořádně rozbíhá kariéru a moc jí to přeju. Příběh není bůhvíjak inovátorský ani hluboký, najdou se slabší i lepší díly, ale jako celek funguje 1. řada jako skvělá jednohubka, u které se nenudíte. Vadí snad jen ta přespřílišná inspirace HP (hraničící až s vykrádáním), ať už mluvíme o čtyřech kolejích, předurčené hrdince s vizemi, školním turnaji s mořskou "pannou" či sousedící vesničce, kam študáci chodí na návštěvu. Je toho moc a bije to do očí. Pak bych mohl zmínit ještě sugestivní, době poplatné vykreslování Nevermorských kluků jako neschopných blbečků, co nic sami nedokáží, plazí se za Wednesday jako dotěrní smradi a neustále je musí zachraňovat silné ženy (zvláštní, že Ciri ani Ellie tohle nikdy nepotřebovaly a přesto je dnes každý miluje) ale to by mě tu nakonec nějaká feministka zbila. Takže dám jen 90% a budu se těšit na druhou řadu :) ()

Ben Nevis

Znalost Addamsovy rodiny je pro sledování nutnost. Bez toho se díváme na další americkou střední školu ve fantasy prostředí. Seriál Wednesday rozvíjí, co v Adamsovic bylo jenom naznačeno. Že mezi námi žijí divné bytosti.  Akorát pochybuji, že by si majorita říkala normíci a studenti školy vyvrhelové. Nebo si snad lidi v Harrym Potterovi říkají mudlové? Další pitomost je seriálová posedlost nespolečenskými jedinci. Ať zvedne ruku ten, který touží kamarádit se s někým, který vás místo děkuji pošle někam, neplní žádné sliby a neoplatí jedinou vřelost. V americké tvorbě je však takových postav plno a rovněž snah je polidštit. Hlavní zápletka je ke konci moc překombinovaná. Každopádně Wednesday je svěží vítr do tvorby pro mládež. ()

gumbo

Postupně ta úroveň klesá, s tím jak je Wednesday stále tupější, když skáče na každý špek, který je na ni nastražen. Moc nepomáhá ani klasický středoškolský mustr, kdy má hlavní hrdinka dva nápadníky, jednu kamarádku, jednoho nerda a "královnu plesu" jako rivalku. A vykrádačka Pottera , Percyho Jacsona a Twilight je místy do očí bijící. Ale drží to černý humor a badass hlavní hrdinka. 75 % ()

panvasik

Miluji to 🖤 Já už ani nepočítám kolikrát, jsem to už viděl :D Na začátek řeknu, že to budu asi extrémně moc zveličovat a možná až moc chválit, než si to zaslouží, ale já to prostě nepochopím, viděl jsem to už po několikáté a já se snad každým zhlédnutím bavím víc a víc. Miluji to a jakože extrémně moc. S bráchou se už přes 2 týdny hádám o tom že to je to nejlepší co jsem letos ze strany seriálu viděl a on řekne, že to je sračka 😡 a ani to neviděl. Miluji každou epizodu a i když se mi, zdá, že to v druhé polovině trochu ztratí tempo, tak to pro mě fakt vůbec nic nemění, možná je to z toho důvodu že už na těch ostatních čtyřech epizodách nedělal velikán Burton, ale mě to vůbec nevadilo. Už teď si plním vzdělání tím, že se snažím sledovat všechno, co mě v životě minulo z Addamsových. Wednesday jsem si zamiloval prakticky hned, co jsem viděl jednu z prvních scén u bazénu, protože tohle bylo to co by mi nevadilo, taky některým určitým lidem udělat  :) Možná se ve Wednesday trochu i vidím a možná mi v některých momentech až příliš připomíná mě. Mám někdy podobné názory a vůbec mi nevadí, že většinu lidí od sebe odhání a hází na ně hlášky, které sedí jak prdel na hrnec, protože tohle bych tel taky umět :( Její barevné sladká spolubydlící Enid je naprostý opak Wednesday a já jsem už od začátku věděl, že ty dvě si budou rozumět a že budou "kamarádky" Enid je přesně, taková ta holka, kterou kdyby jsem urazil, tak by mě to mrzelo, ještě více než jí a kdybych urazil Wednesday tak bych se bál až na mě z hajzlu nevyplavou piraně. Možná co mě tak trochu minulo je tak mužské obsazení, které jsem moc nezaznamenával, protože jsem, tak trochu ve stínu Wednesday a Enid. Jediný kdo z mojí strany, tak trochu vyčnívá je Eugene, který je prostě perfektně zapamatovatelný. Co se týče Addamsovy rodiny, tak ta mi připadá geniální, z nějakého důvodu, kde všichni nemají rádi herce, který hraje Gómeze, který mě přišel naprosto geniální a takový trochu trouba. A co se týče matky, tak jakoby vypadla svým chování z oka Mortishe z roku 1991. Lurch mi připadal "živější" než v ostatních projektech.  A brácha je prostě brácha. Situace kolem monstra, mi připadal někdy dobrá a někdy nudná a upřímně jsem nedokázal zjistit kdo byl Hyde.  Jako krimi komedie, mě to prostě strašně bavilo a omluvte, jak to je blbě napsáno, psal jsem to na mobilu, ještě to opravím. (možná) 9,5/10 ()

Folky

Předvídatelnost bych přešel, ale ty teenagerské vztahy a romance mě prostě ubíjely. Asi to k tomu patří, ale ke konci už toho fakt bylo moc. Mimo ně ale fajn zábava. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty